Iskanje tablice malo drugače

Pomoč pri nakupovanju telefona ali tablice.

Iskanje tablice malo drugače

Št. objave:#1  OdgovorNapisal/-a slodroidx » 25 dec 2018, 01:45

Zdravo.

Ker izhajam iz želje, da mora tablica služiti meni, ne pa jaz njej (oz. proizvajalcu), me zanima, za katero tablico veste, da:

a. - jo je moč ob nakupu formatirati, ne da bi izgubil garancijo.
b. - že pride brez naloženega sistema.

Zanimiv mi je Lineage OS.

Tablica bi bila namenjena tako ogledu raznih video-vsebin kot nekaj malega brskanja po spletu, v precejšnji meri (več kot video-vsebinam) pa prebiranju raznih PDF-jev in drugih dokumentov.
Seveda za slednje ne potrebuješ nekih orenk tehničnih specifikacij, a tablice pač nimam namen kupiti za kratko ero.

Zatorej, katera tablica srednjega cenovnega razreda lahko ustreže mojim željam?
Baterija mora biti, jasno, čimbolj vzdržljiva, čimveč senzorjev tudi ne škodi, prav tako ne podpora povezovanju z mobilnim omrežjem.

Lp.
Zadnjič spremenil Picaso, dne 25 dec 2018, 11:17, skupaj popravljeno 1 krat.
Razlog: Popravljen naslov
slodroidx
AdultDroid
AdultDroid

Prejete zahvale: 6

Re: Iskanje tablice malo drugače

Št. objave:#2  OdgovorNapisal/-a bvader » 25 dec 2018, 17:33

Te zahteve, ki jih navajaš so si rahlo nasprotujoče. Želiš tablico, ki bo služila tebi, kar razumem na ta način, da z njo ne želiš imeti veliko dela. Po drugi strani nakazuješ na flashanje z Lineage OS, kar pomeni ukvarjanje in iskanje ustrezne kombinacije programske opreme glede na HW, ki ga ima tablica.

Neko resno zadevo, da bi bila brez OS-a, po mojem mnenju ne boš dobil.

Glede na zgornje zahteve kot so dolga življenjska doba (razumem kot posodobitve osa in vzdržljiv hw), vzdržljiva baterija ipd. bi ti jaz predlagal nakup Apple iPad, ker ima ma vse kar želiš.

Že dolga leta sem na Androidu, imam Android telefone in tablice ampak ko sem želel dolgotrajno zadevo sem vzel iPad 128 GB 4G, ki me je nov zapakiran prišel dobrih 400 €. Imam pa lanski 2017 model, saj sem ga kupil dobro leto nazaj. Kupil sem ga na Ebay avkciji, novega zapakiranega. Tablica je ves čas posodobljena, baterija je neprimerljivo boljša od tistih na Android tablicah. Ko se zadeve navadiš od tebe zahteva 0 % tvojega časa za vzdrževanje. Če tablico napolnim in jo pustim 1 mesec v standbyu se ne sekiram glede baterije saj ima, ko jo vzamem v roke še vsaj 90 % baterije. To je edina tablic za katero sem sigure, da bo tudi čez 3, 4 leta delovala spodobno, kar ne morem več reči za svojega Note 10.1, ki je star ravno toliko ampak je uporaben samo se za gledanje risank s strani otrok. Obstal je na Android verziji 4.1.2, osnovne naloge ga popolnoma obremenijo in bi bil izjemno živčen, če bi ga moral resno uporabljati, pa je bil ob nakupu špica tablica. Po drugi strani je iPad 2 še danes popolnoma uporaben, kljub svoji starosti, še posodobitve je prejemal zelo dolgo.

Poslano z mojega BLA-L29 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
bvader
AncientDroid
AncientDroid

Prejete zahvale: 143

Naprava: Mate 10 Pro, iPad 9.7 2017 128GB 4G,...

Št. objave:#3  OdgovorNapisal/-a slodroidx » 25 dec 2018, 21:11

Če lahko na tablico naložiš OS, ki si ga sam izbral, služi tebi.
Če sprejmeš Android, si vezan na dobro voljo Lenova, Huaweia, Samsunga, .. in od samega začetka nadziran preko bundle aplikacij.
slodroidx
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#4  OdgovorNapisal/-a Mtd » 25 dec 2018, 21:46

Nexus ali Pixel tablet.. samo to ni midrange:) Za midrange ne boš dobil nič takega.. poglej na Ebay za rabljen Nexus 9.. Ali pa Pixel C.. mogoče še kak Xiaomi tablet, tu pa se bolj ali manj konča.
Uporabniški avatar
Mtd
VIP
VIP

Prejete zahvale: 478

Naprava: Samsung Galaxy Note 3 & Nexus 9

Št. objave:#5  OdgovorNapisal/-a bvader » 26 dec 2018, 10:24

Saj Lienage OS je tudi Android kjer si vezan na dobro voljo razvijalca. Kakor koli obrneš zadeva ni optimalna [WINKING FACE]
slodroidx napisal/-a:Če lahko na tablico naložiš OS, ki si ga sam izbral, služi tebi.
Če sprejmeš Android, si vezan na dobro voljo Lenova, Huaweia, Samsunga, .. in od samega začetka nadziran preko bundle aplikacij.

Uporabniški avatar
bvader
AncientDroid
AncientDroid

Št. objave:#6  OdgovorNapisal/-a slodroidx » 26 dec 2018, 12:53

Lineage OS ima cikel posodabljanja kratek, ob tem pa ob namestitvi nimaš bloatware-a.
slodroidx
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#7  OdgovorNapisal/-a bvader » 26 dec 2018, 13:49

Poznam Lineage OS dobro drugače ne bi komentiral.

Uporabniški avatar
bvader
AncientDroid
AncientDroid

Vrni se na Nasveti pri nakupu

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov