Xiaomi Pocophone F1

Vse v zvezi z Xiaomi napravami.

Xiaomi Pocophone F1

Št. objave:#1  OdgovorNapisal/-a meganboj » 10 okt 2018, 08:25

Pozdravljeni si lasti ze kdo ta telefon oz. ga je testiral
Lp
meganboj
AdultDroid
AdultDroid

Prejete zahvale: 1

Re: Xiaomi Pocophone F1

Št. objave:#2  OdgovorNapisal/-a Mtd » 10 okt 2018, 17:24

Ga ma kolega. Sem sprobal, zadeva je zelooo hitra. Pomoje z pure Androidom tam / tam z OP6. Build quality ni slab, je pa dizajn malo mimo, sploh spodnji chin, če ne bi bil toliko zaobljen, bi zgledalo lepše, po moje..
All in all best buy za -300€. Razen, če dobiš za isto ceno Mi 8 (Kar mislim, da preko Alixepressa lahko) potem je tukaj težka. Pomoje mi8 zaradi Amoleda. Ma pa skoraj vse drugo Pocco boljše (baterija, headphone jack,.. Vglavnem, če nabaviš ti ne bo žal.
Uporabniški avatar
Mtd
VIP
VIP

Prejete zahvale: 473

Naprava: Samsung Galaxy Note 3 & Nexus 9

Št. objave:#3  OdgovorNapisal/-a meganboj » 11 okt 2018, 02:47

Kaj pa kamera
meganboj
AdultDroid
AdultDroid

Prejete zahvale: 1

Št. objave:#4  OdgovorNapisal/-a Mtd » 11 okt 2018, 10:19

Povprečna. Ob dobri svetlobi spodobne slike, slabši pogoji.. you get what you pay. Nekako podobna Essential phone-u in pa mi8, OP6..
Uporabniški avatar
Mtd
VIP
VIP

Št. objave:#5  OdgovorNapisal/-a krop » 11 okt 2018, 19:50

Op6 ima boljšo kamero. Sploh v slabših pogojih

Poslano z mojega ONEPLUS A6000 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
krop
AncientDroid
AncientDroid

Kraj: Bela Krajina
Prejete zahvale: 213

Naprava: N5 & Note 10.1 & HTC 820

Št. objave:#6  OdgovorNapisal/-a Mtd » 11 okt 2018, 22:22

Možno. :)
V vsakem primeru ni kamera noben presežek.. sploh ne v slabih pogojih. Itak pa razen Pixel pa iPhone do neke mere, mogoče kak Samsung.. ni noben, no tudi zgoraj našteti niso odlični.. pač za resno slikanje se nabavi fotoaparat. Za hiter snap, razen v slabih pogojih pa je kamera OK, ni pa super.
Uporabniški avatar
Mtd
VIP
VIP

Št. objave:#7  OdgovorNapisal/-a mare84 » 15 okt 2018, 19:08

Zdravo,
že dve leti sem uporabnik xiaomija mi4c, s katerim sem zelo zadovoljen, edina slabost telefona je slab sprejem GPS signala. Odločam se za nakup Pocaphona, pa me zanima, če lahko kdo, ki si že lasti omenjen telefon pove kako je z GPS sprejemom oz napravi test le tega (npr. z GPS Test aplikacijo - https://play.google.com/store/apps/deta ... test&hl=sl).

Hvala in lep pozdrav!
mare84
BabyDroid
BabyDroid

Prejete zahvale: 0

Št. objave:#8  OdgovorNapisal/-a Nyrix » 16 okt 2018, 12:18

Zdravo, to so moji prvi vtisi telefona (kopiram iz mn3njalnika):

Naročeno iz aliexpress za 325€ (poco + steklo + dodaten ovitek + miband 3 free gift, plač DHL dostava) do mene je prišel v 14dneh.

Prej sem 2 leti uporabljal Oneplus 3, v primerjavi z njim mi sedaj baterija zdrži približno 2x več ob isti uporabi. Verjetno je tudi oneplusova baterija sedaj že malo izrabljena zato toliko večja razlika ampak vseeno z baterijo zelo zadovoljen. Sama velikost je zelo podobna, Poco je malenkost višji in debelejši ampak ni bistvene razlike kar me veseli. Ekran sploh ni slab, lep body/screen ratio in barve so dobre, ne čutim nekega pomanjkanja ker ni OLED kot Oneplus 3. Odpiranje aplikacij malenkost hitrejše ampak nebi rekel da je kot dan in noč, zvok iz telefona je boljši, fingerprint scanner še malenkost hitrejši kot oneplusov ampak že tisti je bil super. MIUI vmesnik ima določene pluse in določene minuse naprav skoraj stock androidu. Recimo Dialer, Galerija, music player od MIUI so zelo dobri vmesniki in sem pozitivno presenečen, sam launcher not so much, sem kar namestil gor Nova launcher ki mi bolj odgovarja.

Glede kamere je verjetno še prezgodaj za govorit ker nisem dovolj različnih slik delal, se mi pa zdi nekak podobna kvaliteta z OP3 le da ima portrait mode POCO boljši - blurranje ozadja in fokusiran glavnega lika - efekt pride boljši, to je tudi bistvo druge kamere zadaj, je samo senzor globine. Sama LED lučka za uporabo kot svetilka sveti bolj svetlo kar je tudi plus.

Trenutna slabost ki sem jo opazil je da pri hitrem tipkanju po tipkovnici tipke ki so ob robu ekrana (uporabljam google keyboard Gboard) - npr a, l, p primejo z zamudo, tako da če tipkam recimo na hitro "lala land" mi velikokrat napiše" laal, alla laal" Če z enako hitrostjo tipkam pri OP3 mi tipkanje zazna pravilno. Sem že gledal po forumih glede tega in nekateri ostali poročajo podobne probleme, nisem sedaj prepričan ali imajo vsi telefoni to težavo ali samo nekateri, upam da se bo dalo to softwaresko popraviti, tudi če je to hardware issue ni tako kritično spet sploh glede na to kaj vse telefon ponuja za to ceno ampak je to očitno en izmed področij kjer so prihranili nekaj denarja pri izdelavi.

Kar se tiče GPSa lahko rečem da dobro dela. Res pa je da je na začetku nekaj zajebaval. Npr. peljal sem se po cesti in je kar obračal sliko kot da sem nenadno obrnil stran čeprav sem se peljal naravnost. Verjetno je bila težava z kalibracijo senzorja, ker potem ko sem z telefonom po zraku risal "osmico" - s te sem skalibrira senzor ki skrbi za na primer kako obračati ekran glede na postavitev telefona je navigacija naprej delovala ok, prilagam še screenshot testa v aplikaciji:
http://shrani.si/f/5/tz/3eAgQRcQ/screenshot2.png

Uporabniku Nyrix so se za prispevek zahvalili:
mare84
Nyrix
WisdomDroid
WisdomDroid

Prejete zahvale: 34

Naprava: OnePlus 3

Št. objave:#9  OdgovorNapisal/-a dsapac » 25 okt 2018, 11:35

No zdaj glede kamere se da malce izboljšat Jaz uporabljam mod od bsg-ja Google Pixel 3 camero Detajli so dosti lepši zaradi software procesiranja katetega uporablja Google Camera App Drugače pa je senzor identičen

SlikaSlikaSlikaSlika

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Uporabniški avatar
dsapac
VIP
VIP

Kraj: Murska Sobota
Prejete zahvale: 237

Naprava: Android Box

Vrni se na Xiaomi

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost