HTC ONE M9 (2015)

Re: HTC ONE M9 (2015)

Št. objave:#176  OdgovorNapisal/-a rizevnarastek » 05 jul 2015, 21:47

V primerjavi z elementi drugih ohišij seveda.

Sent from my HTC One_M8
Uporabniški avatar
rizevnarastek
AncientDroid
AncientDroid

Prejete zahvale: 188

Naprava: HTC One M8

Št. objave:#177  OdgovorNapisal/-a peca » 05 jul 2015, 22:25

jest res lah rečem da ja od štarta se je kr segrel ampak še zmeraj ni blo tok krize kok so eni govoril, zdj z novimi drajvi pa sploh ne pa imam debel ovitek pa se tudi ne segreva. kamera res lahko rečem da je čedalje boljša še posebej če malo prebereš na xda pa jo nastaviš malo po "svoje" :)
Drugače pa če daš se gor custom rom pa karnel si pa tak zmagu men je telefon vrhunski
HTC ONE M9 | S-OFF | ViperOne 3.5.0 + ElementalX 3.0.5
Uporabniški avatar
peca
AdultDroid
AdultDroid

Prejete zahvale: 6

Naprava: HTC ONE M9, HTC 10

Št. objave:#178  OdgovorNapisal/-a Nekdo11 » 05 jul 2015, 23:03

Sam imam m8 in telefon se hitro ohladi v primerunda se zunaj segreje,ker samntelefon se mi ne greje,kako je z m9,ne vem. Ohišje je pa isto. Oba ti dajeta tudi boljši občutek kot celo iphone. Ui je dodelan,kar izgleda so komaj letos pri samsungu vsaj približno dosegli,vsekakor velik preskok. Po 4 letih prvi samsung o katerem bi razmislil da bi ga kupil(s6).
Nekdo11
WisdomDroid
WisdomDroid

Prejete zahvale: 11

Naprava: Htc One M8

Št. objave:#179  OdgovorNapisal/-a horsovski » 06 jul 2015, 11:26

someone napisal/-a:Zdravo, sem nova na forumu in imam samo eno vprašanje glede HTC ONE M9. Kupila sem ga 20.4 in že 1. dan mi v enem trenutku ni hotel pošiljati smsov (prikazal se je rdeč trikotnik in napisalo da ni bilo možno poslati), po 2 dneh sem ga nesla na servis, kjer so mi po 2 tednih rekli, da je okvara na matični plošči in mi dali dobropis. Šla sem na simobil po novega in problem oziroma napaka je bila identična. Ugotovila sem, da mi mobilni podatki ne delajo in hkrati tudi ne morem pošiljati niti prejemati smsov. Poklicala sem se iz drugega telefona in ko je telefon preklopil iz 4G na 3G je začelo vse delovati. Torej če v nastavitvah omrežja nastavim 2G/3G telefon deluje brez problemov, če pa je še 4G zraven pa prihaja do te napake večkrat dnevno. Tudi ta telefon sem dala na servis in po 47 dneh šla na servis. Ponovno sem dobila dobropis in v dobri veri rekla okej še zadnjič probam. Vzamem nov telefon ga po polnjenju naštimam in napaka je spet prisotna. Na servisu so mi rekli, da so že pisali HTCju in da raziskujejo in ne vedo zakaj se to dogaja. Zdaj pa me zanima, če je imel še kdo tak problem? Jutri imam namen it na servis in uveljavljati stvarno napako in vračilo kupnine, enostavno nimam več volje.
Hvala za odgovore.

Živjo. Sam imam popolnoma enak problem in 2 znanca, ki sta prav tako kupila nov M9 na simobilu, imata čisto isti problem. Tudi moj aparat je bil pravkar na garanciji pri Emonagramu in tudi oni nevejo zadeve popravit oz. se izgovarjajo kako je z aparatom vse v redu in da je kriv simobil ipd.

Si tudi ti na simobilu ali kje drugje? Bi bilo zanimivo vedet če je problem res izoliran le na simobilove uporabnike ali je prisoten na ostalih omrežjih prav tako. Problem je 100% v delovanju 4G omrežja in pri preklopu na 3G/2G kjer telefon nekako "zablokira" ko bi moral preklopit in ne deluje internet ali SMSi, medtem ko pa klici delujejo normalno, kjer se tudi lepo vidi kako ob klicu telefon preklopi iz 4G na 3G/2G. Spodaj je tudi video kjer so vidni ti problemi:

https://www.youtube.com/watch?v=mdBS1srvY4Q

A je kdo tukaj, ki je prav tako na Simobilu in nima teh težav? Ali pa na Mobitelu?

Kaj predlagate?
horsovski
TeenDroid
TeenDroid

Prejete zahvale: 1

Št. objave:#180  OdgovorNapisal/-a rizevnarastek » 06 jul 2015, 13:11

Zna bit... Jaz sem mel mobitelov telefon na testu s svojo bob kartico tako da 4G nisem testiral.

Sent from my HTC One_M8
Uporabniški avatar
rizevnarastek
AncientDroid
AncientDroid

Št. objave:#181  OdgovorNapisal/-a someone » 06 jul 2015, 13:28

horsovski napisal/-a:
someone napisal/-a:Zdravo, sem nova na forumu in imam samo eno vprašanje glede HTC ONE M9. Kupila sem ga 20.4 in že 1. dan mi v enem trenutku ni hotel pošiljati smsov (prikazal se je rdeč trikotnik in napisalo da ni bilo možno poslati), po 2 dneh sem ga nesla na servis, kjer so mi po 2 tednih rekli, da je okvara na matični plošči in mi dali dobropis. Šla sem na simobil po novega in problem oziroma napaka je bila identična. Ugotovila sem, da mi mobilni podatki ne delajo in hkrati tudi ne morem pošiljati niti prejemati smsov. Poklicala sem se iz drugega telefona in ko je telefon preklopil iz 4G na 3G je začelo vse delovati. Torej če v nastavitvah omrežja nastavim 2G/3G telefon deluje brez problemov, če pa je še 4G zraven pa prihaja do te napake večkrat dnevno. Tudi ta telefon sem dala na servis in po 47 dneh šla na servis. Ponovno sem dobila dobropis in v dobri veri rekla okej še zadnjič probam. Vzamem nov telefon ga po polnjenju naštimam in napaka je spet prisotna. Na servisu so mi rekli, da so že pisali HTCju in da raziskujejo in ne vedo zakaj se to dogaja. Zdaj pa me zanima, če je imel še kdo tak problem? Jutri imam namen it na servis in uveljavljati stvarno napako in vračilo kupnine, enostavno nimam več volje.
Hvala za odgovore.

Živjo. Sam imam popolnoma enak problem in 2 znanca, ki sta prav tako kupila nov M9 na simobilu, imata čisto isti problem. Tudi moj aparat je bil pravkar na garanciji pri Emonagramu in tudi oni nevejo zadeve popravit oz. se izgovarjajo kako je z aparatom vse v redu in da je kriv simobil ipd.

Si tudi ti na simobilu ali kje drugje? Bi bilo zanimivo vedet če je problem res izoliran le na simobilove uporabnike ali je prisoten na ostalih omrežjih prav tako. Problem je 100% v delovanju 4G omrežja in pri preklopu na 3G/2G kjer telefon nekako "zablokira" ko bi moral preklopit in ne deluje internet ali SMSi, medtem ko pa klici delujejo normalno, kjer se tudi lepo vidi kako ob klicu telefon preklopi iz 4G na 3G/2G. Spodaj je tudi video kjer so vidni ti problemi:

A je kdo tukaj, ki je prav tako na Simobilu in nima teh težav? Ali pa na Mobitelu?

Kaj predlagate?

Kot sem ti napisala mi je tehnik na Emonagramu rekel, da se je pozanimal in da naj bi imeli tudi drugi operaterji probleme. Je pa to en majhen procent ljudi, samo vidim da je to zmeraj več. Sama sem dobila 3 telefone z isto napako. Glede tega, da je Simobil kriv pa ne vem zakaj so ti rekli, kajti sama imam že od 8.1.2014 HTC M7 in mi v tem telefonu vse sim kartice, katere sem imela delujejo povsem normalno. To sem tudi na Emonagramu povedala in so hitro dojeli, da ne more biti Simobil kriv. Sama ti predlagam, da uveljavljaš stvarno napako, kajti noben ne ve kdaj se bo ta napaka popravila, razen če hočeš kak drug telefon kupit ti dajo na Emonagramu dobropis in greš to uredit na Simobil.
someone
BabyDroid
BabyDroid

Prejete zahvale: 0

Št. objave:#182  OdgovorNapisal/-a su1234 » 06 jul 2015, 16:02

Zdravo
Imam M9-ko. Zanima me če obstaja kakšna nastavitev, kadar pritisneš slušalko za klicanje da ti ne prikaže zadnjega klica ampak da ti prikaže zgodovino klicev. Je to sploh mogoče nastavit?
Hvala za vse odgovore :)
su1234
BabyDroid
BabyDroid

Prejete zahvale: 4

Št. objave:#183  OdgovorNapisal/-a peca » 06 jul 2015, 16:52

Jaz sem na mobitelu in nimam nobenih tezav z signalom in stekanjem v povezavi s tem. Res pa je da je rootan ze
HTC ONE M9 | S-OFF | ViperOne 3.5.0 + ElementalX 3.0.5
Uporabniški avatar
peca
AdultDroid
AdultDroid

Prejete zahvale: 6

Naprava: HTC ONE M9, HTC 10

Št. objave:#184  OdgovorNapisal/-a rizevnarastek » 06 jul 2015, 17:36

su1234 napisal/-a:Zdravo
Imam M9-ko. Zanima me če obstaja kakšna nastavitev, kadar pritisneš slušalko za klicanje da ti ne prikaže zadnjega klica ampak da ti prikaže zgodovino klicev. Je to sploh mogoče nastavit?
Hvala za vse odgovore :)

Dnevnik klicev je en swipe v desno...

... Drugače pa lahko nastaviš, če daš velik dialpad ti bo direkt nad številčnico kazalo ;)

Sent from my HTC One_M8
Uporabniški avatar
rizevnarastek
AncientDroid
AncientDroid

Št. objave:#185  OdgovorNapisal/-a someone » 06 jul 2015, 23:37

peca napisal/-a:Jaz sem na mobitelu in nimam nobenih tezav z signalom in stekanjem v povezavi s tem. Res pa je da je rootan ze

sej pravim, da je to majhen procent. Samo očitno je to kar nekaj telefonov pri Simobilu. Bi razumela, da je problem pri signalu Simobila, če mi v M7 in ostalih telefonih ne bi delovalo tako kot mora, vendar pa mi deluje brez najmanjših problemov. Zato je to logično, da je nekaj narobe s telefoni.
someone
BabyDroid
BabyDroid

Št. objave:#186  OdgovorNapisal/-a Maxl » 07 jul 2015, 09:14

Če bi bilo kaj narobe s telefoni, bi bilo pri vseh isti problem, ker gre najbrž za softwarsko težavo. Ne verjamem, da bi nek % aparatov imelo ta problem zaradi hardwara.
Ali gre za softwarsko težavo in jo bo HTC rešil z updatom, ali pa gre za šalabajzerstvo Simobila (kar je najbolj verjetno) in niso pred prodajo potestirali in podali feedback HTCju in se zdaj izgovarjajo na aparat.

Meni na Tušmobilu vse dela, od MMS do 4G, od prvega dne. Prav tako z T-Mobile HR, katerega imam trenutno v uporabi na dopustu.

Si poskusila z drugo SIM, drugega operaterja?

Uporabniku Maxl so se za prispevek zahvalili:
rizevnarastek
Uporabniški avatar
Maxl
AncientDroid
AncientDroid

Kraj: Ljubljana
Prejete zahvale: 102

Naprava: Huawei Nexus 6P + LG G Watch R

Št. objave:#187  OdgovorNapisal/-a rizevnarastek » 07 jul 2015, 11:58

Se strinjam z Maxlom ^^

Sent from my HTC One_M8
Uporabniški avatar
rizevnarastek
AncientDroid
AncientDroid

Št. objave:#188  OdgovorNapisal/-a horsovski » 07 jul 2015, 14:02

A je kdo tukaj, ki je na Simobilu in še ni naletel na tak ali podoben problem s telefonom?

Problem ni, da nebi delal 4G ali MMS, ampak da telefon enostavno tako zablokira kot je videno v videu ko bi moral preklopiti iz 4G na 3G/2G. To se NE dogaja vedno, vendar le v določenih primerih (najverjetneje šibek 4G signal) a se dogaja 10+x na dan...
horsovski
TeenDroid
TeenDroid

Št. objave:#189  OdgovorNapisal/-a someone » 07 jul 2015, 19:05

Maxl napisal/-a:Če bi bilo kaj narobe s telefoni, bi bilo pri vseh isti problem, ker gre najbrž za softwarsko težavo. Ne verjamem, da bi nek % aparatov imelo ta problem zaradi hardwara.
Ali gre za softwarsko težavo in jo bo HTC rešil z updatom, ali pa gre za šalabajzerstvo Simobila (kar je najbolj verjetno) in niso pred prodajo potestirali in podali feedback HTCju in se zdaj izgovarjajo na aparat.

Meni na Tušmobilu vse dela, od MMS do 4G, od prvega dne. Prav tako z T-Mobile HR, katerega imam trenutno v uporabi na dopustu.

Si poskusila z drugo SIM, drugega operaterja?

Vrjamem, da je možno da so bli pri Simobilu nespametni vendar vseeno meni se ni dalo več zafrkavati. Dejansko mi je to najboljša možna rešitev, da prekinem pogodbo pa pol če se slučajno odločim ga kje drugje kupim. Nisem probavala, ker na žalost nima noben nano sim od mojih prijateljev in bližnjih. :/
someone
BabyDroid
BabyDroid

Št. objave:#190  OdgovorNapisal/-a rizevnarastek » 24 jul 2015, 00:08

Kateri telefon se najbolj segreje? http://m.androidcentral.com/look-one-m9 ... ium=dlvrit

Sent from my HTC One_M8
Uporabniški avatar
rizevnarastek
AncientDroid
AncientDroid

Št. objave:#191  OdgovorNapisal/-a bertole » 24 jul 2015, 00:41

ker 810 throttla
Uporabniški avatar
bertole
Moderator
Moderator

Kraj: Dolenjska
Prejete zahvale: 389

Naprava: LG G3, Garmin Fenix 3

Št. objave:#192  OdgovorNapisal/-a rizevnarastek » 24 jul 2015, 08:27

Relevanten podatek, ker ostali pa ne throttlajo al kaj? Ne bit bk.

Pa navkljub throttlu doseže 63k na Antutu.

Sent from my HTC One_M8
Uporabniški avatar
rizevnarastek
AncientDroid
AncientDroid

Št. objave:#193  OdgovorNapisal/-a Tajkun » 24 jul 2015, 09:46

HTC je programsko problem kar dobro omejil, sploh z naslednjim updejtom bo menda vse skupaj se boljse. Mene zaenkrat malo bolj moti le kamera, ki jo sicer uporabljam malo, ampak takrat ko jo, moram biti zelo pri miru, sicer je slika takoj zamazana. Katastrofa od kamere zal. Se takrat ko redko rabim, mi dela probleme.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
Tajkun
TeenDroid
TeenDroid

Prejete zahvale: 2

Št. objave:#194  OdgovorNapisal/-a Tajkun » 24 jul 2015, 09:49

Mogoce malo pretiravam, ampak vseeno. Sem parkrat rabil na hitro slikati neke deklaracije izdelkov, pa potem doma vidim neostre slike.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
Tajkun
TeenDroid
TeenDroid

Prejete zahvale: 2

Št. objave:#195  OdgovorNapisal/-a bertole » 24 jul 2015, 10:08

Ne throttlajo tok;)
Sm pa meu kr neki flagshipov in edino M9 se je segrel tok, da ga je blo skor nemogoče držat. Sicer samo enkrat, pa vseeno.
Uporabniški avatar
bertole
Moderator
Moderator

Št. objave:#196  OdgovorNapisal/-a Maxl » 24 jul 2015, 10:21

Z3+ je šele hudič, ker ti po minuti uporabe kamere, zaradi pregrevanja, sam zapre aplikacijo. Me čudi, da ima večina high end aparatov 810 SoC noter... tudi One+ 2 ga bo imel. Po čisto zadnjem updatu se M9 ne segreva več prekomerno. Ob enaki uporabi aplikacij side-by-side M9 in S6, je S6 res pregret...

Sicer pa ni problem slabih slik v samem senzorju (ok, manjko OIS se zelo pozna) ampak v softwaru, ker uniči sliko s kompresijo. Slika narejena v RAW in nato rahlo obdelana v PS je precej boljša od tiste, narejene z AUTO načinom.

Uporabniku Maxl so se za prispevek zahvalili:
rizevnarastek
Uporabniški avatar
Maxl
AncientDroid
AncientDroid

Kraj: Ljubljana
Prejete zahvale: 102

Naprava: Huawei Nexus 6P + LG G Watch R

Št. objave:#197  OdgovorNapisal/-a rizevnarastek » 24 jul 2015, 10:31

bertole napisal/-a:Ne throttlajo tok;)
Sm pa meu kr neki flagshipov in edino M9 se je segrel tok, da ga je blo skor nemogoče držat. Sicer samo enkrat, pa vseeno.

Meni se niti S6 niti M9 nista pregrevala tisti čas, ko sem ju testiral... Si je pa kolega na svojem S6 Edge skoraj ožgal roko, ko je šel aparat na 86°C.

S810 na M9 deluje super in brez pregrevanja zaradi kovinskega ohišja in razpršitve toplote. Tako se površinsko najhitreje segreje vendar tudi najhitreje ohladi. Z3+ ima enako hibo kot S6 in to je toplotno izolativno steklo.

Sent from my HTC One_M8
Uporabniški avatar
rizevnarastek
AncientDroid
AncientDroid

Št. objave:#198  OdgovorNapisal/-a bertole » 24 jul 2015, 10:40

Js sm sm povedal svojo izkušnjo, drgač je super telefon, tut kamera ni slaba. Tko da bi komot z njim shajal.
Sta se pa Xperia in S6 na soncu ob slikanju precej bolj segrela.
Uporabniški avatar
bertole
Moderator
Moderator

Št. objave:#199  OdgovorNapisal/-a horsovski » 03 avg 2015, 21:57

Glede zgornjih težav s Simobilom in preklopu iz 4G na 3G/2G omrežja smo sedaj ugotovili da je kriv Simobil in da se te napake sedaj tudi zavedajo (ni prisotna pri drugih operaterjih). Napaka naj bi bila prisotna le na M9 modelu. Naj bi delali na popravku, kaj pa bo s tega pa bomo videli, upam da kmalu...
horsovski
TeenDroid
TeenDroid

Št. objave:#200  OdgovorNapisal/-a rizevnarastek » 04 avg 2015, 15:36

5.1 update je OTA, get it while it's hot.

Sent from my HTC One_M8
Uporabniški avatar
rizevnarastek
AncientDroid
AncientDroid

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mobilni telefoni

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov