Elektricni longboard (skate/rolka)

Prostor za raznorazne debate...

Elektricni longboard (skate/rolka)

Št. objave:#1  OdgovorNapisal/-a DennisDee » 28 jun 2018, 12:24

Bolj star, bolj nor pravijo.

Sem pred nakupom elektricne rolke/longboard. Ima kdo kaj izkusenj? Ogledoval sem si bolj budget modele, kot so:
Meepo, Ownboard, Backfire, YeePlay (najcenejsi med njimi) in podobno. Cene so okoli 300-350€ za omenjene. Kaksna priporocila med omenjenimi ali pa kaj drugega za podobno ceno?
DennisDee
AncientDroid
AncientDroid

Prejete zahvale: 148

Naprava: Samsung Galaxy S6

Re: Elektricni longboard (skate/rolka)

Št. objave:#2  OdgovorNapisal/-a lukas84 » 30 jun 2018, 08:56

Če boš kupoval cenejšo varianto, je najboljša od i-wonder, pač kitajc, rolke pridejo cca 350 eur s poštnino in vse. Jaz sem kupoval lani in sem jih kar nekaj testiral,sem se potem odločil za sk-b verzijo od i-wonder, ker je imela za to ceno najboljše specifikacije in hotel sem neko zlato sredino med dosegom in hitrostjo.
Imaš opcijo tudi z modelom z dvema motorjema, ki pa ima nekoliko višjo hitrost, in možnost iti v bolj strme klance, je pa doseg posledično nižji. Slabost je samo motor z jermenom, ker ko zmanjka baterije je poganjanje težko, ima pa cca 25km dosega, tako da mi ni skoraj nikoli zmanjkalo baterije.
Rolke je drugače zelo podobna modelu e-go od yuneeca.
Če pa kupuješ dražje modele so pa boosted in evolve top, imajo pa sedaj tudi eni slovenci vrhunske rolke, ravno kar prišle v prodajo kolikor vem, ker so jih kar dolgo razvijali. So pa najhitrejše na svetu in edine s 4kolesnim pogonom, tako da hitrost in klanci niso težava, tudi motor je v kolesu kar je super ko ti zmanjka baterije, ker lahko poganjaš kot navadno rolko, kar je pri modelih z jermenom težje, saj ti jermen ustvarja upor.

Uporabniku lukas84 so se za prispevek zahvalili:
DennisDee
lukas84
TeenDroid
TeenDroid

Prejete zahvale: 5

Naprava: S6, note 2, note 10.1, Moto 360

Št. objave:#3  OdgovorNapisal/-a DennisDee » 30 jun 2018, 12:14

Sem bral o tej slovenski firmi, so pa zelo dragi (nekje 2kratnik od boosted). Vseeno sem se odlocil za YeePlay (38", ker ima vecjo baterijo) in ima motorje v kolesu. Potestiram in porocam, ko jo dobim v roke :). Raziskujem pa malo tudi za zascito: celada - najraje full face, cisto iz preventive, rokavice,...
Kaksna priporocila? Najdu sem na insportline neko ugodno downhill varianto, samo kaj ko se ne spoznam na te stvari hehe
https://www.insportline.si/9466/w-tec-d ... elada/crna
DennisDee
AncientDroid
AncientDroid

Št. objave:#4  OdgovorNapisal/-a lukas84 » 04 jul 2018, 22:21

žal na zaščito se pa nič ne razumem.
Sem pa pogledal ta yeeplay in je bolana po specifikacijah. kr 40kmh, pa tavelke baterije nej bi delale brutalne kilometre, plus inwheel motorji, pa x2 tko da uphill je pomojm brez problema. Javi kako je ko dobiš, če je vse to res, se se enkrat dobiva da mal potestiram.
lukas84
TeenDroid
TeenDroid

Št. objave:#5  OdgovorNapisal/-a DennisDee » 04 jul 2018, 23:15

Sem za en skupni ride, takoj ko jo dobim v roke :D (rad bi naredu en video od group ride). Imam se enega kandidata, ki bi bil za in si lasti tamanjsega yeeplay. Mi je blo pa od prodajalca yeeplay zelo posteno, da mi je dal ze LG baterijo, ceprov je bil skate narocen se s samsungovo baterijo.
Glede na to, kaj vse se dogaja s temi elektricnimi longboardi (nesrece) in ker bom verjetno vecino casa cez poletje za voznjo ponucublih longboard, sm si za zihr kupil kr full face od 661 (reset model). Bom pa sigurno se o dodatni zasciti razmislil.
DennisDee
AncientDroid
AncientDroid

Št. objave:#6  OdgovorNapisal/-a lukas84 » 05 jul 2018, 19:45

deal. ja čelado je dobr met, js se že mal več k let furam kr velik, razn zdej k skos dež, drgač pa velik, sam včasih kšn voznik avta te hit spregleda, folk itak napol spi za volanom. sam tele k mate pa vi grejo pa kr okol 40kmh to je pa že ornk hitrost. moja ma top tm okol 25kmh, mogoče 30.
lukas84
TeenDroid
TeenDroid

Št. objave:#7  OdgovorNapisal/-a lukas84 » 05 jul 2018, 19:47

a to majo slovenci prodajo?
lukas84
TeenDroid
TeenDroid

Št. objave:#8  OdgovorNapisal/-a DennisDee » 05 jul 2018, 21:05

Longboard ne - je kitajc. Celado majo pa extremevitalu
https://www.extremevital.com/sl/kolesa/ ... 25741.html
Upam, da mi jo ne bo treba sprobat, sam kokr sm vidu alike na redditu in videe...je vseen bols met celado :D
Pa iskreno, ne vem kdaj bom prsu do tocke, da grem 40 km/h haha. Bi, ce bi najdu eno prazno cesto, z dobrim asfaltom. Sam tolk da tesriram, kolk casa rabi do max hitrosti in kolk dejansko je max hitrost. Ker se vseen vozi malo bolj pocasi, kokr pise - pricakujem cca 35-38 km/h
DennisDee
AncientDroid
AncientDroid

Št. objave:#9  OdgovorNapisal/-a DennisDee » 29 jul 2018, 11:07

Ce slucajno koga zanima review (unboxing in specifikacije), sem posnel video. V opisu je tudi koda za $10 popusta (ni veliko, ampak kitajci so skrti, jamrajo da ni zasluzka).

Ce mi admini dovolijo, bi v tej objavi kasneje dodal tudi video za domet. Na hitro izkusnja do sedaj. Leti kot strela, sploh ce nisi navajen visjih hitrosti na malih kolesih. Pospeski so neverjetni, bremzanje je pa zelo agresivno. Dobra stran tega je, da se bremzanje prilagaja glede na to koliko "stisnes" na bremzo - deluje po principu avtomobila, bolj pritisnes, bolj prime. Zato je treba vnaprej razmisljati, kdaj in koliko bremzati + seveda postavitev telesa zaradi sile bremzanja. 2 dni nazaj sem napolnil baterijo na 100%, zato da bi sprobal delno razdaljo:
- prevozenih 8,64 km
- povprecna hitrost je bila 15.09 km/h, maksimalna pa 25.83 km/h
- trenutno se vedno vse 4 crtice na bateriji (woow!)

Ce je se kaksen e-skater poleg lukas84, bi bilo fajn, ce bi se v septembru (zaradi dopustov) zmenili za kak group ride in posnamemo tudi video, zmontiramo ipd.
Ce pa koga zanima, kako izgleda rolka v zivo, bi jo rad sprobal, si z veseljem vzamem cas in vam pokazem :)
DennisDee
AncientDroid
AncientDroid

Št. objave:#10  OdgovorNapisal/-a DennisDee » 15 avg 2018, 20:58

Kdor ma elektricni skate in je za en group ride, se lahko pofocka med komentarje:
https://m.facebook.com/groups/163699070 ... 2489986327
DennisDee
AncientDroid
AncientDroid

Vrni se na Kofetkanje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov