Roaming problem Samsung S10 in S20/s21

Roaming problem Samsung S10 in S20/s21

Št. objave:#1  OdgovorNapisal/-a labsy » 29 avg 2021, 12:41

Živijo,

zadnjih par let, mislm da od Androida 9 naprej, imam tako na Samsung Galaxy S10 kot na najnovejšem S21 Ultra isti problem, ko sem v roamingu v tujini:

  • Preklop iz SLO --> TUJE omrežje nobenega problema
  • Preklop nazaj iz TUJEGA --> SLO nobenega problema
  • PROBLEM: Preklop v TUJINI, ko izgubim signal, se potem večinoma sam NE POVEŽE nazaj na roaming partnerja!

Ponavadi to opazim šele po več urah, ko mi je že sumljivo, da telefon niti ne zvoni, niti ni nobenih sporočil, pogledam in lej ga zlomka - ni povezan. Potem pa samo preklopim v LETALSKI NAČIN in takoj nazaj.... hopla, pa imam POLN SIGNAL in super LTE povezavo z roaming omrežjem.

To se mi je začelo dogajat, ko sem ISTOČASNO naredil dve spremembi:

  1. Iz Samsung NOTE 2 in starega Androida sem preklopil na Samsung S10 in novejši Android
  2. Istočasno sem menjal operaterja in iz Mobitela --> preklopil na Simobil/A1

Tako da ne vem, ali je kriva verzija Androida, ali verzija telefona ali operater in njegovi roaming partnerji.
Ima še kdo podobne težave?
labsy
BabyDroid
BabyDroid
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 11 sep 2011, 22:50
Prejete zahvale: 0


Re: Roaming problem Samsung S10 in S20/s21

Št. objave:#2  OdgovorNapisal/-a Alex » 30 avg 2021, 12:31

V nastavitvah SIM je pri omrežnih operaterjih izbrana Samodejna izbira (omrežja)?
Alex
TeenDroid
TeenDroid
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 01 jul 2010, 11:20
Kraj: Ljubljana
Prejete zahvale: 5

Naprava: OnePlus 9 Pro

Re: Roaming problem Samsung S10 in S20/s21

Št. objave:#3  OdgovorNapisal/-a labsy » 30 avg 2021, 18:14

Točno tako, AUTO izbira operaterja (default) in AUTO izbora načina omrežja (2G/3G/LTE/5G). Na vseh telefonih, default. Vedno.

BTW...moja žena ima LG z naročnino pri Mobitelu, sva se gibala po istih trasah, pa ni nikoli imela podobnih problemov. Samo jaz z mojimi Samsungi S10/20 in 21 ter naročnino pri Simobilu. Weird.
labsy
BabyDroid
BabyDroid
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 11 sep 2011, 22:50
Prejete zahvale: 0



Vrni se na Ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

cron