Test: Nizkocenovna tablica GoClever Tab T75

Prispeval  monster_power :: 24. junij 2012 ob 20:31 :: Članki
Oceni
(15 glasov)

Za vse tiste, ki iščete cenejši tablični računalnik (do 100EUR), sem za vas testiral poceni GoClever tablico T75.

Tablični računalnik Tab T75 znamke GoClever ima vgrajen 7 inčni kapacitivni zaslon z možnostjo sledenja do 5 dotikov. Ima 800x 480 pixel ter navaden TFT LCD. Odlikuje se z 1.2 GHz procesorjem (Cortex A5, GPU Mali400), 512 MB RAM (DDR3) delovnega spomina, 4GB notranjega spomina, možnostjo razširitve s spominsko kartico do 32 GB in sprednjo kamero, ki zmore 0,3 Mpix. Baterija velikosti 3000mAh ob zmerni uporabi zdrži okoli 6-7 ur. Paket poleg tablice, USB kabla, polnilca, vsebuje tudi 2 micro usb adapterja in slovenska navodila, a le za model tablice GoClever A73.

Tablica se ob prvem prijemu čuti rahlo plastično a vseeno razmeroma pozitivno/kakovstno. Tanka je slab centimeter, kar je za tovrstno ceno razmeroma dobro. Pred prvo uporabo se tablica polni približno 6 ur. Ob indikaciji polne baterije, tablico prižgem in na ekranu presenečeno opazim nenavadne črte, ki po kakšnih 15 minutah izginejo. Vzroka za tovrstni pojav nisem odkril. Tablico odklenem s pritiskom na tipko vklop/izkop, pri čemer imam hkrati možnost za odklep in zagon sprednje kamere. Sistem deluje brez zamrznitev ali kakšnih problemov, motijo me le navigacijske elektronske tipke, ki niso osvetljene in jih je v temi problematično zadeti. Sprednja kamera pričakovano ni najboljša, ampak vseeno zadostuje svojemu namenu. Malce je moteče segrevanje, pri čemer gre po vsej verjetnosti za baterijo. Na zadnji strani ima tablica tudi mono zvočnik, ki ne zmore velike glasnosti, ampak zadostuje za poslušanje in gledanje posnetkov v domačem okolju. Tablica je licencirana s strani Googla, zato omogoča tudi dostop do Google Play, kjer lahko najdete vrsto zanimivih aplikacij in iger.

TEHNIČNI PODATKI:

• Zaslon: 7" LCD TFT 800 x 480, 5-prstni Multitouch (Backlight - LED. 16:9 16bit colors)
  • Spletna kamera: spredaj CMOS 0,3 Mpix
  • Procesor: TeleChips 8923 1,2GHz (Cortex A5, GPU Mali400)
  • Pomnilnik: 512 MB DDR3
  • Notranji spomin: 4 GB MLC NAND flash
  • Čitalec kartic: micro SD HC do 32 GB
  • Zvok: zvočniki (1,5 W)
  • Povezljivost: Wi-Fi (802.11 b/g/n), opcijsko 3D z zunanjim adapterjem
  • Vgrajene tehnologije: G-sensor: 360°, mikrofon
  • Podprti multimedijski formati: Video (AVI, 3GP, RM, RMVB, FLV, DAT) Slike: (JPEG/PNG/GIF(static)/BMP) Avdio: (WAV/OGG/AAC), Adobe Flash, eBook (PDF/EPUB/TXT/FB2/PDB/RTF), Office (Word, Excel, PowerPoint)
  • Priključki: 1x mini HDMI 1.3 FullHD, 1x micro SD HC 32 GB, 1x mini jack 3.5 mm, 1x micro USB 2.0 OTG, DC 2.5 mm 5 V 2 A
  • Operacijski sistem: Android 4.0.3
  • Baterija: 3000 mAh li-polymer 3.7 V
  • Dimenzije [cm] 18,7 x 12,4 x 0,95
  • Masa: 0,292 kg
  • Priloženo: USB kabel, polnilec, USB host kabel
  • File system: FAT, FAT32, NTFS

Za približno 100€ je ena najbolj popularnih in zmogljivih tablic, ponuja pa tudi 24 mesecev garancije. Priporočam jo vsem začetnikom in osebam ki ne pričakujejo preveč, saj jo ne moremo primerjati z Samsungovimi, Htcjevimi ali Applovimi tablicami, predvsem zaradi nizko cenovnega TFT LCDja in dejstva, da nima GPS in bluetooth antene.

Za vse video ljubitelje, pa sem pripravil in spodaj pripel še kratek video.

Prispevek lahko najdete tudi v uradni temi tablice na forumu: forum/viewtopic.php?f=164&t=7207

Sorodni Video

Galerija slik

9 komentarji

• Povezava komentarja 30. avgust 2012 ob 20:05 objavil boty

Kupil t75 in ga polnil 8 ur. Ko sem ga vklopil so se pojavile črte in to je bilo vse. Naslednji dan spet isto tko,da sem obupal in ga po enem dnevu nesel na servis-na žalost.

• Povezava komentarja 09. oktober 2012 ob 19:54 objavil Peeckindeem

Po 14ih dneh se mi ta jajček ni hotel več polniti, nesem na servis, po 50ih dneh dobim novega in tokrat wifi ne deluje, podn od podna. Ni vreden živcev in 10€. Do not buy.

• Povezava komentarja 16. oktober 2012 ob 09:13 objavil uzupan10

Sin ima TPAD CT70 pa ima tudi probleme s polnjenjem-adapter. Pa me zanima če kdo ve kdo je pooblaščeni serviser za te tablce. Hvala.

• Povezava komentarja 09. november 2012 ob 11:55 objavil boty

Čez 2 dni so me klicali da so zamenjali ekran. Zdaj ga imam 3 mesece in deluje brezhibno.

• Povezava komentarja 19. januar 2013 ob 19:53 objavil el_diablo

fotr ma istega,le da ima njegov še GPS. bolj bedaste tablice še nisem imel v rokah.počasna,vse šteka,resolucija pa taka da si še oči pokvariš. res je bolje dati par deset eu več pa na bolhi pogledat magari za kakega rabljenega samsunga al pa kej podobnega.

• Povezava komentarja 19. januar 2013 ob 20:17 objavil el_diablo

aja,če je pa kje kljub naštetemu kak hepan,ki bi jo kupil,je naprodaj. naj omenim,da je ena redkih nizkocenovnih tablic,ki ima GPS. fotr je naroču samsunga.

• Povezava komentarja 19. januar 2013 ob 20:21 objavil monster_power

el_diablo: Daj ne pretiravaj, kot prvo ne moreš posplošit ker ni enaka naprava če ima GPS, ta tablica ni štekala, razen če si uporabljal opero mini, office, antivirus preglejuje in še kako igro v odzadju vse hkrati, resolucija je pač tako tako ni najboljša, tako slaba pa spet kr ni, pač za 100€ in 2 letno garancijo ne moreš pričakovat Retina ali Amoled zaslon, kjer samo ekran stane 100€...ali pa tekoče delovanje kot nexus 7...

• Povezava komentarja 20. januar 2013 ob 07:45 objavil xtimex

drugače el_diablo ne piši nekaj če nimaš pojma, kot prvo ta tablica sploh nima gps-a. kot drugo kot ti je monster_power povedal

• Povezava komentarja 20. januar 2013 ob 11:08 objavil el_diablo

http://www.mimovrste.com/artikel/2720007826/tablicni-racunalnik-goclever-t76-gps-avtonosilec

fotr ima tole,ki je verjetno še boljša kot tale iz testa. v osnovi pa isti k...c.
    xtimex: ne pametuj.če je kdo tu,ki nima pojma,si to verjetno ti.če bi sploh prebral,kaj sem napisal,bi videl da fotr nima iste,ampak model z GPS-om,brez drugih bistvenih sprememb.
    vem da je tablica 100EU.ampak ker imam samsunga,zato šele vidm kako očitna je razlika v zaslonu in delovanju nasplošno. verjetno pa vsak,ki jo nabavi,čez par dni že gleda kaj boljšega,zato je škoda vsakega eura za te kitajce. kot sem rekel,raje prišparat par deset eu,pa kupit kaj normalnega. in ja,ekran s to reslucijo je obupno slab. kdor trdi,da ni,očitno še ni držal normalne tablice v rokah. toliko z moje strani.mnenje je subjektivno.

Za komentiranje se prosimo prijavite.
na vrh