Kakšna je vaša povprečna mesečna poraba mobilnih podatkov?

Prostor za diskusijo o Slo-Android anketah ter vprašalnikih.

Št. objave:#1  OdgovorNapisal/-a matjaz » 03 sep 2016, 16:56

Anketno vprašanje:

Stanje:
glasovanje zaključeno

Glasovanje:
povezava do ankete

Dodatno:
Veliko verjetno odtehtajo WIFIji vendar še vseeno se številke prenosa mobilnih podatkov oz uporabe mobilnega interneta iz leta v leto strmo večajo :)
Online portfolio http://matjazu.org
Uporabniški avatar
matjaz
Administrator
Administrator

Prejete zahvale: 157

Naprava: Google Pixel 2 XL

Re:  Kakšna je vaša povprečna mesečna poraba mobilnih podat

Št. objave:#2  OdgovorNapisal/-a kation_id » 14 sep 2016, 11:34

Ja, bil bi tudi sam vesel, ce bi "moj" operater(Telekom) v paketih ponujal vecjo kolicino zakupljenih mobilnih podatkov.
Npr. tam(paket Modri), kjer ima v osnovi 3GB, bi lahko imel (vsaj) 5GB, kot recimo to, ze zdavnaj, ima konkurenca.
Itn., da ne pisem o hitrosti interneta.

Menim, da bi to bilo oz. je potrebno, da se ne spi na monopolisticnosti in na lovorikah preteklosti.
'Ta profil je kot javna vlacuga ... uporablja ga najmanj 8 in najvec nesteto uporabnikov.'

Uporabniku kation_id so se za prispevek zahvalili:
lesraM
Uporabniški avatar
kation_id
AdultDroid
AdultDroid

Kraj: Svetovljan
Prejete zahvale: 27

Št. objave:#3  OdgovorNapisal/-a enigma » 14 sep 2016, 12:30

Se vedno so najbolj zanesljivi pa recte kar hočete. Jaz imam paket z 10GB...
Tu za Hrvaško mejo imajo drugi operaterji hude težave.

Poslano z mojega Nexus 5 z uporabo Tapatalk
Slika
Slika
Uporabniški avatar
enigma
AncientDroid
AncientDroid

Kraj: Bizeljsko
Prejete zahvale: 226

Naprava:  iPhone 7

Št. objave:#4  OdgovorNapisal/-a kation_id » 15 sep 2016, 13:32

@enigma, tema na anketno vprasanje ni zaneslivost pa tudi ne, kje ima kateri operater pokritost s signalom, ampak je to, konkretno, prenos mobilnih podatkov(kolicina).

10GB posteno placas, jih je pa na voljo tudi 30GB in tudi druge opcije dodatnega zakupa pri razlicnih paketih in operaterjih, zato to ni poanta.

Pri tem gre za najugodnejse razmerje kolicina/cena in Telekom v tem ni najboljsi, kar je razvidno/objektivno dejstvo.

To kar si napisal ti oz. zaradi cesar zagovarjas Telekom, je pa drugo podrocje in je lahko tudi relativno ter subjektivo misljenje(razlicne izkusne posameznika itd.) in specificna situacija v kateri se nahajas sam itpd., ceprav je pri slednjem resnica tudi taksna, da ravno v/na periferijah, marsikje, ravno Telekom, nima signala ali je pa ta slab. Zakaj je temu tako, je tudi jasno ... manjsi operaterji se borijo za "drobtinice" na obrobjih, kjer so manjsa naselja, razgibanost reliefa(hribi/doline) ali pac razdrobljenost potencialnih uporabnikov, ki Telekoma niso zanimali.

Seveda je znano, da ima Telekom resurse, tako v ljudjeh, kot infrastrukturno, zaradi katerih mu, v podpori(storitve), konkorenca tezko konkurira, saj je pri tem, napram doticnemu operaterju, se zmeraj sibkejsa in kadrovsko podhranjena(stevilcnost).
A cas tece in treba je nadaljevati/napredovati, ne (za)spati.

Torej, v tem primeru ni predmet razprave kvaliteta/cena na splosno, zato ni smotrno enega opravicevati z drugim, ki med seboj nista neposredno povezana temvec je prav, da vsak(operater in uporabnik) strmi k celovitosti optimalne uporabniske izkusnje, zato je vsakrsnja utemeljena kritika(+ in -) dobrodosla/koristna.

Le tako bo lahko zadovoljstvo vzajemno.
'Ta profil je kot javna vlacuga ... uporablja ga najmanj 8 in najvec nesteto uporabnikov.'

lesraM
Uporabniški avatar
kation_id
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#5  OdgovorNapisal/-a enigma » 15 sep 2016, 14:37

No če je omrežje nezanesljivo ti posledično tudi 15GB ne pomeni dosti oz. jih je težko porabit. No je pa vsaj to, da je cena bolj ugodna... :)
Vem kaj je anketno vprašanje in sem nanj tudi odgovoril.

Poslano z mojega Nexus 5 z uporabo Tapatalk
Slika
Slika
Uporabniški avatar
enigma
AncientDroid
AncientDroid

Kraj: Bizeljsko
Prejete zahvale: 226

Naprava:  iPhone 7

Št. objave:#6  OdgovorNapisal/-a kation_id » 15 sep 2016, 16:21

Spet iztirjas ...

Ne zivimo vsi tam, kjer ne bi imeli izbire, zato ne posplosuj cene (ne)zanesljivosti oz. bolje strmi k temu, da zadeve napredujejo, saj so lahko zmeraj boljse.

Vecina prebivalstva nas vseeno zivi tam(mesta, vecji kraji, strnjena naselja), kjer imamo dva ali tudi tri operaterje, ki imajo enako dober/mocan signal, zato je to, kar pises, glede na temo, neumestno in tudi skodljivo zate samega in za vse tiste, ki imajo tezavo s tem, a tega ne uvidis.
Vzpodbujas miselnost, "samo omogocite mi nekaj in placal vam bom, kolikor boste zeleli oz. vec, kot je vredno".

Zmeraj se zavzamem za manjsino, ki je v slabsem polozaju, ceravno najveckrat nisem del nje, kot tudi v tem primeru ne, zato me taksno streljanje v koleno na drugi strani, se posebej ujezi.

Sicer pa pozorneje preberi, kaj sem napisal ze prej ...

Pa pusti tisto, 'brezpogojno zagovarjaj "svoje" ali tolaziti se, samo, da se'. To ni v prid potrosnika.

Potemtakem to anketno vprasanje, po tvoje, naj ne bi bilo konkretno in smiselno, ker uporabnike ne sprasuje, koliko mob.podatkov porabijo brez sigala ali pac, ce imajo slabega, ce se zdaj razumeva. :D

Drugace pa ja, seveda, imas prav, treba je imeti mocan signal, da lahko porabljamo podatke in ce je zanesljiv, se toliko bolje. ;D

Lep pozdrav :)

lesraM
Uporabniški avatar
kation_id
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#7  OdgovorNapisal/-a bvader » 15 sep 2016, 16:59

Vprašanje ankete tudi ni bilo kakšen paket ima konkurenca v primerjavi s tvojim operaterjem, ampak koliko na mesec porabiš tako da ne najedaj enigmi, ker tvoji prispevki vsebinsko niso bili nič drugačni.

Poslano z mojega SM-G920F
Uporabniški avatar
bvader
AncientDroid
AncientDroid

Prejete zahvale: 145

Naprava: Mate 10 Pro, iPad 9.7 2017 128GB 4G,...

Št. objave:#8  OdgovorNapisal/-a kation_id » 15 sep 2016, 17:33

@bvander, s svojo povrsnostjo in nerazumevanjem najedas(?) sebi in zdaj meni, zato ne projeciraj. Ne bom se ti opraviceval, ker si se nasel poklican in prizadet v tem, razvidno.

Argumentacija: Preberi, kaj je napisal avtor zastavljenega vprasanja pod "alinejo" 'Dodatno:'.

Pise z rdeco in ob tem tudi zadebeljeno. Hvala.

Tako da sem se drzal konkretnosti teme, za razliko od doticnega in spoh tebe. Ne poznas pomena neposredne in/ali posredne (ne)povezanosti pa mesas 'hruske in jabolka'.

To je vse.

lesraM
Uporabniški avatar
kation_id
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#9  OdgovorNapisal/-a bertole » 15 sep 2016, 17:41

Oba sta govorila o isti zadevi, ampak tvoje litanije so se konkretno nanasale na temo, njegovo pa ne? Logicno. In kje tocno si pod dodatno razbral pobudo za tvojo razpravo?

Poslano z mojega KIW-L21 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
bertole
Moderator
Moderator

Kraj: Dolenjska
Prejete zahvale: 389

Naprava: LG G3, Garmin Fenix 3

Št. objave:#10  OdgovorNapisal/-a darkside » 15 sep 2016, 18:15

debate kako je kateri operater pokrit in zanesljiv debatiraje tukaj viewtopic.php?f=6&t=6114&p=104249
v tej temi omenite samo koliko povprečno porabite na mesec.

moje neko povprečje je okrog 1GB pa do 1,5GB (večinoma). se pa giblje drugače med 800MB in 2,5GB (odvisno od tega kje sem, koliko imam časa in kaj delam).
večkrat pa kar preko mobilnih podatkov posodabljam aplikacije saj imam zakupljeno 5GB in me ne skrbi da mi zmanjkalo prostora.
Obvezno branje bloga vsem neveščim uporabnikom Android sistema preden pride do problemov izgube podatkov ter ostalih stvari -> KLIK
Uporabniški avatar
darkside
Moderator
Moderator

Prejete zahvale: 1645

Naprava: Samsung Galaxy Note8

Št. objave:#11  OdgovorNapisal/-a kation_id » 15 sep 2016, 18:44

@bertole, a o >isti< zadevi? ::)

Litanije? ;D

To je moj odgovor na tvoje vprasanje oz. dojemanje razlik in/ali enakosti, a nikakor> istosti<, ce vemo, kaj to pomeni. :)

@darkside, vsaka ti cast. Predvsem administracija, vzamite si zgled, kako se intervenira in kako se zadeva (samo)skulira, kajti samo tako lahko vsi postanemo boljsi. 8)

Tudi sam sem odgovoril na anketno vprasanje in potem se komentiral, zakaj mesecno porabim le do 3GB mobilnih podatkov. Bi jih pa vec ...

Sicer pa, ni to zame ...

Nasvedenje drugje. (obstajamo tudi razumniki, ki nismo zgolj tehnicnih strok, zato oprostite, da nas vse to zanima in da tudi kdaj kaj napisemo(litanije), kot sem to sam, na meni domac nacin) :D

lesraM
Uporabniški avatar
kation_id
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#12  OdgovorNapisal/-a bvader » 16 sep 2016, 06:51

kation_id napisal/-a:@bvander, s svojo povrsnostjo in nerazumevanjem najedas(?) sebi in zdaj meni, zato ne projeciraj. Ne bom se ti opraviceval, ker si se nasel poklican in prizadet v tem, razvidno.

Argumentacija: Preberi, kaj je napisal avtor zastavljenega vprasanja pod "alinejo" 'Dodatno:'.

Pise z rdeco in ob tem tudi zadebeljeno. Hvala.

Tako da sem se drzal konkretnosti teme, za razliko od doticnega in spoh tebe. Ne poznas pomena neposredne in/ali posredne (ne)povezanosti pa mesas 'hruske in jabolka'.

To je vse.

Ko se boš naučil pravilno prebrati / prepisati nick se lahko pogovarjamo naprej, nisem pa tvojega posta bral, ker že po dolžini vidim, da spet najedaš in smetiš temo.

Poslano z mojega SM-G920F

Uporabniku bvader so se za prispevek zahvalili:
kation_id
Uporabniški avatar
bvader
AncientDroid
AncientDroid

Prejete zahvale: 145

Naprava: Mate 10 Pro, iPad 9.7 2017 128GB 4G,...

Vrni se na Ankete

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost