Samsung Gear S3

Teme v zvezi s pametnimi urami.

Re: Samsung Gear S3

Št. objave:#101  OdgovorNapisal/-a Rast » 14 apr 2017, 14:46

Hja, o razlikah spremljanja razdalje sem se tudi jaz že razpisal, predvsem med endo-telefon, endo-s3 stand alone in shealth-telefon. Tam nazaj v diskusijah so moje primerjave...in ugotovitve da ura kaže os 7-8 % manj kot telefon. In zanimivo, testiral sem tudi endo na telefonu po gmaps na računalniku in še po števcu v avtomobilu, obakrat je bil fon zelo točen, no skoraj točen tako da endu na fonu bolj verjamem.

Vmes je endo na S3 dobil prvi popravek-posodobitev in po tem popravku je bila ura bolj blizu telefona, razlika mogoče do 2 %. Pred dvema dnevoma je prišela druga posodobitev za endo S3 (dodan je celo widget) pa sem enkrat spet opazil malo večjo razliko. Bomo videli...

Kar se hkratne uporabe shealth in endo na uri tiče ne gre, samo ena lahko teče. Ampak shealth na uri lahko uporablja gps s fona če je tam vklopljen in je ura povezana z BT. Pri endu pa to ne gre, vsaj jaz še nisem uspel in na forumih so celo diskusije da je v endu za S3 še vedno bug če je ura povezana in da je bolje uporabljati stand alone...
Mogoče še nekaj, kar sem našel na forumih okoli spremljanja razdalje v endomondu na uri in sam sedaj tudi uporabljam. GPS na endu se včasih zelo pozno zaklene na satelite, zato je dobro vedno pogledati na trtji ekran enda na uri kjer se vidi mapa poti. Tam lahko dalj časa piše da še kar išče satelite in takšno pot ne spremlja pravilno. Zato je dobro stisniti pavzo na začetku in počakati da se pojavi pot na mapi kar lahko včasih kar traja, tudi 2-3 minute. Ali pa skenslati spremljanje in še enkrat ponoviti...Jaz sem na tak način ugotovil večkrat zakaj je bila pot na uri krajša...

Kar se pa spremlajnja srčnega utripa tiče se pa meni zdi kar zadovoljivo natančen, vsaj meni je vseeno za odstopanje malo navgor ali navzdol, znebil sem se tistega nadležnega pasu...No ampak kakor kdo....!

Želim ti veliko užitkov pri uporabi S3, ima svoje hibe in muhe ampak jz sem prav zadovoljen.
Sedaj sem se pa jaz razpisal....! Mogoče pa drugič o tem da sem nekako našel način da sem stalno konektan na galaxy apps in imam na voljo plačljive aplikacije dokler ne resetiram fona....
Rast
AdultDroid
AdultDroid

Kraj: Velenje
Prejete zahvale: 7

Naprava: Galaxy S4, NOTE 4, GEAR S3, NOTE 8

Št. objave:#102  OdgovorNapisal/-a Gvido » 14 apr 2017, 15:28

Za šport se uporablja Garmin ( recimo Fenix) ali pa Suunto...Ne pa tele razne na pol delujoče pametne ure.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Gvido
TeenDroid
TeenDroid

Prejete zahvale: 1

Št. objave:#103  OdgovorNapisal/-a p4pe » 14 apr 2017, 16:26

A si samo to pršu napisat tukej prov pametno? Zakaj pa bi moral uporabljat glih Garmin ali pa Fenix? Za razdaljo merit in te osnovne stvari mora biti vsak GPS dovolj natančen! In mislim da so več ali manj po vseh urah isti GPS čipi notri... malo, ampak ne precej bolj točne, so samo še suunto z GLONASS. Malo preberi še druge stvari, preden pišeš z glave!
Sem pa itak zmenjen s kolegom, da greva testirat suunto, SGS5, Iphone, Gear S3, Gamin GPS za avto.
Zadnjič spremenil p4pe, dne 14 apr 2017, 16:56, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
p4pe
WisdomDroid
WisdomDroid

Prejete zahvale: 47

Naprava: SGS5

Št. objave:#104  OdgovorNapisal/-a p4pe » 14 apr 2017, 16:41

Rast napisal/-a:...
...

Kar se tiče razlike med telefonom in uro, je pri meni problem samo Endomondo aplikacija na telefonu.
Evo test danes ista razdalja z S health na uri in na telefonu Endomondo in Sports tracker:
Endomondo telefon: 5.08km
Sports tracker telefon: 4.60km
S health telefon: 4.61km
V glavnem Endomondo na telefonu ne dela tako kot bi moral, pri Sports tracker (telefon), S health (ura ali telefon) in Endomondo (ura), pa je vsa razdalja enaka. Nisem pa vedel da S health uporablja GPS iz telefona. :)

Kar se pa utripa tiče je pa tako. Ni zadovoljivo natančen, zato ker vmes ko hodiš in premikaš roko, očitno ne deluje tako kot bi bilo treba.
Heart rate danes:
Ura: Avg.: 113bmp, Max.: 152bmp; Workout calories: 528Cal
Pas: Avg.: 135bmp, Max.: 167bmp; Workout calories: 820Cal
Meni je to kar precejšnja razlika. 8)
Bomo že še pogruntal, kaj in kako. :)
Uporabniški avatar
p4pe
WisdomDroid
WisdomDroid

Št. objave:#105  OdgovorNapisal/-a Rast » 14 apr 2017, 18:14

Gvido, kaj si se pa tako izprsil, ti kar imaej svoj Garmin, moj sin ga tudi ima, takega za 350 EUR pa je tudi ugotovil da ima v sledenju enake probleme, enaka odstopanja kot moj S3.

P4P, jaz pa imam ravno nasprotne izkušnje z Endom na fonu. Sem večkrat natančno testiral 1 km razdaljo po google maps, ulico po ulico (doma, na mapi in računalniku), potem pa večkrat prehodil to razdaljo z endom in shealtom na fonu (oba stand alone). Vedno je bil fon enak google maps na istem mestu, obe aplikaciji na uri pa sta pojazali manj. Poleg tega sem 5 km razdaljo prevozil z avtom in hkrati je tekel endo na fonu, rezutat je bil enaka razdalja, mogoče odstopanje 50 m.
Če pa greš s shealtom na uri in povezan z BT na fon z vklopljeni GPS na fonu, hkrati pa shealt laufa na fonu, potem sta obe relaciji povsem enaki, vsaj pri meni ker ura jemlje GPS od fona.
Pri Endomondu to ne moreš narediti ker tudi če sta ura in fon povezana oba Enda delujeta ločeno in uporabljata vsak svoj GPS. V diskusijah so že zahtevki da naj to uredijo tako kot pri shealtu.
Rast
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#106  OdgovorNapisal/-a Gvido » 14 apr 2017, 19:25

Lol, kdo tu ne ve kaj piše...1) Fenix je model ure Garmina 2) Fenix ima prav tako GLONASS. 3) če ima tvoj sin Fenix 3 ali 5 model ( kar dvomim glede na ceno -sta precej dražja in glede na to da Fenix nima problemov s sledenjem tudi brez GLONASS) naj si v nastavitvah vklopi GLONASS.

Gvido
TeenDroid
TeenDroid

Št. objave:#107  OdgovorNapisal/-a p4pe » 14 apr 2017, 20:34

Lej Gujdek, če nimaš Gear S3, zakaj sploh bluziš na tem delu foruma? Če hočeš res podat dobronamerni nasvet, potem lahko to malo lepše napišeš s kakšnimi argumenti, ne pa da takoj spluvaš vse, kar ti pač ne poznaš in nimaš!? >:(
Zadnjič spremenil Picaso, dne 15 apr 2017, 00:05, skupaj popravljeno 1 krat.
Razlog: Citiranje (Navedek) uporabnika, ki je sporočilo napisal neposredno pred vami, je nepotrebno, prav tako ne citirajte brez potrebe dolgih sporočil, saj se teži k temu, da bi forum čim bolj pregleden in urejen.
Uporabniški avatar
p4pe
WisdomDroid
WisdomDroid

Št. objave:#108  OdgovorNapisal/-a Gvido » 14 apr 2017, 20:51

Ne vem zakaj obkladanje z Gujdekom? Se zdaj ko si to naredil kaj bolje počutiš? On topic - spremljam tale thread ker mi je s3 zelo všeč in razmišljam o nabavi. Menim pa, da se preveč ukvarjata z GPS in športnim vidikom ure. V osnovi IMO s3 ni ravno namenjena temu, če nič drugega ji baterija bistveno premalo drži. In ja, IMO ni potrebno biti tako občutljiv glede ure, je le gadget in nič drugega.

Gvido
TeenDroid
TeenDroid

Št. objave:#109  OdgovorNapisal/-a p4pe » 14 apr 2017, 21:03

Oprost če sem te užalil, sam si začel s kratimi trditvami, da pač to ni ura za šport, brez kateregakoli pametnega argumenta. Se opravičujem in ne, ne počutim se zaradi tega bolje.
On topic - jaz sem dobro shajal z LG Android smartwatch uro tudi za šport, ker je pobirala podatke iz sport trackerja. Ampak to nima veze... sva se pač pogovarjala o natančnosti gps-a itd. Ja, ni namenjena temu, lahko pa to dela zelo solidno. Ali je po tvoje telefon namenjen avto navigaciji ali npr. igrcam na ekranu, da si ga moraš nalimat na oči???
Kakorkoli, zadeva vredna 400€ mora delat vsaj približno podobno kot telefon in ostale podobne traparije. Gadget? Sej nisem kupil bakrene zapestnce na placu!? ;D
Uporabniški avatar
p4pe
WisdomDroid
WisdomDroid

Št. objave:#110  OdgovorNapisal/-a Gvido » 14 apr 2017, 21:07

Ej, se ne bom več mešal v vajino debato. Saj razumem, mene bi verjetno tudi jezilo. S komentarjem nisem hotel nič hudega. Lp

Gvido
TeenDroid
TeenDroid

Št. objave:#111  OdgovorNapisal/-a p4pe » 14 apr 2017, 21:07

Še to. Kaj ima veze koliko ji baterija drži? A okol 3 dni ni dost? Jo daš na Power Saving, pa bo verjetno držala glih tolk, kot "športne ure". 8)
Uporabniški avatar
p4pe
WisdomDroid
WisdomDroid

Št. objave:#112  OdgovorNapisal/-a p4pe » 14 apr 2017, 21:10

Gvido napisal/-a:Ej, se ne bom več mešal v vajino debato. Saj razumem, mene bi verjetno tudi jezilo. S komentarjem nisem hotel nič hudega. Lp

Še enkrat tud teb oprost, samo takele: "Ne pa tele razne na pol delujoče pametne ure.", lahko človeka mal razjezi, sploh če ne poveš, kje si to videl, da so to vse na pol delujoče pametne ure.
Pa brez zamere, kamot lohk debatiramo. :)
Uporabniški avatar
p4pe
WisdomDroid
WisdomDroid

Št. objave:#113  OdgovorNapisal/-a Gvido » 14 apr 2017, 21:22

Koliko ti drži z GPS on?

Gvido
TeenDroid
TeenDroid

Št. objave:#114  OdgovorNapisal/-a Gvido » 14 apr 2017, 21:23

Aja, maš prav, tisti stavek mi ni v ponos...

Gvido
TeenDroid
TeenDroid

Št. objave:#115  OdgovorNapisal/-a p4pe » 14 apr 2017, 21:58

Ne vem še, ker jo imam šele od srede. Trenutno mi piše da je še 66%, pa 23:15 že na bateriji. Pa dons sem res cel dan nekej probaval... pa en kup watchfaceov probal, pa pol še dobro uro športanja. Imam pa vse vklopljeno na always on... GPS, WIFI, NFC. Po moje da bi kumot 4 dni zdrzala, da je ne človk skoz nekej ne "drka". :)
Uporabniški avatar
p4pe
WisdomDroid
WisdomDroid

Št. objave:#116  OdgovorNapisal/-a Gvido » 14 apr 2017, 23:08

Ne mislim, GPS on, mislim GPS dejansko v uporabi, Endomondo app recimo?

Gvido
TeenDroid
TeenDroid

Št. objave:#117  OdgovorNapisal/-a p4pe » 15 apr 2017, 06:20

Aha. To pa nebi vedel povedat, ker mi je Endomondo samo 1x 1uro laufal zaenkrat.
Uporabniški avatar
p4pe
WisdomDroid
WisdomDroid

Št. objave:#118  OdgovorNapisal/-a Rast » 15 apr 2017, 07:10

Fantje, nima smisla da se kregamo za oslovo senco katera je boljša....Jaz vedno pravim kakor za kakoga katera.....Je pa dobro da izmenjujemo informacije, trenutno so aktualne te v zvezi s spremljanjem poti, jutri bodo druge...

Gvido, baterija pri meni zdrži v povprečju 3 dni, ne spremljam pa spanja in ni AOD. Vsak dan imam tudi 1,5 do 2 uri spremljanja hoje, teka z GPS, v glavnem Endo pa tudi Shealth. Še bolj natančno, 1,5 urni GPS na Endu pobere cca 10 do 12 % baterije, če pa je povezana s fonom in Shealth uporablja GPS od fona pa še manj.
Takole preračunano bi baterija zdržala enodnevno spremljanje na kakem pohodu ali kaj podobnega. Meni to zadostuje....

Koliko pogovorov, SMS-jev in ostalega "poslovnega" baterija zdrži pa nisem testiral. Na splošno pa hvalijo baterijo pri S3, je med boljšimi če že ne najboljša vsaj trenutno. Po posodobitvi sicer nekateri opažajo slabše delovanje baterije ki pa se potem pri nekaterih po par ciklih polnenja uredi. Pri meni te težave ni bilo...
Rast
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#119  OdgovorNapisal/-a Rast » 19 apr 2017, 17:20

Zdravo druščina, če še ne veste, plačljive aplikacije sedaj delujejo tudi pri nas v Slo. Sem spetmalo Samsung Slo sekiral pa so mi odgovorili da naj preverim ker menda že deluje!
In res, deluje....!
Rast
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#120  OdgovorNapisal/-a Gi3M0 » 19 apr 2017, 17:40

Morm pocakat,da dobim samsunga,ker na htc ju ne dela app...

Poslano z mojega HTC Desire 820 z uporabo Tapatalk
Slika
Uporabniški avatar
Gi3M0
Administrator
Administrator

Kraj: Cukeršpic
Prejete zahvale: 784

Naprava: G955F & SM-R760

Št. objave:#121  OdgovorNapisal/-a BlonG » 19 apr 2017, 18:42

Rast napisal/-a:Zdravo druščina, če še ne veste, plačljive aplikacije sedaj delujejo tudi pri nas v Slo.

Ze nekaj dni sem opazal, da vidim placljive aplikacije - cene v USD. Ce sem hotel kupiti, pa mi je izpisalo, da obstojeca placilna kartica ni OK: da jo moram izbrisati in dodati novo. No, s tem se nisem hotel zaenkrat ukvarjati. :D Placilna kartica MC - Revolut torej ni sprejemljiva v SLO app store. ;D Dveh kartic pa ne morem imeti.

Kakorkoli - nimamo dostopa do vseh aplikacij (v primerjavi z UK app store), tako da sam ostajam na "starem" nacinu, ker imam vecji nabor na izbiro. :-\
BlonG
TeenDroid
TeenDroid

Prejete zahvale: 4

Št. objave:#122  OdgovorNapisal/-a Rast » 19 apr 2017, 22:21

Škoda, meni mojo Master Card lepo požre, vse deluje...
Rast
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#123  OdgovorNapisal/-a Gi3M0 » 19 apr 2017, 22:42

Torej,kaj plačljivega se priporoča?

Poslano z mojega HTC Desire 820 z uporabo Tapatalk
Slika
Uporabniški avatar
Gi3M0
Administrator
Administrator

Kraj: Cukeršpic
Prejete zahvale: 784

Naprava: G955F & SM-R760

Št. objave:#124  OdgovorNapisal/-a sylver » 21 apr 2017, 14:43

Rabim pomoč pri tej pametni uri :)

Do posodobitve, katera se je zgodila nekje 10 dni nazaj, sta mi naslednji 2 funkciji delali povsem normalno:
- telefon Samsung Galaxy S7 je takoj našel uro, ko sem jo prižgal zjutraj in se z njo takoj povezal
- uri se je zaslon vedno "prižgal", ko sem uro dvignil pogledu očem (dvignil roko, da vidim, koliko je ura)

Sedaj, po posodobitvi (posodobljeno imam tako uro kot telefon kot tudi GEAR aplikacijo), pa omenjeni osnovni funkciji ne delata več.

Torej po novem, moram vedno ročno na telefonu povezat uro prek BT. Da bi "prižgal" ekran in videl, koliko je ura, morem kliknit na ekran ure ali pa pritisnit gumb, da gre ekran iz watch-on načina.

Je potrebno po posodobitvi karkoli nastavit dodatno?

Oboje me res že živcira, ker se vsak dan ukvarjam s tem in vsakič, ko dvignem uro, da bi pogledal, koliko je ura ::)
Uporabniški avatar
sylver
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#125  OdgovorNapisal/-a Rast » 21 apr 2017, 19:51

Ja ne vem, ta posodobitev gear aplikaci je ravno dodala avtomatsko povezavo med uro im fonom...Jaz po posodobitvah nisem nič posebej nastavljal.Pri meni če na fonu nimam BT vklopljen se ne zgodi nič, takoj ko pa pa vklopim se avtomatsko zažene gear aplikacija na fonu in ura se poveže, če seveda ni v flight mode-u. Na uri pa mora biti BT ON za avtomatsko povezavo.
Sem pa sedaj testiral tudi tvojo situacijo, torej ugasnjena ura in fon prižgan z BT. Ko uro prižgem (ko sem jo ugasnil je bil BT ON) se res avtomatsko poveže.

Kar se pa tiče prižiganja ure poglej ali imaš kretnjo vklopljeno na uri. Še bolj pa se mi zdi kot si opisal da imaš mogoče vklopljen "ne moti" mode na uri (vezaj v krogecu če potegneš s prstom dol in se pokažejo nekatere nastavitve). Meni se ob tem vklopu ura obnaša ravno tako kot si opisal.
Rast
AdultDroid
AdultDroid

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Pametne ure

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov