Varnost telefonov pred vdori

Pomoč pri nakupovanju telefona ali tablice.

Varnost telefonov pred vdori

Št. objave:#1  OdgovorNapisal/-a andron » 13 jan 2018, 16:54

Zanima me kakšna je kaj varnost Android telefonov skozi čas.
Naprimer od 5 let starih telefonov (mislim da je bil Android 4) pa do danes in kako kaže v prihodnje.
Ali so telefoni s starimi verzijami kaj bolj ogroženi?
Pred časom so bili omenjeni neki vdori v telefone pa me zanima če je res kaj na tem in če je, kako do tega sploh pride. Mogoče zaradi raznih aplikacij ki pogosto zahtevajo več dostopov do telefona kot jo v resnici potrebujejo?
andron
AdultDroid
AdultDroid

Prejete zahvale: 0

Re: Varnost telefonov pred vdori

Št. objave:#2  OdgovorNapisal/-a darkside » 13 jan 2018, 18:37

če jaz naredim aplikacijo katera mi bo pošiljala podatke s tvojega telefona je pač vseeno ali imaš najnovejši model ali pa 8 let star telefon.

sicer pa če te skrbi obstajajo tudi za android antivirusni programi

edit: čeprav nek napredek definitivno je in tudi bo še naprej. ni pa da bi te bilo strah.
Obvezno branje bloga vsem neveščim uporabnikom Android sistema preden pride do problemov izgube podatkov ter ostalih stvari -> KLIK
Uporabniški avatar
darkside
Moderator
Moderator

Prejete zahvale: 1640

Naprava: Samsung Galaxy Note8

Št. objave:#3  OdgovorNapisal/-a andron » 25 jan 2018, 16:18

Na play store obstaja veliko antivirusnih programov in ne vem katerega bi naložil.
Brezplačni, plačljivi, znani, neznani, eni zahtevajo več dostopov, drugi manj, eni imajo notri oglase, drugi ne.
Je za zaupat vsem protivirusnim programom? - verjetno so tudi oni lahko narejeni tako da pošiljajo podatke s telefona..
So plačljivi boljši od brezplačnih?
andron
AdultDroid
AdultDroid

Prejete zahvale: 0

Št. objave:#4  OdgovorNapisal/-a smajo » 26 jan 2018, 08:29

Moje mnenje, antivirusni programi na telefonu, brezveze. Isto kot da bi v dežju s palerino hodu, pa še dežnik odprl. Če pa te matra kaka preganjavica ali pa delaš privat za cio potem uporabiš enkripcijo na telefonu. Evo še članek o najbolj zaščitenih telefonih. https://smartphones.gadgethacks.com/how ... y-0176106/

Huawei mate 9 z uporabo Tapatalk
smajo
Uporabniški avatar
smajo
AncientDroid
AncientDroid

Kraj: hraše
Prejete zahvale: 31

Naprava: Lg g4 SMAJO

Št. objave:#5  OdgovorNapisal/-a darkside » 26 jan 2018, 12:56

jaz antivirusnega še na pcju ne uporabljam par let ne da bi ga še na telefonu. sicer pa če ti nekdo želi priti noter bo prišel pa je vseeno ali imaš antivirusnega ali ne. takoj ko si povezan s spletom obstaja nevarnost vdora.

tako, da če te je vdora strah najprej prenehaj uporabljati splet. potem najbolje da telefon ker ko ima telefon signal sporoča oddajniku kje se nahaja in tako beleži tvojo lokacijo (to shranjuje operater).

PS: tudi ponudniki kot so telekom pa verjetno še kdo ti lahko povedo kateri program doma gledaš na katerem tvju.
Obvezno branje bloga vsem neveščim uporabnikom Android sistema preden pride do problemov izgube podatkov ter ostalih stvari -> KLIK
Uporabniški avatar
darkside
Moderator
Moderator

Prejete zahvale: 1640

Naprava: Samsung Galaxy Note8

Vrni se na Nasveti pri nakupu

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov