Huawei P8 Lite

Vse v zvezi s Huawei napravami.

Huawei P8 Lite

Št. objave:#1  OdgovorNapisal/-a Jeff2222 » 16 dec 2016, 16:34

Sem nov na androidu, zato prosim za pomoč. Kupil sem Telekomov P8 Lite in vidim, da je možno nadgraditi na Android 6.0 Marshmallow, vendar mi ne uspe, ker očitno nimam prave verzije firmwera. Mi kdo lahko da link do pravega firmwera. Imam ALE-L21SVNC150B150 single sim.

Kako se nalozi in štarta mi ne rabite razlagat, rabim samo pravi firmware ali mogoče več njih???

Res najlepša hvala vsakemu, ki si bo vzel trenutek časa :)
Jeff2222
BabyDroid
BabyDroid
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 04 jun 2011, 11:03
Prejete zahvale: 0


Re: Huawei P8

Št. objave:#2  OdgovorNapisal/-a Picaso » 16 dec 2016, 17:58

Vse dobiš na mojem zgornjem linku.

Uporabniku Picaso so se za prispevek zahvalili:
Jeff2222
Uporabniški avatar
Picaso
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 6825
Pridružen: 12 feb 2012, 11:45
Prejete zahvale: 872


Re: Huawei P8 Lite

Št. objave:#3  OdgovorNapisal/-a Jeff2222 » 19 dec 2016, 10:17

Ne gre. Sem jih že par probal in vključno s tem s tvojega linka in mi noče naložiti, vedno napiše Software Install Failed. Sem bral, da bi moral naložiti neko prejšnjo verzijo, sem jo tudi iskal, pa ne vem katero, ker ne najdem točno za moj model c150b150. A kdo ve?

Telekomov P8 Lite ALE-L21SVNC150B150 single sim
Jeff2222
BabyDroid
BabyDroid
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 04 jun 2011, 11:03
Prejete zahvale: 0


Re: Huawei P8 Lite

Št. objave:#4  OdgovorNapisal/-a Picaso » 19 dec 2016, 10:58

Pa si nalagal za LITE(ne za P8) in se ravnal po navodilih:
3. download Android 6.0 Marshmallow for Huawei P8 Lite Single SIM and unzip it
4. create folder dload in root of your internal storage or on your microSD card and place the update.app file here (video below show it)
5. go to settings/update and hit menu button and than choose Local update
6. if you copy the update.zip file correctly, there will be this file shown now, tap on it and start installation
7. wait until update is done, you have latest firmware in your smartphone

Če ne gre poskusi še s tukaj
http://www.stechguide.com/download-huaw ... -firmware/
Mislim, da je pri tebi prej problem v tem:
"Kako se nalozi in štarta mi ne rabite razlagat, rabim samo pravi firmware ali mogoče več njih???"
in ne v pravilnih firmwarih, ker ti so sigurno pravilni, sem tudi sam nalagal iz teh strani.
Važno je da je tvoj telefon: on stock firmware and stock recovery.
Poskusi še s to metodo:
Transfer the extracted Update.app package to the dload folder.
Turn your device off.
Now reboot by holding Vol down + Vol up + Power for a couple of seconds.
Ena od možnosti je tudi:
Open the dialer app and type the string: * # * # 2846579 # * # * and choose option 4 named Software Upgrade “->” SDCard Upgrade “and confirm with” OK “.
Prej pa ga posodobi v nastavitvah preko telefona ali hisuita.
Vse delaš na lastno odgovornost!
Uporabniški avatar
Picaso
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 6825
Pridružen: 12 feb 2012, 11:45
Prejete zahvale: 872


Re: Huawei P8 Lite

Št. objave:#5  OdgovorNapisal/-a Jeff2222 » 19 dec 2016, 12:56

Hvala za tvoj odgovor.

Striktno se držim navodil in tvojih opozoril, unzipan update.app v dload mapi v korenski mapi internega polmnilnika. Vse špila, vključno s točko 6, ko se ponovno zažene mi napiše da se bo nadgradnja pričela, nato pa nekaj v smislu Fail to Install. Telefon je čisto nov, tako da ne rabim backupa, ker ga bo sin dobil za roj. dan, pa bi ga rad dal na 6ko. Če ne bo šlo ga bom pa pustil an 5ki.

Bom probal še tvojo drugo/tretjo metodo, pa bi rad prej samo to vedel ali osnovni firmware (Lollipop) ostane gor ali lahko kaj zamočim, da se mi potem slučajno telefon ne bo zagnal.

Drugače pa moram rečt, da od začetkov Androida ko sem še na neke china tablet nalagal Cyanogenmod pa do android 2, ko sem prešaltal na iOS, je pa to tak napredek, da ne morem verjet. Telefon tudi z Lollipop-om dela kot raketa. Sem kar mal preveč navdušen :) :) :)
Jeff2222
BabyDroid
BabyDroid
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 04 jun 2011, 11:03
Prejete zahvale: 0


Re: Huawei P8 Lite

Št. objave:#6  OdgovorNapisal/-a Picaso » 19 dec 2016, 14:02

Če je telefon nov in dela vse kot treba sploh ne vem zakaj potreba po neuradnem firmwareu, ki bo prej vse poslabšal kot poboljšal posebej na telefonu, ki če tako pogledamo sploh ni več tako "nov"(april2015)
Čeprav obljubljajo uradno posodobitev na MM.
Ja danes ni več tako kot včasih, ko je bila že prej kot ne potreba po neuradnem firmwareu obvezna posebej na Samsungih. ;)
Jeff2222 napisal/-a:Bom probal še tvojo drugo/tretjo metodo, pa bi rad prej samo to vedel ali osnovni firmware (Lollipop) ostane gor ali lahko kaj zamočim, da se mi potem slučajno telefon ne bo zagnal.

Kar se pa tega tiče pa se vedno lahko kaj zamoči :-\
Osnovni firmware ostane gor dokler drugi ni nameščen do konca, toda vmes pa se lahko zgodi marsikaj in telefon se ne bo zagnal tako, da ja, kot sem že rekel vedno, vse delaš na lastno odgovornost.
Uporabniški avatar
Picaso
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 6825
Pridružen: 12 feb 2012, 11:45
Prejete zahvale: 872


Re: Huawei P8 Lite

Št. objave:#7  OdgovorNapisal/-a Jeff2222 » 19 dec 2016, 15:20

Veš kaj, imaš prav. Ostanem na Lollipop. Včasih smo rekli, če vse dela se ne dotikaj, ampak sem si rekel, ker je telefon nov, imam priložnost, da ga v štartu nadgradim, pol bo pa mir.

Zakaj sem se sploh lotil nadgradnje? Ob nakupu sem v neki spletni trgovini prebral, da je možna nadgraditev, potem me je pa presenetilo, da ne najde posodobitve. Pa si rečeš, ajde, gremo na Huawei stran, kjer sem tudi snel firmware, ki ni delal. Potem te pa potegne, ker te zjezi, da si tak cepec, da ne znaš enga updejta nardit >:D ;D

Hvala ti še enkrat, pa še eno nepomembno vprašanje, torej, po vsej verjetnosti uradne nadgradnje ne bo?
Jeff2222
BabyDroid
BabyDroid
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 04 jun 2011, 11:03
Prejete zahvale: 0


Re: Huawei P8 Lite

Št. objave:#8  OdgovorNapisal/-a Murdoc » 20 dec 2016, 12:51

Kako ne bo uradne nadgradnje, če je aktualna verzija B585, ti imaš pa leto dni staro B150. Vprašanje je samo, kje si ga kupil in kako operater "nadgrajuje" svoj software.

Če želiš novo verzijo, je na voljo B585, Android 6, EMUI 4:
https://www.huaweiblog.de/handys/huawei ... /#firmware

Preneseš, ustvariš dload mapo na SD kartici, vržeš vanjo datoteko update.app, v klicalnik vpišeš *#*#2846579#*#* in izbereš software update. Se še ni zgodilo, da ne bi šlo.

Nadgradnja je uradna, garancija velja. Lahko ti ga posodobijo tudi na uradnem servisu. Pa posodobi, ker Lolipop ima še tiste grde komunistične apple kvadratne ikone.

Uporabniku Murdoc so se za prispevek zahvalili:
Jeff2222
Uporabniški avatar
Murdoc
AdultDroid
AdultDroid
 
Prispevkov: 123
Pridružen: 16 jun 2013, 15:52
Prejete zahvale: 11

Naprava: Ericsson T20e

Re: Huawei P8 Lite

Št. objave:#9  OdgovorNapisal/-a Picaso » 20 dec 2016, 13:33

Vse to je bilo napisano in podano v mojih prejšnjih postih in tudi to, da se obljublja posodobitev na MM, ja kdaj in kako je seveda odvisno od operaterja oziroma kje je bil kupljen. Toda kot je videt ni ravno spreten v teh zadevah in bolje, da to pusti pri miru oziroma, da če je res taka nuja, da se nese nekomu, ki to obvlada ali na servis.
Uporabniški avatar
Picaso
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 6825
Pridružen: 12 feb 2012, 11:45
Prejete zahvale: 872


Re: Huawei P8 Lite

Št. objave:#10  OdgovorNapisal/-a Murdoc » 21 dec 2016, 01:47

Linkal sem novejši softwer, potem sem pač še spisal vodič. Ne škodi.

Mogoče komu koristna informacija; novejši huaweiji se očitno posodabljajo neodvisno od operaterjev, P9 na aneks redno prejema OTA posodobitve.
Uporabniški avatar
Murdoc
AdultDroid
AdultDroid
 
Prispevkov: 123
Pridružen: 16 jun 2013, 15:52
Prejete zahvale: 11

Naprava: Ericsson T20e

Re: Huawei P8 Lite

Št. objave:#11  OdgovorNapisal/-a Jeff2222 » 21 dec 2016, 23:26

Murdoc napisal/-a:Preneseš, ustvariš dload mapo na SD kartici, vržeš vanjo datoteko update.app, v klicalnik vpišeš *#*#2846579#*#* in izbereš software update. Se še ni zgodilo, da ne bi šlo.


Vse je ok do trenutka, ko se zažene, pokaže emui 4, nato pa "software install failed.

Picaso napisal/-a:Toda kot je videt ni ravno spreten v teh zadevah in bolje, da to pusti pri miru oziroma, da če je res taka nuja, da se nese nekomu, ki to obvlada ali na servis.


Spreten??? Ah nehaj no, prej previden, to pa ja in to zato, ker nikoli ne grem na vrat na nos v neko nadgradnjo, dokler se ne prepričam o vsem. Vsi postopki so čisto preprosti, ampak mi očitno ne verjameš, da delam točno tako kot je treba.

Po mojem mnenju je potrebno tale B150 nadgradit na eno vmesno verzijo B??? In s te verzije na B585. Na tvojem linku v diskusiji, tam peti ali šesti uporabnik težavo z B150.
Jeff2222
BabyDroid
BabyDroid
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 04 jun 2011, 11:03
Prejete zahvale: 0


Re: Huawei P8 Lite

Št. objave:#12  OdgovorNapisal/-a Mtd » 22 dec 2016, 02:31

Poglej si kak YouTube vodič kako nadgraditi. Zadeva je tako kot si rekel enostavna. Nekaj se stvar "zastrika" preveri tudi, če je snet frimeware, ok in ne corrupted.. Pa, če je slučajno vstavljena SD ali pa sim kartica jo najprej odstrani, zna to biti problem.
Vglavnem, če je stvar za P8 lite in ne za P8 mora delati.

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Samsung Galaxy Note 3
Uporabniški avatar
Mtd
VIP
VIP
 
Prispevkov: 2295
Pridružen: 26 dec 2010, 15:31
Prejete zahvale: 508

Naprava: Samsung Galaxy Note 3 & Nexus 9

Huawei P8 Lite

Št. objave:#13  OdgovorNapisal/-a Picaso » 22 dec 2016, 10:37

Da ne bo prihajalo do nesporazumov odpiram novo temo Huawei P8 Lite.
Vse nedavne komentarje v zvezi s tem telefonom premikam v to temo.
Uporabniški avatar
Picaso
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 6825
Pridružen: 12 feb 2012, 11:45
Prejete zahvale: 872


Re: Huawei P8 Lite

Št. objave:#14  OdgovorNapisal/-a Jeff2222 » 22 dec 2016, 12:56

Hvala vsem, servis nadgradil.

Mi je pa takole delalo https://www.youtube.com/watch?v=16rHgp0GZ48 vedno sem imel zadnjo verzijo B585 z vseh vaših linkov. Možno, ampak vseeno malo čudno se m zdi, da bi mi 7-zip ob razširjanju poškodoval update.app.

Še enkrat hvala za pomoč, vsem hvaležen ;D ;)
Jeff2222
BabyDroid
BabyDroid
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 04 jun 2011, 11:03
Prejete zahvale: 0


Re: Huawei P8 Lite

Št. objave:#15  OdgovorNapisal/-a extrem » 12 jan 2017, 10:08

Pozdravljeni.
Prosim za pomoč.
Kupil Sem Huawei P8 Lite iz Kitajske, kateri ne podpira aplikacije Google Play.
Mi lahko kdo pomaga kako bi lahko to rešil?
Hvala zaodgovore
extrem
BabyDroid
BabyDroid
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 12 jan 2017, 10:02
Prejete zahvale: 0


Re: Huawei P8 Lite

Št. objave:#16  OdgovorNapisal/-a Mtd » 13 jan 2017, 18:49

Lahko se nalozi. Poglej na YouTube how to install Google play store on a Huawei


Sent from my iPhone using Tapatalk
Samsung Galaxy Note 3
Uporabniški avatar
Mtd
VIP
VIP
 
Prispevkov: 2295
Pridružen: 26 dec 2010, 15:31
Prejete zahvale: 508

Naprava: Samsung Galaxy Note 3 & Nexus 9

Re: Huawei P8 Lite

Št. objave:#17  OdgovorNapisal/-a Frodo » 27 jan 2017, 20:06

Živjo,

pred kratkim kupil huawei p8 lite in med drugim nalozil google keep. (Uporabljal sem ga že na prejšnjem samsungu coru). Sem sinhroniziral vse lepo in prav, vendar opominjanje ni vec delovalo!? Pogledam ve nastavitve, vse je vklopljeno (prikazovanje v vrstici stanja..itd), vendar se vedno ne dela. Prosim za pomoč!!

Lp Janez
Frodo
BabyDroid
BabyDroid
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 27 jan 2017, 19:59
Prejete zahvale: 0


Re: Huawei P8 Lite

Št. objave:#18  OdgovorNapisal/-a rlovenja » 05 maj 2017, 21:48

Zdravo. Tudi jaz sem kupil pred kratkim Huawei P8 Lite in poizkušal po vseh navodilih in linkih ki sem jih tukaj našel in mi nikakor ne uspe naložit android 6.0....Mi zna kateri pomagat pri tem? HVALA
rlovenja
BabyDroid
BabyDroid
 
Prispevkov: 24
Pridružen: 27 apr 2013, 08:35
Prejete zahvale: 0


Re: Huawei P8 Lite

Št. objave:#19  OdgovorNapisal/-a carlos » 24 okt 2017, 10:35

Žena ima mobitel Huawei P8 LITE. Nameščene aplikacije (vreme, analogna ura,..) se ne posodabljajo avtomatsko. Mobilne podatke ima ves čas vklopljene, osvežitev ima nastavljeno na eno uro tam, kjer se to da.

Prosim za kakšen nasvet?
Zadnjič spremenil Picaso, dne 24 okt 2017, 12:33, skupaj popravljeno 1 krat.
Razlog: Ni potrebe po odpiranju teme z istim naslovom.
carlos
BabyDroid
BabyDroid
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 04 jun 2011, 18:50
Prejete zahvale: 0


Re: Huawei P8 Lite

Št. objave:#20  OdgovorNapisal/-a kation_id » 24 okt 2017, 17:15

@carlos, morda bo to banalni nasvet oz. opomba, ampak za nekatere zadeve mora biti vklopljena tudi 'lokacija'. :)
Ce ni to, bodo pa na servisu povedali in mimogrede, za doticni model tel. naj bi bile znane razne tezava v delovanju.
'Ta profil je kot javna vlacuga ... uporablja ga najmanj 8 in najvec nesteto uporabnikov.'
Uporabniški avatar
kation_id
AdultDroid
AdultDroid
 
Prispevkov: 211
Pridružen: 22 jun 2016, 03:29
Kraj: Svetovljan
Prejete zahvale: 27


Re: Huawei P8 Lite

Št. objave:#21  OdgovorNapisal/-a Slash13 » 12 nov 2017, 19:04

Punca ima P8 Lite slabe 3 mesece, kupila je novega. Zdaj ji je crknila kamera oz. ko poslika, slike ni, je ne shrani. Ponastavil sem nastavitve kamere, zbrisal predpomnilnik, še vedno isto. Poslusil sem poslitaki tudi z Instagram app, kjer mi javi, da je pri slikanju prišlo do napake. Ima kdo idejo kaj lahko še naredim? Drugače mi ostane samo factory reset in servis, če tudi resetne bo pomagal.
1. Samsung Galaxy GT-I5500
2. LG Optimus 4X HD P880
3. Samsung Galaxy S4 GT-I9505
4. Nexus 6P

1. Samsung Galaxy Note 10.1 WiFi 2014 Edition
Slash13
TeenDroid
TeenDroid
 
Prispevkov: 49
Pridružen: 16 maj 2013, 09:38
Prejete zahvale: 0

Naprava: Nexus 6P

Re: Huawei P8 Lite

Št. objave:#22  OdgovorNapisal/-a darkside » 12 nov 2017, 23:08

Najprej naredi factory reset. Lahko pa da bo pomagalo tudi da se sistem na novo nalozi

Poslano z mojega SM-N950F z uporabo Tapatalk
Obvezno branje bloga vsem neveščim uporabnikom Android sistema preden pride do problemov izgube podatkov ter ostalih stvari -> KLIK

Uporabniku darkside so se za prispevek zahvalili:
Slash13
Uporabniški avatar
darkside
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 12372
Pridružen: 31 okt 2011, 10:09
Prejete zahvale: 1661

Naprava: Samsung Galaxy S22 Ultra

Re: Huawei P8 Lite

Št. objave:#23  OdgovorNapisal/-a butcher » 17 feb 2018, 14:25

Jeff2222 napisal/-a:Hvala vsem, servis nadgradil.

Mi je pa takole delalo https://www.youtube.com/watch?v=16rHgp0GZ48 vedno sem imel zadnjo verzijo B585 z vseh vaših linkov. Možno, ampak vseeno malo čudno se m zdi, da bi mi 7-zip ob razširjanju poškodoval update.app.

Še enkrat hvala za pomoč, vsem hvaležen ;D ;)

Meni nikakor ne uspe prit s telekomovega b150 firmwarea. Niti ne morem odklenit bootloaderja. Nič...
Kako točno ti je uspelo prit na MM?
butcher
BabyDroid
BabyDroid
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 29 jul 2012, 21:53
Prejete zahvale: 0



Vrni se na Huawei

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron