NEXUS 6

Re: NEXUS 6

Št. objave:#176  OdgovorNapisal/-a Robierto » 05 dec 2014, 16:28

Aja, no pol pa tak.. V glavnem če si ga želijo met v ponudbi, potem se bodo verjetno že znali nekak zmenit.
Uporabniški avatar
Robierto
AncientDroid
AncientDroid

Prejete zahvale: 119

Naprava: Nexus 5x

Št. objave:#177  OdgovorNapisal/-a mm46 » 05 dec 2014, 19:29

Danes dobil :)

Slika

Slika

Nexus 6 pa mogoče naročim po novem letu, ko prodam Note-a (ki bo v predalu počakal na lollipop), ampak zelo dvomim, da ga bom uporabljal še za kaj drugega kot testiranje, ker mi je velikost moto x perfektna :)
Se mi pa telefon zdi še hitrejši in bolj odziven kot nexus 5, bomo vidli kako bo po tednu ali dveh uporabe
iPhone Xs, Google Pixel 2 XL
Samsung S8, Bright Red Nexus 5
Uporabniški avatar
mm46
Moderator
Moderator

Kraj: Izola
Prejete zahvale: 347

Naprava: iPhone Xs, Google Pixel 2 XL

Št. objave:#178  OdgovorNapisal/-a undefined » 09 dec 2014, 21:56

In kakšen je Moto X? Jaz vem, da me je na Moto G 2013 motilo še tisto malo kar je bilo od Motorole gor (par statusnih ikon in aplikacij). Tako da je bila edina opcija GPE. Tega ta Moto X žal nima ;(

Jaz sem za Nexus 6 že kar naročil Spigen Slim Armor, kar gotovo pomeni, da čakam samo da aparat avstrijci / nemci dobijo. ;)

Se še kdo ogreva za nakup?
undefined
AncientDroid
AncientDroid

Prejete zahvale: 87

Naprava: hammerhead

Št. objave:#179  OdgovorNapisal/-a mm46 » 09 dec 2014, 22:14

Edina status ikona, ki ni stock android je 4G, ki je grda ko smrt :D Na lollipop so na srečo pustili stock :)
Drugače pa mi je telefon overall super, se zelo hitro navadiš na to auto prižiganje zaslona in moto display. Tudi oblikovno in po filingu v roki mi je en boljših telefonov kar sem jih imel. Baterija je nekje na nivoju Nexus 5, kamera ravno tako (video je boljši, slike pa kakor kdaj), usb OTG dela brez roota, zvočnik je na pravem mestu. Edina stvar, ki mi ni všeč je zaslon, ker zgleda Samsung ostalim dobavlja slabšo kvaliteto (na s4 je boljši). Pogrešam tudi wireless charging.

Nexus 6 pa bo pri meni menjava za Note 4, ko bo na voljo pri Nemcih.

Sent from my Moto X
Uporabniški avatar
mm46
Moderator
Moderator

Št. objave:#180  OdgovorNapisal/-a undefined » 09 dec 2014, 22:40

No če na 5.0 nima teh grdih 4g ikon je že napredek. Mogoče za probat, če bi ga ugodno dobil samo 500+ je preveč ;/
undefined
AncientDroid
AncientDroid

Št. objave:#181  OdgovorNapisal/-a undefined » 16 dec 2014, 21:25

Danes dobil Spigen Slim Armor, zdaj samo še telefon rabim ;)

Lansko leto se mi zdi, da jih je ditech dobil celo prej kot play store v Nemčiji. Se kdo kaj spomni tega? Tisti, ki ste "malo več zunaj" se prosim javite, ko zasledite aparat v kakšnem ditechu, mediamarktu, saturnu, ipd.. Mislim da ga bom kar tako nabavil.

Nekaj uporabnikov na xda javka, da imajo burn-in na zaslonu. Po glasovanju sodeč je bilo teh uporabnikov cca 10%. Koliko je takih, ki tega ne opazijo ali pa sploh ne glasujejo.. Malo zaskrbljujoče, sploh če garancije ne bo možno uveljavljati pri nas :/
undefined
AncientDroid
AncientDroid

Št. objave:#182  OdgovorNapisal/-a undefined » 23 dec 2014, 13:58

Evo danes pa še big boi ;)

Prvi vtisi super, stvar sploh ni velika. Napišem do konca tedna malo več ;)

Slika

Slika

Btw: bi kdo ugodno kupil LG G3 32GB? ;) ZS!

Uporabniku undefined so se za prispevek zahvalili:
Mtd
undefined
AncientDroid
AncientDroid

Št. objave:#183  OdgovorNapisal/-a mm46 » 23 dec 2014, 14:05

Kje si ga dobil? Me že preveč srbijo prsti ;D
Uporabniški avatar
mm46
Moderator
Moderator

Št. objave:#184  OdgovorNapisal/-a gabrca » 23 dec 2014, 14:18

Noro, ja kje si ga dobil, koliko cena?
Uporabniški avatar
gabrca
AncientDroid
AncientDroid

Prejete zahvale: 24

Naprava: iPhone 8Plus, Google Pixel

Št. objave:#185  OdgovorNapisal/-a KrLo » 23 dec 2014, 15:44

Super, verjetno si med prvimi v Slo, cestitam pa upam, da ti bo sluzil, pa cimprej napisi opazanja.

Poslano z mojega Samsung Galaxy Note 4
Uporabniški avatar
KrLo
Administrator
Administrator

Kraj: Murska Sobota
Prejete zahvale: 4809

Št. objave:#186  OdgovorNapisal/-a undefined » 23 dec 2014, 23:16

Aparat je bil kupljen na amazon.fr v soboto, danes je bil pri meni.

Glede tega kakšen je aparat zame, napišem na kratko iz katerega prihajam.

LG G3 CM12, super telefon. Omenjeni rom je imel par bugov, zaradi katerih sem moral na Nexusa. Najbolj moteč bug je bil, da med klicom ni deloval proximity senzor.

Prva stvar, ko sem prijel aparat v roke je bila WOW. Zelo lep aparat, mogoče malo drseča zadnja stran, kjer prav nič ne pomagajo tanki robovi.

Slim armor zadevo popravi. Meni aparat tako tudi bolje izgleda.

Ko se prvič prižge, sem opazil, da je črna zares črna. Torej kljub slabšemu ppi-ju (proti G3), mi ekran deluje bolje.

Potem je tu tudi speaker (mogoče za odtenek manj basa kot na Htc One M8, ampak ni moteče, ker je zvok še vedno dosti poln, nudi pa višjo glasnost kot omenjeni rival (vsaj kar se zvoka tiče)).

Kamera je zelo hitra in kar lepo fokusira. Prilik za slike danes nisem imel, bom probal v prihodnjih dneh. Enako velja za baterijo.

Zaenkrat toliko, sedajle bom šele lahko malo bolj pregledal zadevo (pestri dnevi v službi).
Zadnjič spremenil undefined, dne 24 dec 2014, 00:21, skupaj popravljeno 1 krat.

Mtd
undefined
AncientDroid
AncientDroid

Št. objave:#187  OdgovorNapisal/-a grzu » 24 dec 2014, 00:17

Kaksna je cena? Me kr mal mika.. :)
Uporabniški avatar
grzu
WisdomDroid
WisdomDroid

Prejete zahvale: 29

Naprava: Nexus 6p & Nexus 7 (2013)

Št. objave:#188  OdgovorNapisal/-a mm46 » 24 dec 2014, 07:30

Jaz sem ga zamudil na fr amazon (zjutraj je bil, kasneje ne več) in sem ga zato včeraj naročil na nemškem :)

Sent from my Moto X
Uporabniški avatar
mm46
Moderator
Moderator

Št. objave:#189  OdgovorNapisal/-a undefined » 24 dec 2014, 14:40

Ja jih izgleda kar hitro razgrabijo (-mo) ;)

Jaz sem enega videl celo rabljenega na amazonu za 500, ampak ni hotel poslat v Slovenijo.

"Glance" je super, meni boljše kot knock knock. Tipkovnica je tudi tako velika, da se je treba kar potrudit, če se hočeš zmotit ;)

Nič, lepo praznujte in naj se (od spredaj) podaljšan vikend prične ;)
undefined
AncientDroid
AncientDroid

Št. objave:#190  OdgovorNapisal/-a Mtd » 24 dec 2014, 15:34

Super, naj ti služi! :)
Uporabniški avatar
Mtd
VIP
VIP

Prejete zahvale: 495

Naprava: Samsung Galaxy Note 3 & Nexus 9

Št. objave:#191  OdgovorNapisal/-a tismintan » 24 dec 2014, 23:42

kulsko, z zanimanjem bom spremljal to temo :).
Earn while learn :).

http://www.easy1up.ws
tismintan
AncientDroid
AncientDroid

Prejete zahvale: 68

Naprava: Samsung Galaxy Note 4

Št. objave:#192  OdgovorNapisal/-a undefined » 25 dec 2014, 19:08

undefined
AncientDroid
AncientDroid

Št. objave:#193  OdgovorNapisal/-a mm46 » 30 dec 2014, 16:30

:)

Slika

Slika

Slika

Uporabniku mm46 so se za prispevek zahvalili: 2x
enigmaMtd
Uporabniški avatar
mm46
Moderator
Moderator

Št. objave:#194  OdgovorNapisal/-a n0_b0dy » 30 dec 2014, 18:07

Mene mal skrbi kak se bojo stranski knofi obnesel, ker je mela motorola x tezave po dolocenem casu...
Naj ti sluzi!!!
Uporabniški avatar
n0_b0dy
AncientDroid
AncientDroid

Prejete zahvale: 52

Naprava: Samsung Galaxy Tab 2 P5100 CM11

Št. objave:#195  OdgovorNapisal/-a tismintan » 30 dec 2014, 18:44

uf, lepa zbirka :).

undefined, ti ga mas ze dlje casa, prvi vtisi? :)
Earn while learn :).

http://www.easy1up.ws
tismintan
AncientDroid
AncientDroid

Prejete zahvale: 68

Naprava: Samsung Galaxy Note 4

Št. objave:#196  OdgovorNapisal/-a KrLo » 30 dec 2014, 18:58

@mm46 najbolj me zanima primerjava N4 vs N6 ;) tako da kar napisi malo primerjave ;)

Poslano z mojega Samsung Galaxy Note 4
Uporabniški avatar
KrLo
Administrator
Administrator

Kraj: Murska Sobota
Prejete zahvale: 4809

Št. objave:#197  OdgovorNapisal/-a undefined » 30 dec 2014, 19:25

Čestitke mm46, amazon.fr? ;)

Po pravici povedano sem v taki gužvi v službi, da ne utegnem nič spisat. :(

Bom probal zdaj čez praznike.
undefined
AncientDroid
AncientDroid

Št. objave:#198  OdgovorNapisal/-a mm46 » 30 dec 2014, 19:52

N4 je najbrž Note 4 ne Nexus 4 ;D

- Razlika v velikosti se čuti, ampak bistveno manj kot sem pričakoval, pa tudi sama oblika mi pri N6 bolj ustreza.
- Zaslon je minimalno slabši kot na Note 4, z malenkost bolj nabitimi barvami (še vedno manj kot moto x). Tukaj ima samsung prednost za tiste, ki imamo raje bolj naravne barve.
- Kar se hw tiče ima N6 še dve zame zelo veliki prednosti pred Note 4 - stereo zvočnike spredaj (skoraj na nivoju htc-ja) in wireless charging (vem da obstajajo nadgradnje za Note-a, ampak v večini zelo ovirajo ali celo blokirajo NFC, brez katerega je zame telefon neuporaben)
- Kar se sw tiče pa vsaj zame sploh ni dileme. Kar se tiče same hitrosti odpiranja aplikacij sta praktično na istem (Note 4 ima TW, N6 pa enkripcijo), dela pa Nexus seveda precej bolj gladko. Nexus ima tudi malenkost drugačen DPI in je zato kljub soft tipkam na zaslonu več vsebine.
- Na moto x sem se navadil, da se telefon sam zbudi, ko ga vzamem iz žepa, tako da mi je všeč, da so to tudi tukaj dodali.
- Možnost odklepa bootloaderja... zase ne vidim potrebe po rootu, je pa lepo vedet, da če postane dolgčas ni ovir kot pri samsungu :)
- In na koncu meni zelo pomembna razlika, ki je sam dizajn UI... žal meni TW še vedno izgleda zelo grd in zastarel, sploh v primerjavi s stock lollipop.
- Baterijo in kamero pa še nisem uspel probat :) Na note 4 na več kot 4.5h SOT še nisem prišel, računam (upam :)), da bo N6 tu nekje.

Skratka, če povzamem... N6 ima prednosti na tistih področjih, ki so meni osebno bolj pomembna in bi zato v tem momentu brez razmišljanja spet vzel N6.

Kako se obnese v praksi pa v naslenjem letu ;D

undefined napisal/-a:Čestitke mm46, amazon.fr? ;)

amazon.de... 64GB je bil 20eur cenejši :)

Uporabniku mm46 so se za prispevek zahvalili: 3x
dulkoKrLoSport Driver
Uporabniški avatar
mm46
Moderator
Moderator

Št. objave:#199  OdgovorNapisal/-a undefined » 04 jan 2015, 16:45

Super povzetek ;)

Jaz sem Note 4 imel premalo, da bi ga lahko primerjal. V prid Note 4 lahko rečem, da ima boljšo kamero in baterijo, ostalo je vse slabše kot na Nexus 6.

Za Nexus 6 lahko rečem, da je za moje potrebe ta hip najboljša zadeva (ima pa seveda minuse, kakor vsi). Velikost mi je super. Kdorkoli želi videti aparat, pravi:"uf je velik", "to je pa preveč", "to pa nebi mogel imet". Saj jaz tudi nebi mogel imeti iPhone 4 mu rečem (v hecu). In res je tako, če ima uporabnik iPhone 4 (ki je za današnje čase res igračka kar se velikosti tiče, pa ne mislim nič slabega, vsakemu svoje), ampak to je za njega "normalna velikost" karkoli je večje je "preveliko" (pa najsi bo to G3, Note 3 karkoli večjega..).

Zame sedaj velja ravno obratno, ko vidim G3 ali še celo kaj manjšega, je vse smešno majhno. Težko bi bilo iti nazaj na manjši aparat. Zdaj aparat nosim v bundi in v službi ga večino časa nimam pri sebi, zato ni težav. Ne vem kako bo v toplejših mesecih. V hlačni žep sicer gre lepo, tudi hoditi se da bp, malo drugače pa je s sedenjem.

Aparat je hiter, tu ni kaj dodati. Take hitrosti nisem občutil do sedaj še na nobeni drugi napravi, je pa seveda kombinacija "skoraj top hw" in "stock OS".

Kvaliteta zvoka pri pogovorih je na nivoju, res se mi je zdela na LG G3 boljša. Zvok pri poslušanju preko zvočnika multimedie pa je super kot že večkrat rečeno. Žal nimam boljših slušalk da bi lahko povedal kako je tam, na "povprečnih" se sliši v redu.

Ekran je res "lep". Pri taki velikosti mislim da je kar prav da je 1440p. Do G3 sem bil mnenja da je 1080p čez glavo, tukaj se začne zona, ko je omenjena ločljivost zaželjena. Pregledovanje multimedijskih vsebin na tem ekranu je res fantastično. Spigenov Slim Amor ima tudi kickstand in kar nekajkrat sem že gledal video "samo ker je tako dobro".

Ambient display še v 100. kapo dol Motorola, to bi moral postati standard. Res, da se mi je zgodilo parkrat, da se zaslon ni "odzval" na "pick up" ampak to je res redko.

Baterija je neka srednja žalost. Mogoče so kriva prevelika pričakovanja. Do sedaj nisem dobil preko 3,5h SOT uporaba pa je zelo pisana.

Med minuse bi še enkrat omenil razmerje plastičnega robu nad in pod ekranom. Sem že malo "pozabil" ampak je res očitna (pomoje) napaka / slab design. Do sedaj sem že ene 3x dobil random reboot. Telefon leži na mizi in kar na enkrat zasledim Google logo in potem boot animacijo. Sem malo bral in kar nekaj uporabnikov poroča enake težave, res pa da jih ima večina "AT&T model aparata".

Kljub temu, da so bili Nexus aparati v preteklosti zaradi svoje cene in "pure google uporabniške izkušnje" precej redkejši od "Samsung Galaxy S, LG G, HTC One aparatov" mislim, da Nexus 6 ne bo dvigoval popularnosti svoji liniji. Velikost, dostopnost in garancija v Sloveniji in pa zadnji in največji žebelj v krsto cena. Vse prej omenjene "minuse" bi mnogi preživeli, ampak cene pa ne. Pa čeprav smo samo razvajeni od modela Nexus 4 in 5, da "mora biti nizka".

Še kakšni bodoči Nexus 6 uporabniki? ;)

dulko
undefined
AncientDroid
AncientDroid

Št. objave:#200  OdgovorNapisal/-a Mtd » 04 jan 2015, 17:01

Odlično spisano, oba.
Jaz si ga bom omislil.. samo vrjetno čez kake pol leta.. Bom ga pa imel definitivno:) Na vse aparate, ki sem jih imel/ jih imam, pa niso pure, naložim ali AOSP, če je na voljo, če ne pa CM.. V nasprotnem primeru, telefona niti ne kopujem, pa če je na papirju še ne vem kako dober.
Je pa cena kr zasoljena:) bom pa spremljal ebay, amazon, ipd.. Mogoče, pa že prej najdem kakšnega "poceni" :)
Uporabniški avatar
Mtd
VIP
VIP

Prejete zahvale: 495

Naprava: Samsung Galaxy Note 3 & Nexus 9

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mobilni telefoni

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost