HTC 10

Re: HTC 10

Št. objave:#126  OdgovorNapisal/-a Mtd » 23 nov 2016, 15:48

@gabrca, se zgodi.. Dobro, da se ti je pokazalo toliko hitro, da ti ga bodo menjali, ne popravljali.
Poročaj, kak bo nov. :)

@Likalnik

Lahko prilepiš kako fotko, kak to vse skupaj zgleda? :) Jaz že čakam na bumper.. Mam pa spredaj tudi PanzzerGlass pa zadaj in na strani še za enkrat slickwraps, ki ga močno ODSVETUJEM.
Pomoje je boljše, da sploh ne lepim stranic od Dbrand-a?
Uporabniški avatar
Mtd
VIP
VIP
 
Prispevkov: 2295
Pridružen: 26 dec 2010, 15:31
Prejete zahvale: 508

Naprava: Samsung Galaxy Note 3 & Nexus 9

Re: HTC 10

Št. objave:#127  OdgovorNapisal/-a rizevnarastek » 23 nov 2016, 20:47

Dbrand nima extra stranic. So del zadnje nalepke. Lahk pa vzameš tudi takega, ki ne pokriva chamfra in stranic.

Sent from my HTC 10
Uporabniški avatar
rizevnarastek
AncientDroid
AncientDroid
 
Prispevkov: 1889
Pridružen: 13 jul 2011, 03:30
Prejete zahvale: 188

Naprava: HTC One M8

Re: HTC 10

Št. objave:#128  OdgovorNapisal/-a Mtd » 23 nov 2016, 23:14

@rizevnarastek za 6P je bilo govora :D..

Vem, da je za 10ko drugače:)
Uporabniški avatar
Mtd
VIP
VIP
 
Prispevkov: 2295
Pridružen: 26 dec 2010, 15:31
Prejete zahvale: 508

Naprava: Samsung Galaxy Note 3 & Nexus 9

Re: HTC 10

Št. objave:#129  OdgovorNapisal/-a gabrca » 23 nov 2016, 23:27

kation_id napisal/-a:Ja, gabrca, ocitno si dobil 'limono'. Kje si pa narocil tel.?

Big Bang
Uporabniški avatar
gabrca
AncientDroid
AncientDroid
 
Prispevkov: 501
Pridružen: 15 avg 2012, 10:12
Prejete zahvale: 24

Naprava: iPhone 8Plus, Google Pixel

Re: HTC 10

Št. objave:#130  OdgovorNapisal/-a rizevnarastek » 23 nov 2016, 23:52

Ah no ja. Za 6P pa ne vem. :)

Sent from my HTC 10
Uporabniški avatar
rizevnarastek
AncientDroid
AncientDroid
 
Prispevkov: 1889
Pridružen: 13 jul 2011, 03:30
Prejete zahvale: 188

Naprava: HTC One M8

Re: HTC 10

Št. objave:#131  OdgovorNapisal/-a kation_id » 24 nov 2016, 00:34

@gabrca,

aha, me je zanimalo ravno iz razloga, kot je napisal Mtd.

Dobro, da bos dobil kar novega in tu pohvale za Big Bang, da te niso najedali s servisom, kar nekateri priznani trgovci naredijo, cetudi bi ga morda vrnil hip za tem, ko bi ti prodajalec obrnil hrbet. Alergicen sem na nekorektna ravnanja, to se vidi na dalec in povsod, zato, kot kritiziram, rad tudi pohvalim, ce/ko je kaj ali za kaj. >:D

Razumem in vem kako je to, ko se zacetno navdusenje pokvari z 'limono'. Itn. :( :-\

Zelim ti uspesen razplet in da bos potem se bolj zadovoljen. 8)

Aja pa ne se tako kislo drzati= :'( , je samo kupcek materiala, bo dober konec ob sladki limonadi. ;D
'Ta profil je kot javna vlacuga ... uporablja ga najmanj 8 in najvec nesteto uporabnikov.'
Uporabniški avatar
kation_id
AdultDroid
AdultDroid
 
Prispevkov: 211
Pridružen: 22 jun 2016, 03:29
Kraj: Svetovljan
Prejete zahvale: 27


Re: HTC 10

Št. objave:#132  OdgovorNapisal/-a gabrca » 24 nov 2016, 13:21

Evo pravkar dobil novega, (pohvalno hitro) sicer bele barve ampak sem se strinjal. Razlika je kr obcutna, tudi na brzino sem naredil nekaj testov in vse kaze da je vse ok. Je pa res da je bolj topel kot s7, ampak vse v mejah normale. Porocam zvecer kako bom zadovoljen, sedaj je cas za novo igracko.
Uporabniški avatar
gabrca
AncientDroid
AncientDroid
 
Prispevkov: 501
Pridružen: 15 avg 2012, 10:12
Prejete zahvale: 24

Naprava: iPhone 8Plus, Google Pixel

Re: HTC 10

Št. objave:#133  OdgovorNapisal/-a rizevnarastek » 24 nov 2016, 15:52

Ta zato, ker je steklo občutno boljši izolator kot kovina kar pa ni dobro predvsem za telefonove notranje organe. :)

Sent from my HTC 10
Uporabniški avatar
rizevnarastek
AncientDroid
AncientDroid
 
Prispevkov: 1889
Pridružen: 13 jul 2011, 03:30
Prejete zahvale: 188

Naprava: HTC One M8

Re: HTC 10

Št. objave:#134  OdgovorNapisal/-a darkside » 24 nov 2016, 16:01

ter s7 ima drugačen način ohlajanja telefona
Obvezno branje bloga vsem neveščim uporabnikom Android sistema preden pride do problemov izgube podatkov ter ostalih stvari -> KLIK
Uporabniški avatar
darkside
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 12372
Pridružen: 31 okt 2011, 10:09
Prejete zahvale: 1661

Naprava: Samsung Galaxy S22 Ultra

Re: HTC 10

Št. objave:#135  OdgovorNapisal/-a MareX » 24 nov 2016, 17:32

malo off. če lahko hehe

je gdo tukaj dober in pošten da bi mi naročil Dbrand? Sam nimam paypala :S
vnaprej nakažem denar. hvala
MareX
AdultDroid
AdultDroid
 
Prispevkov: 117
Pridružen: 05 feb 2011, 12:15
Kraj: Ljutomer
Prejete zahvale: 1

Naprava: LG G5

Re: HTC 10

Št. objave:#136  OdgovorNapisal/-a greenmen » 24 nov 2016, 17:51

jaz ti lahko,kontakt ZS
Slika

Če ti je prispevek v korist klikni gumb Slika
Uporabniški avatar
greenmen
AncientDroid
AncientDroid
 
Prispevkov: 8437
Pridružen: 27 sep 2010, 16:40
Kraj: Bela krajina
Prejete zahvale: 1209

Naprava: Google Pixel 6 Pro

Re: HTC 10

Št. objave:#137  OdgovorNapisal/-a gabrca » 25 nov 2016, 10:10

Torej na kratko, z aparatom sem zelo zadovoljen, vse deluje kot mora, odzivnost je vec kot odlicna, tudi kamera je na nivoju s7, vsaj sam ne vidim neke bistvene razlike, mogoce v slabsih pogojih. Baterija je odlicna, vceraj sem z lahkoto dosegel preko 4h screen on. Motila me je edino tipkovnica, ceprav ima veliko funkcij, sem jo zamenjal za Googlovo. Finger skener je veliko boljski kot pri s7, tam se mi je veckrat zgodilo da ni prijel v prvo. Glede zvoka, sploh preko slusalk, pa lahko recem samo boom. Me pa zanima kako lahko odstranis tiste bljiznice, ki so na zaklenjenem zaslonu?
Uporabniški avatar
gabrca
AncientDroid
AncientDroid
 
Prispevkov: 501
Pridružen: 15 avg 2012, 10:12
Prejete zahvale: 24

Naprava: iPhone 8Plus, Google Pixel

Re: HTC 10

Št. objave:#138  OdgovorNapisal/-a mm46 » 25 nov 2016, 10:35

Če ne uporabljaš sense launcherja, jih odstrani iz docka in jih ne bo niti na lockscreenu.

Sent from my HTC 10
iPhone Xs, Google Pixel 2 XL
Samsung S8, Bright Red Nexus 5
Uporabniški avatar
mm46
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 1426
Pridružen: 13 maj 2010, 09:20
Kraj: Izola
Prejete zahvale: 347

Naprava: iPhone Xs, Google Pixel 2 XL

Re: HTC 10

Št. objave:#139  OdgovorNapisal/-a gabrca » 25 nov 2016, 11:27

Uporabljam sense ker mi je vsec, tudi blinkfeed z novicami mi ustreza. Drugace se ne dajo odstranit?

Poslano z mojega HTC 10 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
gabrca
AncientDroid
AncientDroid
 
Prispevkov: 501
Pridružen: 15 avg 2012, 10:12
Prejete zahvale: 24

Naprava: iPhone 8Plus, Google Pixel

Re: HTC 10

Št. objave:#140  OdgovorNapisal/-a mm46 » 25 nov 2016, 11:35

Kolikor vem ne

Sent from my HTC 10
iPhone Xs, Google Pixel 2 XL
Samsung S8, Bright Red Nexus 5
Uporabniški avatar
mm46
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 1426
Pridružen: 13 maj 2010, 09:20
Kraj: Izola
Prejete zahvale: 347

Naprava: iPhone Xs, Google Pixel 2 XL

Re: HTC 10

Št. objave:#141  OdgovorNapisal/-a rizevnarastek » 25 nov 2016, 12:00

gabrca napisal/-a:Torej na kratko, z aparatom sem zelo zadovoljen, vse deluje kot mora, odzivnost je vec kot odlicna, tudi kamera je na nivoju s7, vsaj sam ne vidim neke bistvene razlike, mogoce v slabsih pogojih. Baterija je odlicna, vceraj sem z lahkoto dosegel preko 4h screen on. Motila me je edino tipkovnica, ceprav ima veliko funkcij, sem jo zamenjal za Googlovo. Finger skener je veliko boljski kot pri s7, tam se mi je veckrat zgodilo da ni prijel v prvo. Glede zvoka, sploh preko slusalk, pa lahko recem samo boom. Me pa zanima kako lahko odstranis tiste bljiznice, ki so na zaklenjenem zaslonu?

Ja imaš prav. V slabših pogojih je kamera 10ke boljša kot kamera S7.

... Lockscreen bližnjic se ne da odstranit, razen če jih odstraniš iz launcherja.

Sent from my HTC 10
Uporabniški avatar
rizevnarastek
AncientDroid
AncientDroid
 
Prispevkov: 1889
Pridružen: 13 jul 2011, 03:30
Prejete zahvale: 188

Naprava: HTC One M8

Re: HTC 10

Št. objave:#142  OdgovorNapisal/-a rizevnarastek » 25 nov 2016, 12:02

Evo odklenjene 10 že začele dobivati Nougat...

Slika

Sent from my HTC 10

Uporabniku rizevnarastek so se za prispevek zahvalili:
gabrca
Uporabniški avatar
rizevnarastek
AncientDroid
AncientDroid
 
Prispevkov: 1889
Pridružen: 13 jul 2011, 03:30
Prejete zahvale: 188

Naprava: HTC One M8

Re: HTC 10

Št. objave:#143  OdgovorNapisal/-a kation_id » 25 nov 2016, 14:47

@rizevnarastek, verjetneje je gabrca hotel povedati, da je morda kamera na 'S7 nekoliko boljsa v slabsih pogojih, kot na '10-ki in ne obratno, kot ti beres in razumes, da sta si pa drugace pri kameri na nivoju. ;D
Si pa posrecen 'fan ali pac zagovornik HTC-ja, kot opazam ob prebiranju tega foruma, ja. :o
Hvalis in vidis tudi tisto, kar ostali ne. :D Namrec, v nobeni temi se nisem zasledil katere tvoje konkretne negativne kritike na rovas HTC-ja. Zanimivo. :)

@gabrca, ne vem zakaj ga nisi popravil, razen, ce te je preprical, da si se zmotil v oceni. ;D

Pa brez zamere, moral sem napisati. >:D

Vsekakor je pa lepo prebrati, da si zdaj res zadovoljen s tel. Naj ti sluzi. 8)
'Ta profil je kot javna vlacuga ... uporablja ga najmanj 8 in najvec nesteto uporabnikov.'
Uporabniški avatar
kation_id
AdultDroid
AdultDroid
 
Prispevkov: 211
Pridružen: 22 jun 2016, 03:29
Kraj: Svetovljan
Prejete zahvale: 27


Re: HTC 10

Št. objave:#144  OdgovorNapisal/-a rizevnarastek » 25 nov 2016, 18:15

Ah saj je en kup malenkosti, ki jih pustim za HTCjev forum in HTCjeve developerje. Sam so malenkosti, ki jih pridoma odpravljajo z vsakim updatom.

Sent from my HTC 10
Uporabniški avatar
rizevnarastek
AncientDroid
AncientDroid
 
Prispevkov: 1889
Pridružen: 13 jul 2011, 03:30
Prejete zahvale: 188

Naprava: HTC One M8

Re: HTC 10

Št. objave:#145  OdgovorNapisal/-a gabrca » 25 nov 2016, 21:48

kation_id napisal/-a:@rizevnarastek, verjetneje je gabrca hotel povedati, da je morda kamera na 'S7 nekoliko boljsa v slabsih pogojih, kot na '10-ki in ne obratno, kot ti beres in razumes, da sta si pa drugace pri kameri na nivoju. ;D


Tako je bilo mišljeno ja. :) so mi pa slike 10ke lepše ker so nekoliko temnejse kot s7, to je pač stvar okusa. Če bi se mogel odlocit bi rekel da je nasplosno boljsa kamera na s7, z vsemi funkcijami ki jih zal HTC nima.
Uporabniški avatar
gabrca
AncientDroid
AncientDroid
 
Prispevkov: 501
Pridružen: 15 avg 2012, 10:12
Prejete zahvale: 24

Naprava: iPhone 8Plus, Google Pixel

Re: HTC 10

Št. objave:#146  OdgovorNapisal/-a Mtd » 28 nov 2016, 23:37

No, moj test HTC 10 se je zaključil Hvala Telekom!

Ker je test že spisan bom samo na kratko podal svoja opažnja / izkušnje. Če koga zanima kaj več, pa mu bom z veseljem odgovoril / svetoval.

Nexus
Vse telefone, ki jih testiram primerjam z Nexus 6P, ki je moj "daily driver".
Pravtako se mi zdi smiselno, da se različne preobleke primerjajo s čistim Androidom. Na Nexus 6P imam naloženo zadnjo Beto, telefon je rootan in ima določene Pixel tweak-e.
V celoti imam telefon prilagojen svojim željam - zato tudi preferiram Nexus naprave.

Sistem in delovanje
Na telefonu še vedno teče Marshmallow (Android verzije 6.x.x) S tem, da so se začeli roll-outi za 7ko. (Odklenjene naprave jo že imajo) Pri nas pa lahko to nadgradnjo pričakujemo v začetku novega leta.
Telefon v glavnem deluje gladko in tekoče, kar se za 2016 flagship telefon z SD820 in 4gb RAM-a tudi pričakuje.
Občasno se zgodi, da ob povečani uporabi začne "tokirat" a se kar hitro zbrihta.
Do tega pride, če se ga res žene do skrajnosti in je že kar precej zagret.
Sistem kot sam je zelo podoben stock sistemu, torej je dokaj preprost čist in ne preveč bloated.
HTC se je letos dodatno potrudil, in kar nekaj svojih aplikacij zamenjal z Google-ovimi, kar pomeni, da na telefonu več ne najdemo podvojenih aplikacij.
TIste aplikacije, ki so nameščene pa so po večini zelo dobro izdelane in pripomorejo k boljši uporabniški izkušnji.
Nekaj kar bom pogrešal, in si že dolgo časa želim videti na "Pure" Androidu je recimo prikaz procenta baterije v statusbar-u.
Dobrodošla novost je tudi možnost uporabe stock HTC-jevih widget-ov na drugih zaganjalnikh, pohvalno.
Takoj pa sem recimo zamenjal tipkovnico, ki je po default-u TouchPal, ki je po mojem mnenju kar občutno slabša kot je bila stock HTC-jeva na recimo m7., SIcer pa sam na vseh telefonih uporabljam Swiftkey - tipkovnico priporočam prav vsem.
Sistem kot celoto (Vizaulano + Funkcijsko) bi ocenil z 9, torej ga priporočam.

Izgled / Kvaliteta izdelave
O tem sem v tej temi že nekaj napisal, telefon je narejen iz enega kosa aluminija, in deluje premium. Gumbi so narejeno tako kot se spodobi, nič ne škripa in se ne premika, fingerprint reader je hiter in zanesljiv, mogoče je čudno samo, da je nekoliko ozek, a tega se kar hitro navadiš.
Zraven fingerprint-a služi ta gumb utdi kot "home button". Na vsaki strani "gumba" ki je mimogrede "solid" in ga ni moč pritisnit najdemo tudi kapacitivni tipki, za nazaj in za nedavne aplikacije, gumbi so v enakem vrstenm redu kot pri Nexus napravh, tako, da sem se kar hitro "počutil doma".
Motilo me je recimo samo to, da jih ni mogoče čisto izkopiti - osvetlitve.

Baterija
Baterija je tam/tam z Nexus 6P torej dober dan in dobriž, s povprečno cca 4-4,5h screen on-a. Torej, glede nato, da je baterija manjša, kot pri Nexusu je rezultat zadovoljiv.
Ker je baterija po kapaciteti manjša, se tudi hitreje polni, kar je vedno dobrodošlo.

Ekran
Tokrat se je tudi HTC odločil za 2K ekran, kar je po mojem mnenju pri tej velikosti nepotrebno, in negatvino vpliva na baterijo.. Ekran kot sam je izredno kvalitetn IPS LCD, ki je tudi veni dovolj svetel za normalno uporabo, sam sem sicer pristaš Amoled ekranov, zaradi bolj živih barv.
Barve so izredno točne in realne, tekst je kristalno jasen, in lahko berljiv, sam bi ekran ocenil ob bok iPhone-om, torej zelo dober.

Kamera
Glede fotoaparat in kamere nimam posebnih pripomb, slike so zelo lepe, video je super, če so le pogoji optimalni. Ko pa se zvečeri, pa ja kamera povsem povprečna in kar močno zaostaja že za 6P, kaj šele za S7/Edge-om. Za povprečnega uporabnika bo le ta brez težav dovolj. Vsekakor pa ni na nivoju letošnjih flagshipov.

Zvok
Letos se je HTC odločil, da spremeni dizajn, tako več ne najdemo dveh zvočnikov na sprednji strani. Še vedno sta zvočnika dva, eden v slušalki in eden na spodnji strani zraven USB C vhoda. Kljub temu, da nista na sprednji strani je zvok presentljivo dober - glasen in razločen.
Slušalke, uff! Sam uporabljam ATH m50x, in z DAC-om, ki ga je vgradil HTC je izkušnja ODLIČNA! S tem se lahko po mojem nestrokovnem mnenju primerja zgolj še samo LG V10, in pa verjetno V20, ki ga pa še nisem imel priložnosti stestirati.
Zvok je torej 10/10 telefon priporočam vsem, ki imate radi glasbo!

Zaključek
HTC 10, je definitivno najboljši HTC-jev telefon till date. HTC je naredil odličen korak naprej proti Samsungu. SIstem je dodobra izpiljen, (s prihodom 7.0 bo verjetno še bolj.)
Kvaliteta izdelave je kot smo pri HTC-ju že vajeni resnično premium. Zvok je super, ekran je na nivoju, skratka telefon kot sam bi ocenil z 9 od 10, in ga priporočam vsem, ki imajo radi glasbo, jim kamera ni nujno prioriteta in prisegajo na majhne telefone, ki so dan danes že prava redkost.

Uporabniku Mtd so se za prispevek zahvalili: 3x
kation_idmm46Pikec
Uporabniški avatar
Mtd
VIP
VIP
 
Prispevkov: 2295
Pridružen: 26 dec 2010, 15:31
Prejete zahvale: 508

Naprava: Samsung Galaxy Note 3 & Nexus 9

Re: HTC 10

Št. objave:#147  OdgovorNapisal/-a gabrca » 29 nov 2016, 13:03

Zelo lepo spisano, strinjal se nebi samo glede kamere v slabsih pogojih, sam sem imel s7 edge in res ni neke razlike, 6p sicer se nisem testiral tako da to ne vem. Nekaj slik v slabsih pogojih z htc 10.
Slika
Slika
Slika
Slika

Poslano z mojega HTC 10 z uporabo Tapatalk

Uporabniku gabrca so se za prispevek zahvalili: 2x
MtdPikec
Uporabniški avatar
gabrca
AncientDroid
AncientDroid
 
Prispevkov: 501
Pridružen: 15 avg 2012, 10:12
Prejete zahvale: 24

Naprava: iPhone 8Plus, Google Pixel

Re: HTC 10

Št. objave:#148  OdgovorNapisal/-a Mtd » 29 nov 2016, 14:04

Kr dobre fotografije! Jaz sem poizkusil posneti par slik, ko je bil samo en vir svetlobe..
6P mi v teh pogojih osvetli precej več površine, enako je pri uporabi flash-a.
Možno je pa, da je mel kako napako moj model.. No sej, kamera ni slaba, ni pa najboljša.

Še ena stvar, ki na Sense UI deluje bolje kot pa na stock - Odpiranje stikov! To je "bolezen" čistega Androida.. Vsakič, ko grem prvič odpret stik, šteka in to blazno.. Pa to na vseh telefonih, ki sem jih imel.. Stock Android ali pa CM, custom ROM.. vseeno, skoz je enako.
Pri HTC-ju je to instantno.

Pa recimo pri budilki, domala vsi telefoni imajo možnost, da izbereš svojo melodijoi za budilko, stock je nima. Vem, da obstaja milijon različnih budilk na Play-u, samo to bi morala biti opcija že v samem štartu.
HTC to seveda ima.
Uporabniški avatar
Mtd
VIP
VIP
 
Prispevkov: 2295
Pridružen: 26 dec 2010, 15:31
Prejete zahvale: 508

Naprava: Samsung Galaxy Note 3 & Nexus 9

Re: HTC 10

Št. objave:#149  OdgovorNapisal/-a gabrca » 29 nov 2016, 14:29

Mozno, da nisi namestil vseh fixov za kamero ki so prisli naknadno. Kakorkoli, kot sem ze napisal kamera od s7 mi je v celoti boljsa, vec moznosti in vsega, same slike pa so mi skoraj cisto enake, malo temnejse na htc pri dnevni svetlobi, seveda pa je tu pro mode in se lahko poigra vsak po svoje. Nisem Htc fan, ampak sem res zadovoljen z njemu, edina slaba lasnost je, da drsi ce imas suhe roke in to zelo.

Poslano z mojega HTC 10 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
gabrca
AncientDroid
AncientDroid
 
Prispevkov: 501
Pridružen: 15 avg 2012, 10:12
Prejete zahvale: 24

Naprava: iPhone 8Plus, Google Pixel

Re: HTC 10

Št. objave:#150  OdgovorNapisal/-a Likalnik » 29 nov 2016, 22:04

Mtd.... melodijo za budilko se lahko nastavi tudi v stock.... Sam imam stock in melodijo za budilko po zelji.... Izbrano melodijo samo preneses pod alarms... potem jo lahko nastavis za budilko

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Uporabniku Likalnik so se za prispevek zahvalili:
Mtd
Likalnik
AncientDroid
AncientDroid
 
Prispevkov: 1631
Pridružen: 10 jun 2010, 09:15
Kraj: Lesce
Prejete zahvale: 59

Naprava: Nexus 6P

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mobilni telefoni

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron