Problem z nastavitvijo jezika tipkovnice

Problem z nastavitvijo jezika tipkovnice

Št. objave:#1  OdgovorNapisal/-a gusto » 13 jan 2014, 01:52

Včeraj sem nadgradil na android 4.3, danes pa opazil (mogoče je povezano, čeprav mislim, da se to včeraj še ni dogajalo), da mi tipkovnico v brskalniku v oknu za iskanje (search box) nonstop spreminja iz slovenske v angleško. To se mi dogaja v privzetem samsungovem brskalniku in chromu, niti ni važno kateri iskalnik imam nastavljen (google, yahoo, bing). Jezik lahko sicer spremenim v slovenski tako, da držim tipko space in premaknem vstran, vendar se mi takoj, ko tipkovnico zaprem in hočem spet nekaj vpisati v search box pojavi angleška. Ni treba, da program zaprem, dovolj je, da samo skrijem in ponovno prikažem tipkovnico, jezik je že spremenjen. To se mi ne dogaja v ostalih programih (sporočila, facebook, messenger, beležke...), niti se mi ne dogaja, če hočem v brskalniku kaj napisati kamorkoli drugam, direktno na stran (forum, prijava na stran, vgrajen iskalnik na strani...). To se dogaja izključno samo, če hočem kaj napisati v search box brskalnika.
Pregledal sem že vse nastavitve v programih in sistemu, vendar ne najdem nič. V nastavitvah, pod jezik in vnos imam nastavljeno slovensko tipkovnico, angleška ni obkljukana. Ne vem v čem je težava. Prosim za kakšen nasvet.:)
gusto
BabyDroid
BabyDroid

Prejete zahvale: 0

Re: Problem z nastavitvijo jezika tipkovnice

Št. objave:#2  OdgovorNapisal/-a pitastrudl » 20 jan 2014, 14:29

probaj kakšno drugo tipkovnico, swiftkey, kii board, swype. itd
ROM: SlimKat 4.4 Kernel: Alucard kernel
Uporabniški avatar
pitastrudl
VIP
VIP