LENOVO A1000 ali Samsung Galaxy J1?

Pomoč pri nakupovanju telefona ali tablice.

LENOVO A1000 ali Samsung Galaxy J1?

Št. objave:#1  OdgovorNapisal/-a Sandi1987 » 20 jan 2016, 12:48

Katerega naj kupim?
Sandi1987
BabyDroid
BabyDroid

Prejete zahvale: 0

Re: LENOVO A1000 ali Samsung Galaxy J1?

Št. objave:#2  OdgovorNapisal/-a erikc3000 » 31 jan 2016, 16:47

tehnicne karakteristike pricajo v prid lenova
erikc3000
AdultDroid
AdultDroid

Prejete zahvale: 17

Št. objave:#3  OdgovorNapisal/-a kajlmez » 03 feb 2016, 15:14

Zanima me , če že ima kdo telefon LENOVO A1000 in kako je zadovoljen.LP
kajlmez
BabyDroid
BabyDroid

Št. objave:#4  OdgovorNapisal/-a Svetilkar » 14 jul 2016, 00:30

Imam telefon Lenovo a1000. Kupil poceni za 70€ približno 3 mesece nazaj. Prej sem imel samsunga, kateri je bil neprimerno boljši a je imel slabši procesor in ni bil kaj dosti odziven.
Prvo kar me je zmotilo pri lenovu telefonu je da ima drugačen način klicanja kot samsung. Kot da nebi bil android. Nezadovoljstvo pa se je večalo z še drugimi slabostmi. Tolažil sem se s tem da zanj nisem veliko odštel.
Slabosti:
- zgodi se da se telefon, če ga imaš v žepu nehote sam oglasi.
- za odgovor na klic: a) slabo se vidi kdo kliče
b) nepomembne informacije: "Slovenija" (klic iz slovenije)
c) v začetku ko se še navajaš na telefon, ne veš kako se oglasit, ker se praslabo vidi nek krog ki ga potegneš v desno proti zeleni slušalki, katera se tudi slabo vidi. (pri samsungu je bilo to veliko bolj nazorno)
č) ni možnosti dosati slike klicočega, niti ko kliče, niti v imenik.
- imenik je navadno skropucalo. (dotik na ime namesto na slabo vidno in majhno ikono info že kliče)
- sms-i: funkcijo T9 (samočrkovanje) ni mogoče izklopiti, ima samo ta široko tipkovnico.
- zgodovina klicev je nepregledna, za vsak dan se shranjuje posebej, ni mogoče pregledati v enem kosu za več dni nazaj zgodovine klica določene številke.
- v 5% primerih ko kličem me klicana oseba ne sliši. Moram ponoviti klic.
- kljub temu da ima tel. 1.3ghz procesor 4 jedrni in dovolj rama se velikokrat zelo počasi odziva.
- ko je telefon nedejaven in ekran ugasnjen, pritisnem na tipko da ga aktiviram, se pogosto ne zgodi nič. ponovno moram pritisniti na tipko, potem zazna 2 pritiska in se prižge in nato takoj ugasne.
- wi-fi: ko je na voljo boljši signal wi-fi ne preklopi na boljšega dokler slabši ni mrtev.
- nima modema (pri samsungu tista modra ikona ko tel. priklopiš na komp in imaš na kompu internet iz telefona)
- tudi na splošno so nastavitve zgolj zelo osnovne, pa še to ne vse.
- ne podpira palice za selfije ne glede na to kateri program namestiš in kaj počneš z nastavitvami (kaj dosti ne moreš ker jih ni.)
- za polnjenje ima priklop zgoraj. šele sedaj vidim kako me to moti. pri samsungu je bil spodaj.
- stike katere dodam med priljubljene mi občasno zbriše.
- v 5% se zgodi da se ne izpiše že tako slabo vidno ime klicočega.
- Ni enostavno, mogoče se niti ne da (se nočem par dni trudit) nastavit svojo melodijo zvonenja.

Dobre strani:
- je poceni, ima svetilko, baterija je ok,

naslednji tel. ne bo več lenovo.
Svetilkar
BabyDroid
BabyDroid

Št. objave:#5  OdgovorNapisal/-a Svetilkar » 08 sep 2016, 15:45

Zdej lohk rečem da se še zmer matram s temu telefonom. Ekran je že 2x počen, brez da bi mi sploh padu na tla. wtf? in gps je tok slab da me po 200m premetava sem ter tja na navigaciji. Pa pisanje smsov... sem mislu da se bom navadu, pa se nisem. črke so tok majhne da je ne morem zadet. folku pišem smse kot bi mel google translate. pol pa je tu še funkcija samopopravljanja, katere ne morem izklopit. in mi spreminja besede. sploh pri pogovornem izražanju. Seveda to so dodatne napake poleg vsega že prej naštetega.
Svetilkar
BabyDroid
BabyDroid

Št. objave:#6  OdgovorNapisal/-a Picaso » 08 sep 2016, 17:51

Nauk te zgodbe je: Malo denarja, malo muske.
;)
Uporabniški avatar
Picaso
Moderator
Moderator

Prejete zahvale: 831

Št. objave:#7  OdgovorNapisal/-a Mtd » 08 sep 2016, 18:26

Svetilkar napisal/-a:Imam telefon Lenovo a1000. Kupil poceni za 70€ približno 3 mesece nazaj. Prej sem imel samsunga, kateri je bil neprimerno boljši a je imel slabši procesor in ni bil kaj dosti odziven.
Prvo kar me je zmotilo pri lenovu telefonu je da ima drugačen način klicanja kot samsung. Kot da nebi bil android. Nezadovoljstvo pa se je večalo z še drugimi slabostmi. Tolažil sem se s tem da zanj nisem veliko odštel.
Slabosti:
- zgodi se da se telefon, če ga imaš v žepu nehote sam oglasi.
- za odgovor na klic: a) slabo se vidi kdo kliče
b) nepomembne informacije: "Slovenija" (klic iz slovenije)
c) v začetku ko se še navajaš na telefon, ne veš kako se oglasit, ker se praslabo vidi nek krog ki ga potegneš v desno proti zeleni slušalki, katera se tudi slabo vidi. (pri samsungu je bilo to veliko bolj nazorno)
č) ni možnosti dosati slike klicočega, niti ko kliče, niti v imenik.
- imenik je navadno skropucalo. (dotik na ime namesto na slabo vidno in majhno ikono info že kliče)
- sms-i: funkcijo T9 (samočrkovanje) ni mogoče izklopiti, ima samo ta široko tipkovnico.
- zgodovina klicev je nepregledna, za vsak dan se shranjuje posebej, ni mogoče pregledati v enem kosu za več dni nazaj zgodovine klica določene številke.
- v 5% primerih ko kličem me klicana oseba ne sliši. Moram ponoviti klic.
- kljub temu da ima tel. 1.3ghz procesor 4 jedrni in dovolj rama se velikokrat zelo počasi odziva.
- ko je telefon nedejaven in ekran ugasnjen, pritisnem na tipko da ga aktiviram, se pogosto ne zgodi nič. ponovno moram pritisniti na tipko, potem zazna 2 pritiska in se prižge in nato takoj ugasne.
- wi-fi: ko je na voljo boljši signal wi-fi ne preklopi na boljšega dokler slabši ni mrtev.
- nima modema (pri samsungu tista modra ikona ko tel. priklopiš na komp in imaš na kompu internet iz telefona)
- tudi na splošno so nastavitve zgolj zelo osnovne, pa še to ne vse.
- ne podpira palice za selfije ne glede na to kateri program namestiš in kaj počneš z nastavitvami (kaj dosti ne moreš ker jih ni.)
- za polnjenje ima priklop zgoraj. šele sedaj vidim kako me to moti. pri samsungu je bil spodaj.
- stike katere dodam med priljubljene mi občasno zbriše.
- v 5% se zgodi da se ne izpiše že tako slabo vidno ime klicočega.
- Ni enostavno, mogoče se niti ne da (se nočem par dni trudit) nastavit svojo melodijo zvonenja.

Dobre strani:
- je poceni, ima svetilko, baterija je ok,

naslednji tel. ne bo več lenovo.

Veliko stvari, ki si jih naštel zgoraj se da dokaj enostavno rešiti.

Najprej pojdi pod nastavitve in ene 7-8x klikni na verzijo Androida, da "odkleneš" možnosti za razvijalce, potem pa pojdi pod merilo animacije pa zmanjšaj oz čisto izklopi, tako bo telefon vsaj dajal vtis, da deluje hitreje.

Za tvoje druge težave pa,

- Uporabi custom app za klicanje.. Npr. stock Google app: https://play.google.com/store/apps/deta ... oid.dialer ali pa ExDialer: https://play.google.com/store/apps/deta ... hut.dialer

- Naloži custom tipkovnico, npr. Swiftkey: https://play.google.com/store/apps/deta ... e.swiftkey

- Za melodijo uporabi Zedge: https://play.google.com/store/apps/deta ... ge.android

Predlagam ti še uporabo kakega custom launcherja, npr. Nova Launcher: https://play.google.com/store/apps/deta ... w.launcher

Za GPS pa probaj GPS FIX: https://play.google.com/store/apps/deta ... lab.gpsfix

Za vse zgoraj našte "rešitve" obstaja še kar nekaj drugih alternativ, seveda telefon ne bo deloval na nivoju flagshipov, bo pa to sigurni pripomoglo k izboljšanju.

Lp.
Uporabniški avatar
Mtd
VIP
VIP

Prejete zahvale: 495

Naprava: Samsung Galaxy Note 3 & Nexus 9

Št. objave:#8  OdgovorNapisal/-a Picaso » 08 sep 2016, 19:56

Temu telefonu ni rešitve. Več šare bo gor dajal slabše bo.
Uporabniški avatar
Picaso
Moderator
Moderator

Prejete zahvale: 831

Št. objave:#9  OdgovorNapisal/-a darkside » 09 sep 2016, 12:17

od telefona za (pre)majhen denar se pričakuje preveč. kot ti je Mtd napisal boš nekaj stvari lahko rešil ampak vse bo zato delovalo še počasneje ker telefon ni zmogljiv.

čudiš se da imaš 1,3ghz in 4 jedrni procesor in je prepočasen. telefon je dovolj dober, le optimizacija sistema ga zmoti.

slike lahko brez problema dodaš kontaktom v imeniku, le na sim kartici ne smejo biti. sodeč po tvojem pisanju so ravno na sim.

me pa zmoti tvoje prepričanje kot prepričanje kar dosti ostalih "nikoli več lenovo" (ali katera druga znamka). daj pojasni zakaj? ker kupiš najcenejši telefon v njihovi ponudbi in sklepaš da so vsi takšni? daj kupi njihovega za 200, 300 ali 400 eur in potem primerjaj. ne moreš primerjat najcenejši telefon in misliti da so vsi takšni.

kot da bi pri avtomobilih vzel najcenejši in najmanjši (praktično najnižji rang kamor znamka sploh gre) avto in grajal do konca in nikoli več te znamke čeprav bi lahko posegel proti večjem modelu in bolj udobnem? ne bi kupil potem niti njihov najboljši in najprestižnejši model ker si hotel najceneje in kupil najslabše kar lahko?
Obvezno branje bloga vsem neveščim uporabnikom Android sistema preden pride do problemov izgube podatkov ter ostalih stvari -> KLIK
Uporabniški avatar
darkside
Moderator
Moderator

Prejete zahvale: 1646

Naprava: Samsung Galaxy Note8

Št. objave:#10  OdgovorNapisal/-a thamuz » 09 sep 2016, 21:32

Res da se nisem poglabljal ampak google mi kar hitro pokaže da obstajajo tudi custom romi za Lenovo A1000... mislim da tudi ta opcija lahko pride v poštev ali ne?
thamuz
TeenDroid
TeenDroid

Prejete zahvale: 3

Vrni se na Nasveti pri nakupu

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost