Slovenski Swype na Galaxy 3 z android 2.2 (froyo)

Slovenski Swype na Galaxy 3 z android 2.2 (froyo)

Št. objave:#1  OdgovorNapisal/-a sasbibic » 11 jan 2011, 10:30

Po nekajtedenskem metanju ob tla, na temo kako pripraviti Swype do uporabe slovenskega slovarja na Galaxy 3 (i5800), po instalaciji zadnjega Froyo firmware-a sem končno prišel do rešitve.
Mogoče bo koristila še komu. Telefon je vsekakor najprej potrebno 'rootniti'. Ideja pa je v zamenjavi Slovaškega (Slovak), slovarja z Slovenskim (Slovenian). Najprej je potrebno s telefona spuliti originalen Swype (Swype.apk), nato ga je potrebno popraviti z enim od programov za delo z ZIP datotekami (.apk je dejansko .zip), jaz sem uporabil kar WinRAR. Lažje boš stvar naredil če pred odpiranjem popraviš končnico .apk v .zip, po končanem popravku pa spet zamenjaš v .apk. Spodaj prilagam nabor ukazov, ki jih je potrebno izvesti na direktoriju kamor si naložil sw za root telefona (SuperOneClick root 1.5.5). Telefon mora biti priključen na USB, v razhroščevalnem načinu. Slovenski slovar sem spulil iz ene od slovenskih distribucij Swypa, ki jih najdeš na net-u.
Iz distribucije potrebuješ datoteke:
Slovenian-full.htm
Slovenian.htm
Slovenian.zdb.le
In še postopek, v CMD na Windows ...

>adb pull /system/app/Swype.apk
-Pobriši Slovak* iz zip-a
-Dodaj Slovenian* v zip in ga preimenuj v Slovak*
>adb push Swype.apk /sdcard/
>adb shell
$ su -
# mount -o remount,rw -t rfs /dev/stl5 /system
# rm /system/app/Swype.apk
# cat /sdcard/Swype.apk > /system/app/Swype.apk
# mount -o remount,ro -t rfs /dev/stl5 /system
# exit
$ exit

In seveda, za nobeno škodo, ki nastane pri implementaciji te metode na telefonu ne odgovarjam ...

-------
Lp/Sas
Za jadralce: Personal Anchor Alarm(http://anchoralarm.zkd.si/)
sasbibic
BabyDroid
BabyDroid

Prejete zahvale: 0

Vrni se na Galaxy 3 in 5

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov