Samsung Galaxy Note20 / Note20 Ultra

Samsung Galaxy Note20 / Note20 Ultra

Št. objave:#1  OdgovorNapisal/-a Ignacij » 11 avg 2020, 18:42

Pozdravljeni.

Ker za Samsung Note 20/20 ultra se vedno ni odprte teme bom vprasanje postavil tukaj.

Pregledal sem cel YT ker me zanima kako se novi Ultra obnese s precej grajanim Exynos cipom.

Nasel sem nekaj testov iz katerih izhaja, da baterija na high performance ob 1 uri igranja COD, PUBG... pokuri cca. 22% baterije segreje pa se telefon iz 30 stopinj na 38 stopinj.

A je to dobro, normalno, odlicno? Prosim z avase mnenje ker sem bolj amater.
Ignacij
TeenDroid
TeenDroid

Prejete zahvale: 1

Re: Samsung Galaxy Note20 / Note20 Ultra

Št. objave:#2  OdgovorNapisal/-a Nietzschean » 11 avg 2020, 23:16

Exynos v Note-u je milo rečeno malce podhranjen, direktno povedano pa totalen krep :) Pass.

No ja, ni ravno tako zelo hudo, ampak je cca. 10% slabši kot Snapdragon 865, ta pa je še dodatnih cca. 10% slabši od 865+, ki je namenjen Note-u v USA.

Sklep: še vedno pass :)
Uporabniški avatar
Nietzschean
AncientDroid
AncientDroid

Kraj: Ljubljana
Prejete zahvale: 209

Naprava: SGN8 & SGN 8.0

Št. objave:#3  OdgovorNapisal/-a s5en3besman » 12 avg 2020, 02:27

Res, da trenutno exynos ni na enakem nivoju kot SD, je pa še vedno top čip. Sam osebno sem z N10+ več kot zadovoljen, res pa da igric ne igram. Ni bojazni, da N20U ne bi bil ok.

Nimam problema s tem, če je avto za čez lužo narejen za 250 km/h, pri nas gre pa "samo" 200 km/h. Se pa strinjam, da Samsung vleče čudne poteze pod novim CEO. Osebno me bolj skrbi vsakoletni dvig cen in to kar konkretno, ter pomanjkanje konkurence. Leta nazaj je bilo še nekaj firm, sedaj je šlo pa že skoraj vse v maloro. Huawei je vsaj za zdaj neuporaben, Sony še nekaj brca, upam da Google ščara kaj dobrega, 4a vliva optimizem in spominja na Nexuse, ki so imeli odlično razmerje cena/kvaliteta. Upam, da naredijo 4a tudi v večji varianti.

Če bo šlo s cenami tako naprej in verjetno bo šlo, bomo pa prešaltali na middle range, saj v bistvu niso več toliko slabši. To, da dvigaš ceno, da vračunaš slabšo prodajo, da obdržiš enak RvC, ne pelje nikamor več...

Uporabniku s5en3besman so se za prispevek zahvalili:
Mtd
s5en3besman
AdultDroid
AdultDroid

Prejete zahvale: 30

Št. objave:#4  OdgovorNapisal/-a Nietzschean » 13 avg 2020, 07:28

Tvoj Exynos je še prave generacije in sploh ni švoh :) Ta v novem Note-u ni na relativno enakem nivoju. Oz. tako kot praviš v nadaljevanju, ni slab, ampak telefon je predrag, glede na razliko do SD. Tvoj je bil malce slabši od SD tiste generacije, tanovi je pa že cca. 20% slabši. Cena pa enaka :)

Ko pogledaš, da za enak denar dobiš že precej spodoben PC ali prenosnik in da bi oba zdržala vsaj 5 let normalne uporabe, je enak denar za telefon za 2-3 leta malce težje dati od sebe. Seveda, če imaš, nabavi, telefon ni slab.
Uporabniški avatar
Nietzschean
AncientDroid
AncientDroid

Št. objave:#5  OdgovorNapisal/-a Gligo » 13 avg 2020, 09:27

Če bi jaz sedaj ali v bližnji prihodnosti kupil kaj novega, bi vzel Xiaomi pro 10 ultra, pa sem do sedaj bil na Note in še sem na 9, dalje pa ne grem, ker kot pravite ni več to to in še drži. Z vsako novo predstavitvijo je samo še slabše. Sem pa prečital, da bi naj tale Ultra bil samo za kitajsko tržišče, morda pa se kasneje premislijo
Gligo
WisdomDroid
WisdomDroid

Prejete zahvale: 32

Št. objave:#6  OdgovorNapisal/-a s5en3besman » 13 avg 2020, 10:33

IMHO, ne bi rekel, da gre ravno na slabše. Res, da kaj vzamejo (npr. vhod za slušale), po drugi strani pa tudi kaj dodajo. Meni osebno, ker ga imam bolj za službo, zelo prav pride vedno večja povezanost z MS, spen je res super in tudi zaradi tega še vztrajam na Note seriji. Če bi bil "mulc" in bi imel telefon za socialna omrežja, YT, igrice, etc., Note sigurno ne bi bila moja izbira.

Je pa "problem", ker je trg telefonije že zrel in ni pričakovati kvantnih skokov v novostih in inovacijah in ravno zaradi tega je morda občutek, d gre na slabše. Je pa paradoks, da ravno, ko je trg zrel, bi se morale cene umiriti, celo iti malo na dol, pri telefoniji pa kar rastejo. Verjetno smo krivi tudi uporabniki, saj glasujemo z denarnicami in še vedno se telefoni kar dobro prodajajo, generalno gledano.
s5en3besman
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#7  OdgovorNapisal/-a matej1990 » 13 avg 2020, 11:04

Exynos je vsako leto slabši in manj konkurenčni Qualcomm SD čipom. Da Samsung še vedno vztraja z njimi je verjetno fora, da pobere večji profit. Ne rabi kupiti, ampak vzame iz svoje tovarne čip. Bi bilo ok, če bi dodali kakšen drugo bonbonček pri Exynos modelih ali pa znižali ceno, ampak ne. Povprečni uporabnik za razliko oz. kateri čip je notri, sploh ne ve.
Cene flagshipov pa rastejo iz več razlogov:
-upad prodaje flagshipov
-razlike so vsako leto manjše
-in največji razlog: močna konkurenca kitajcev v srednjem rangu, ki se po drobovju spogledujejo s flagshipi za bistveno nižji denar. Enostavno so dovolj dobri (ekran, baterija, fotoaparat,... tudi software) ali pa celo včasih po specifikacijah boljši, za BISTVENO nižji denar.
Itak tudi ostali ne spijo in sledijo trendom. Vohajo denar množice v cenejših modelih: iPhone SE, Pixel 4a, Samsung A serija,... Se morajo precej potruditi in pametno odstraniti funkcije flagshipov, da oklestijo ceno.
Uporabniški avatar
matej1990
WisdomDroid
WisdomDroid

Kraj: Maribor
Prejete zahvale: 51

Naprava: Pixel 3 XL, Fossil gen 5, Galaxy Tab S5e

Št. objave:#8  OdgovorNapisal/-a Borg » 13 avg 2020, 19:21

Kje ali kako torej v sloveniji-o narocit snapdragon verzijo?
Uporabniški avatar
Borg
TeenDroid
TeenDroid

Prejete zahvale: 6

Št. objave:#9  OdgovorNapisal/-a Nietzschean » 13 avg 2020, 20:31

@s5en3besman na tem mestu sem govoril samo o Exynosih oz. najnovejšem Exynosu. Z ostalim se popolnoma strinjam, tudi sam imam Note-a večinoma zaradi službe in vsako leto dodajo kaj, kar mi prav pride. Super.

Sicer pa ja, tako kot pravi @matej1990, Exy je vsako leto slabši in letos je razlika pač preveč očitna ob dejstu, da ostaja enaka cena.

Par kolegom sem nabavil Xiaomi Redme Note 8 Pro in je zadeva za fon za cca. 200€+DDV res topšit. Z naskokom top by fans na GSM areni, upravičeno. Če ne bi bil totalno navlečen na Samsungove bonbonček (oz. navlako, kakor nekateri to imenujejo), bi sigurno šaltal na zgoraj omenjeni Xiaomi 10.

Snapdragon Note 20 pa lahko uvoziš iz tujine, čez lužo. Nujno moraš gledati, da ni zaklenjen na operaterja, tole sem pa našel, da je problem pri uvožencih v EU:

1. Ne dela Samsung Pay

2. Lahko ne deluje VoWiFi/VoLTE (may work sometimes depending on Carrier)

3. Limited Warranty
Uporabniški avatar
Nietzschean
AncientDroid
AncientDroid

Re: Re: Samsung Galaxy Note20 / Note20 Ultra

Št. objave:#10  OdgovorNapisal/-a s5en3besman » 13 avg 2020, 21:20

https://youtu.be/TBM_40Qi-Zc

N20U zadnji, ampak tudi če bo še malo slabše, sploh ne bo slabo. Pomembno mi je, da zdrži vsaj dan, ampak že z N10+ pridem na 1,5 dneva, včasih še malo več, tako da me za N20U ne skrbi.

Bo zanimivo videti, kako se bo obnesel adaptive display in če me bo 120 Hz. display res tako očaral, da ne bom mogel nazaj na 60 Hz. Glede na N10+ sploh ne vem, kaj bi bilo lahko še bolje pri business uporabi ? Kje drugje pa verjetno res prav pride !
s5en3besman
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#11  OdgovorNapisal/-a Nietzschean » 13 avg 2020, 21:40

Prodaš 10ko? :)
Uporabniški avatar
Nietzschean
AncientDroid
AncientDroid

Št. objave:#12  OdgovorNapisal/-a motoristic » 13 avg 2020, 23:25

Ah fantje no...kaj bo pa (verjetno ze v naslednji generaciji) ko bo pa exynos z amd tehnologijo veliko hitrejsi (od takratne variante) od snapdragona? Pol bo(ste)do pa vsi hoteli to cipovje al kako?

Poslano z mojega SM-G985F z uporabo Tapatalk
motoristic
AncientDroid
AncientDroid

Prejete zahvale: 44

Št. objave:#13  OdgovorNapisal/-a s5en3besman » 13 avg 2020, 23:58

Nietzschean napisal/-a:Prodaš 10ko? :)

Naslednji teden, ko pride N20, gre N10+ v prodajo.
s5en3besman
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#14  OdgovorNapisal/-a Picaso » 14 avg 2020, 07:58

To ni tema mali oglasi!
Uporabniški avatar
Picaso
Moderator
Moderator

Prejete zahvale: 836

Št. objave:#15  OdgovorNapisal/-a Ignacij » 14 avg 2020, 08:17

Pregledal sem cel YT in našel par uporabnih testov.

Povzetek za exynos verzijo:
- ekran na 120hz je SOT 6h in 10min ob cca 2h igric, ostalo YT, internet, glasba..
- ekran na 60hz je SOT 8h in 20min, 2h igric,YT, internet...
- telefon ima temperaturo okoli 30 stopinj, ob obremenitvi je okoli 38 stopinj in se ne pregreva
- hitrost delovanja je na nivoju zadnjih trendov, minimalna odstopanja gor dol
- pisal sem tudi enemu Vietnamcu na twitter, katerega post, da so izbolšali exynos je bil viralen in mi je dec dejansko potrdil, da je čip izboljšan, verjetno pa še vedno pa nekoliko slabši kot SnapDragon

Vglavnem, nikoli nisem imel Samsunga in sem si vzel čas, ker kupujem nov telefon. Na netu je bilo ogromno kritik exynos verzije, ampak po pregledu vseh teh analiz sem mnenja, da je tudi exynos verzija odličan in izboljšana. Glede na to, kaj vse poganja telefon, velikost ekrana... so rezultati odlični. Strah me je bilo pregrevanja, vendar očitno do tega ne prijaha.

Torej, to je moj amaterski pogled, prosim še za vaše mnenje glede na napisano.
Ignacij
TeenDroid
TeenDroid

Št. objave:#16  OdgovorNapisal/-a s5en3besman » 14 avg 2020, 13:38

Se kar strinjam z napisanim, edino sam nisem toliko na YT, ker tam je kar veliko bluzenja. Naloga influencerjev ni, da bi nam dali pravi vpogled, njim se gre bolj za laike in subcriberje. V glavnem samo berejo marketing material in le malo jih je, ki upajo povedato bobu bob.

Čez Exynos je toliko pluvanja, ker je res veliko ljudi odvisnih od papir specifikacij in benchmarkov, ki pa z real life za 90+% uporabnikov nima veze. Zdaj npr. SD 855 kar naenkrat ni več ok, čeprav so do SD 865 minimalne razlike, ki jih večina sploh ne bi opazila. Bi bilo zanimivo videti blind test, sem prepričan, da bi vsaj polovica glasovala za 855 namesto 865 :-) SD 855 je za večino, ki imajo telefon za normalno dnevno uporabo še vedno čisto ok. Pri Exynosu N20 Samsungu zamerim edino to, da moramo v EU plačati več kot plačajo v ZDA za SD. Lahko nam bi dali €100 ceneje od ZDA in bila koza cela in volk sit. Delala bosta pa itak oba v redu. Lahko bi nam ponudili tudi model brez 5G za še dodaten spust cene, ker 5G verjetno vsaj še tja do 2022/23 ne bo prav dobro zaživel, ali pač ?

Saj res slab telefon že težko najdeš, trg je zrel, sledilci so počasi že ujeli inovatorje, problem je le v tem, da je srednji razred podhranjem z določenimi funkcijami, saj je za flagshipe rezervirano, da imajo top of the top. V mojem primeru na primer pri Samsungu "translate funcija" s približanjem spena ekranu. Ker se rad učim jezike in veliko berem v tujih jezikih mi je ta funkcija prevajanja posameznih besed ali celih odstavkov res všeč in pri meni je sedaj must. Ko sem kupoval tablico, ne rabim top of the top, zato gledam S6 lite, ki ima spen in Air command in Air view, samo lej ga zlomka, vse je tam, smart select, screen write, le translate funkcije ni. In tako sem moral vzeti S6. Sem čakal čisto do konca, da je cena padla, sedaj ko so ven S7. Torej moramo velikokrat vzeti flagship ne zato, ker je čip malo boljši ali ima kamera tri ali štiri kuhališča (kamere so sploh zgodba zase in tukaj nas proizvajalci in njihov marketing tudi dobro farbajo), ampak zato, ker nižji razredi nimajo določenih funkcij, ki bi jih radi uporabljali.

Če smo že pri kameri, le zakaj še vedno veliko ljudi misli, da če je več kuhališč, če je več MP, da je bolje. Sam bi rad manj in bolj optimizirano. A ni 10W A klasa HI-FI ojačevalca veliko bolje, kot tisti, ki ima veliko rdečo nalepko: 3000W :-) Marketing v glavnem dela na fashion namesto tehniki in kar naenkrat so barve telefonov ena od bolj pomebnih stvari. Le zakaj še noben YT influencer ni eksplicitno povedal, da nova N20 mystic bronze nima veze z bronastim in je roza :-)

In da zaključim, zna biti da je N20 moj zadnji Note. Koncept MS Surface DUO se mi zelo dopade, malo ga še stanšajo, dodajo še na sprednjo stran mali display, da boš lahko vsaj videl kdo kliče in bo res super za business uporabo. Verjetno bodo pa itak vsi počasi sedaj rinili v foldable sceno. Mene osebno najbolj zanima integracija in povezanost s PC-jem, Windowsi, tako da res polagam upe v Microsoft in da počasi spet sčarajo nekaj tako dobrega kot je npr. Surface Pro.
s5en3besman
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#17  OdgovorNapisal/-a matej1990 » 14 avg 2020, 14:17

motoristic napisal/-a:Ah fantje no...kaj bo pa (verjetno ze v naslednji generaciji) ko bo pa exynos z amd tehnologijo veliko hitrejsi (od takratne variante) od snapdragona? Pol bo(ste)do pa vsi hoteli to cipovje al kako?

Poslano z mojega SM-G985F z uporabo Tapatalk

AMD bo dodal le svoj GPU. CPU ostaja v razvojnih rokah Samsunga. Žal... Tako da to je bolj gaming fokus.

Ignacij napisal/-a:telefon ima temperaturo okoli 30 stopinj, ob obremenitvi je okoli 38 stopinj in se ne pregreva

Ja, se ne pregreva, ker se cel SoC dowclocka. :)

Ignacij napisal/-a:da so izbolšali exynos je bil viralen in mi je dec dejansko potrdil, da je čip izboljšan

Sej vsako leto izboljšajo Exynosa... Enako tudi Qualcomm svoj Snapdragon. Problem je, da je razlika vsako leto večja.

s5en3besman napisal/-a:ki pa z real life za 90+% uporabnikov nima veze.

Se strinjam, ampak če bi ti uporabniki vedeli za razliko in lahko izbirali, kaj misliš za katero verzijo bi se odločili? ;D

s5en3besman napisal/-a:le zakaj še vedno veliko ljudi misli, da če je več kuhališč, če je več MP, da je bolje.

Ni čisto tako. Da imam še vedno Pixel 3 XL in ne Pixel 4 XL je med drugim krivo tudi to, da Google ni dodal širokokotne leče v mobitel. Je dejansko uporabna zadeva! Tudi MP število je zelo relativno. Huawei zna odlično izkoristiti višje MP število za dober zajem slik. Ostali kitajci pa žal ne, ker je za njih bolj važna specifikacija, ki uporabniku hitro pade v oko. V tem so dobri. V programju, ki bi izkoristil tak senzor pa pač ne.
Uporabniški avatar
matej1990
WisdomDroid
WisdomDroid

Kraj: Maribor
Prejete zahvale: 51

Naprava: Pixel 3 XL, Fossil gen 5, Galaxy Tab S5e

Št. objave:#18  OdgovorNapisal/-a enigma » 15 avg 2020, 15:25

S programsko opremo se lahko ogromno doseže. Npr. google in apple...
slej ko prej bodo mogle cene zacet padat oz. se bo folk po večini začel odločat za “mid-range”.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Slika
Slika
Uporabniški avatar
enigma
AncientDroid
AncientDroid

Kraj: Bizeljsko
Prejete zahvale: 226

Naprava: iPhone 11

Št. objave:#19  OdgovorNapisal/-a darkside » 15 avg 2020, 15:53

Dokler bodo miljoni prodanih naprav dvomim da se bodo zajebavali z nižjimi cenami. Dokler trg kupuje in imajo še vedno dovolj kupcev je vseeno kako visoke so cene.

Ko se pa tehtnica malo obrne bodo cene tudi šle dol.
Obvezno branje bloga vsem neveščim uporabnikom Android sistema preden pride do problemov izgube podatkov ter ostalih stvari -> KLIK
Uporabniški avatar
darkside
Moderator
Moderator

Prejete zahvale: 1649

Naprava: Samsung Galaxy S9+

Št. objave:#20  OdgovorNapisal/-a Finchy » 16 avg 2020, 10:16

https://www.phonearena.com/news/Samsung ... r_id126608
Zgleda že prvi problemi, sploh pa si naj vtaknejo ta exynos procesor nekam v r...
Edino kar čakam z polnim pričakovanjem, je novi Fold 2, ostalo ni omembe vredno.
Finchy
BabyDroid
BabyDroid

Prejete zahvale: 0

Št. objave:#21  OdgovorNapisal/-a Ignacij » 17 avg 2020, 12:28

Po pregledu vsega mogočega na spletu je mene tudi minil tale Note 20 ultra z exynos čipom, predvsem zato,ker za 1300eur pričakujem top zadevo in nekaj na pol.

Do sedaj nisem razmišlal o nobenem Foldu, sem mal pogledal pa zgleda zanimiv.
A tale Fold 2 bo imel snapdragona? Kako je pa kaj s temi zasloni na preklop, a bo to zdržalo vsakodnevno uporabo?
Zadnjič spremenil darkside, dne 18 avg 2020, 19:42, skupaj popravljeno 1 krat.
Razlog: Predhodnega prispevka se ne citira
Ignacij
TeenDroid
TeenDroid

Št. objave:#22  OdgovorNapisal/-a s5en3besman » 18 avg 2020, 14:04

Glede barv moram reči, da sem kar zadovoljen z belo. Ob prednaročilu ni bilo kaj dosti izbire, kajti črna mi ne sede, roza/bronz ni zame in tako je ostala samo bela. Sigurno pridejo kasneje še druge barve in bo izbira večja.

Sedaj v živo* sploh ni tako bela, kot na slikah ali videu, že kar malo vleče na sivo kar se mi dopade. Tako, če koga skrbi kot je mene, da bo preveč snežno bela, ni.

*telekom je bil letos kar hiter in so ga dostavili že danes.
s5en3besman
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#23  OdgovorNapisal/-a Finchy » 18 avg 2020, 19:17

Ignacij napisal/-a:
Finchy napisal/-a:https://www.phonearena.com/news/Samsung-allegedly-says-fog-inside-the-Galaxy-Note-20s-camera-is-normal-according-to-one-user_id126608
Zgleda že prvi problemi, sploh pa si naj vtaknejo ta exynos procesor nekam v r...
Edino kar čakam z polnim pričakovanjem, je novi Fold 2, ostalo ni omembe vredno.

Po pregledu vsega mogočega na spletu je mene tudi minil tale Note 20 ultra z exynos čipom, predvsem zato,ker za 1300eur pričakujem top zadevo in nekaj na pol.

Do sedaj nisem razmišlal o nobenem Foldu, sem mal pogledal pa zgleda zanimiv.
A tale Fold 2 bo imel snapdragona? Kako je pa kaj s temi zasloni na preklop, a bo to zdržalo vsakodnevno uporabo?

Imam fold (nabavil v nemški štacuni za dobro ceno), in mi po vsako dnevni uporabi dela bp, ker sem imel enake pomisleke, češ kako bo zadeva delovala, a se bo zaslon uničil, drugače pa le pažljivo ravnaš, in se nimaš česa bati.Da, Fold 2 bo imel Snapdragon, pri nas bo v prodaji, mogoče tam novembra, začetek decembra.
Finchy
BabyDroid
BabyDroid

Prejete zahvale: 0

Št. objave:#24  OdgovorNapisal/-a Mtd » 19 avg 2020, 12:44

s5en3besman napisal/-a:Glede barv moram reči, da sem kar zadovoljen z belo. Ob prednaročilu ni bilo kaj dosti izbire, kajti črna mi ne sede, roza/bronz ni zame in tako je ostala samo bela. Sigurno pridejo kasneje še druge barve in bo izbira večja.

Sedaj v živo* sploh ni tako bela, kot na slikah ali videu, že kar malo vleče na sivo kar se mi dopade. Tako, če koga skrbi kot je mene, da bo preveč snežno bela, ni.

*telekom je bil letos kar hiter in so ga dostavili že danes.

Če rabiš skin za hrbtno stran, imamo dober deal za formumaše. ;D
Uporabniški avatar
Mtd
VIP
VIP

Prejete zahvale: 500

Naprava: Samsung Galaxy Note 3 & Nexus 9

Št. objave:#25  OdgovorNapisal/-a Ignacij » 19 avg 2020, 13:26

Verjetno ga bom jaz rabil. Imas kaksen link, pa ceno za formase?
Ignacij
TeenDroid
TeenDroid

Naslednja

Vrni se na Mobilni telefoni

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov