Samsung Galaxy Note 9

Re: Samsung Galaxy Note 9

Št. objave:#126  OdgovorNapisal/-a raay » 11 mar 2019, 20:14

Tisti,ki so kupljeni preko Telemacha ali T2 imajo oznako firmweara SEE south east europe in tej dobivajo najprej firmware(big bang ima iste) potem je A1 oznaka SIO firmware prihaja podobno kot kot firmware od vodafone se s tistih časoov ko je simobil bil del vodafona in na koncu z dvo do tro mesečno zamudo pride firmware MOT telekom,ki ima instaliranih kup aplikacij in Samsung najprej poskrbi za tiste ki so brez raznih aplikacij potem šele razni telekomi ,TIM itd

Uporabniku raay so se za prispevek zahvalili:
kation_id
raay
AdultDroid
AdultDroid

Kraj: Auckland
Prejete zahvale: 37

Naprava: Galaxy Note 9,Mate 20 Pro,Oneplus McLar

Št. objave:#127  OdgovorNapisal/-a Rast » 12 mar 2019, 10:17

Hvala odgovor, saj nekako vem da je tako, sem imel NOTE 4 s tako SEE verzijo in sem takoj , redno dobival posodobitve.
Bolj me jezi da se stvari uradno ne da priti do dna in da se vsi trije izmikajo odgovoru.

Telekom kategorično trdi da nima nič s tem (čeprav mora on ali kdo??) naložiti njihov balast) in kaže ne uvoznika. Uvoznik Janustrade oz. njihov servis RAM mi je danes tudi kategorično zatrdil da nima nič s tem ampak da pa lahko pri posameznih operaterjih pride do zamude. Svetovali so naj pokličem Samsung SLO podporo. To sicer še nisem, sem jo pa decembra lani pa se nekaj časa sploh niso oglasili, potem pa s prstom pokazali na Telekom.....Pa je krog sklenjen in vedno imaš rit zadaj brez konkretnega odgovora...

Mogoče bom za hec reklamiral telefon pri Telekomu kjer sem ga kupil da ne dobiva ustreznih varnostnih posodobitev sedaj ko je v garanciji pa bomo videli kaj bo...

Uporabniku Rast so se za prispevek zahvalili:
kation_id
Rast
WisdomDroid
WisdomDroid

Kraj: Velenje
Prejete zahvale: 12

Naprava: NOTE 4, GEAR S3, NOTE 8, NOTE 9

Št. objave:#128  OdgovorNapisal/-a raay » 12 mar 2019, 11:13

krivda je tukaj na strani Telekoma,ker so se oni spomnili modifikacijo firmweara,Samsung pa samo izpolnjuje njihove želje.
Rešitev-vzami odin in s sammobile potegni dol SEE firmvare (še bolje DBT,BTU,XEU) pa boš zagotovo zadovoljen brez veliko truda

kation_id
raay
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#129  OdgovorNapisal/-a King1 » 13 mar 2019, 19:49

Moj N9 je od telemacha pa sem ravnokar spet dobil posodobitev. Raven varnostnega popravka 1.3. 2019

Lp
King1
AdultDroid
AdultDroid

Prejete zahvale: 16

Naprava: Note9

Št. objave:#130  OdgovorNapisal/-a Rast » 13 mar 2019, 23:07

Ja saj v tem je štos, gledam na Sammobile, cela Eu že dobiva posodobitev 1.3., tudi za vas je prišla SEE posodobitev, mi pa še vedno cepimo na januarju. In Telekom mrtvo hladno vstraja da nima nič s tem...
Saj podobno je recimo pri NOTE 8, spet Eu dobiva devetico, pri Telekomu pa bog ve kdaj...

Neverjetna ignoranca....
Rast
WisdomDroid
WisdomDroid

Št. objave:#131  OdgovorNapisal/-a Rast » 18 mar 2019, 19:44

No samo tole še, potem pa počasi neham ker sem že malo utrujen.....od teh posodobitev in odgovorov ki to niso....

Torej kot prvo, uvoznik mi je dvakrat pismeno zagotovil da nima nič s posodobitvami in da naj se obrnem na Telekom.
Drugič, Telekom mi je že ničkolikokrat zagotovil da tudi on nima nič s posodobitvami in ni pojasnil zamude ravno pri njegovih telefonih. Me je pa eksplicitno napotil na samsunfovo tehnično pomoč.
Tretjič, na Samsung sem poslal vljudno in razumljivo vprašanje z navedenimi dejstvi da kažeta ostala dva na njih in seveda zakaj torej so zamude ravno pri telekomovih telefonih. Dobil sem sledeč odgovor kot že enkrat prej:

"Spoštovani Samsungov uporabnik,
zahvaljujemo se vam, ker ste kontaktirali Samsung Electronics!

Posodabljanje programske opreme je odvisno od več dejavnikov. Zaradi tega razloga, ne moremo vedeti točnega datuma dostopnosti posodobitev.
V kolikor imate vključene samodejne posodobitve, boste o dostopnosti obveščeni neposredno na vaši napravi (FOTA), prav tako pa lahko razpoložljivost preverite s pomočjo našega programa http://www.samsung.com/si/support/smartswitch.
V vsakem primeru se trudimo, da vsi naši uporabniki prejmejo posodobitve v najkrajšem možnem času!"

Pa je krog zaključen, odgovora ni in nič si ne morem pomagati....Je pa moj NOTE 9 zadnji fon kupljen pri Telekomu, definitivno!

kation_id
Rast
WisdomDroid
WisdomDroid

Št. objave:#132  OdgovorNapisal/-a raay » 18 mar 2019, 20:05

kriv je zagotovo telekom in nihče drugi...tako kot sem že napisal,da oni zahtevajo,da je kup aplikacij gor in to je krivda za zamudo pri posodobitvah.
Glej,če želiš imeti redne posodobitve nikoli ne kupuj telekomovih telefonov,če ga pa že imaš potem ti svetujem da si potegneš z sammobile firmware ali pa vsaj CSC SEE in si ga naložiš z odinom na telefon in ne boš imel nobenih problemov pa firmware pride redno

kation_id
raay
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#133  OdgovorNapisal/-a Rast » 19 mar 2019, 07:49

raay, saj vem da imaš prav ampak tu mi je šlo predvsem za princip ali bom sploh dobil kak spodoben odgovor...očitno ne!

Kar se pa tvojega predloga tiče pa to z odinom še nisem nikoli delal, sem tozadevno povsem neizkušen. Bi moral nekoga dobiti da bi mi to naredil, me je strah da bi zabrikal fon....
Pa še to, če bi dal gor SEE verzijo, ali bi potem še imel VoLTE klice in WiFi klice ker oboje kar dosti uporabljam,,,,
Rast
WisdomDroid
WisdomDroid

Št. objave:#134  OdgovorNapisal/-a raay » 19 mar 2019, 12:36

tukaj gor boš zagotovo našel koga,ki ti bo lahko rešil ta problem,da ti da gor SEE firmware oziroma CSC...VOWIFI IN VOLTE ni odvisen od firmwarea ampak od operaterja
raay
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#135  OdgovorNapisal/-a Rast » 03 maj 2019, 16:29

No, si morete misliti, moj NOTE9, kupljen pri Telekomu, MOT verzija je danes po 4 mesecih dobil varnostno posodobitev z datumom 1.4, medtem ko so drugi vmes dobili dve ali celo tri posodobitve... Moram cestitati Telekomu...

sinisa_20
Rast
WisdomDroid
WisdomDroid

Št. objave:#136  OdgovorNapisal/-a Mtd » 03 maj 2019, 21:48

Prva stvar, ki jo naredim, če je telefon kupljen pri Telekomu je, da naložim open EU Rom. Garancija ostane, knox se ne premakne, posodobitve pa so opazno hitrejše.
Uporabniški avatar
Mtd
VIP
VIP

Prejete zahvale: 489

Naprava: Samsung Galaxy Note 3 & Nexus 9

Št. objave:#137  OdgovorNapisal/-a makib » 07 maj 2019, 12:38

menjal sem tel. iz note4 na 9 pa me zanima kako lahko na aktivnem ovitku nastavim drugačen slog prikaza časa-ure. Sem že večkrat brskal po nastavitvah pa velja samo za zaklenjen zaslon...
na zaprtem aktivnem ovitku je vedno enako.
lp
makib
TeenDroid
TeenDroid

Prejete zahvale: 0

Št. objave:#138  OdgovorNapisal/-a s5en3besman » 07 maj 2019, 14:04

Na ovitku je vedno prednastavljeni prikaz ure, spreminjaš pa lahko izgled, kot si že ugotovil, na Lock Screen-u.

Na ovitku ni spreminjanja, le izbereš si lahko kaj želiš imeti prikazano: ura, roamning ura, glasba, dnevne koledar aktivnosti, alarm, vreme.

Uporabniku s5en3besman so se za prispevek zahvalili:
makib
s5en3besman
AdultDroid
AdultDroid

Prejete zahvale: 24

Št. objave:#139  OdgovorNapisal/-a Kawan » 24 maj 2019, 19:35

Zdravo. Na svojega Nota sem naložil SEE firmware s security patchom 1 April, ker mi je šlo na živce zamujanje Telekoma pri posodobitvah. Od kar sem ga naložil naj bi že prišel en update, ampak ga jaz preko OTA očitno ne dobim. Software update pravi, da sem na zadnji verziji. Kdo ve kaj sem naredil narobe? Bi moral uporabiti CSC namesto HOME_CSC? Hvala!

SlikaSlika
Uporabniški avatar
Kawan
AdultDroid
AdultDroid

Prejete zahvale: 11

Naprava: Xperia Z3C

Št. objave:#140  OdgovorNapisal/-a motoristic » 24 maj 2019, 19:58

Da. Ampak potem ti grejo vsi podatki (telefon se resetira na factory defaults).

Poslano z mojega SM-G955F z uporabo Tapatalk

Uporabniku motoristic so se za prispevek zahvalili:
Kawan
motoristic
AncientDroid
AncientDroid

Prejete zahvale: 44

Št. objave:#141  OdgovorNapisal/-a rp » 09 jul 2019, 10:21

Vse NOTE sem že imel od 1-ke do sedaj 9-ke in sem bil načeloma zelo zadovoljen.Pred sedanjim notom 9 sem imel p30 pro in se mi je zdel res zelo kul telefon.Veliko hitrejši na vseh področjih, veliko boljša kamera itn...le zaslon je bil občutno slabši.No, spet sem prišel nazaj na note, in sicer 512gb, kupljen na A1.Se mi pa zdi da je zelo počasen v primerjavi s p30 pro 256gb.Imam omogočen sistem za razvijalce, vse kar se je dalo videti in prebrati na netu, da bi ga"pojačal" sem že izprobal, vendar je še vedno občutek da je počasen.Ali kdo ima kakšno idejo...Vnaprej hvala.
rp
BabyDroid
BabyDroid

Št. objave:#142  OdgovorNapisal/-a Mtd » 09 jul 2019, 10:29

Če se ti je že prej zdel počasen napram p30, pa si potem spet šel na Note 9 je spet počasen.. Note nasplošno ni počasen telefon, je pa že skoraj generacijo star, in vrjetno je normalno, da imaš občutek, da dela počasneje. Po kakem tednu / dveh uporabe, če ga ne boš dirketno primerjal z čim hitrejšim bo občutek izginl.. Je pa tole bila dokaj nelogična odločitev, z p30 pro na note 9.. (razen seveda money in pa software wise) ker avugsta izzide Note 10 pa bo Note 9 cena kr fajn padla.

Lahko pa daš vse animacije na 0 pod developer, (če slučajno nisi dal vseh) pa namestiš custom Launcher, sam priporočam Nova Launcher ali pa Lawnchair.. (na Novi se, da tudi dodatno še zmanjšat animacije, za Lawn nisem prepričan) kakorkoli z drugim launcher-jem bo tudi telefon delal "občutno" hitreje..
Zadnjič spremenil Mtd, dne 09 jul 2019, 10:31, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniku Mtd so se za prispevek zahvalili:
rp
Uporabniški avatar
Mtd
VIP
VIP

Št. objave:#143  OdgovorNapisal/-a rp » 09 jul 2019, 10:29

Še ena stvar, p30 pro sem zlahka povezal z navigacijo Rlink 2, note 9 pa ne morem na noben način povezati.
rp
BabyDroid
BabyDroid

Št. objave:#144  OdgovorNapisal/-a Mtd » 09 jul 2019, 10:32

To imaš vrjetno built-in v avto navigacijo? Je možno, da še vedno išče P30?
Uporabniški avatar
Mtd
VIP
VIP

Št. objave:#145  OdgovorNapisal/-a rp » 09 jul 2019, 10:36

Ne išče, navigacija je v redu-preverjeno. S telefonom je pa nekaj narobe.Vse druge telefone zlahka povežem.
rp
BabyDroid
BabyDroid

Št. objave:#146  OdgovorNapisal/-a Mtd » 09 jul 2019, 10:39

Prejšnega Note 9 tudi?
Uporabniški avatar
Mtd
VIP
VIP

Št. objave:#147  OdgovorNapisal/-a rp » 09 jul 2019, 10:41

Pred tem notom sem imel note 9 128gb, tudi ga ne poveže.Ob note 8 nisem imel sedanje navigacije.
rp
BabyDroid
BabyDroid

Št. objave:#148  OdgovorNapisal/-a Mtd » 09 jul 2019, 11:06

Nekatere navigacije imajo probleme s Samsung telefoni.. pojma nimam zakaj je tako. lahko pogledaš na YouTube kak guide oz googlaš kaj bi lahko bilo oz kako odpraviti, mogoče ve kaj tudi @darkside on je včasih bil kr mojster za avte:).
Uporabniški avatar
Mtd
VIP
VIP

Št. objave:#149  OdgovorNapisal/-a n3m0 » 10 jul 2019, 18:50

Sam sem imel problem z iphone x in rlink2. Nikakor se nista hotela povezat. Potem pa sem na netu prebral, da moraš imeti na telefonu eno pesem, mp3 in se mi je normalno povezal. Ampak se je pa povezava skozi prekinjala in nazaj vzpostavljala. Mogoče probaš s tem. Ne vem v čem je bil problem.
Lp

Poslano z mojega VOG-L29 z uporabo Tapatalk
Samsung Galaxy S4
Samsung Galaxy Note 10.1
Uporabniški avatar
n3m0
WisdomDroid
WisdomDroid

Kraj: Koroška

Naprava: Galaxy S4

Št. objave:#150  OdgovorNapisal/-a sponka » 11 jul 2019, 21:33

Hoj! Pri A1 sem vzel Note 9, a uporabljam Mobitel SIM. Do prejšnjega tedna vse super, po novem pa imam problem z dosegljivostjo.

Telefon deluje, vsi indikatorji kažejo polni LTE signal, a če me nekdo kliče mu javi, da je številka nedosegljiva. Jaz brez problema kličem in po pravljenem klicu sem nekaj časa dosegljiv. Kot da se vklopi neko varčevanje ???

Zaenkrat sem ugotovil, da lahko prestavim na 2G/3G in problem izgine.

Bi lahko bila zadnja posodobitev vir problema? Razmišljam o menjavi FW na "nekaj" drugega, opazil sem, da ima Sammobile SIO FW (čisto frišen), tu pa sem prebral priporočila, da se namesti SEE verzija. Snemanja klicev najbrž ne vsebuje nobena EU verzija?

Če se da rešiti brez factori reseta sem vesel vsakega namiga!
sponka
BabyDroid
BabyDroid

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mobilni telefoni

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov