Cm vs Oxygen?

Cm vs Oxygen?

Št. objave:#1  OdgovorNapisal/-a kokodix » 23 sep 2016, 19:57

Kot bivši uporabnik Op 2 sem se downgradal na Oneplus One. Prvi vtisi samega hw-ja so absolutno pozitivni in roko na srce neke strašne razlike v delovanju ne opazim. OK. Nima čitalca prstnih odtisov. To je tudi vse. Me pa je zelo negativno presenetil Cm 13, ki je naložen. V bistvu ima kar nekaj blotwara. Za razliko od Oxygen,ki je roko na srce, čisti Android. Seveda ima nekaj svojih bonbončkov. Ampak nič navlak. Izgleda,da kot v glavnem uporabnik Nexus in Op2 naprav več nimam potrpljenja za ostale Andorod navlake. Karkoli sem vmes poskusil in bili so Htc, Huawei Samsung,Lenovo in še kaj, mi preprosto ne leži več. Kaj pa vi?

Poslano z mojega A0001 z uporabo Tapatalk
kokodix
TeenDroid
TeenDroid

Prejete zahvale: 3

Re: Cm vs Oxygen?

Št. objave:#2  OdgovorNapisal/-a Nietzschean » 23 sep 2016, 22:31

Osebno sem že nekaj časa nazaj prenehal z rootanjem in uporabljam Samsungov TW z vso njegovo navlako. Navadil sem se je do te mere, da mi druge variante niso več zadovoljive. Seveda to pomeni, da je potrebno telefon menjati vsaj na dve leti, sicer TW postane "pretežek" za star telefon :)

Moje mnenje je, da vsaka zadeva ponuja neko svojo izkušnjo in lahko ti dejansko ustreza, ali pa se je zgolj navadiš, menjaš pa zelo nerad. Ko imaš v življenju še kako drugo prioriteto, se zgodi, da povprečno zadovoljiva poznana izbira prevlada nad neznazno potencialno bolšjo ;) No, ko je boljša možnost izjemno očitna, se tudi "navajenci" predramimo :)
Uporabniški avatar
Nietzschean
AncientDroid
AncientDroid

Kraj: Ljubljana
Prejete zahvale: 208

Naprava: SGN8 & SGN 8.0

Št. objave:#3  OdgovorNapisal/-a antonini » 24 sep 2016, 07:34

Nietzschean napisal/-a:Osebno sem že nekaj časa nazaj prenehal z rootanjem in uporabljam Samsungov TW z vso njegovo navlako. Navadil sem se je do te mere, da mi druge variante niso več zadovoljive. Seveda to pomeni, da je potrebno telefon menjati vsaj na dve leti, sicer TW postane "pretežek" za star telefon :)

Moje mnenje je, da vsaka zadeva ponuja neko svojo izkušnjo in lahko ti dejansko ustreza, ali pa se je zgolj navadiš, menjaš pa zelo nerad. Ko imaš v življenju še kako drugo prioriteto, se zgodi, da povprečno zadovoljiva poznana izbira prevlada nad neznazno potencialno bolšjo ;) No, ko je boljša možnost izjemno očitna, se tudi "navajenci" predramimo :)

Samsungov bloatware lahko "odstraniš" brez roota z to aplikacijo :

https://play.google.com/store/apps/deta ... gedisabler

Drugače pa sam uporabljam Stock Cos 13 + root, kjer imam odstranjeno z Titanium Backupom Pro vse, kar ne uporabljam in obvezen Adaway, ker je življenje brez reklam znosnejše. ;)

Sent from my One +1.
Uporabniški avatar
antonini
AncientDroid
AncientDroid

Prejete zahvale: 151

Naprava: One+1

Št. objave:#4  OdgovorNapisal/-a ales400 » 26 sep 2016, 18:42

Sam še vedno uporabljam COS 13.1 +root

Bi si naložil gor še Oxigen, ampak kolikor vem na Multiromu ne moreš meti oba hkrati gor..

V bistvu je zadeva kar precej podobna, pri meni bi odločila anatomija baterije, tako da če je kdo probal oba, kako je z baterijo? :)

Poslano z mojega A0001 z uporabo Tapatalk
Slika
ales400
WisdomDroid
WisdomDroid

Prejete zahvale: 29

Naprava: OnePlus One, HTC One X+, SGS2, Desire

Št. objave:#5  OdgovorNapisal/-a kokodix » 15 okt 2016, 08:42

Sem naložil Oxygen po navodilih in zadeva deluje. Sedaj bi rad šel nazaj Cos , zaradi novejše verzije Androida saj Oxygen laufa na lolipopu Cos pa na Mm.
Rabil bi preverjeno varijatno za to početje. Berem po forumih,da je marsikdo naletel na bootloop.

Hvala.
kokodix
TeenDroid
TeenDroid

Prejete zahvale: 3

Vrni se na One

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost