Xperia Z1 ne polni na originalni polnilec

Xperia Z1 ne polni na originalni polnilec

Št. objave:#1  OdgovorNapisal/-a kocepe1 » 14 feb 2016, 01:03

Pozdravljeni!

Pred približno dobrima dvema tednoma se mi je zvečer mobitel xperia z1 na originalnem polnilcu normalno polnil. Čez kakšno uro kasneje pa se ni hotel nič več. Nato sem preizkusil tudi polnilce od drugih mobitelov, vendar se ne polni na nobenem. Tudi na dodatni prenosni bateriji ne. Samo na računalniku, preko kabla od originalnega polnilca se polni.
Potem sem preizkusil originalni polnilec tudi na drugih mobitelih, vendar je tam normalno deloval.
Vmes pa sem opažal, da se mi baterija nekam hitreje prazni. Na primer: imel sem baterijo napolnjeno na 60%. Nato sem šel za tri minutke na facebook, nakar mi pokaže da je baterija čisto prazna in se izklopi.
Mobitel xperia z1 je star dobri dve leti.
Lepo bi prosil, če mogoče kdo ve, kaj bi bilo lahko narobe v tem primeru.

lp.
kocepe1
BabyDroid
BabyDroid

Prejete zahvale: 0

Naprava: Sony Xperia Z1

Re: Xperia Z1 ne polni na originalni polnilec

Št. objave:#2  OdgovorNapisal/-a darkside » 14 feb 2016, 01:42

tole bo pa kar klicalo po servisu. se bojim da nima sam kaj velik naredit.
bo pa šel servis žal na tvoje stroške ker je izven garancije.
Obvezno branje bloga vsem neveščim uporabnikom Android sistema preden pride do problemov izgube podatkov ter ostalih stvari -> KLIK
Uporabniški avatar
darkside
Moderator
Moderator

Prejete zahvale: 1646

Naprava: Samsung Galaxy Note8

Št. objave:#3  OdgovorNapisal/-a kocepe1 » 14 feb 2016, 02:06

A mislite, da se je pokvarilo še kaj drugega in ne samo baterija?
To vem, da če bom dal na servis, da bom moral plačati, ker je garancija potekla pred dobrimi tremi meseci.
kocepe1
BabyDroid
BabyDroid

Št. objave:#4  OdgovorNapisal/-a darkside » 14 feb 2016, 02:22

za takšen padec je kriva lahko baterija, za poljenje pa žal ne bi mogel deinirati na pamet ali baterija ali konektor.

bi pa mogoče vseeno bilo bolje da prilepite sliko grafa sem pred servisom.

najprej napolnite telefon do konca, nato pa uporabljajte kot ga uporabljate normalno. ko vam javlja da je prazna baterija pojdite v nastavitve > baterija (nekaj v tem smislu) in naredite sliko zaslona. nato tapnite še tam kjer piše zaslon in tudi tisto prilepite.

bomo malo pogledalikaj točno vam porablja baterijo ali je pa res baterija zanič.
Obvezno branje bloga vsem neveščim uporabnikom Android sistema preden pride do problemov izgube podatkov ter ostalih stvari -> KLIK
Uporabniški avatar
darkside
Moderator
Moderator

Št. objave:#5  OdgovorNapisal/-a kocepe1 » 14 feb 2016, 11:22

Nevem če mi bo uspelo narediti sliko zaslona teh nastavitev, ker nikoli nevem kdaj se bo to zgodilo. Meni kaže skoz 60% baterije in čez tri minutke bo na lepem pokazal 0%, ter se bo mobitel izklopil. Mi ne odšteva hitro procentov baterije, ampak v sekundi pade iz 60% na 0%.
kocepe1
BabyDroid
BabyDroid

Št. objave:#6  OdgovorNapisal/-a darkside » 14 feb 2016, 13:44

potem pa ni druge kot servis
Uporabniški avatar
darkside
Moderator
Moderator

Št. objave:#7  OdgovorNapisal/-a kocepe1 » 16 feb 2016, 23:54

Sem pa danes, ko se je ponovil isto ta primer, samo že pri dobrih 80% baterije, po nekaj minutah poskusil ga ponovno prižgati. Mobitel se je normalno prižgal, vendar je kazalo, da je baterija napolnjena na 59%. Nato sem šel na Facebook, kjer sem dal predvajati video, vendar je takoj pokazalo 0% in se je ponovno izklopil. Potem sem ga spet po nekaj minutah ponovno prižgal, takrat je kazalo, da je baterija napolnjena na 55%. Nato nisem dal nobenega videa predvajati, sem pa opravil en klic in mi po nekje 15 minutah kaže na 53%.
Občasno opažam, da ko baterijo napolnim na 100%, se mi na začetku hitro prazni, kljub temu da nič ne delam nanj.
Ali je mogoče, da to ni problem z baterijo, ampak da je kakšna programska napaka?
kocepe1
BabyDroid
BabyDroid

Št. objave:#8  OdgovorNapisal/-a bertole » 17 feb 2016, 00:13

To boš vedu, če nardiš factory reset. Samo močno dvomim, pomoje je baterija.
Uporabniški avatar
bertole
Moderator
Moderator

Kraj: Dolenjska
Prejete zahvale: 389

Naprava: LG G3, Garmin Fenix 3

Št. objave:#9  OdgovorNapisal/-a kocepe1 » 17 feb 2016, 00:36

Factory reset sem že naredil, samo po tistem, ko se ni hotel več polniti in pred tem ko se je začelo to, da se v sekundi izprazni. Vendar takrat to ni nič popravilo napake.
Sem že premišljeval tudi, če je problem v tem, da se ne polni preko polnilcev, v konektorju ali pa v vezju telefona, vendar se potem nebi več polnil niti preko računalnika.
kocepe1
BabyDroid
BabyDroid

Št. objave:#10  OdgovorNapisal/-a kocepe1 » 28 feb 2016, 19:28

Pozdravljeni!
Še eno vprašanje imam. Danes se mi je med uporabo mobitela začel zadnji del segrevati. Nato se je ponovil zgornji primer, ko naenkrat v sekundi pade baterija na 0%. Zato sem potem počakal nekaj minut in ga poskusil ponovno zagnati. Vendar je ob ponovnem zagonu prišel samo do Optimiranja androida (tam nekje blizu 40 od nekje 270), nato se je mobitel avtomatsko resetiral. Po ponovnem avtomatskem zagonu, pa ni prišel niti do Optimiranja, ampak se je že prej ponovno resetiral. In to ponovno resetiranje se je nato še naprej nadaljevalo.
Poskusil sem tudi med samim polnjenjem mobitela preko računalnika, vendar ni nič pomagalo.
Opazil sem tudi, da ko mobitel priklopim na računalnik, da bi ga polnil, se zmeraj začne polniti pri 0%, čeprav je prej pokazalo, da se je napolnil do konca.
Če mogoče kdo ve, ali je v tem primeru možno, da je sedaj res šla baterija, ali je napaka kje drugje v mobitelu - v samem andoidu?
kocepe1
BabyDroid
BabyDroid

Št. objave:#11  OdgovorNapisal/-a Picaso » 29 feb 2016, 02:00

Nesi na servis ;)
Uporabniški avatar
Picaso
Moderator
Moderator

Prejete zahvale: 831

Št. objave:#12  OdgovorNapisal/-a kocepe1 » 15 mar 2016, 13:36

Pozdravljeni!
Glede tistega, ko se je baterija izpraznila v sekundi, sem rešil tako, da sem zamenjal baterijo. Sedaj se to nič več ne pojavi.
Glede polnjenja telefona, pa sem rešil tako, da sedaj uporabljam magnetni polnilec. Nanj se polni normalno. Pri onem polnjenju pa je zgleda šel micro USB konektor v telefonu. Ga bom moral enkrat zamenjati.
Še enkrat se Vam zahvaljujem za pomoč.
Lp.
kocepe1
BabyDroid
BabyDroid

Vrni se na Xperia Z1

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost