Google Pixel 7, Pixel 7 Pro, Pixel Watch

Google Pixel 7, Pixel 7 Pro, Pixel Watch

Št. objave:#1  OdgovorNapisal/-a Picaso » 07 okt 2022, 14:17

Uporabniški avatar
Picaso
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 6825
Pridružen: 12 feb 2012, 11:45
Prejete zahvale: 872


Re: Google Pixel 7, Pixel 7 Pro, Pixel Watch

Št. objave:#2  OdgovorNapisal/-a matej1990 » 07 okt 2022, 15:21

Google store germany (in verjetno še drugje v EU) imajo precej kul prednaročniško akcijo do 17.10.
-Pixel 7 pro (900€) - brezplačno dobiš ali Pixel buds pro (220€) ali pa kar Pixel watch wifi (380€) ali LTE (430€).
-Pixel 7 (650€) - brezplačno dobiš ali Pixel buds pro (220€) ali pa doplačilo za Pixel watch - 160€ oz. 210€.

Sicer pa odlično da so pri P7pro rešili (vsaj na papirju) težavo prehodov med 2x in 4x zoomom, ter razširili max zoom na 30x. Ultra wide z makrojem, širšim FOV in boljšimi lečami se tudi sliši super.

Pri Pixel watch pa sem skeptični glede starega procesorja. Dejansko so res noter stišali prastari Exynos 9110 iz 2018 + dodali Cortex M33.

Uporabniku matej1990 so se za prispevek zahvalili:
Picaso
Uporabniški avatar
matej1990
WisdomDroid
WisdomDroid
 
Prispevkov: 441
Pridružen: 03 nov 2011, 20:07
Kraj: Maribor
Prejete zahvale: 79

Naprava: Pixel 7 Pro, Pixel Watch, Galaxy Tab S5e

Re: Google Pixel 7, Pixel 7 Pro, Pixel Watch

Št. objave:#3  OdgovorNapisal/-a Picaso » 07 okt 2022, 16:21

Kako bo s 5G na Pixlih? Mislijo to pri nas kaj "usposobit"?
Uporabniški avatar
Picaso
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 6825
Pridružen: 12 feb 2012, 11:45
Prejete zahvale: 872


Re: Google Pixel 7, Pixel 7 Pro, Pixel Watch

Št. objave:#4  OdgovorNapisal/-a matej1990 » 07 okt 2022, 19:12

Dvomim da se bo kaj premaknilo.
Na primer Telemach, tretji največji operater pri nas, še nima niti popularnih iPhonov podprtih za 5G, kaj šele da bi Pixla podprli.

Mi pa še vedno ni uspelo ugotoviti kdo je krivec za 5G ne/kompatibilnost. Operaterji ali proizvajalci?
Uporabniški avatar
matej1990
WisdomDroid
WisdomDroid
 
Prispevkov: 441
Pridružen: 03 nov 2011, 20:07
Kraj: Maribor
Prejete zahvale: 79

Naprava: Pixel 7 Pro, Pixel Watch, Galaxy Tab S5e

Re: Google Pixel 7, Pixel 7 Pro, Pixel Watch

Št. objave:#5  OdgovorNapisal/-a Picaso » 07 okt 2022, 22:59

matej1990 napisal/-a:Google store germany (in verjetno še drugje v EU) imajo precej kul prednaročniško akcijo do 17.10.
-Pixel 7 pro (900€) - brezplačno dobiš ali Pixel buds pro (220€) ali pa kar Pixel watch wifi (380€) ali LTE (430€).
-Pixel 7 (650€) - brezplačno dobiš ali Pixel buds pro (220€) ali pa doplačilo za Pixel watch - 160€ oz. 210€.

Kot sedaj berem pogoje akcije, velja to samo za "z naslovom pošiljanja v Nemčiji."
Na avstrijski strani te ponudbe ni.
Uporabniški avatar
Picaso
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 6825
Pridružen: 12 feb 2012, 11:45
Prejete zahvale: 872


Re: Google Pixel 7, Pixel 7 Pro, Pixel Watch

Št. objave:#6  OdgovorNapisal/-a eminemko » 08 okt 2022, 11:37

kaj potem se pa mora "poklopit", da operater v SLO podpre 5G telefon?
eminemko
TeenDroid
TeenDroid
 
Prispevkov: 70
Pridružen: 08 jun 2011, 08:30
Prejete zahvale: 1


Re: Google Pixel 7, Pixel 7 Pro, Pixel Watch

Št. objave:#7  OdgovorNapisal/-a matej1990 » 10 okt 2022, 09:39

Picaso napisal/-a:
matej1990 napisal/-a:Google store germany (in verjetno še drugje v EU) imajo precej kul prednaročniško akcijo do 17.10.
-Pixel 7 pro (900€) - brezplačno dobiš ali Pixel buds pro (220€) ali pa kar Pixel watch wifi (380€) ali LTE (430€).
-Pixel 7 (650€) - brezplačno dobiš ali Pixel buds pro (220€) ali pa doplačilo za Pixel watch - 160€ oz. 210€.

Kot sedaj berem pogoje akcije, velja to samo za "z naslovom pošiljanja v Nemčiji."
Na avstrijski strani te ponudbe ni.

Avstrijski Google Store sploh ne prodaja Pixlov...
Sem pa sedaj prečekiral ostale države in je ta akcija res le za Nemčijo. Povsod drugod je polna cena, brez kakšnih bombončkov.
Uporabniški avatar
matej1990
WisdomDroid
WisdomDroid
 
Prispevkov: 441
Pridružen: 03 nov 2011, 20:07
Kraj: Maribor
Prejete zahvale: 79

Naprava: Pixel 7 Pro, Pixel Watch, Galaxy Tab S5e

Re: Google Pixel 7, Pixel 7 Pro, Pixel Watch

Št. objave:#8  OdgovorNapisal/-a matej1990 » 11 okt 2022, 10:36

Jutri ob 19:00 po našem času pade review embargo za Pixel 7 in uro.

Sem vseeno zagrizel v akcijo in pravkar oddal naročilo za P7Pro snow, Pixel watch LTE silver polished in charcoal pas in ovitek za mobitel na Google store germany. Moja Fossil gen 5 ura je že v letih, tako da rabim menjavo predvsem zaradi ure. Plan je bil, da kasneje, enkrat konec leta in v akciji nabavim uro in ostanem na P6Pro, ampak P7Pro + ura akcija je bila preveč mikavna, da bi jo ignoriral. :D Pa še 17€ sem imel dobropisa.
Predvsem P7Pro izboljšan zoom in ultra wide z makrojem sta preveč mikavni zadevi zame.

Če ne bodo jutri ok ocene oz. mi nekaj ne bo ok, lahko še vedno vse skupaj storniram in kasneje nabavim morda le uro ali pa morda sploh nič. ¯\_(ツ)_/¯
Uporabniški avatar
matej1990
WisdomDroid
WisdomDroid
 
Prispevkov: 441
Pridružen: 03 nov 2011, 20:07
Kraj: Maribor
Prejete zahvale: 79

Naprava: Pixel 7 Pro, Pixel Watch, Galaxy Tab S5e

Re: Google Pixel 7, Pixel 7 Pro, Pixel Watch

Št. objave:#9  OdgovorNapisal/-a korodani » 14 okt 2022, 23:05

Tudi jaz razmišljam, da bi vzel 7 PRO, tudi zaradi ure v vrednosti 429e. Ampak 256gb različica (100e dražja od 128gb) je out of stock in me je strah, da mi bonbonček ura več ne bo "pripadala", hmm.... Ker 128gb je pa premalo.... Ker niti micro sd kartice ne podpira telefon.
korodani
TeenDroid
TeenDroid
 
Prispevkov: 50
Pridružen: 08 jul 2014, 19:43
Prejete zahvale: 5


Re: Google Pixel 7, Pixel 7 Pro, Pixel Watch

Št. objave:#10  OdgovorNapisal/-a Brundo85 » 16 okt 2022, 12:07

Brundo85
AdultDroid
AdultDroid
 
Prispevkov: 154
Pridružen: 18 feb 2021, 22:45
Prejete zahvale: 14

Naprava: Samsung Galaxy S22 Ultra

Re: Google Pixel 7, Pixel 7 Pro, Pixel Watch

Št. objave:#11  OdgovorNapisal/-a Picaso » 20 okt 2022, 11:50

Že kdo ima 7 Pro oz. ga je naročil?
Uporabniški avatar
Picaso
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 6825
Pridružen: 12 feb 2012, 11:45
Prejete zahvale: 872


Re: Google Pixel 7, Pixel 7 Pro, Pixel Watch

Št. objave:#12  OdgovorNapisal/-a matej1990 » 26 okt 2022, 16:59

Sedaj že nekaj dni uporabljam P7Pro in Pixel watch.

Pixel 7 Pro:
Tako čisto na hitro čez palec: P7Pro je spoliran P6Pro.
-Prstni odtis deluje bolje in hitreje + face unlock v dobri svetlobi še pohitri vse skupaj. Še vedno pa je kapacitivni prstni odstis na starejših Pixlih bil hitrejši in meni bolj všeč pozicioniran (na zadnji strani - unlock kar ob potegu iz žepa).
-Ultra širokokotna kamera ima sedaj res široki kot (na P6Pro je ok, ampak sem si želel še širši pogled čisto iz praktičnih razlogov) + na njej je dodan makro.
-Makro je kul dodatek in je zelo lepo avtomatko vdelan. Čim si v širokokotni ali tele kameri in se približaš predmetu, se zgodi samodejni preklop na ultraširoko kamero v makro načinu. Potrebuje pa makro še dodelavo. V makro načinu je v predogledu preveč tresenja in bi si želel boljšo stabilizacijo. Tudi autofokus bi lahko bil bolje aktivni, tako kot je na glavni kameri in vse čas spremljal situacijo. 2x makro zoom še sproducira uporabno sliko, vse kar je pa večji zoom, pa je že pogojno uporabno (preveliki digitalni zoom), tudi če je svetloba zelo vredu.
-Tele kamera - pozna se izboljšan optični zoom, ob povečavi nad 15x se prikaže dodatno polje s sliko da vidiš kam sploh "meriš" s tako močno povezavo (Samsung ima isto zadevo). Kar mi je posebej všeč pri tej 30x povečavi je to, da je stabilizacija neverjetno dobra in drži objekt v kadru zelo dobro. Komot narediš 30x povečavo in sliko s samo eno roko. Torej ni potrebe po držanju z dvema rokama, naslanjanju ali stativu.
-Night mode - opazno hitrejše zajemanje v slabih svetlobnih pogojih - super predvsem v primeru gibanja subjektov. P7Pro definitivno naredi boljšo sliko ponoči.
-Video - MOČNO izboljšan napram P6Pro. 4k 60fps na vseh kamerah. Res velik preskok v vseh smereh (barvni razpon, stabilizacija, zvok, kvaliteta videa). Cinematic mode je meni en velik zeh, ker je enostavno preveč umeten in agresiven s tem aura blurom. HDR snemanja še nisem dovolj testiral.
-Ekran je sedaj lahko opazno svetlejši, kar je vedno dobrodošlo poleti
-Ovitek - P6Pro originalni ovitki so bili ok, ampak so imeli hude težave s staranjem. Meni se je v enem letu popolnoma obarval v ogabne barve na mestih rednega dotikanja + na tanjših predelih (gumbi, USB port) se je pričel ukrivljati + laminacija in pokanje. Katastrofa glede na original ovitek in njegovo ceno. No, P7Pro ovitek je čisto drugi nivo. Izgubil je transparentnost pridobil na trdoti, dodani so kovinski gumbi in na zadnji strani pri kameri je dobil zaobljenje, da več ni nabiranja umazanije.
-Kromiranost okoli kamer mi ni všeč. Takoj se vidijo prstni odtisi
-Še vedno prekleto gladko steklo na zadnji strani. Zakaj ga ne matirajo mi ni jasno. Takšen telefon je praktično nemogoče imeti naked, ker drsi sam od sebe na ravni površini.
-Presenetljivo brez software bugov out of the box. xD

Pixel Watch:
-DAMN THAT IS SMOOTH! To je bil takoj prvi vtis ob prehodu iz Fossil gen 5 ure. :D
-Vibra ima zelo dober občutek na roki in dobro implementirana v sam vmesnik v navezi s krono.
-Krona je izjemno lahko vrtljiva in do sedaj še nisem nikoli imel nenamernega pritiska na gumb od krone
-Zelo diskretna obvestila - prijeten ton in vibra
-Ekran je super - super svetel, odziven, lepo (že kičasto!) barvit.
-Vizualni eye candy! Meni je dizajn izjemno všečni. Toda... ekran je hudo izpostavljen! Že drugi dan sem fasal prvi ris na robu (na upognjenem delu ekrana) in sploh ne vem kako. Uro nosim praktično ves čas ne glede na to kaj delam. Fossil je bil pravi tank, tukaj pa bodo vidne brazgotine. :D
-Velikost - bi rekel da imam veliko zapestje in sem imel pomisleke glede majhnosti ure. To dejansko sploh ni problem. Bi pa vseeno raje videl opcijo v večji izvedbi zaradi večjega ekrana in predvsem zaradi večje baterije.
-Baterija je definitivno najšibkejša točka ure - z vsemi obvestili (vibra + zvok), AOD, poslušanje na Hey google ukaz, tilt-to-wake na on... definitivno imaš ves čas baterijo na opazovanju in procenti hitro kopnijo. Trenutno eksperimentiram z ugasnjenim AOD, saj ima ura zelo odzivno tilt-to-wake gesto in je že takoj opazno izboljšanje. Na srečo je vsaj polnjene precej hitro kadar je prazna baterija.
-EKG se da tudi pri nas aktivirat, čeprav nismo država z uradno podporo. Ob prvi uporabi je potrebna Fitbit nastavitev na mobitelu. Le ta gre uspešno skozi ob uporabi VPNja (na primer Nemškega). Ko je enkrat EKG usposobljen, je to-to in se ga lahko redno uporablja na uri. EKG ima zelo fancy vizualno odčitavanje in v 30s že pove rezultate merjenja.
-Pas - ta priložen silikonski športni pas je presenetljivo kul in ima začuda premium občutek. Je zelo udoben in enostaven za zapiranje. Mislim da bom kar ostal na njem. Zamenjava paščka je tudi enostavna s klikom na gumb in potegom pasa na stran. Deluje dobro narejeno za redno menjavanje.
-Fitbit - še nikoli nisem imel tako športne ure. Fitbit na vsakem vogalu ure! Srči utrip je merjen vsako sekundo. Slep tracking je izjemno dober in analitičen (porabi cca 15% baterije v 7h spanja). Fitbit res odpre hudo veliko športnih, wellness, lifestyle opcij. Koliko ti pa to pomeni in ali si se sploh pripravljen poglobiti v to, je pa druga stvar. Hkrati so pa ta boljše Fitbit zadeve zaklenjene pod Premium naročnino (prvih 6 mesecev zastonj, nato pa 10$ na mesec oz. 80$ na leto).
-Watch faces so dovolj pestri in imajo ogromno možnosti prilaganja, ki je sila enostavno. Dejansko si sedaj menjavam barvo ure glede na oblačila, ki jih nosim. :D Pogrešam mogoče edino en watch face, ki bi bil pozabil na lep dizajn in bi lahko bil nabit s sloti (complications), da bi lahko dobil res veliko informacij ob samem pogledu na domači zaslon ure.
-Made in Vietnam! (ko odstraniš enega izmed pasov je viden zapis)
-Slaba prilagodljivost - zakaj ne morem izbrati svoje melodije zvonenja, obvestil, alarmov? Zelo rad bi uporabil enake zvoke kot jih imam na mobitelu. Zakaj ko utišam uro, se ne utiša tudi mobitel (in obratno!)? Kje je tukaj sinergija med mobitelom in uro??? Zakaj ne morem prilagoditi obnašanja gumbov (dvojni klik na krono zažene Google wallet, ki je pri nas neuporabni)? Na Fossilu sem to lahko spreminjal po mili volji.
-Google wallet - uspelo mi je dodati Curve UK kartico v wallet na uri, ampak ob zagonu walleta, mi javi da le ta še ni na voljo na trenutni lokaciji...
-Bezel (rob ekrana) - zaradi dobrega vmesnika veliki bezel ni niti malo moteč med uporabo. Bi pa itak raje videl zmanjšane robove zaradi večjega ekrana, ampak ob večjem ekranu bi baterija še bolj trpela.

Uporabniku matej1990 so se za prispevek zahvalili: 6x
frenk27LPKAMtdPicasosinisa_20toby
Uporabniški avatar
matej1990
WisdomDroid
WisdomDroid
 
Prispevkov: 441
Pridružen: 03 nov 2011, 20:07
Kraj: Maribor
Prejete zahvale: 79

Naprava: Pixel 7 Pro, Pixel Watch, Galaxy Tab S5e

Re: Google Pixel 7, Pixel 7 Pro, Pixel Watch

Št. objave:#13  OdgovorNapisal/-a frenk27 » 30 okt 2022, 13:17

Hvala ti Matej1990 za tako podroben opis Pixla 7 in Pixel Watch

Poslano z mojega SM-G975F z uporabo Tapatalk
frenk27
AncientDroid
AncientDroid
 
Prispevkov: 534
Pridružen: 16 nov 2010, 13:25
Kraj: 1310 Ribnica
Prejete zahvale: 37

Naprava: Samsung Galaxy S10+

Re: Google Pixel 7, Pixel 7 Pro, Pixel Watch

Št. objave:#14  OdgovorNapisal/-a matej1990 » 16 nov 2022, 10:46

Update ura:
-Google wallet na uri sedaj deluje (SLO je dobila uradno Google Wallet/Pay podporo)! V Google Store sem odstranil Google Wallet update in ga ponovno namestil. Brez težav sem dodal Curve kot default plačilno kartico na uri. 2x hitri klik kronice in se odpre Google Wallet z default izbrano kartico. Zagon je zelo hiter (cca 2s).
-Baterija na uri - Pozitivno presenečenje! Ne vem kaj se je zgodilo, ampak jaz sedaj pridem skozi dan (8:00-23:00) s 50% baterije, kar mi prej niti približno ni uspelo. Pa bi rekel da nisem spremenil navad na uri. Imam vse vklopljeno (AOD, tilt-to-wake, zvok...). Skratka baterija je definitivno boljša kot na začetku.
-Fitbit je precej kul, ko se malo poglobiš v to kaj vse ponuja. Dejansko ponuja res širok spekter zadev za šport in izboljšan življenjski stil. Sedaj mi je popolnoma jasno zakaj je na uri glavni Fitbit in ne Google Fit.
Z uro sem dejansko bistveno bolj zadovoljen, kot sem mislil da bom.

Update mobitel:
-Jaz več ne zamerim ničesar prstnim odtisom. Definitivno deluje hitreje in predvsem konstantno dobro napram P6Pro.
-Tensor G2 na papriju ne prinaša nekih performance izboljšav, ampak P7Pro je res hiter. Ves čas. Konstantno. Tudi ko se posodabljajo appi v Google Store, mobitel dalje deluje gladko. Tudi segrevanje je bistveno zmanjšano.
-Kar me še vedno moti je hitrost polnjenja. Kitajci že šibajo z modeli s hitrostjo polnjenja 200W+, medtem ko se Google (in ostali), še vedno oklepajo nižjih številk, ki so totalno nekonkurenčne.
-Še vedno sem butthurt, da je makro tako slab - stabilizacija in kvaliteta slik.

Uporabniku matej1990 so se za prispevek zahvalili:
LPKA
Uporabniški avatar
matej1990
WisdomDroid
WisdomDroid
 
Prispevkov: 441
Pridružen: 03 nov 2011, 20:07
Kraj: Maribor
Prejete zahvale: 79

Naprava: Pixel 7 Pro, Pixel Watch, Galaxy Tab S5e

Re: Google Pixel 7, Pixel 7 Pro, Pixel Watch

Št. objave:#15  OdgovorNapisal/-a CrazyLemon » 18 nov 2022, 15:37

Je kdo mogoče kje zasledil kakšen black friday deal za Pixel 7? Na google store so obljubljali ceno 499$ ampak je US only ::) >:(
Na amazon.de pa je samo 5% popust ..

Je poskusil kdo kakšno storitev kot je MyUS.com? Če zračunam je 480 € pa cca. 40€ shipping še vedno dosti cenejše kot 620€ iz .de :)
CrazyLemon
WisdomDroid
WisdomDroid
 
Prispevkov: 473
Pridružen: 18 sep 2009, 16:57
Prejete zahvale: 20


Re: Google Pixel 7, Pixel 7 Pro, Pixel Watch

Št. objave:#16  OdgovorNapisal/-a Mtd » 24 nov 2022, 14:45

Če koga zanima, ugodno prodam Google Pixel 5, kot nov..
Zamikal me je namreč 7 pro. :)

Predvsem zaradi velikosti pa vseh izboljšav, ki jih je naštel Matej.
Uporabniški avatar
Mtd
VIP
VIP
 
Prispevkov: 2295
Pridružen: 26 dec 2010, 15:31
Prejete zahvale: 508

Naprava: Samsung Galaxy Note 3 & Nexus 9

Re: Google Pixel 7, Pixel 7 Pro, Pixel Watch

Št. objave:#17  OdgovorNapisal/-a Picaso » 24 nov 2022, 15:02

Za prodajo imaš male oglase na forumu ali bolho. To ti je prišlo malo preveč v navado. To ti je zadnje opozorilo za take komentarje. Da ne boš potem spet jokal, zakaj ti je bil brisan komentar. Hvala. LP
Uporabniški avatar
Picaso
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 6825
Pridružen: 12 feb 2012, 11:45
Prejete zahvale: 872


Re: Google Pixel 7, Pixel 7 Pro, Pixel Watch

Št. objave:#18  OdgovorNapisal/-a Mtd » 24 nov 2022, 17:51

Malo preveč v navado? :) Stari.. chill. :) Ne prodajam telefona aktivno, ko ga bom, bom ga tudi objavil.
Ker me je po prebranem zamikala 7ka, sem pač napisal, če koga zanima. Jokam pa zaradi malenkosti ze dolgo več ne.
Uporabniški avatar
Mtd
VIP
VIP
 
Prispevkov: 2295
Pridružen: 26 dec 2010, 15:31
Prejete zahvale: 508

Naprava: Samsung Galaxy Note 3 & Nexus 9

Re: Google Pixel 7, Pixel 7 Pro, Pixel Watch

Št. objave:#19  OdgovorNapisal/-a boskobb » 25 nov 2022, 15:43

Lahko kdo napiše konkretno primerjavo med pixel 6 in pixel 7? Iz izkušenj seveda. Je 7ca občutno boljša pri npr. kameri, bateriji, zaslonu...ali gre za nianse. Razumem da je prstni odtis boljši, da je novejši procesor itd. ampak kaj to pomeni v praksi? Hvala
boskobb
AdultDroid
AdultDroid
 
Prispevkov: 152
Pridružen: 26 maj 2010, 20:31
Prejete zahvale: 12

Naprava: LG G2


Vrni se na Mobilni telefoni

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron