Pregrevanje aparata?

Pregrevanje aparata?

Št. objave:#1  OdgovorNapisal/-a Urzy » 14 avg 2015, 08:20

Živjo vsem!

Zanima me, če drugi lastniki telefona tudi opazite pregrevanje aparata? Razumem, da za ves hardware mora iti toplota nekam, še posebej, če je obremenjen... Kljub temu me zanima, če je to samo pri meni ali pri vseh, da vem, če moram na temu kaj narediti -> servis ipd... Najbolj občutno se segreje, če imam vzpostavljeno 4G povezavo, na zadnjem zgornjem delu aparata.

Hvala vsem za odgovor,
lp,
Uroš
Urzy
BabyDroid
BabyDroid
 
Prispevkov: 20
Pridružen: 04 jul 2010, 17:01
Prejete zahvale: 1


Re: Pregrevanje aparata?

Št. objave:#2  OdgovorNapisal/-a bertole » 14 avg 2015, 10:50

Napiši ob kakšnih opravilih se ti segreva in koliko časa maš napravo. Če se ti segreva, ko ne delaš nič, to ni glih običajno. Je pa tut res, da se mora mogoče še mau utečt telefon, tko da je lahko mau za počakat.
Uporabniški avatar
bertole
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 2616
Pridružen: 14 maj 2012, 23:15
Kraj: Dolenjska
Prejete zahvale: 389

Naprava: LG G3, Garmin Fenix 3

Re: Pregrevanje aparata?

Št. objave:#3  OdgovorNapisal/-a vanilko » 14 avg 2015, 11:16

Meni se tudi ful pregreva ko ga polnim in ob uporabi interneta ali igranju kaksne igre pa ce prav za par minut. Ekran zgoraj pri slusalki postane zelo vroc. Oziroma kar cel telefon se res ful segreje.
Slika
Uporabniški avatar
vanilko
TeenDroid
TeenDroid
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 30 jun 2011, 17:07
Prejete zahvale: 3

Naprava: LG G4

Re: Pregrevanje aparata?

Št. objave:#4  OdgovorNapisal/-a Urzy » 14 avg 2015, 13:06

@bertole, telefon imam slabe 3 mesece. Več ali manj ob takih primerih kot je napisal vanilko. Občutno se bolj segreje, ko ga matram s kašno igro in ko sem priključen na 3 ali 4G.

Glede na to, da je enako pri drugih očitno 6-jedrni procesor in 4G oddata svoj delež toplote. Na to nisem navajen od prejšnjih telefonov, vsaj ne v taki meri, zato me je zanimalo če ima še kdo podobne primere, sicer bi se obrnil na servis.
Urzy
BabyDroid
BabyDroid
 
Prispevkov: 20
Pridružen: 04 jul 2010, 17:01
Prejete zahvale: 1


Re: Pregrevanje aparata?

Št. objave:#5  OdgovorNapisal/-a bertole » 14 avg 2015, 13:16

Aa, sm mislu, da je nov. Pol utečen je že.
Glede iger je tko, da segrejejo vsak telefon. Pri G4 je tu še višja resolucija ekrana in more zato grafična enota dodatne piksle gnat in se matrat.
Glede 4g pa ne vem, kaj bi bil razlog, da se segreva, mogoče je bolj požrešen:)
Uporabniški avatar
bertole
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 2616
Pridružen: 14 maj 2012, 23:15
Kraj: Dolenjska
Prejete zahvale: 389

Naprava: LG G3, Garmin Fenix 3

Re: Pregrevanje aparata?

Št. objave:#6  OdgovorNapisal/-a patosmjst » 29 jul 2016, 21:49

imam vprašanje če lahko kdo pomaga in če ima kdo podobne težave.Telefon imam skoraj leto dni zdaj pa se mi je začel pregrevat in to tako močno da je zelo vroč,včeraj pa se mi je ugasnil in ga ne morem več prižgat,če pa mi že uspe je v minuti vroč da ga ne moreš držat v roki.ne vem kaj bi lahko bilo narobe,poskušal sem že naredit HARD RESET pa mi samo pokaže črtno kodo in napis naj pritisnem tipko za vklop in nič se ne zgodi,vnaprej hvala za odgovor
patosmjst
BabyDroid
BabyDroid
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 29 jul 2016, 21:32
Prejete zahvale: 0


Re: Pregrevanje aparata?

Št. objave:#7  OdgovorNapisal/-a PeternelG » 29 jul 2016, 22:08

Verjetno bi bilo najboljše peljati telefon na servis.

Sent from my SM-T810
Uporabniški avatar
PeternelG
AncientDroid
AncientDroid
 
Prispevkov: 1620
Pridružen: 03 dec 2011, 19:57
Kraj: Žiri
Prejete zahvale: 94

Naprava: iPhone 13 PRO MAX, iPad Air 5

Re: Pregrevanje aparata?

Št. objave:#8  OdgovorNapisal/-a Urzy » 30 jul 2016, 10:44

Živjo,

meni to vse diši po neki hardware napaki, torej boš v tem primeru moral pomoč poiskati na servisu. Kar lahko še narediš je, lociraš iz katerega dela telefona prihaja toplota - torej lahko od mesta kjer je procesor, mogoče se pregreva baterija, ipd.

P.S. meni je pred kratkim moj G4 kompletno odpovedal - se ni prižgal več. Na servisu so mi v okviru garancije zamenjali matično ploščo (in vse kar se jo drži - procesor, ram, ipd).

Srečno, lp,
Uroš

Uporabniku Urzy so se za prispevek zahvalili:
patosmjst
Urzy
BabyDroid
BabyDroid
 
Prispevkov: 20
Pridružen: 04 jul 2010, 17:01
Prejete zahvale: 1


Re: Pregrevanje aparata?

Št. objave:#9  OdgovorNapisal/-a patosmjst » 30 jul 2016, 16:54

ves telefon je vroč razen baterije sem pa našel to ne vem pa če je to res Izvor: GSMArena :http://www.benchmark.rs/vesti/pregrevanje-snapdragon-810-cipa-bi-moglo-odloziti-lansiranje-novih-samsung-sony-i-lg-telefona-53453 Business Korea izveštava da Snapdragon 810 Aplication Processor (AP), koji se očekuje u narednim flagship telefonima kompanija Samsung, LG i Sony (Galaxy S6, G4 i Xperia Z4), možda neće biti spreman tokom prve polovine 2015. godine. Razlog ovoga je pregrevanje i usporavanje telefona, kada AP dostigne određene voltaže. Qualcomm Snapdragon 810 je osmojezgarni čip, sastavljen od četiri A57 i četiri A53 jezgra, sa podrškom za 64 bita i Ultra HD displeje. Industrijski izvori, koji su upoznati sa aktuelnom situacijom, tvrde da je pred Qualcommom teško rešiv problem. Pored pregrevanja i usporavanja RAM kontrolera, pojavljuje se i greška u drajverima za Adreno 430 GPU. Zbog ovoga nije sigurno da li će Snapdragon 810 biti korišćen u Samsung Galaxy S6, LG G4, Sony Xperia Z4 ili novom HTC One telefonu, koji se očekuju tokom prve polovine naredne godine.
patosmjst
BabyDroid
BabyDroid
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 29 jul 2016, 21:32
Prejete zahvale: 0


Re: Pregrevanje aparata?

Št. objave:#10  OdgovorNapisal/-a kmanson » 30 jul 2016, 21:52

Tako je, nesi na servis :)
Če ti je moj prispevek kaj pomagal prosim pritisni "hvala"

Zgodovina:
HTC: Tattoo, Wildfire, Desire, desire X, One, Desire 601, Desire 816
SAMSUNG: Ace, S, S2, S3 mini, S3, Note 1, tab 2 10.1, Note 2, Note 3, Note 4, s6
SONY: Xperia arc s, xperia go
NOKIA: Lumia 610, Lumia 800
APPLE: iPhone 4, iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 plus

Uporabniku kmanson so se za prispevek zahvalili:
patosmjst
Uporabniški avatar
kmanson
AncientDroid
AncientDroid
 
Prispevkov: 1521
Pridružen: 25 feb 2012, 15:32
Kraj: Vantaa
Prejete zahvale: 166



Vrni se na G4

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

cron