Huawei honor 4x - težave

Vse v zvezi s Huawei napravami.

Huawei honor 4x - težave

Št. objave:#1  OdgovorNapisal/-a diidika » 02 jun 2016, 20:34

Živijo!

Pred slabim letom sem kupila Huawei honor 4x ki mi od takrat povzroča preglavice :( . Pogosto se zgodi da ne morem prejemati klicev ali sms-ov, tak kot da ni omrežja, vendar tega ne pokaže in ne opazim razen če probam poslati sms ali koga poklicati. Reset sicer pomaga ampak sem velikokrat že čakala na kakšen pomemben klic in ga zaradi te napake nisem prejela. Prav tako pa pošlja odrezane sms-e.

Upala sem da bodo z nadgradnjami odpravili ta problem, vendar jih je že veliko bilo in ni nič boljše.

Znanec z istim telefonom ima enake težave in ker nisem našla nobene pomoči na tujih forumih se obračam na vas, če gdo pozna to težavo in rešitev za njo ??? . Počasi obupujem nad tem telefonom, ampak vse ostalo dela brezhibno, zato si želim da bi lahko uporabljala še telefon za to kar je v bistvu namenjen :'(
diidika
BabyDroid
BabyDroid
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 02 jun 2016, 20:17
Prejete zahvale: 0


Re: Huawei honor 4x - težave

Št. objave:#2  OdgovorNapisal/-a Picaso » 02 jun 2016, 20:43

Pa si sigurna,da je težava v telefonu in ne recimo v sim kartici oziroma operaterju oziroma slabem signalu?
Lahko da sam telefon slabše lovi signal in ni povezave do omrežja in si zato nedosegljiva?
Kateri operater,lokacija in kakšne imaš nastavitve v načinu omrežja (4G/3G)?
Uporabniški avatar
Picaso
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 6825
Pridružen: 12 feb 2012, 11:45
Prejete zahvale: 872


Re: Huawei honor 4x - težave

Št. objave:#3  OdgovorNapisal/-a diidika » 02 jun 2016, 20:56

Skoraj sigurno nebi smel biti problem v ponudniku saj mi prejšnji telefoni niso povzročali težav pa sem bila vedno pri Simobilu, signal mi vedno kaže kot zelo močen in živim v centru Ljubljane. Internet imam nastavljen na 3G.

Izgleda kot da zašteka del telefona ki je odgovren za to, pri sms-ih piše pošiljam... in ne pošlje, pri klicih je tišina in internet se ne vzpostavi. Vendar ne visim vedno na telefonu in tega ne opazim :/
diidika
BabyDroid
BabyDroid
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 02 jun 2016, 20:17
Prejete zahvale: 0


Re: Huawei honor 4x - težave

Št. objave:#4  OdgovorNapisal/-a Picaso » 02 jun 2016, 21:01

diidika napisal/-a: Reset sicer pomaga...

Kakšen reset? Factory reset/Povrnitev na tovarniške nastavitve ali samo izklop/vklop telefona?
Lahko bi bil kakšen problem v sim kartici.
Uporabniški avatar
Picaso
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 6825
Pridružen: 12 feb 2012, 11:45
Prejete zahvale: 872


Re: Huawei honor 4x - težave

Št. objave:#5  OdgovorNapisal/-a diidika » 02 jun 2016, 21:07

Dovolj je samo izklop/vklop telefona da prične delovati, tu pa tam pa tudi brez tega začne po nekaj urah spet delovati.
Morda, sicer je delovala v prejšnjem telefonu, vendar mogoče bi lahko šla do Simobila in prosila za drugo.
diidika
BabyDroid
BabyDroid
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 02 jun 2016, 20:17
Prejete zahvale: 0


Re: Huawei honor 4x - težave

Št. objave:#6  OdgovorNapisal/-a Picaso » 02 jun 2016, 21:10

Predlagam posodobitev programske opreme-povrnitev telefona na tovarniške nastavitve,posebej če to že dalj časa ni bilo narejeno,če ne bo boljše pa res obisk simobila,da preverijo če je vse v redu s kartico.
Uporabniški avatar
Picaso
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 6825
Pridružen: 12 feb 2012, 11:45
Prejete zahvale: 872


Re: Huawei honor 4x - težave

Št. objave:#7  OdgovorNapisal/-a diidika » 02 jun 2016, 21:24

Posodobitve so vse nameščene, tako da bom poskusila z povrnitvijo na tovarniške nastavitve, če to ne bo pomagalo pa bom šla na simobil.

Sporočim rezultate za tiste ki imajo iste težave :)
Upam da bo delovalo.

Hvala za pomoč :)
diidika
BabyDroid
BabyDroid
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 02 jun 2016, 20:17
Prejete zahvale: 0


Re: Huawei honor 4x - težave

Št. objave:#8  OdgovorNapisal/-a Picaso » 02 jun 2016, 21:37

Veš pa da moraš pazit.Pri povrnitvi na tovarniške nastavitve zgubiš vse podatke na telefonu tako da prej poskrbi za backup.
Uporabniški avatar
Picaso
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 6825
Pridružen: 12 feb 2012, 11:45
Prejete zahvale: 872


Re: Huawei honor 4x - težave

Št. objave:#9  OdgovorNapisal/-a darkside » 03 jun 2016, 12:25

za vodiče za varnostne kopije tvojeih podatkov si poglej v podpisu @picaso-ta ali na mojem blogu: http://androidvodici.blogspot.si/
imaš pri obeh opisano vse kar boš potrebovala.

preden greš pa na simobil.... ima še kdo pri vas doma simobil za ponudnika? probaj za kakšen dan menjati kartice med telefonoma. če to reši težavo potem je kriva sim kartica, če ne pa boš morala telefon poslati na servis
Obvezno branje bloga vsem neveščim uporabnikom Android sistema preden pride do problemov izgube podatkov ter ostalih stvari -> KLIK
Uporabniški avatar
darkside
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 12372
Pridružen: 31 okt 2011, 10:09
Prejete zahvale: 1661

Naprava: Samsung Galaxy S22 Ultra

Re: Huawei honor 4x - težave

Št. objave:#10  OdgovorNapisal/-a diidika » 03 jun 2016, 12:51

Hvala za nasvete, včeraj sem uspešno izvedla reset na tovarniške nastavitve :) zdaj pa čakam in upam da je pomagalo :) če ne, bom šla po novo ker doma ni nihče pri simobilu in ker se to pojavi enkrat na dva tedna in ne morem nekomu odtujiti sim kartico in s tem telefonsko številko za tak dolgo.

Hvala obema :)
diidika
BabyDroid
BabyDroid
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 02 jun 2016, 20:17
Prejete zahvale: 0



Vrni se na Huawei

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron