Samsung Galaxy Note 7 FE (Fan Edition) Reborn

Re: Samsung Galaxy Note7

Št. objave:#376  OdgovorNapisal/-a MaTiCeK » 09 sep 2016, 17:21

Jaz sem fan Appla, ampak design iPhona je star 3 leta in temu primerno je razmerje screen to body slabo. Posledično je pri 5,5 ekranu precej večji kot Note 7 z 5,7 ekranom. Resolucija ekrana je le 1080p, ampak je roko na srce to dovolj, da ne vidiš pikslov. Višja resolucija pride v poštev le pri VR, ampak ta je tudi na Note 7 zelo kockast, še posebej zaradi pentilne matrike.
Nov iPhone ima samo en vhod/izhod in če želiš hkrati poslušat muziko in polnit aparat rabiš ali brez žične slušalice ali adapter za priklop dveh stvari hkrati. Ko bi vsaj podpiral brezžično polnjenje, pa ga ne. Da ne govorim o tem, v kakšni godlji se znajdeš, če izgubiš slušalke nekje na dopustu, kjer ni blizu trgovine z Apple zadevami.
Do sedaj sem imel vse iPhone razen prvega. Sedmico bom verjetno preskočil, ker se mi zdi noro še tretjič zapored enak telefon kupit. Rumorji govorijo, da bo naslednje leto velik preskok, saj bo 10 obletnica iPhona. Jaz bom počakal, je pa res, da verjetno na 6s plus in ne na Note 7.

Sent from my SM-N930F using Tapatalk
Uporabniški avatar
MaTiCeK
AncientDroid
AncientDroid

Prejete zahvale: 104

Št. objave:#377  OdgovorNapisal/-a undefined » 09 sep 2016, 18:43

Preveč pomoje dajete na design (tudi, če je ta čisto ok - stvar okusa).

Brightness, baterija, smoothness na iPhone 7 Plus brez konkurence.

Sent from my iPhone using Tapatalk
undefined
AncientDroid
AncientDroid

Prejete zahvale: 87

Naprava: hammerhead

Št. objave:#378  OdgovorNapisal/-a rfireman » 09 sep 2016, 19:00

No sem bil na telekomu in dobiš nadomestni telefon ampak to kar majo na zalogo. V mojem primeru nekega starega alcatela tk da nisem telefona tam pustil,bom počakal na menjavo 1:1 ali pa sploh ne bom menjal ker mu nič ne manjka.
Uporabniški avatar
rfireman
WisdomDroid
WisdomDroid

Kraj: Velenje
Prejete zahvale: 15

Naprava: Iphone 7

Št. objave:#379  OdgovorNapisal/-a s5en3besman » 09 sep 2016, 19:04

WoW, saj na tem Android forumu so sami ajfon fani :o
s5en3besman
AdultDroid
AdultDroid

Prejete zahvale: 30

Št. objave:#380  OdgovorNapisal/-a bertole » 09 sep 2016, 19:20

Right, right.

Poslano z mojega KIW-L21 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
bertole
Moderator
Moderator

Kraj: Dolenjska
Prejete zahvale: 389

Naprava: LG G3, Garmin Fenix 3

Št. objave:#381  OdgovorNapisal/-a MaTiCeK » 09 sep 2016, 19:22

Undefined, eno je stvar okusa, drugo je ergonomija. Z drugim odstavkom se strinjam.

s5en3besman zakaj bi se sramoval biti fan dobrega izdelka?

Uporabniški avatar
MaTiCeK
AncientDroid
AncientDroid

Št. objave:#382  OdgovorNapisal/-a notefreak » 09 sep 2016, 19:31

rfireman napisal/-a:No sem bil na telekomu in dobiš nadomestni telefon ampak to kar majo na zalogo. V mojem primeru nekega starega alcatela tk da nisem telefona tam pustil,bom počakal na menjavo 1:1 ali pa sploh ne bom menjal ker mu nič ne manjka.

Ojej :/. A za menjavo 1:1 se pa strinjajo?
notefreak
AdultDroid
AdultDroid

Prejete zahvale: 10

Št. objave:#383  OdgovorNapisal/-a rfireman » 09 sep 2016, 20:46

Ja ko bojo imeli aparate na zalogo,sej nimajo druge izbire,Samsung je rekel menjava in konc debate
Uporabniški avatar
rfireman
WisdomDroid
WisdomDroid

Št. objave:#384  OdgovorNapisal/-a MaTiCeK » 09 sep 2016, 21:05

To si preberite. Meni se sicer situacija ne zdi tako dramatična, ampak mogoče se motim. Predvsem me skrbi kako bo z letalskimi družbami...

https://gavinsgadgets.com/2016/09/09/i-am-not-happy-with-samsung-editorial-rage/

Uporabniški avatar
MaTiCeK
AncientDroid
AncientDroid

Št. objave:#385  OdgovorNapisal/-a markic22 » 09 sep 2016, 21:38

Itak, da se preveč drame dela. Sploh ne vem zakaj se sekirate, odneseš nazaj in dobiš denar, ali pa pač počakaš na zamenjavo. Glede na to, da vsi veste da obstaja nevarnost da vaša naprava "eksplodira?" sploh ne vem zakaj še niste vrnili. Šansa da je naprava defektna je izredno majhna, ampak zakaj tvegat če ni potrebe?

BTW če vam aparat povroči škodo na vaši lastnini vam denarja zavarovalnica sploh ne bo izplačala pomoje, ker ste bili opozorjeni in vpoklicani v vrnitev potencialnega nevarnega produkta. Tisti, ki ste ga kupili v BigBangu, ali "kasko" sploh velja za izdelek za katerega ste vedeli, da je defekten in ga niste vrnili prodajalcu kljub opozorilom? Pol pa še bereš, da nekateri ne vrnejo telefona potem se pa pritožujejo ker ne morejo na letalo.

Moje mnenje je, da je ne vracilo ne odgovorno in ne samo zato ker se lahko vam zgodi kaj, ampak tudi drugim. Jaz bi raje vrnil telefon in ponoči mirno spal...

Uporabniku markic22 so se za prispevek zahvalili: 2x
kation_idkmanson
Uporabniški avatar
markic22
Moderator
Moderator

Kraj: Ljubljana/Novo mesto
Prejete zahvale: 427

Naprava: Galaxy Note 3 & Galaxy Note 4

Št. objave:#386  OdgovorNapisal/-a kation_id » 09 sep 2016, 21:54

Povedal sem ze, da me tudi ta izvrsten tel. mika ... pa bi dodal se to, da, ce npr. sploh ne bo dobave LG V20 v Evropo, bi zelo rad kupill Note7, a ga samo zaradi 'GG5' ne bom v "nobenem" primeru, razen, ce bo kasneje, ko se bo prodaja spet sprostila, na voljo z 'GG4' oz. z izkazano izboljsanim obstojecim steklom. To bi bilo to. :)

Pac menim, da je 'GG5'("premehko" steklo) edina napaka v/na Notu7, ki pa je zame kljucnega pomena, sem ze povedal zakaj.
Na 'pirotehniko' se pa ne oziram oz. tega mu ne zamerim. :D

P.S.
Ce ne bo po mojih zeljah, vas bom za mnenje vprasal v ustrezni temi, kaj prvovrstnega/zanimivega kupiti se letos oz. morda bom (po)cakal se do konec januarja:/. Ze zdaj pa povem, ker vidim, da ga nekateri pletete zraven android-a, da me iPhone ne zanima, iz razicnih razlogov(njegova cena me ne moti), s tem pa ne mislim, da je slab ipd.Nasprotno. Imam pa svoja nacela od katerih ne odstopam in glede podpore(nasploh, vsaj v Sloveniji), bi se morali bolj potruditi. Najprej bi zahteval meni v slovenskem jeziku, ceprav z anglescino tezav nimam. Potem bi pokazal na to, kaj pise v opombi pri pooblascenem servis-u za Slovenijo. Itn.

'Snobovskih' ipd. postopanj in odnosov ne prenesem, zato mi veckrat kaj drugega pretehta, kot drugacnim predvsem ali zgolj, materija!
Optimalno je in moja zahteva je, da je kvaliteta celovita.

No ja, nic hudega, vsakomur svoje.

Aja pa nekdo je zadnjic omenil, da ne dobiva obvestil o novih prispevkih na izbrano temo, tudi jaz jih nisem, a od danes zadeva spet deluje. Obvestila so prihajala ze prej, a kot vsiljena posta, zato jih ni bilo opaziti.
Ce je za odpravo te napake zasluzna tukajsnja administracija, (po)hvala.

Lep vecer se naprej. :D
'Ta profil je kot javna vlacuga ... uporablja ga najmanj 8 in najvec nesteto uporabnikov.'
Uporabniški avatar
kation_id
AdultDroid
AdultDroid

Kraj: Svetovljan
Prejete zahvale: 27

Št. objave:#387  OdgovorNapisal/-a MaTiCeK » 09 sep 2016, 22:29

kation_id napisal/-a:.Potem bi pokazal na to, kaj pise v opombi pri pooblascenem servis-u za Slovenijo.

Saj vem, da je off topic, pa vseeno me zanima, kaj pa piše? Moji so še vsi bili kupljeni v tujini, tako da nimam kam pogledati.

Uporabniški avatar
MaTiCeK
AncientDroid
AncientDroid

Št. objave:#388  OdgovorNapisal/-a undefined » 09 sep 2016, 23:11

undefined
AncientDroid
AncientDroid

Prejete zahvale: 87

Naprava: hammerhead

Št. objave:#389  OdgovorNapisal/-a kation_id » 10 sep 2016, 00:12

Off/on:

@MaTiCeK ni tema ... poglej npr. na Telekom-ovo stran, tam ko je naveden servis za doticen tel.
Mene je to zelo zmotilo, saj vem kaksen 'ping pong' je to potem lahko. Oni(servis) se pa kar tako ze v najavi odkrizajo uporabnika ali pa je to morda tudi uvoznik, slednjega ne vem in me niti ne zanima, je ze prvo dovolj absurdno! :|

Drugace sem pa tudi sam ze veckrat razmisljal, da bi zacel tel. ipd. kupovati v tujini. :/ Nasi/Mi pogosto pobirajo/mo tisto, kar za zahtevnejse trge ni dovoljsnje kvalitete(izdelava). -.-

Lahko noc Slovenija, moja dezela, ki nisi nic kriva temvec smo to ljudje, ki zivimo v njej. 8)
'Ta profil je kot javna vlacuga ... uporablja ga najmanj 8 in najvec nesteto uporabnikov.'
Uporabniški avatar
kation_id
AdultDroid
AdultDroid

Kraj: Svetovljan
Prejete zahvale: 27

Št. objave:#390  OdgovorNapisal/-a notefreak » 10 sep 2016, 06:50

undefined napisal/-a:Mogoče uporabno za koga:
http://www.gsmarena.com/how_to_tell_if_ ... -20444.php

Haha, S kot safe na škatli ;D
notefreak
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#391  OdgovorNapisal/-a notefreak » 10 sep 2016, 06:58

markic22 napisal/-a:Itak, da se preveč drame dela. Sploh ne vem zakaj se sekirate, odneseš nazaj in dobiš denar, ali pa pač počakaš na zamenjavo. Glede na to, da vsi veste da obstaja nevarnost da vaša naprava "eksplodira?" sploh ne vem zakaj še niste vrnili. Šansa da je naprava defektna je izredno majhna, ampak zakaj tvegat če ni potrebe?

BTW če vam aparat povroči škodo na vaši lastnini vam denarja zavarovalnica sploh ne bo izplačala pomoje, ker ste bili opozorjeni in vpoklicani v vrnitev potencialnega nevarnega produkta. Tisti, ki ste ga kupili v BigBangu, ali "kasko" sploh velja za izdelek za katerega ste vedeli, da je defekten in ga niste vrnili prodajalcu kljub opozorilom? Pol pa še bereš, da nekateri ne vrnejo telefona potem se pa pritožujejo ker ne morejo na letalo.

Moje mnenje je, da je ne vracilo ne odgovorno in ne samo zato ker se lahko vam zgodi kaj, ampak tudi drugim. Jaz bi raje vrnil telefon in ponoči mirno spal...

Jaz nimam nobenega obvestila o vpoklicu od Telekoma. Nič me niso obvestili. Ali torej oni odgovarjajo? Najmanj stvar debate.
notefreak
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#392  OdgovorNapisal/-a MaTiCeK » 10 sep 2016, 07:44

Drama se nadaljuje, ameriška zveza potrošnikov svetuje, da telefon izklopimo in nehamo uporanljati.

http://www.cpsc.gov/Newsroom/Press-Statements/Press-Statement-from-the-US-Consumer-Product-Safety-Commission-Regarding-the-Samsung-Galaxy-Note7/

Uporabniški avatar
MaTiCeK
AncientDroid
AncientDroid

Št. objave:#393  OdgovorNapisal/-a markic22 » 10 sep 2016, 07:54

notefreak napisal/-a:Jaz nimam nobenega obvestila o vpoklicu od Telekoma. Nič me niso obvestili. Ali torej oni odgovarjajo? Najmanj stvar debate.

Ne rabijo osebno vsakega posebaj obvestiti, medijska izpostavljenost je dovolj. Tudi če je kakšno živilo ali igraca potencialno nevarna ne pošiljajo maile vsem kupcem teh izdelkom (ker teh podatkov nimajo). Tukaj velja pravilo da nevednost ni izgovor. Težko boš rekel, da nisi vedel za vpoklic če je to objavljeno v vseh medijih po celem svetu.

Je pa res, da bi Telekom lahko kljub vsemu medijskemu pompu obvestil vsakega posebej (ker imajo podatke). Če se karkoli zgodi, ti dejstvo, da te sam Telekom ni obvestil po mojem ne pomagalo niti malo.

Uporabniku markic22 so se za prispevek zahvalili:
bertole
Uporabniški avatar
markic22
Moderator
Moderator

Št. objave:#394  OdgovorNapisal/-a notefreak » 10 sep 2016, 08:28

Zaka paj potem nekatere obveščajo?? Težko bojo to utemeljili. Odgovor na mail samo, da bo obvestilo pravočasno, po telefonu so pa rekli, da se še nič ne ve (sicer nekaj dni nazaj). Tako da ne me basat. Medijski "pomp" pri nas je bila samo splošna novica o odpoklicu, nič kje in kdaj. Če ne berem forumov, ne vem nič. Do obvestila sigurno ne odnesem.
Zadnjič spremenil notefreak, dne 10 sep 2016, 08:50, skupaj popravljeno 2 krat.
notefreak
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#395  OdgovorNapisal/-a rfireman » 10 sep 2016, 08:49

Nimaš prav markic22,vsakega posebej morajo obvestit če imajo podatke o kupci,drugače pa javno seveda
Uporabniški avatar
rfireman
WisdomDroid
WisdomDroid

Št. objave:#396  OdgovorNapisal/-a markic22 » 10 sep 2016, 09:15

Od tega trenutka naprej se vsa debata okoli vračila in odpoklica seli v temo viewtopic.php?t=17296&p=339959#p339959
Uporabniški avatar
markic22
Moderator
Moderator

Št. objave:#397  OdgovorNapisal/-a enigma » 10 sep 2016, 09:32

Hahaha
Slika

Poslano z mojega Nexus 5 z uporabo Tapatalk
Slika
Slika
Uporabniški avatar
enigma
AncientDroid
AncientDroid

Kraj: Bizeljsko
Prejete zahvale: 226

Naprava: iPhone 11

Št. objave:#398  OdgovorNapisal/-a Picaso » 10 sep 2016, 14:02

markic22 napisal/-a:Od tega trenutka naprej se vsa debata okoli vračila in odpoklica seli v temo http://slo-android.si/forum/viewtopic.p ... 59#p339959

Vseeno, če bi to temo preimenoval in odprl novo itak je več kot polovica teme samo okoli vračila :(
Uporabniški avatar
Picaso
Moderator
Moderator

Prejete zahvale: 854

Št. objave:#399  OdgovorNapisal/-a rfireman » 12 sep 2016, 12:54

Nekaj me zanima, v meniju je recimo galerija slik, nikjer pa ni galerije glasbe tak kot je bilo do sedaj vsepovsod kolikor imam izkušnje. Edina aplikacija je google music, mogoče ve kdo kako in kaj? ;)
Uporabniški avatar
rfireman
WisdomDroid
WisdomDroid

Št. objave:#400  OdgovorNapisal/-a Mtd » 12 sep 2016, 13:08

Ja, Samsung je odstranil nekatere APPe, ki so v bistvu enaki kot na Play-u.
Uporabniški avatar
Mtd
VIP
VIP

Prejete zahvale: 507

Naprava: Samsung Galaxy Note 3 & Nexus 9

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mobilni telefoni

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov