Samsung Galaxy Note 9

Re: Samsung Galaxy Note 9

Št. objave:#151  OdgovorNapisal/-a piromanček » 12 jul 2019, 04:39

Poskušaj it v recovery mode in tam pobrisat cache partition. Podatki ti bodo ostali. To lahko reši tudi problem z Bluetoothom za tistega prej... vsaj meni ga je pri desetki.
piromanček
AdultDroid
AdultDroid

Prejete zahvale: 17

Št. objave:#152  OdgovorNapisal/-a Rast » 12 jul 2019, 07:06

Moja izkušnje z temi verzijami programja....Na NOTE 8 sem imel SIO verzijo, na NOTE 4 in sedaj na NOTE 9 pa imam MOT verzijo. Vedno je vse delovalo OK, samo na MOT verziji dobivaš varnostne posodobitve z veliko zamudo ali pa pa kar preskočijo kaka 2 meseca. Jim pisarim in težim pa ni odgovora zakaj, tako da bom NOTE 10 nabavil drugje, ne pri Mobitelu. LTE bi načeloma moral delovati ne glede na simko, vsaj tako zagotavljajo da je vse odklenjeno, pojdi in zateži jim malo zakaj tako....

Kar se pa snemanja tiče, kljub restrikciji androida (googla) glede snemanja meni snemanje s programom ACR deluje dobro, samo številk ob snemanju ne prepozna iz kontaktov.
Rast
WisdomDroid
WisdomDroid

Kraj: Velenje
Prejete zahvale: 12

Naprava: NOTE4, GEAR S3, NOTE 8, NOTE 9, NOTE 10+

Št. objave:#153  OdgovorNapisal/-a darkside » 12 jul 2019, 07:15

Mtd napisal/-a:Nekatere navigacije imajo probleme s Samsung telefoni.. pojma nimam zakaj je tako. lahko pogledaš na YouTube kak guide oz googlaš kaj bi lahko bilo oz kako odpraviti, mogoče ve kaj tudi @darkside on je včasih bil kr mojster za avte:).

kje točno bi tičal problem mi ni jasno. druge bluetooth naprave se normalno povežejo z note9?

glede na LINK poglej kompaktibilnost. telefon sam je kompaktibilen, le za verzijo r linka preveri če je enaka. če ni, posodobiš.
Obvezno branje bloga vsem neveščim uporabnikom Android sistema preden pride do problemov izgube podatkov ter ostalih stvari -> KLIK
Uporabniški avatar
darkside
Moderator
Moderator

Prejete zahvale: 1645

Naprava: Samsung Galaxy Note8

Št. objave:#154  OdgovorNapisal/-a sponka » 12 jul 2019, 08:52

Rast napisal/-a:Moja izkušnje z temi verzijami programja....Na NOTE 8 sem imel SIO verzijo, na NOTE 4 in sedaj na NOTE 9 pa imam MOT verzijo. Vedno je vse delovalo OK, samo na MOT verziji dobivaš varnostne posodobitve z veliko zamudo ali pa pa kar preskočijo kaka 2 meseca. Jim pisarim in težim pa ni odgovora zakaj, tako da bom NOTE 10 nabavil drugje, ne pri Mobitelu. LTE bi načeloma moral delovati ne glede na simko, vsaj tako zagotavljajo da je vse odklenjeno, pojdi in zateži jim malo zakaj tako....

Kar se pa snemanja tiče, kljub restrikciji androida (googla) glede snemanja meni snemanje s programom ACR deluje dobro, samo številk ob snemanju ne prepozna iz kontaktov.

LTE je do sedaj deloval super, z eno od posodobitev je prišel VoLTE in VoWifi -- zadnje pri mobitelu deluje in v uporabljam. Minus je le, da ko grem iz pisarne in imam klic v teku, ko zmanjka wifi signala, prekine klic. Zdaj, ko sem na 2G/3G seveda ne dela ...

ACR sem kupil in uporabljam, je pa malo "neroden" za uporabo. Tisti gumb za snemanje se na zaslonu pojavi s precejšnjim zamikom, zato imam vklopljenega ves čas in konec dneva brišem nepotrebno šaro. Drugače mi v sami aplikaciji prepozna klice in imam ustrezno poimenovane (če so v imeniku). Imam pa po navodilih nameščenega iz Galaxy store in deluje z licenco, kupljeno v Google Play.

piromanček napisal/-a:Poskušaj it v recovery mode in tam pobrisat cache partition. Podatki ti bodo ostali. To lahko reši tudi problem z Bluetoothom za tistega prej... vsaj meni ga je pri desetki.

Ali bi pomagalo, če grem v Ponastavitev in ta izberem katero od teh dveh možnosti: ponastavi nastavitve ali ponastavi omrežne nastavitve?
sponka
BabyDroid
BabyDroid

Prejete zahvale: 1

Št. objave:#155  OdgovorNapisal/-a piromanček » 13 jul 2019, 06:06

Mogoče, bi pomagalo, a v recovery modu, bi s cache partition rešil več muh na en mah. Ugasneš telefon, pridržiš tri tipke hkrati za ene 7 sekund, te pa so, (Vol + bixby tipka in power on/off tipka) in počakaš, da postane moder ekran in jih spustiš, takoj zatem pa postane ekran temen in zgoraj na vrhu levo imaš različne ukaze, eden od teh je cache partition, z tipkami vol+ali - se pomikaš med temi ukazi in z tipko power on/off potrjuješ ukaze, ko boš potrdil ukaz cache partition, na koncu potrdiš še ukaz reboot in telefon se ti bo ponovno zagnal in to je priporočljivo naredit po vsaki posodobitvi. Je pa tud na you tubu velik tutorjalov o tem.

Uporabniku piromanček so se za prispevek zahvalili: 2x
kation_idsponka
piromanček
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#156  OdgovorNapisal/-a Rast » 13 jul 2019, 07:05

SPONKA, tudi jaz imam kupljen ACR in mi v redu snema, kontaktov iz imenika pa ne prepozna. Kakšne nastavitve v ACR imaš da tebi prepozna kontakte??
Rast
WisdomDroid
WisdomDroid

Št. objave:#157  OdgovorNapisal/-a sponka » 13 jul 2019, 23:11

piromanček napisal/-a:Mogoče, bi pomagalo, a v recovery modu, bi s cache partition rešil več muh na en mah. Ugasneš telefon, pridržiš tri tipke hkrati za ene 7 sekund, te pa so, (Vol + bixby tipka in power on/off tipka) in počakaš, da postane moder ekran in jih spustiš, takoj zatem pa postane ekran temen in zgoraj na vrhu levo imaš različne ukaze, eden od teh je cache partition, z tipkami vol+ali - se pomikaš med temi ukazi in z tipko power on/off potrjuješ ukaze, ko boš potrdil ukaz cache partition, na koncu potrdiš še ukaz reboot in telefon se ti bo ponovno zagnal in to je priporočljivo naredit po vsaki posodobitvi. Je pa tud na you tubu velik tutorjalov o tem.

Thx, poskusim. Tega nisem vedel in odkar posodabljam, nisem naredil nobenega reseta.

Rast napisal/-a:SPONKA, tudi jaz imam kupljen ACR in mi v redu snema, kontaktov iz imenika pa ne prepozna. Kakšne nastavitve v ACR imaš da tebi prepozna kontakte??

Bom jutri naredil slike nastavitev in prilepim - včeraj sem začel z dopustom in sem "malo" na slow :)
sponka
BabyDroid
BabyDroid

Št. objave:#158  OdgovorNapisal/-a Paul » 14 jul 2019, 08:34

Dejansko gre za cache (predpomnilnik) in ne za cash (gotovina). Na forumu z nasveti in strokovnimi temami je potrebno natančno izražanje. Lep dan želim.

Poslano z mojega VKY-L29 z uporabo Tapatalk
Slika
Slika
Uporabniški avatar
Paul
WisdomDroid
WisdomDroid

Kraj: Maribor
Prejete zahvale: 46

Naprava: Huawei P10 Plus

Št. objave:#159  OdgovorNapisal/-a piromanček » 14 jul 2019, 09:02

Ok, se posipam s pepelom, tudi sam sem na pol z možgani na off (dopust) pa pride do neumnosti.... popravim:-) hvala za opozorilo! Ups, se ne da več popravljat..., ker je bilo citirano.... No, upam, da se bo vseeno prav razumelo...
piromanček
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#160  OdgovorNapisal/-a bvader » 14 jul 2019, 11:28

Opcija je tudi da je SIM kartico potrebno zamenjati, sem imel že nekaj primerov, ko kar naenkrat 3G ali LTE ni več deloval, 2G je deloval normalno. Ob menjavi SIM kartice je bilo potem zopet vse ok.

Poslano z mojega BLA-L29 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
bvader
AncientDroid
AncientDroid

Prejete zahvale: 145

Naprava: Mate 10 Pro, iPad 9.7 2017 128GB 4G,...

Št. objave:#161  OdgovorNapisal/-a sponka » 14 jul 2019, 14:40

bvader napisal/-a:Opcija je tudi da je SIM kartico potrebno zamenjati, sem imel že nekaj primerov, ko kar naenkrat 3G ali LTE ni več deloval, 2G je deloval normalno. Ob menjavi SIM kartice je bilo potem zopet vse ok.

Poslano z mojega BLA-L29 z uporabo Tapatalk

Točno to mi je rekla oseba na Mobitel helpdesku -- da pri njih kaže vse OK in če težave ne zginejo, naj se oglasim in uredijo brezplačno menjavo SIM.

Rast napisal/-a:SPONKA, tudi jaz imam kupljen ACR in mi v redu snema, kontaktov iz imenika pa ne prepozna. Kakšne nastavitve v ACR imaš da tebi prepozna kontakte??

Danes sem se naučil nekaj novega -- če si v tujini, shranjevanje slik na shrani.si ne deluje. Imgur ni kompliciral :)

Takole mi prikaže seznam klicev -- če imam osebo v imeniku, prepozna številko vključni s slikami profila. Uporabljam privzeto aplikacijo za stike:

Slika

Klik na stik prikaže detajle:

Slika

Nastavitve niso noč posebnega, uporabljam pa, kot sem že omenil, namestitev iz Galaxy store in ne iz Google play, morda je to tisti detajl, ki je pomemben za prikaz stikov:

Slika

Slika

In še nastavitve, nič posebnega:

Slika

Slika

Snemanje preko VoWiFi ne deluje, čeprav imam v nastavitveh vklopljeno, a je v ACR help to tudi napisano, da ne garantirajo. Pri takšnem klicu me ACR vnaprej opozori.

Upam, da pomaga :)

Uporabniku sponka so se za prispevek zahvalili:
kation_id
sponka
BabyDroid
BabyDroid

Št. objave:#162  OdgovorNapisal/-a Rast » 14 jul 2019, 18:04

Hvala za podrobnosti. Jaz imam ACR iz playa, bom instaliral iz galaxy stora. Sicer meni snemanje na VoLte deluje, preko wirelessa pa tudi ne.
Rast
WisdomDroid
WisdomDroid

Št. objave:#163  OdgovorNapisal/-a Rast » 14 jul 2019, 18:19

Sponka, spet jaz in hvala še enkrat, sedaj čudežno zaznava kontakte kot pri tebi. Imava povsem enako verzijo ACR Pro z enakimi nastavitvami, samo da sem šel na galaxy store in naredil update (ne nove instalacije). Zakaj tako pri povsem istem programu ne vem, ampak samo da dela....!
Rast
WisdomDroid
WisdomDroid

Št. objave:#164  OdgovorNapisal/-a Rochus » 31 avg 2019, 13:43

Pozdrav. Imam sledeč problem (morda ima kdo podbnega). Namreč, WIFI na note9 ne deluje oz. strani nalaga zelo počasi. Drugje WIFI deluje BP. Ikona za WIFI je polna, sam je zraven klicaj. Če modem resetiram je cca 1h ok, potem pa spet, počasi. Uporabljam obe fervenci 2.4 in 5GH. Naredil sem že mehko ponastavitev, prav tako ponastavitev omrežnih nastavitev. Prosim za pomoč
Rochus
BabyDroid
BabyDroid

Prejete zahvale: 0

Št. objave:#165  OdgovorNapisal/-a matej1990 » 02 sep 2019, 12:59

Če kaj pomaga... Klicaj zraven wifi ikonice pomeni, da je mobitel povezan na wifi, vendar ne dobi od njega interneta.
Uporabniški avatar
matej1990
WisdomDroid
WisdomDroid

Kraj: Maribor
Prejete zahvale: 44

Naprava: Pixel 3 XL, Huawei Watch, Pixel C

Št. objave:#166  OdgovorNapisal/-a Likalnik » 02 sep 2019, 13:06

Ni tezava v mobitelu ampak na modemu/routarju....tako, da tam poglej kaj se dogaja...oziroma provezi drug telefon ali tablico na wifi in bi moralo biti isto...loti se modema oziroma poklici operateja, ce ti redno prekinja

Poslano z mojega SM-G960F z uporabo Tapatalk
Likalnik
AncientDroid
AncientDroid

Kraj: Lesce
Prejete zahvale: 59

Naprava: Nexus 6P

Št. objave:#167  OdgovorNapisal/-a Gligo » 02 sep 2019, 14:30

No, ko pa je ravno govora o Wifi na Note9, bi morda vedel nekdo, ki si ga pravtako lasti, ali je normalno, da mi telefon pokaže le moje omrežje, sosedovih okoli hiše pa nobenega. Ne prekinja povezave, ne na 2.4, kot tudi na 5 MHz ne, imam občutek, kot da enostavno ni dovolj občutljiv. Napravil sem že vse mogoče postopke, ki bi lahko morda bili vzrok, pa ni nič bolje.
Gligo
WisdomDroid
WisdomDroid

Prejete zahvale: 29

Št. objave:#168  OdgovorNapisal/-a Gligo » 02 sep 2019, 17:04

2.4GHz in 5GHz, preden bo revolucija?!
Gligo
WisdomDroid
WisdomDroid

Prejete zahvale: 29

Prejšnja