počasno delovanje Androida

počasno delovanje Androida

Št. objave:#1  OdgovorNapisal/-a skos » 11 apr 2013, 15:57

Oj,

danes mi je nekdo omenil, da po eno letni izkušnji z telefoni Samsung in Android operacijskim sistemom, se mu upočasni delovanje samo. Ali ta trditev drži? Pa baje, da se to pri Applu ne dogaja :D
“using no way as way, having no limitation as limitation”
Uporabniški avatar
skos
WisdomDroid
WisdomDroid

Prejete zahvale: 3

Re: počasno delovanje Androida

Št. objave:#2  OdgovorNapisal/-a pitastrudl » 11 apr 2013, 16:06

Potem si pa naj kupi appla :). Če po eno letni izkušnji ni zvedel nič o rootu, mu lahko poveš da ni izkusil niti polovico, česar je android zmožen. Ampak tega se lotijo le tisti, ki majo računalniško pismenost tudi malo pošlihtano.
ROM: SlimKat 4.4 Kernel: Alucard kernel

Uporabniku pitastrudl so se za prispevek zahvalili:
skos
Uporabniški avatar
pitastrudl
VIP
VIP

Kraj: Ljubljana
Prejete zahvale: 673

Naprava: Samsung Galaxy SIV

Št. objave:#3  OdgovorNapisal/-a skos » 11 apr 2013, 16:19

zanesljiv odgovor:)
“using no way as way, having no limitation as limitation”
Uporabniški avatar
skos
WisdomDroid
WisdomDroid

Prejete zahvale: 3

Št. objave:#4  OdgovorNapisal/-a KrLo » 11 apr 2013, 16:40

Drugace pa ce bi vsak dan nekaj nalagal na racunalnik bi tudi po enem letu komaj delal ;)
Ampak jaz nisem zdrav ce nimam vse v svoji mapi, za vsako mapo vem kaj je not itd. in na noben telefinu nisem imel problema da bi kaj stekalo...

Sent from my Nexus⁴ using Tapatalk 2
Uporabniški avatar
KrLo
Administrator
Administrator

Kraj: Murska Sobota
Prejete zahvale: 4809

Št. objave:#5  OdgovorNapisal/-a Gi3M0 » 11 apr 2013, 18:31

Pri applu se seveda ne dogaja (verjetno) ker je pač ios sprve malo bolj izpiljen, imaš pač kar imaš. Pri androidu je pač roko na srce oz s prve vse skupaj bolj lagasto, ampak se da preuredit v ferrarija. Kar se pa tiče upocasnjevanja po določenem času, se mi nekako zdi logično?! Ker se sistem širi... nekako kot pri winsih.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4 Beta
Slika
Uporabniški avatar
Gi3M0
Administrator
Administrator

Kraj: Cukeršpic
Prejete zahvale: 794

Naprava: G955F & SM-R760

Št. objave:#6  OdgovorNapisal/-a android5 » 11 apr 2013, 22:16

skos napisal/-a:Oj,

danes mi je nekdo omenil, da po eno letni izkušnji z telefoni Samsung in Android operacijskim sistemom, se mu upočasni delovanje samo. Ali ta trditev drži? Pa baje, da se to pri Applu ne dogaja :D

to povsem drži. po enem letu če ni ravno 4 jedrni procesor bo štekal ko sto ma*er!
android5
AdultDroid
AdultDroid

Prejete zahvale: 5

Št. objave:#7  OdgovorNapisal/-a TOR » 11 apr 2013, 22:30

In o čemu mi tukaj govorimo? ::)
Tema je o Galaxyju S3 :o
Če misliš da sem ti kakor koli pomagal pritisni "HVALA"

Moji Androidi
Zgodovina:

SAMSUNG Galaxy:S2,Mini,Ace2
SONY:
Xperia Arc S
V uporabi:S3 Mini,S4,HTC ONE,Note10.1...

Uporabniku TOR so se za prispevek zahvalili:
greenmen
Uporabniški avatar
TOR
AncientDroid
AncientDroid

Prejete zahvale: 134

Št. objave:#8  OdgovorNapisal/-a pitastrudl » 11 apr 2013, 22:34

Gi3M0 napisal/-a:Pri applu se seveda ne dogaja (verjetno) ker je pač ios sprve malo bolj izpiljen, imaš pač kar imaš. Pri androidu je pač roko na srce oz s prve vse skupaj bolj lagasto, ampak se da preuredit v ferrarija. Kar se pa tiče upocasnjevanja po določenem času, se mi nekako zdi logično?! Ker se sistem širi... nekako kot pri winsih.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4 Beta

z rootom se lahko rešiš tega, z zipalign, vacuum&raindex init.d skriptami, ki optimizirajo apkje in sqlite bazo. Je pa čisto odvisno od telefona. Starejši začnejo res štekati če imaš večjo število gor, in zato potrebujejo tudi malo več optimizacije. Ali pač zbrišeš nepotrebne aplikacije, saj jih tako veliko pomoje ne potrebuje folk.
ROM: SlimKat 4.4 Kernel: Alucard kernel
Uporabniški avatar
pitastrudl
VIP
VIP

Kraj: Ljubljana
Prejete zahvale: 673

Naprava: Samsung Galaxy SIV

Št. objave:#9  OdgovorNapisal/-a Tehnicni » 26 maj 2016, 06:17

Moj SGS3 je počasen, da res ni, velikokrat tudi po več sekund ne izpiše tega, kar sem natipkal, nato v rafalu. Sedaj pa se podobno dogaja z 8 jedrno Ondo, ki je že v tretje upočasnjena, kot bi na pol delal 1 procesor. Restart ne pomaga, dvakrat se je težava odpravila brez da bi kaj naredil, po parih urah čudežno spet drvi, tokrat pa kar vztraja. Včasih (predvsem na S3) sistem vpraša, kaj naj naredi, ker se aplikacija ne odziva, čeprav ne gre za zaštekanje, saj se aplikacija ponavadi oživi v isti sekundi kot se pojavi obvestilo. Kot da šteka tudi OS in ko odšteka se pojavi obvestilo in apk (še vedno upočasnjeno) steče. Hangout recimo rabi 10s, da v dialog oknu izpiše, kar sem poslal, ko hočem na namizje, se 3 do 5s nič ne zgodi, na S3 tudi več. Ko se predvajanje filma štarta pa dela ko mina, Onda brez zatikanja predvaja 720p HD video v SW načinu.

Oba, Onda in S3 sta hladna, ne žreta extra baterijo, aplikacije za prikazovanje obremenjenost proca na Ondi kažejo par %, ne najdem pa način, kako bi prikazoval CPU% med uporabljanjem drugih aplikacij. Na S3 sistemski overlay indikator sicer kaže precejšno obremenitev, a daleč od 100%. Na S3 se odziv izboljša, če telefon nekaj časa pustim na vklopljenem wifiju, da se procesi v ozadju umirijo.
Onda je bila na novo naložena par mesecev nazaj in ni polna smetja, na S3 je pa vse živo, nikoli na novo naložen, počasi čistim a ni izboljšav.
Tehnicni
AdultDroid
AdultDroid

Prejete zahvale: 1

Št. objave:#10  OdgovorNapisal/-a smajo » 27 maj 2016, 07:56

Podoben primer z Laptopom. Po par dnevnem je****, prišel do zaključka da je kriv WiFi oz. router. Zamenjal in vse ok.

Smajo Lg g4
smajo
Uporabniški avatar
smajo
AncientDroid
AncientDroid

Kraj: hraše
Prejete zahvale: 31

Naprava: Lg g4 SMAJO

Št. objave:#11  OdgovorNapisal/-a Tehnicni » 06 jun 2016, 23:23

Po izkušnjah z Ondo, se počasnost pojavi z odpiranjem neke apk in počasi (lahko v 5 minutah, lahko v parih urah) izzveni. Brisanje vseh apk iz zgodovina in restart ne pomaga. Restart routertja in modema ne spremeni stvari, itak je pa zadeva počasna tudi če delam brez wifi-ja.
Tehnicni
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#12  OdgovorNapisal/-a Tehnicni » 11 jun 2016, 10:05

Ko je zadeva najpočasnejša, pride do cca 1sek zamika med grafičnim indikatorjem glasnosti in resnično glasnostjo. Najbolj zanimiv je pa vnos ulomkov s tastaturo, večkrat sem probal in 9/11 vedno da /911, pri čemer je / direktna tipka, številke so pa alternativa črkam qwertyuiop
Tehnicni
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#13  OdgovorNapisal/-a gabrca » 11 jun 2016, 10:21

Pri nexusu se lagg ne pozna, od prvega dne do danes deluje isto, mogoče se hitreje. Trenutno sicer uporabljam iphone, vendar android je še vedno doma in to se ne bo spremenilo.
Uporabniški avatar
gabrca
AncientDroid
AncientDroid

Prejete zahvale: 24

Naprava: iPhone 8Plus, Google Pixel

Vrni se na Galaxy S3

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost