Samsung Galaxy Note 9

Re: Samsung Galaxy Note 9

Št. objave:#76  OdgovorNapisal/-a King1 » 28 nov 2018, 16:06

Moj je na telemachu kupljen.. za datumw pa sem par postov visje napisal. Bo ok?

Lp
King1
AdultDroid
AdultDroid

Prejete zahvale: 14

Naprava: Note9

Št. objave:#77  OdgovorNapisal/-a s5en3besman » 28 nov 2018, 16:43

Telekom, kupljen BB, zadnja security posodobitev je bila pri meni ta ponedeljek in je sedaj 1 November 2018.
s5en3besman
AdultDroid
AdultDroid

Prejete zahvale: 23

Št. objave:#78  OdgovorNapisal/-a King1 » 08 dec 2018, 10:48

@rast si kaj zrihtal z posodobitvijo?

Lp
King1
AdultDroid
AdultDroid

Naprava: Note9

Št. objave:#79  OdgovorNapisal/-a doctor78 » 08 dec 2018, 12:57

Note 9 kupljen pri A1, zadnji update je bil na oktoberski patch. Ne dobim nobene posodobitve.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Slika
doctor78
AdultDroid
AdultDroid

Prejete zahvale: 19

Naprava: SM-950F

Št. objave:#80  OdgovorNapisal/-a de marco » 08 dec 2018, 17:13

Ni se :)
Uporabniški avatar
de marco
AncientDroid
AncientDroid

Kraj: Ljubljana
Prejete zahvale: 151

Naprava: Samsung galaxy note 8

Št. objave:#81  OdgovorNapisal/-a Rast » 08 dec 2018, 17:50

Ja okoli teh posodobitev je res ena velika neznanka. Sem vodil veliko diskusijo s telekomovo tehnično pomočjo in končno so mi pismeno z imenom in priimkom napisali da oni nimajo nič s tem in da je za posodobitve odgovoren Samsung in posledično uvoznik (dobesedno tako so napisali). Niso pa odgovorili na moja vprašanja zakaj potem razlika med Telekomom (septembrska posodobitev) in A1 (oktobrska posodobitev) da o drugih državah sploh ne govorim. Na sammobile si poglejte, recimo hrvaški operater ima že 5 posodobitev. Ali pa fon kupljen pri Bigbangu ima novembersko posodobitev.
So pa povedali da so vprašali na Samsung SLO kjer so menda rekli da se zelo trudijo z bližajočim androidom 9 in da bo menda v novembrski posodobitvi tudi oktobrska. Ja kdaj, saj bo kmalu konec decembra??

Po tem odgovoru Telekoma sem pisal tudi tehnični podpori Samsung SLO in na uvozniku Janus Trade kjer sem poleg vseh konkretnih vprašanj in primerjav citiral tudi odgovor Telekoma. Od uvoznika še nič, tehnična podpora Samsung SLO pa je odgovorila dobesedno samo "posodobitve so odvisne od večih dejavnikov" in nič več. Pa sem jih prosil naj navedejo te dejavnike pa spet nič.

Pa razumi kdor more, brez jasnega odgovora, še vedno ne vemo od kod razlike po operaterjih, državah in celo glede na to kje je bil fon kupljen.

Ne preostane drugega kot da mi kupci pri Telekomu čičamo še vedno na septembru in verjetno potrpežljivo čakamo tja do februarja na devetico (ki menda bo januarja, ampak ne verjamem da pri nas).
Rast
WisdomDroid
WisdomDroid

Kraj: Velenje
Prejete zahvale: 8

Naprava: NOTE 4, GEAR S3, NOTE 8, NOTE 9

Št. objave:#82  OdgovorNapisal/-a s5en3besman » 08 dec 2018, 18:20

Res nerazumljivo vse skupaj, ampak zdrava pamet pravi, da operaterji morajo imeti nekaj pri posodobitvah in se verjetno samo vadijo.

Telefoni v SLO so šli skoraj sigurno vsi preko SLO uvoznnika in le ta jih potem porazdeli med kupce i.e. Telekom, A1, BigBang, etc. In sedaj mi iz BB imamo november, A1 oktober in telekom komaj september :o
s5en3besman
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#83  OdgovorNapisal/-a Rast » 08 dec 2018, 18:42

Ja imaš popolnoma prav, tudi jaz mislim da Telekom ni nedolžen saj mora gor spraviti vse tisto balastno sranje. In še nekaj govori da je temu tako, ne samo te razlike v SLO kot si lepo opisal.
Namreč, če se malo sprehodiš po tujih forumih vidiš da se postavljajo povsem enaka vprašanja saj so velike razlike med operaterji v isti državi in so nekateri pri enem še v avgustu ko so drugi že na decembru. Še moj primer iz Hrvaške, viden na Sammobile kjer ima en operater kar 5 posodobitev, drugi pa šele dve tako kot mi.
Rast
WisdomDroid
WisdomDroid

Št. objave:#84  OdgovorNapisal/-a s5en3besman » 08 dec 2018, 19:48

Nekaj mi govori, da to ni iz razloga tistega balasta, ki ga namečejo operaterji. A je tega res toliko dandanes in tako neobvladljivo v 21. stoletju ? Res ne vem, ker moj zadnji telefon, ki sem ga kupil preko operaterja je bil Xperia Ray. Če se la da, kupim preko Amazon.de artikle narejene za nemški trg. Nisem pa imel še slabih izkušenj tudi z artikli kupljenimi v BB, ki niso vezani na operaterje.

Jaz mislim, da so druge igrice zadaj in komercialni dogovori med različnimi kupci in uvoznikom ter posledično kazanje mišic in pridobivanje prednosti pred konkurenco. In potem si nekdo izbori hitrejše posodobitve od drugega, ni pa to težko, ker se da vse vezati na IMEI številke.
s5en3besman
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#85  OdgovorNapisal/-a raay » 08 dec 2018, 19:55

Taka je situacija pri Samsungu...tega vam nihče ne bo povedal,ker so v veliki večini na samsungu več ali manj bedaki,ki nimajo pojma kaj prodajajo.Že nekaj časa Samsung spada pod Srbijo,prej je pod Avstrijo.In v Sloveniji so tri različne variante telefonov prvi je Slovenia Open ali SEE (south east europe) tega uporabljajo Telemach,T2,Big Bang potem Simobil SIM ki ga uporablja A1 in zadnji Mobitel MOT,ki ga uporablja Telekom in je nasran z bloatware-om od Telekoma..in SEE telefoni dobijo od vseh Slovenskih najprej firmware..Če želite dobiti najhitreje firmware vam priporočam,da si naložite gor Nemški,Poljski ali Italijanski open preko Odina, Drugače pa nisem nič na boljšem z vami,ker imam TIM-ov Note 9 in sem dobil točno dva update-a do sedaj

Uporabniku raay so se za prispevek zahvalili: 2x
kation_ids5en3besman
raay
AdultDroid
AdultDroid

Kraj: Auckland
Prejete zahvale: 28

Naprava: Samsung Galaxy S8+, Oneplus 3T

Št. objave:#86  OdgovorNapisal/-a Rast » 08 dec 2018, 20:07

raay, drži to o treh verzijah in tudi to sem jim navedel o moji MOT verziji. Sem pa preveril pri kolegu ki ima moj prejšni NOTE 8 z verzijo SEE, ta ima lepo novembrski update...
Ampak še vedno ne vemo zakaj tako, kdo bremza in dela razlike ker dvomim da se Samsung Koreja ukvarja s stoterimi operaterji po svetu tako posamično....So menda res kakšne igrice vmes...
Rast
WisdomDroid
WisdomDroid

Št. objave:#87  OdgovorNapisal/-a raay » 09 dec 2018, 07:25

Predvsem je problem v bloatware-u,ker tisti pridejo z zamudo,ker se jim ne da vsak mesec dajat gor še en kup aplikacij tako,da to pomani,da je najboljša pritožba v tem primeru Telekom,ker s9o on odgovorni za vso zamudo pri posodobitvah
raay
AdultDroid
AdultDroid

Kraj: Auckland
Prejete zahvale: 28

Naprava: Samsung Galaxy S8+, Oneplus 3T

Št. objave:#88  OdgovorNapisal/-a Rast » 09 dec 2018, 08:17

Ja, mislim da bo res tako, samo kako jim to dokazati, kako pritisniti na njih?? Res sem pisaril in po telefonu težil, zahteval, pa nič, mrtvo hladno prevalijo krivdo na Samsung pa na uvoznika.
Sem sklenil da jih bom vsak dan malo po mailu ali pa po tviterju jebuckal....saj verjetno ne bo pomagalo, pa vseeno...!
Rast
WisdomDroid
WisdomDroid

Št. objave:#89  OdgovorNapisal/-a piromanček » 09 dec 2018, 08:39

Pri hiši imamo dve sedmici, navadno in edge, kupljeni v Italiji prosta prodaja, ne boste verjeli, še vedno dobivata oba telefona redno vsak mesec varnostne in ostale popravke! Zadnji update sem instaliral pred štirimi dnevi približno! Pa bosta vsak cajt stara 3 leta! Telefona delujeta veliko bolj hitreje in tekoče, kot ob izidu! Le baterija ni več kot bi človek želel. Enkrat letos poleti po instalaciji 8.0 verzije androida sem za hec naredil bench mark test, običajno tega ne počnem, ker me niti ne zanima, le toliko iz firbca in me je skoraj na rit vrglo, ko sem dobil ven rezultat 174k točk. Za skoraj tri leta star telefon! Ker je iz proste prodaje praktično ni bloatwera gori in naj me vrag, da ne vidim še razloga za nekaj novega! Pa se opravičujem, če težim v napačni temi, a ker sem že videl, da je govora o posodobitvah na različnih verzijah sem se moral oglasit! Moje mnenje za naprej je, da telefona z balkanskim oziroma operaterjevim romom verjetno več ne kupim, raje Italjanski, Nemški,... čim čistejši rom, pri meni niso bile instalirane niti Samsungove aplikacije, po formatiranju si moram vedno vse znova namestit! Upa, da je komu kaj pomagalo!
piromanček
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#90  OdgovorNapisal/-a Gligo » 09 dec 2018, 09:25

No, ko je že beseda o posodobitvah, naj še tudi jaz dodam, aprila letos kupil v Nemčiji z Ebaya novo Galaxy sedmico edge za 450, naložil GB rom, nobenega problema, posodobitve prihajajo v rednih tromesečnih razmakih, zadnja je bila Novemberska
Gligo
WisdomDroid
WisdomDroid

Prejete zahvale: 25

Št. objave:#91  OdgovorNapisal/-a vrunč » 09 dec 2018, 10:20

Torej bi bilo potrebno takoj ko se telefon kupi preko SamMobila naložiti drugi rom. Sam imam še vedno S8, do sedaj če sem dobil pet posodobitev, pa ga imam od izida prodaje.
vrunč
AdultDroid
AdultDroid

Prejete zahvale: 5

Št. objave:#92  OdgovorNapisal/-a greenmen » 09 dec 2018, 11:25

Samo povem imel S8+ od Telemacha in posodibitev dobil vsak mesec.

Poslano z mojega Pixel 2 XL z uporabo Tapatalk
Slika
Slika

Če ti je prispevek v korist klikni gumb Slika
Uporabniški avatar
greenmen
AncientDroid
AncientDroid

Kraj: Bela krajina
Prejete zahvale: 1189

Naprava: Pixel 2 XL & LGGWR

Št. objave:#93  OdgovorNapisal/-a Gligo » 09 dec 2018, 12:35

vrunč napisal/-a:Torej bi bilo potrebno takoj ko se telefon kupi preko SamMobila naložiti drugi rom. Sam imam še vedno S8, do sedaj če sem dobil pet posodobitev, pa ga imam od izida prodaje.
Tako ja, meni nemški ni ravno ugajal, nato sem probal še A1, so neke funkcije manjkale, oz je bilo nekaj bloatwara, naložil GB rom, nobenih težav, posodobitve prihajajo redno v tromesečnih obdobjih
Gligo
WisdomDroid
WisdomDroid

Št. objave:#94  OdgovorNapisal/-a Deky_ » 09 dec 2018, 13:07

Zato jaz osebno ne bi nikoli kupil telefona na Telekomu.. Enkrat sem ga pa sem videl da sem naredil napako.. Posodobitvije zamujale itn.. Naparam A1 ki so vsak mesec popravki itn.. ;)
Če sem ti pomagal klikni gumb ˝HVALA˝
Slika

Android Zgodovina:
LG GT540 Swift
LG Optimus 2x
Samsung Galaxy S3 I9300
Galaxy Tab 2
S3 LTE (i9305)
Galaxy S5 Neo
Galaxy A5 2017
Uporabniški avatar
Deky_
AncientDroid
AncientDroid

Prejete zahvale: 89

Naprava: Samsung Galaxy S9 plus

Št. objave:#95  OdgovorNapisal/-a Gligo » 09 dec 2018, 23:54

Razmišljam o nakupu Note 9 s Snapdragon čipom. Čeprav v vsakdanji normalni uporabi menda ni videti neke grozne razlike, je pa s SD čipom avtonomija baterije boljša in igre tečejo bolj gladko. Zanima me, ali je povsem kompatibilna z vsemi frekvencami, ki jih uporabljajo naši operaterji?
Gligo
WisdomDroid
WisdomDroid

Prejšnja

Vrni se na Mobilni telefoni

Kdo je na strani

Po forumu brska: DomenH in 3 gostov