Samsung Gear S3

Teme v zvezi s pametnimi urami.

Re: Samsung Gear S3

Št. objave:#176  OdgovorNapisal/-a Jest » 03 sep 2017, 09:43

noordung napisal/-a:Pozdravljeni lastniki Gear S3 imam eno vprašanje.
Sedaj imam Pebble time round in resno gledam S3 me pa zanima sledeče,potrebujem da mi šteje korake,spremlja vreme,sleep tracker in notifications torej če so vklopljene te funkcije koliko časa bi mi zdržala baterija.
Paše eno poduprašanje ko mi šteje korake ali mora biti GPS vklopljen.
Hvala za odgovore Klemen

Za to, kar potrebujes, moras imeti vec ali manj vse na ON ... Meni na tak nacin baterij drzi nekje 3 do 4 dni... ce imam funkcijo "Always On" izkljuceno... ce ja pa vkljucena, pa zdrzi kaksen dan... ali najvec dva ...
Uporabniški avatar
Jest
AdultDroid
AdultDroid

Kraj: Medvode / Slovenia
Prejete zahvale: 16

Naprava: iPhone X, Huawei P10, Lumia 950 ...

Št. objave:#177  OdgovorNapisal/-a noordung » 03 sep 2017, 17:32

Hvala za vse odgovore ampak bom res počakal na garmin vivoactive 3 kot je napisal LPKA.
noordung
TeenDroid
TeenDroid

Prejete zahvale: 0

Št. objave:#178  OdgovorNapisal/-a rc08mx1 » 12 okt 2017, 14:47

imam Gear S3 par dni na testu... sem prelistal forum, pa mi vseeno ni jasno: zakaj ne vidim v Galaxy Store nobene plačljive aplikacije? je problem neSamsung telefon?
drugače prek Gear app vse deluje super...
rc08mx1
BabyDroid
BabyDroid

Št. objave:#179  OdgovorNapisal/-a james86 » 04 nov 2017, 16:45

Pozdravljeni,
Mene pa pred nakupom zanima če je možno uro na samsung telefonu nastaviti tako, ko ko dobiš SMS, Whatsapp, FB Massenger,... da ura samo zavibrira in nena pokaze vsebine kdo je poslal in kaj piše? Skratka gre se da ne rabi vsak za mizo videt kdo ti pošilja in kaj piše v sporočilih. Dovolj je samo vibracija ali pa da se na ekranu prikaže ikona. Kak je tudi z klici? Vedno pokaže kdo kliče ali se da tudi to omejit? Predvidevam da se te nastavitve dajo urejat v Gear app na telefonu.
Hvala za odgovor
james86
BabyDroid
BabyDroid

Št. objave:#180  OdgovorNapisal/-a BlonG » 05 nov 2017, 20:52

Obvestila si res nastaviš v Gear app. Tudi tako, da sam izbereš aplikacije, ki ti smejo pošiljati obvestila na uro. Imaš tudi možnost, da v obvestilu ni vidna vsebina. Npr: nekdo ti pošlje SMS - izpiše se pošiljatelj, ne pa tudi sporočilo. (Da se ne bi videl niti pošiljatelj - te nastavitve nisem našel).

Glede tega, da vsak za mizo ne rabi videt na zaslon... Saj vsak, ki sedi za mizo, tudi ne more videti na uro. Poleg tega, če ti je pomembna diskretnost - ko ura zavibrira (pride obvestilo) pač ne pogledaš na zaslon (zaslon se vklopi, šele ko pogledaš na uro). Sam imam na sestankih tako nastavljeno: telefon dam na vibro, in če dobim klic/sporočilo preverim to na uri ko/če želim. Pogosto v takih primerih klic zavrnem z nastavljenim sporočilom da sem na sestanku.

Ne vidim pa smisla za tako specifičen izklop obveščanja o dohodnih klicih. Če sem pravilno razumel, bi želel biti obveščen le, da te nekdo kliče (telefon bi bil utišan?) ni pa pomembno kdo kliče - oz. navzoči ne bi smel videt tega na tvoji uri? Kakšen smisel ima potem, da si sploh obveščen o dohodnem klicu? Kaj bi potemtakem naredil, ko bi na uri videl, da te nekdo kliče? Boš vzel telefon iz žepa in pogledal kdo te kliče? Če na uri vidiš kdo te kliče, se lahko takoj odločiš, ali da se javiš ali klic zavrneš (lahko tudi s sporočilom). In telefona sploh ne rabiš jemati iz žepa.
(Aja, sicer pa mislim, da se to ne da nastaviti - če je komu uspelo, me naj, prosim, popravi)
BlonG
TeenDroid
TeenDroid

Prejete zahvale: 4

Št. objave:#181  OdgovorNapisal/-a james86 » 06 nov 2017, 20:55

Hvala za info BlonG :)
Glede klicev sem jaz tudi istega menja da lahko lepo zavrneš klic iz ure.
james86
BabyDroid
BabyDroid

Št. objave:#182  OdgovorNapisal/-a LPKA » 07 nov 2017, 09:51

noordung napisal/-a:Hvala za vse odgovore ampak bom res počakal na garmin vivoactive 3 kot je napisal LPKA.

Prodal S3 kupil Vivoactvie 3. če si športnik OBVEZNO v to smer. malo manj pametna ura. pogrešam odgovarjanje na klice in pogovro preko ure.
Največja napaka, pa je VIBRA motor... je zelo zelo lahek. ga sploh ne čutim. tako da sem prvič zaspal in se nisem zbudil,. pa me je treslo 30 sekund.

Tako ,. da razmišljam, da bi dal nazaj urop ter vzel raje Fenix 5s. Še ne vem.

btw:
kupil v Avstriji, ker naš Garmin je teliček.
Enjoy life, eat out more OFTEN! There is allways a way!
http://www.lpka.net http://tinyurl.com/6qonqpa
HI(S)TORY:
Ericsson 1018, Sony Clie PEG-T415 + Siemens S35i, Ericsson T630,Z1010,S500,QTEK 9090,Palm P3300,HTC G1,NEXUS ONE,SGSII,HOX,NOTEII,HTC1,LGG2, MotoG2,SGS6Edge,SGNOTE5,SGS7EDGE,SGS8,NEXUS5X,NOTE8
Uporabniški avatar
LPKA
Moderator
Moderator

Kraj: Smokuč
Prejete zahvale: 234

Naprava: NOTE8, Tab S8.4, Fitbit IONIC

Št. objave:#183  OdgovorNapisal/-a LPKA » 08 nov 2017, 21:20

Ne ker naši ne znajo dobiti ure v Slo. Sem imel v Bigbang naročeno že prejšnji mesec pa je duha ne sluha noben ne pove da bo ura prišla komaj konec novembra.

Tako da sem jo danes odnesel nazaj in zaključil moj 10 let na Garminu. Kupil Fitbit Ionic. Tako da upam da bo zadovoljiva.

Povem kaj več drug teden ko pride po pošti. Seveda pri nas bo samo bog ve kdaj.
Enjoy life, eat out more OFTEN! There is allways a way!
http://www.lpka.net http://tinyurl.com/6qonqpa
HI(S)TORY:
Ericsson 1018, Sony Clie PEG-T415 + Siemens S35i, Ericsson T630,Z1010,S500,QTEK 9090,Palm P3300,HTC G1,NEXUS ONE,SGSII,HOX,NOTEII,HTC1,LGG2, MotoG2,SGS6Edge,SGNOTE5,SGS7EDGE,SGS8,NEXUS5X,NOTE8
Uporabniški avatar
LPKA
Moderator
Moderator

Kraj: Smokuč
Prejete zahvale: 234

Naprava: NOTE8, Tab S8.4, Fitbit IONIC

Št. objave:#184  OdgovorNapisal/-a Rast » 20 nov 2017, 17:49

Začel je prihajati update za S3 na tizen 3.0....Jaz ga še sicer nisem dobil, na forumih pa vidim da je že v Švedski, Norveški, Franciji....Upam da kmalu tudi pri nas!
Rast
AdultDroid
AdultDroid

Kraj: Velenje
Prejete zahvale: 7

Naprava: Galaxy S4, NOTE 4, GEAR S3, NOTE 8

Št. objave:#185  OdgovorNapisal/-a de marco » 20 nov 2017, 18:15

Jaz sem danes tudi dobil update na gear sportu.
Uporabniški avatar
de marco
AncientDroid
AncientDroid

Kraj: Ljubljana
Prejete zahvale: 149

Naprava: Samsung galaxy note 8

Št. objave:#186  OdgovorNapisal/-a Rast » 20 nov 2017, 19:23

Jep, pravkar mi DL in nato instalira, testiram ponoči....
Rast
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#187  OdgovorNapisal/-a Jest » 21 nov 2017, 09:33

Sem preveril zdajle in je res nova verzija na voljo...

Slika
Uporabniški avatar
Jest
AdultDroid
AdultDroid

Kraj: Medvode / Slovenia
Prejete zahvale: 16

Naprava: iPhone X, Huawei P10, Lumia 950 ...

Št. objave:#188  OdgovorNapisal/-a Rast » 21 nov 2017, 09:42

Jaz danes testiram baterijo, se mi zdi da je ok medtem ko ke včeraj zvečer šlo kar hitro po njej. Me pa malo moti da je treba več operirati z gumbi in je manj potez na ekranu, recimo iz aplikacije nazaj in podobno....Kar naprej moram šlatati gumbe ko jih prej nisem....Sicer pa bomo videli!
Rast
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#189  OdgovorNapisal/-a james86 » 21 nov 2017, 21:51

Po update-u sem opazil da endomondo ne pošlje podatkov vadbe, niti jih na uri v aplikaciji ni možno najti podatkov zadnje vadbe. Facer tudi ne naloži ure.

*facer dela ko sem ga ponovno naložil
**tudi endomondo deluje sedaj ko sem ga ponovno naložil
james86
BabyDroid
BabyDroid

Št. objave:#190  OdgovorNapisal/-a Rast » 21 nov 2017, 22:10

Ja, to z endomondom sem tudi jaz opazil. Sem ga se enkrat instaliral, jutri pa testiram...
Rast
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#191  OdgovorNapisal/-a Rast » 22 nov 2017, 07:49

Tudi po reinstalaciji endomonda pri meni ni nič bolje. Po končani aktivnosti se na uri ta aktivnost ne vidi niti jo ne prenese na fon. Meni je endomondo danes naredil celo black screen ko sem hotel videti aktivnost, sem moral ugasniti in prižgati uro. Očitno bo treba počakati na update aplikacije.
Rast
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#192  OdgovorNapisal/-a Rast » 23 nov 2017, 07:40

Ja nič, po nasvetih iz tujih forumov da je dobro narediti factory reset ure po updatu sem se za to odločil. In glej, sedaj endomondo dela tako kot je treba, lepo je prenesel aktivnost. Bomo videli kako bo ta reset ugodno vplival na baterijo.

Me pa jezi nekaj drugega. Pred resetom sem naredil varovanje vsega iz ure na samsungov račun, tako kot že večkrat. Po resetu nato restore in večinoma je bilo vse ok, le dve aplikaciji ki sem jih plačal ni naložilo, v galaxy apps pa mi kaže kot da jih nisem kupil in da jih moram ponovno plačati. Saj gre samo za nekaj evrčkov ampak vseeno....
Rast
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#193  OdgovorNapisal/-a BlonG » 23 nov 2017, 17:21

Rast napisal/-a:...v galaxy apps pa mi kaže kot da jih nisem kupil in da jih moram ponovno plačati. Saj gre samo za nekaj evrčkov ampak vseeno....

Piši razvijalcu in navedi podatke o nakupu (ki si jih prejel na mail). Jaz sem tako naredil za dve aplikaciji in mi je potem razvijalec poslal kodo, da sem lahko app ponovno naložil brez plačila.
BlonG
TeenDroid
TeenDroid

Prejete zahvale: 4

Št. objave:#194  OdgovorNapisal/-a Rast » 24 nov 2017, 18:24

Ja BlonG, bom naredil tako....
Lahko tudi potrdim da pri sebi ne opažam zelo povečane porabe baterijo kot je to pri nekaterih drugih uporabnikih.

Moram pa spet izraziti razočaranje nad GPS-om v povezavi z Endomondom zaradi česar sem se "jezil" že spomladi ko sem kupil uro. Sedaj po updatu na 3.0 so stvari samo še slabše. Torej:
Že leta uporabljam Endomondo za moje aktivnosti in na vseh telefonih do sedaj (galaxy S serija, Note 4, sedaj Note 8) je bila izmerjena razdalja vedno enaka, mogoče kdaj +- 50 m. To sem testiral primerjalno z km števcem v avtu.
Ko sem začel uporabljati uro S3 in na njej Endomondo aplikacijo so se pojavile velike razlike, do 10 % ali celo več je ura konstantno pokazala manjšo razdaljo.

No danes sem testiraj mojo hojo z fonom in uro, istočasni start in konec hoje, torej vse duplirano, istočasno. Rezultat je za mene katastrofalen: Endo na fonu je zabeležil 9,52 km, endo na uri pa komaj 7,84 km, torej kar 17 % na osnovo 9 km razlike.

Endo je iz ure lepo prenesel pot z mapo na server, prav tako telefon. Po ogledu na računalniku sta poti na videz povsem enaki, tista z ure je na momente malce bolj ravna (ovinki niso toliko povdarjeni). To me navaja da GPS z ure nekako slabo ažurira pot.
Ampak, kljub vsemu, razlika je zame nesprejemljiva in sploh ne vem kaj naj sploh verjamem, čeprav bolj zaupam fonu. Sedaj bom na podoben način stestiral še SHealt in če bo tam razlika podobna potem ure pač ne bom uporabljal za spremljavo aktivnosti. No, lahko bi jo če jo povešem z BT s fonom, takrat ura jemlje GPS iz fona ampak point je da velikokrat fona nimam s seboj ker me nekako "ovira"....
Rast
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#195  OdgovorNapisal/-a mato22 » 29 nov 2017, 10:22

Živjo!

kupil sem Samsung Gear Sport in mi še sedaj ni čisto jasno, ali je nakup plačljivih aplikacij in face-ov vezan na to, da moraš imeti še Samsung telefon ali kako?

Ker imam naloženih nekaj try and buy Face-ov in se je sedaj iztekel trial mode, pa ko hočem kupiti, ne gre.
Poveže se mi na telefon, da vpišem geslo za Samsung račun, vpišem in potem mi spet ponudi vpis gesla, spet vpišem in na uri samo napiše, da nakup ni uspel...

Nimam pa Samsung telefona. Imam One Plus One...
mato22
BabyDroid
BabyDroid

Št. objave:#196  OdgovorNapisal/-a Rast » 30 nov 2017, 08:24

Ne vem če ti bo tole kaj pomagalo ampak poglej tole diskusijo:

https://forum.xda-developers.com/gear-s ... d-t3521532

Na teh forumih je še mnogo podobnih stvari o težavah z nesamsungovimi foni...!
Rast
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#197  OdgovorNapisal/-a mato22 » 30 nov 2017, 13:57

Ja sem dobil tudi od našega supporta odgovor, da bo potrebno imet Samsung telefon.

hvala bogu sem ravno pred menjavo telefona, ker tega furam že 4 leta in sem ravno naročil Sasmung Galaxy S8, pa da vidimo kako bo.
mato22
BabyDroid
BabyDroid

Št. objave:#198  OdgovorNapisal/-a mato22 » 04 dec 2017, 17:00

Sem dobil Samsung Galaxy S8 in sedaj deluje vse BP.
Zadnjič spremenil Picaso, dne 04 dec 2017, 17:17, skupaj popravljeno 1 krat.
Razlog: Nepotrebno citiranje predhodnega posta!
mato22
BabyDroid
BabyDroid

Št. objave:#199  OdgovorNapisal/-a Rast » 12 dec 2017, 10:05

Kolikor spremljam tuje forume je menda Samsung ustavil posodabljanje na tizen 3 oz. posodobitev ni več na voljo zaradi bugov in težav s to verzijo. Zanimivo, največ težav je z baterijo ampak jaz jih nimam. Ne vem pa kako bo sedaj za nas ki smo že dali gor to verzijo....

Še ena šlamparija Samsunga ki tudi na fonih počasen in bugast pri posodabljanju.
Rast
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#200  OdgovorNapisal/-a de marco » 12 dec 2017, 12:56

Meni tudi dela super, celo baterija od posodobitve dlje zdrzi.
Uporabniški avatar
de marco
AncientDroid
AncientDroid

Kraj: Ljubljana
Prejete zahvale: 149

Naprava: Samsung galaxy note 8

Prejšnja

Vrni se na Pametne ure

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov