osveževanje telefona

osveževanje telefona

Št. objave:#1  OdgovorNapisal/-a andron » 01 feb 2017, 23:22

Telefon sem dal pred kratkim na tovarniške nastavitve, šele danes pa sem aktiviral domačo internetno povezavo.
Zanima me kaj moram narediti da se bo telefon osvežil.
Zanima me tudi kaj pomeni če aktiviram Mobilne podatke in Sinhronizacijo.

Če prav vem se Mobilne podatke vklopi če hočeš da se prenašajo podatki preko ponudnika telefoskih storitev- jaz pa tega nočem ker polnim na mobi kartice. Telefon priklopim na domačo internetno omrežje - router.
Sinhronizacija pa je vključena ravno zato da se ob povezavi z internetom telefon samodejno osveži?
Če je to res potem ne vem zakaj se mi ni osvežilo. Ali pa tega nisem opazil? Kako preverim če se je?
V Trgovina Play se nisem logiral - za osveževanje telefona mislim da to ni potrebno.
andron
AdultDroid
AdultDroid

Prejete zahvale: 0

Re: osveževanje telefona

Št. objave:#2  OdgovorNapisal/-a darkside » 02 feb 2017, 15:52

da, mobilni podatki so to kar si omenil. sinhronizacija je pa to da se ti osvežuje. ampak kaj sploh želiš da se ti osvežuje?

če nisi logiran v google play potem predvidevam da tudi na gmail nisi (oboje si avtomatsko oz. vse kar je googlovo) tako, da je logično da se ti gmail ne osvežuje.
Obvezno branje bloga vsem neveščim uporabnikom Android sistema preden pride do problemov izgube podatkov ter ostalih stvari -> KLIK
Uporabniški avatar
darkside
Moderator
Moderator

Prejete zahvale: 1646

Naprava: Samsung Galaxy Note8

Št. objave:#3  OdgovorNapisal/-a andron » 02 feb 2017, 18:17

Mislim da ni potrebno da se mi osvežuje gmail-na telefonu ga sploh nimam.
Rad bi samo to da se mi osvežijo stvari na telefonu ker je bil pač kupljen pred več leti in od takrat so se programi še nekaj popravljali.
Če prav razumem bi gmail prišel v poštev če bi si inštaliral dodatne aplikacije iz play store.
andron
AdultDroid
AdultDroid

Prejete zahvale: 0

Št. objave:#4  OdgovorNapisal/-a Vocko » 02 feb 2017, 18:46

Ok, končno razumem, kaj sploh hočeš... Da se ti aplikacije posodobijo na novejšo verzijo. To je možno samo, če se v play store vpišeš s svojim google (gmail) up. imenom in geslom.
No, da se tudi ročno, ampak če še tega nisi vedel da rabiš google račun za posodobitev, potem ti tudi ročno nalaganje ne bo šlo, pa brez zamere.
Zadnjič spremenil Picaso, dne 02 feb 2017, 23:39, skupaj popravljeno 1 krat.
Razlog: Nepotrebno citiranje predhodnega posta!
Uporabniški avatar
Vocko
AdultDroid
AdultDroid

Kraj: Dolenjska
Prejete zahvale: 21

Naprava: Pixel 2 XL, Huawei Mate 9

Vrni se na Galaxy S3

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov