Razvijate aplikacijo za natečaj M:Android?

Pomoč pri zasnovi, razvoju in programiranju.

Št. objave:#1  OdgovorNapisal/-a Seto » 22 jul 2010, 16:58

Potrebujete pomoč pri izdelavi aplikacije za natečaj M:Android - morda testiranje ali samo kakšen nasvet? Ali pa imate res dobro idejo in iščete nekoga, da vam jo pomaga uresničiti? Takšne in drugačne prošnje v zvezi z natečajem M:Android napišite v tej temi.

Ker v zvezi z Mobitelovim natečajem M:Android pri administraciji Mobitelovega Tehnika dobivajo veliko količino različnih prošenj za pomoč pri testiranju ali iskanju sodelujočih pri realizaciji svojih idej ter podobno, so nas ti prosili, če lahko na našem forumu, ki je osrednje zbirališče uporabnikov Androida pri nas, odpremo ločeno temo, katera bo namenjena medsebojni pomoči in sodelovanju pri izdelavi aplikacie za omenjeni natečaj.

Več informacij o natečaju je bilo objavljenih na sledeči povezavi: http://slo-android.si/domov/6-novice/586-nateaj-mandroid-prilonost-in-izziv-domaega-znanja.html

In še povezava do M:Android podstrani na Mobitelovem portalu Tehnik: http://tehnik.mobitel.si/kategorije/mandroid/

In pa še tema o samem natečaju: http://slo-android.si/forum.html?task=viewtopic&id=495

Če želi kdo imeti na forumu zaklenjen podforum, kjer bi se s sodelavci privatno menil o razvoju lastne aplikacije, pa tudi ne bo problema.
Uporabniški avatar
Seto
Administrator
Administrator

Kraj: Ljubljana
Prejete zahvale: 152

Naprava: Nexus 7 2013

Št. objave:#2  OdgovorNapisal/-a akid » 23 jul 2010, 11:10

Sam sicer nimam namena sodelovati, se mi pa je porodila ideja o aplikaciji za parkiranje.

Najti prazen parkirni prostor je danes lahko zelo zamudno, zato sem pomislil, da bi bilo fajn ce bi obstajala aplikacija, ki bi mi v realnem casu posredovala najblizja prazna parkirna mesta.
Zadeva bi lahko delovala tako da, ko se peljem skozi mesto in prizgem aplikacijo, mi ta glede na moj polozaj (gps) v realnem casu na mapi prikazuje najblizja prosta mesta za parkiranje. Aplikacija bi lahko delovala tudi v sklopu z gps navigacijo. Npr, ko prispem na destinacijo mi aplikacija avtomatsko javi parkirisca v blizini.

Aplikacija bi lahko bila tudi nadgradljiva, z izgradnjo novih elektronskih parkirisc, bi se tudi baza podatkov vecala. V prihodnosti bi lahko aplikacija zajemala tudi hitra polnilna mesta za vedno bolj priljubljena elektricna vozila...
akid
BabyDroid
BabyDroid

Prejete zahvale: 0

Št. objave:#3  OdgovorNapisal/-a Neuronicus » 23 jul 2010, 11:28

O tem smo razmišljali tudi pri nas.
Ampak je tu en problem - kako boš prišel do podatkov o praznih parkirnih mestih? Niso vsa parkirišča opremljena z ustreznim informacijskim sistemom na katerega bi se povezal.
Če pa bi informacije o praznih parkirnih mestih podajali uporabniki sami pa imaš še nekaj dodatnih problemov: a) Android ni zelo razširjen, b) vsi Androidniki ne bodo uporabljali aplikacije, c) podatki ne bodo natančni, d) Google je že ponudil takšno aplikacijo.
Aleš Kralj @ Organizem
Neuronicus
BabyDroid
BabyDroid

Št. objave:#4  OdgovorNapisal/-a Gambi » 26 jul 2010, 23:52

S ni google razvil eno pravtakšno aplikacijo za spremljanje praznih parkirnih mest.
Gambi
TeenDroid
TeenDroid

Št. objave:#5  OdgovorNapisal/-a CrazyLemon » 27 jul 2010, 00:55

Je ja imenuje se Open Spot
Sometimes life really blows..but its up to you to sit back,relax & enjoy the blow job
CrazyLemon
WisdomDroid
WisdomDroid

Prejete zahvale: 20

Št. objave:#6  OdgovorNapisal/-a keptn » 27 jul 2010, 21:41

Če slučajno zna kdo programirati, bi ga lepo prosil za sodelovanje saj se mi je porodilo nekaj kar izvirnih idej za aplikacijo... interisirani mi pišite na privat
keptn
BabyDroid
BabyDroid

Prejete zahvale: 1

Št. objave:#7  OdgovorNapisal/-a DemonDomen » 01 avg 2010, 21:45

Jaz imam pri idejah enak problem da ne morem dobiti podatkov.
Tudi če se elektronsko beleži nekje podatke, še zmeraj ne bom dobil dostopa do njih.
DemonDomen
BabyDroid
BabyDroid

Št. objave:#8  OdgovorNapisal/-a Livingcode » 01 avg 2010, 22:44

DemonDomen napisal/-a:Jaz imam pri idejah enak problem da ne morem dobiti podatkov.
Tudi če se elektronsko beleži nekje podatke, še zmeraj ne bom dobil dostopa do njih.

Da, to je res. Skoraj edina pot do podatkov so RSS/XML kanali.. Kar se rahlo škoda, ampak JBG..
Livingcode
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#9  OdgovorNapisal/-a CrazyLemon » 02 avg 2010, 00:54

No nisem programer ampak vem da se da sparsat podatke skoraj z vsake strani..res pa je da je XML/RSS/JSON format najlažji/najbl primeren za take stvari
Sometimes life really blows..but its up to you to sit back,relax & enjoy the blow job
CrazyLemon
WisdomDroid
WisdomDroid

Prejete zahvale: 20

Št. objave:#10  OdgovorNapisal/-a DemonDomen » 02 avg 2010, 01:19

CrazyLemon napisal/-a:No nisem programer ampak vem da se da sparsat podatke skoraj z vsake strani..res pa je da je XML/RSS/JSON format najlažji/najbl primeren za take stvari

Seveda se da. Samo še zmeraj more biti nekje objavljeno, ne morem pa dobiti real-time inventorij vseh knigarn v Sloveniji ali pa kaj takega.
DemonDomen
BabyDroid
BabyDroid

Št. objave:#11  OdgovorNapisal/-a crnimat » 10 avg 2010, 12:09

jaz imam tudi nekaj idej za ta natečaj in upam, da bo katera dokončana v roku, ker sem pri programiranju aplikacij android povsem nov in se bom moral še veliko naučiti :P
crnimat
BabyDroid
BabyDroid

Naprava: Galaxy 3 i5800

Št. objave:#12  OdgovorNapisal/-a PROhacker1996 » 22 avg 2010, 16:04

Jst mam pa ideje za aplikacijo pa bi prosu za pomoč enga ko se na programiranje bl spozna da bi mi mau pomagu.Bi biu prpravlen plačat za učenje in pomoč.vse napište na privat zs.
PROhacker1996
BabyDroid
BabyDroid

Št. objave:#13  OdgovorNapisal/-a EGOSENTi.com » 04 sep 2010, 16:04

Smo podjetje, ki je na natečaj prijavilo 3 različne aplikacije, katere imajo po našem mnenju patencial biti zmagavalne.

Iščemo nadarjene razvijalce ali ekipo razvijalcev, katerim smo pripravljeni odstopiti 50% vrednosti morebitne denarne nagrade.

Izkoristite to možnost sodelovanja pri razvoju inovativne android aplikacije in osvojite do 5.000€. Za več informacij smo dosegljivi preko PM.
EGOSENTi.com
BabyDroid
BabyDroid

Št. objave:#14  OdgovorNapisal/-a Stigi » 17 sep 2010, 19:08

Pozdrav,
čeprav je "competition mode on", me zanima, če ima kdo kakšen nasvet, kako izračunat razdaljo od lokacije pridobljene s pomočjo GPS-a in lokacijo shranjeno v PB (SQLite, seveda). Pri navadnem SQLu imamo seveda matematične funkcije, s katerimi se to lahko izračuna (Haversine formula), pri SQLite pa nimamo niti sin, cos, sqrt, ... Na netu smo našli že en kup alternativ, vendar nekatere vključujejo skoraj 3 MB velike knjižnice, nekatere so prepočasne, ...
Naj še omenim da sam izračun razdalje ni tako problematičen (če ga rešimo programsko, preden izpišemo podatke), problematično je sortiranje le-teh -> vse razdalje morajo biti znane preden se recimo Cursor binda na ListView..
Edina dokaj sprejemljiva alternativa je prepis vrstic (seveda ne vseh, ampak recimo max 30) v kako kolekcijo in potem prikazovanje kolekcije, ne direktno cursorja baze.
Vsak nasvet bi prišel prav!

LP,
Jure
Stigi
BabyDroid
BabyDroid

Št. objave:#15  OdgovorNapisal/-a LambergaR » 18 sep 2010, 16:57

Zivjo!

Vnose bi v vsakem primeru moral nalozit objekte in potem prikazovat, razen ce govoriva o nekih res velikih kolicinah podatkov. Pa se to lahko loadas dinamicno. Pac naredi si objekt in na njem metodo za racunanje razdalje. Nikakor pa ne priporocam, da nekje drzis odprt curzor na DB, se je ze veckrat pokazalo za napako.
LambergaR
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#16  OdgovorNapisal/-a EGOSENTi.com » 21 sep 2010, 10:12

EGOSENTi.com napisal/-a:Smo podjetje, ki je na natečaj prijavilo 3 različne aplikacije, katere imajo po našem mnenju patencial biti zmagavalne.

Iščemo nadarjene razvijalce ali ekipo razvijalcev, katerim smo pripravljeni odstopiti 50% vrednosti morebitne denarne nagrade.

Izkoristite to možnost sodelovanja pri razvoju inovativne android aplikacije in osvojite do 5.000€. Za več informacij smo dosegljivi preko PM.

Še vedno aktualno!
EGOSENTi.com
BabyDroid
BabyDroid

Št. objave:#17  OdgovorNapisal/-a Markozupi » 23 sep 2010, 19:52

Nisem nek razvijalec ampak bi samo predlagal če se bi oz lahko naredi program ki bi predvajal radio preko interneta (wifi,3G,HSPDA...) Ker namreč vsi vemo da veliko Slovenskih radiou omogoča predvajanje preko interneta (radio 1,sraka,krka...) Programček bi prav prišel še posebaj na motoroli milestone ki pa nima radia ..

Lp
Markozupi
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#18  OdgovorNapisal/-a buneech » 23 sep 2010, 22:17

Essential PH-1
Uporabniški avatar
buneech
Moderator
Moderator

Prejete zahvale: 300

Naprava: Essential PH-1

Št. objave:#19  OdgovorNapisal/-a 2gingerja » 21 nov 2010, 09:39

a bi lahko kdo na dropboxu objavu neki teh mobitelovih aplikacij,ker imam sam simobil. pa tut se mi ne zdi glih fer ker je simobil ponudu aplikacije vsem.
Če misliš, da sem ti pomagal klikni na gumb HVALA
Uporabniški avatar
2gingerja
AncientDroid
AncientDroid

Prejete zahvale: 31

Naprava: Oneplus 3

Št. objave:#20  OdgovorNapisal/-a r3vo » 21 nov 2010, 18:51

2gingerja napisal/-a:a bi lahko kdo na dropboxu objavu neki teh mobitelovih aplikacij,ker imam sam simobil. pa tut se mi ne zdi glih fer ker je simobil ponudu aplikacije vsem.

+1
Uporabniški avatar
r3vo
WisdomDroid
WisdomDroid

Prejete zahvale: 3

Naprava: Samsung Galaxy S5

Št. objave:#21  OdgovorNapisal/-a jinzo » 21 nov 2010, 21:55

Saj aplikacije so navoljo vsem? samo prenos se ti zaracuna pri simobilu?
jinzo
TeenDroid
TeenDroid

Naprava: HTC Desire

Št. objave:#22  OdgovorNapisal/-a manta » 21 nov 2010, 22:35

gerozaver napisal/-a:V firefoxu si lahko naložiš dodatek User Agent Switcher:
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/59/

Nato dodaš nov user agent:
Description: Android
User agent: MMozilla/5.0 (Linux; U; Android 2.1; en-us; Nexus One Build/ERD62) AppleWebKit/530.17 (KHTML, like Gecko) Version/4.0 Mobile Safari/530.17

nato spremenis na novo ustvarjeni useragent in že lahko downloadaš z firefoxom.

PS: včasih je treba odpreti nov tab, da začne delati
manta
TeenDroid
TeenDroid

Vrni se na Razvoj in programiranje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov