NEXUS 6

Re: NEXUS 6

Št. objave:#76  OdgovorNapisal/-a Sport Driver » 17 okt 2014, 08:31

Bomo videli kako bo sploh z Nexusom 6 pri nas. RAM2 izgleda da ni uradni zastopnik. Slika
Sent from my Nokia Lumia 820 Tapatalk
Slika
Current: LG Nexus 5X Android 7.1.1 ; Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Andoid 4.4.2 KitKat
Uporabniški avatar
Sport Driver
VIP
VIP

Prejete zahvale: 99

Naprava: LG Nexus 5X Samsung Galaxy TabPro 10.1

Št. objave:#77  OdgovorNapisal/-a kmetek » 17 okt 2014, 09:02

da se vam enim da menjati telefone kot gate, res bedasto.
Uporabniški avatar
kmetek
AncientDroid
AncientDroid

Kraj: Kranj
Prejete zahvale: 52

Naprava: LG NEXUS 5

Št. objave:#78  OdgovorNapisal/-a el_diablo » 17 okt 2014, 09:08

Če je kaj bedastega, je to mnenje tvoje ;)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk 2

Uporabniku el_diablo so se za prispevek zahvalili: 3x
Gi3M0markic22Maxl
Uporabniški avatar
el_diablo
AncientDroid
AncientDroid

Prejete zahvale: 95

Naprava: Note3

Št. objave:#79  OdgovorNapisal/-a APM » 19 okt 2014, 10:58

Glede na to, da je N6 prevelik, razmisljam da bi nabavil novo Moto X. Se mi zdi še najbližje Nexusu in v normalni velikosti. Ampak glede na to, da sodec po review-ih kamera in baterija nista najboljsi, ne vem ce se mi splača menjat N5 zanj, ker razen lepše oblike in boljše izdelave ne bi veliko pridobil..

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
APM
AdultDroid
AdultDroid

Prejete zahvale: 6

Št. objave:#80  OdgovorNapisal/-a some1 » 19 okt 2014, 11:10

Sej v Lollipopu nej bi baterija bla boljsa, tak da bo na n5 in moto x tm tm. No, kot si ze sam ugotovil, da razen boljsega designa,snapdragona 801 ne bi veliko pridobil. Pomoje se bolj splaca pocakat na naslednje leto, pa bos lahko kaksen vecji upgrade pricakoval.
some1
WisdomDroid
WisdomDroid

Prejete zahvale: 19

Št. objave:#81  OdgovorNapisal/-a popay » 19 okt 2014, 11:33

Lep je za popizdit! Iz leta v leto se mi manjsa izbor high end telefonov samo zaradi velikosti. Naj mi nobeden ne rece, da S5 v zepu malo ne moti, pri sedenju ga moram dat na mizo kot iphone userji. V kolesarskem dresu zep do konca raztegnem, da ga lahko vzamem seboj.
Nexus 6 je bozanski, a zal dalec preveliki, si ga ne predstavljam v svojih rokah. Lahko si le kupim peder torbo, kjer ga bi nosil...Skoda, zaradi velikosti izgubljajo precej potencialnih kupcev, pa saj nismo babe s torbicami volumna 30l :/

Sent from my SM-G900F using Tapatalk 4
popay
WisdomDroid
WisdomDroid

Prejete zahvale: 22

Št. objave:#82  OdgovorNapisal/-a popay » 19 okt 2014, 11:45

Me je ze minilo zaradi stvari, ki mi gre ze pri S5 konkretno na jetra. Vidim da ima AMOLED zaslon.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk 4
popay
WisdomDroid
WisdomDroid

Prejete zahvale: 22

Št. objave:#83  OdgovorNapisal/-a Mtd » 19 okt 2014, 12:24

Meni osebno pa Amoled sede bolj kot IPS recimo.. Me pa moti (sicer nevem zakaj, ker tak načeloma menjavam telefone na pol leta), da lahko pride do burn in-a...
Sicer pa je tako ali tako, osebena preferenca glede ekranov.. Nekomu je pač bolj všeč Nasičenost, bolj živahne barve, ter bolj črno črna Amoleda, drugim pa more to real life prikaz IPS ekranov. Je pa res, da sedaj, ko sem bil nekaj časa na IPS zaslonih, me pri Amoledu prav moti, ko recimo scroolaš med ekrani, ko malo utripa.. Pač pikolovske zadeve.. Noben pa seveda ni popolen, to je dejstvo:)..
Velik problem, ki se pojavla zaradi velikosti je poleg (ne)upravljanja z eno roko tudi, vsaj zame delavno okolje.. Če delaš cel dan v pisarni, pomoje ni problema, če pa si skoz nekje na cesti, oz mobilen pa je 6" ogromno.. Da ne govorim o tistih, ki delajo v raznoraznih strokah in njihovo delo poteka nekje na terenu, ali pa tistih, ki pri svojem delu uporabljajo raznorazna orodja oz. fizično moč.
Pri slednjih je skoraj nuja uporaba zaščite... Meni osebno so najbolj všeč Spigenovi ovitki, ki so pa Note 3 naredili pravo opeko od telefona.. Potem si lahko samo predstavljam/o kako bo izgledal Nexus..
Problem nastane recimo tudi, ko hočeš opraviti neko malo bolj resno delo, pa nimaš pri roki recimo prenosnika, takrat ti je pa 6" premalo, enako je, ko hočeš pogledati nek film, saj gre, ampak izkušnja ni niti približno tako dobra kot na tablici, računalniku, ali TV-ju. YouTube valda, kaj druga pa ne. Potem spet, če nabaviš 6" telefon ti 7" tablica ne "nuca" kaj dosti, konec koncev, se ti ne splača zaradi 1" več imeti še eno napravo. Že N6 in N9 skupaj nista nek logičen nakup, če gledamo s tega zornega kota.. Valda je pa oboje super, sploh N9 mi je izredno všeč.. Pomoje je za "normalnega" userja na tem forumu, ki ima rad tehnologijo in ima o njej vsaj malo znanja najboljši nakup N5 + N9 ali OPO + N9, da zadovolji potrebe po vrhunskem telefonu in tablici (gledano s prespektive pure android fana, ki ne mara nekih skinov če Android)..
Jaz bom si skoraj sigurno enkrat lastil N6, ampak, ko bo cenejši oz pri Mobitelu, ker mi poteče Anex v pol leta..
Za N9 pa sem trdno odločen da bo moj. To je v bistvu prva tablica, ki me je res pritegnila, pa da se dejansko vidim, ki mi bo prišla prav.

Uporabniku Mtd so se za prispevek zahvalili:
enigma
Uporabniški avatar
Mtd
VIP
VIP

Prejete zahvale: 495

Naprava: Samsung Galaxy Note 3 & Nexus 9

Št. objave:#84  OdgovorNapisal/-a enigma » 19 okt 2014, 13:24

Strinjam se s tabo v vsem razen glede tablice ne. Sam tablico uporabljam le ko polnim telefon, za kako igro in v ekstremnih primerih za ogled filma (recimo ce pozabim prenosnik).glasbo sem si enkrat nalozo na tablico, ampak nisem nikoli poslusal, vedno s telefonom, tak da zdaj bol kot ne je tablica za igranje z romi, in da je pri roki ko telefon ni. Res je da imam sedem incno ampak si mislim, da bi vecjo uporabljal se manj. 34inch tv (povezan z racunalnikom za filme), 24inch ekran in stacionaren racunalnik (gaming predvsem), 13inch macbook (pisanje dokumentov, serije, filmi), 7inch tablica in 4.7inch telefon. Od tega je tablica dalec najmanj uporabljena in jo bom najmanj pogresal.
Tak da v to mojo uporabo bi 6incni telefon pasal, vendar si v praksi sebe ne predstavljam s tako velikim telefonon, ki gre zmano vsepovsod in mora biti zadeva prakticna... Bom si naredo model in bom malo primerjal oz. sprobal kak bi se to obneslo. Sicer pa tako dvomim, da bo nexus 6 pri nasih operaterjih... :)

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Slika
Slika

Uporabniku enigma so se za prispevek zahvalili:
Mtd
Uporabniški avatar
enigma
AncientDroid
AncientDroid

Kraj: Bizeljsko
Prejete zahvale: 226

Naprava: iPhone 11

Št. objave:#85  OdgovorNapisal/-a Mtd » 19 okt 2014, 14:40

Te razumem popolnoma..
Jaz se trenutno še odločam, kaj naredit.. razmišljal sem predvsem takole: Trenutno imam HP prenosnik, 55" TV in pa trenutno iPhone, do nedavnega sem pa imel še OPO in pa Nexus 10. OPO-ta sem prodal ker sem dobil odlično ponudbo, pa ker sem imel doma še iPhonea.. Ta mesec gre iPhone sigurno od hiše, odločam se pa spet med OPO in pa N5.. Nexus 10 sem prodal nekaj časa nazaj, ker ga praktično nisem uporabljal za nič..
Sedaj se praktično vsak dan vozim z vlakom cca. 1,5h v eno smer, pa vidim, koliko mi dejansko manjka Android in pa večji ekran. (recimo vsaj 4.7" da bi si lahko vmes prebral kako revijo, pogledal kak YT ali kaj podobnega..) Pa še signal na vlaku je na iPhoneu neprimerno slabši kot pa recimo na kolegovem ACE-u 2ki. Že zaradi tega vem, da bom neprimerno bolj zadovoljen z Androidom, kje je še vsa kostumatizacija, tweaki, romi, kerneli, ipd.. Kar hočem izpostaviti je, da je zame v tem primeru večji ekran velik plus, pa večja baterija in vse ostalo tudi.. Dvomim, pa da bo mi 6" telefon prišel prav kje drugje, zato mislim, da je za telefon OPO odlična izbira.
Problem oz. Dilemo pa imam, ker razmišljam, da če bi si nabavil N6, potem nevem, če bi sploh potreboval tablico. Jaz sem si tablico zamišljal predvsem za doma, in pa na kakih daljših poteh..
Doma zato, ker dejansko nimam več potrebe za prenosnika (ne rabim ga več toliko, koliko sem ga za faks).. Tako, da ga uporabljam vbistvu samo še za pisanje kakih poročil, za kako rahlo programiranje - bolj kakšno površinsko prilagajanje kode v romih, malo photoshopa.. ter za snemanje in gledanje filmov (za gledanje ga pa tako ali tako priklopim prek HDMI kabla na TV). Zato razmišljam, da bi prodal prenosnika in si omislil nekega stacionarca, za tisto delo, ki je nujno in ga morem opravljati na PC-ju.. To je pa nevem, max 2-3ure na dan (če sploh toliko) pa še HDMI lahko imam ves čas vklopljen v tem primeru v TV.. Pa še prenosnik se mi na čase pregreva, ob gledanju kakih HD filmov, ipd.. je pa res, da je star že okoli 2.5leti mogoče celo malce več.. Vglavnem, če bi si nabavil neki mid-range PC oz. posamezne konponente (vrjetno bom si ga sestavil sam) bo mi čisto zadoščal za neko normalno delo v photoshopu (ne nekaj uber profi). No v tem primeru bi mi tablica služila za vso tisto "lahkotno" delo, se pravi brskanje po spletu, fb, forumi, testiranje romov, tu in tam kakšna igrica in pa kak YT ipd.. Če grem v to, potem mi N6 pomoje ne koristi kaj preveč, ali pa mi koristi samo N6 in mi je tablica odveč, pri meni bi bilo racionalno gledano oboje totalni overkill.
No nekako se kot prvim nagibam k N5 / OPO in pa N9ki.. Je pa vsekakor N6 kr težko ne nabaviti, ker je res monster od telefona, praktično overkill na vseh področjih.. Še vedno pa ni to tak napredek, da bi ga bilo potrebno nabaviti, dokler ne pridejo na trg telefoni z 64bit procesorji, je pomojem vsak letošnjih flagship (pa še ene par lanskih, pa še kak predlanski (N4).. kr dosti future proof.
Če ima kdo kakšno idejo kako bi bilo fajn skombinirati stvari skupaj, pa se seveda priporočam:)

Uporabniku Mtd so se za prispevek zahvalili:
enigma
Uporabniški avatar
Mtd
VIP
VIP

Prejete zahvale: 495

Naprava: Samsung Galaxy Note 3 & Nexus 9

Št. objave:#86  OdgovorNapisal/-a Picaso » 19 okt 2014, 16:03

Prihaja pa na tržišče vedno več mobilnih ur,ki naj bi nadomestile tisti prvi stik s telefonom tako da ti ne bo treba za vsako malenkost(klic,sms,mail)in druga obvestila seči po telefon v žep,torbo,predal...Mogoče so tudi take kombinacije za premislit.
Uporabniški avatar
Picaso
Moderator
Moderator

Prejete zahvale: 831

Št. objave:#87  OdgovorNapisal/-a enigma » 19 okt 2014, 18:10

Da pametne ure so kar opcija, ki je vredna razmisleka. Hehe sicer samega me samsung odbija ampak na tej note seriji je pa nekaj, kar me privlaci in nevem, sedaj je kar na enkrat postal note 4 zelo zelo mogoca opcija zame za podaljsanje aneksa januarja, ce ze gledam za vecjimi telefoni :D vsekakor pa, ce se odlocim zanj, bom pogresal nexus feel :)

Slika
Slika
Uporabniški avatar
enigma
AncientDroid
AncientDroid

Št. objave:#88  OdgovorNapisal/-a Robierto » 19 okt 2014, 19:55

Meni pa tale ura nekak ni opcija. Ne bom si kupoval ure za 100 ali 200 evrov (ali kolikor že stanejo), zato da bom telefon za 600 evrov "skrival" v žepu ali torbici, ker je pač prevelik za opravljanje osnovnih funkcij telefona. Potem si raje kupim primeren telefon. Kot dolgoletni fan Nexusov mi je res škoda, da so zdaj na trg poslali tako gromozanski in drag aparat..
Uporabniški avatar
Robierto
AncientDroid
AncientDroid

Prejete zahvale: 119

Naprava: Nexus 5x

Št. objave:#89  OdgovorNapisal/-a KrLo » 19 okt 2014, 20:06

N5 ostaja se vedno super telefon in marsikdo ga bo se kupil ,tudi pri nas na forumu...
Tudi meni je nenormalno lep ampak ce malo trezno razmisljamo 6" telefon in 1cm debel hmmm.... Mam obcutek, da so sli res predalec, ne pravim da si ga kdaj v prihodnosti nebom lastil ( ze zaradi firbca ), ampak za neko normalno upravljanje pa je to prevec.

Poslano z mojega OnePlus One
Uporabniški avatar
KrLo
Administrator
Administrator

Kraj: Murska Sobota
Prejete zahvale: 4809

Št. objave:#90  OdgovorNapisal/-a Gi3M0 » 19 okt 2014, 20:23

Jaz recimo sem že globoko v pogajanjih :-P

Poslano z mojega SGP521
Slika
Uporabniški avatar
Gi3M0
Administrator
Administrator

Kraj: Cukeršpic
Prejete zahvale: 794

Naprava: G955F & SM-R760

Št. objave:#91  OdgovorNapisal/-a Likalnik » 19 okt 2014, 20:47

Mtd napisal/-a:Te razumem popolnoma..
Jaz se trenutno še odločam, kaj naredit.. razmišljal sem predvsem takole: Trenutno imam HP prenosnik, 55" TV in pa trenutno iPhone, do nedavnega sem pa imel še OPO in pa Nexus 10. OPO-ta sem prodal ker sem dobil odlično ponudbo, pa ker sem imel doma še iPhonea.. Ta mesec gre iPhone sigurno od hiše, odločam se pa spet med OPO in pa N5.. Nexus 10 sem prodal nekaj časa nazaj, ker ga praktično nisem uporabljal za nič..
Sedaj se praktično vsak dan vozim z vlakom cca. 1,5h v eno smer, pa vidim, koliko mi dejansko manjka Android in pa večji ekran. (recimo vsaj 4.7" da bi si lahko vmes prebral kako revijo, pogledal kak YT ali kaj podobnega..) Pa še signal na vlaku je na iPhoneu neprimerno slabši kot pa recimo na kolegovem ACE-u 2ki. Že zaradi tega vem, da bom neprimerno bolj zadovoljen z Androidom, kje je še vsa kostumatizacija, tweaki, romi, kerneli, ipd.. Kar hočem izpostaviti je, da je zame v tem primeru večji ekran velik plus, pa večja baterija in vse ostalo tudi.. Dvomim, pa da bo mi 6" telefon prišel prav kje drugje, zato mislim, da je za telefon OPO odlična izbira.
Problem oz. Dilemo pa imam, ker razmišljam, da če bi si nabavil N6, potem nevem, če bi sploh potreboval tablico. Jaz sem si tablico zamišljal predvsem za doma, in pa na kakih daljših poteh..
Doma zato, ker dejansko nimam več potrebe za prenosnika (ne rabim ga več toliko, koliko sem ga za faks).. Tako, da ga uporabljam vbistvu samo še za pisanje kakih poročil, za kako rahlo programiranje - bolj kakšno površinsko prilagajanje kode v romih, malo photoshopa.. ter za snemanje in gledanje filmov (za gledanje ga pa tako ali tako priklopim prek HDMI kabla na TV). Zato razmišljam, da bi prodal prenosnika in si omislil nekega stacionarca, za tisto delo, ki je nujno in ga morem opravljati na PC-ju.. To je pa nevem, max 2-3ure na dan (če sploh toliko) pa še HDMI lahko imam ves čas vklopljen v tem primeru v TV.. Pa še prenosnik se mi na čase pregreva, ob gledanju kakih HD filmov, ipd.. je pa res, da je star že okoli 2.5leti mogoče celo malce več.. Vglavnem, če bi si nabavil neki mid-range PC oz. posamezne konponente (vrjetno bom si ga sestavil sam) bo mi čisto zadoščal za neko normalno delo v photoshopu (ne nekaj uber profi). No v tem primeru bi mi tablica služila za vso tisto "lahkotno" delo, se pravi brskanje po spletu, fb, forumi, testiranje romov, tu in tam kakšna igrica in pa kak YT ipd.. Če grem v to, potem mi N6 pomoje ne koristi kaj preveč, ali pa mi koristi samo N6 in mi je tablica odveč, pri meni bi bilo racionalno gledano oboje totalni overkill.
No nekako se kot prvim nagibam k N5 / OPO in pa N9ki.. Je pa vsekakor N6 kr težko ne nabaviti, ker je res monster od telefona, praktično overkill na vseh področjih.. Še vedno pa ni to tak napredek, da bi ga bilo potrebno nabaviti, dokler ne pridejo na trg telefoni z 64bit procesorji, je pomojem vsak letošnjih flagship (pa še ene par lanskih, pa še kak predlanski (N4).. kr dosti future proof.
Če ima kdo kakšno idejo kako bi bilo fajn skombinirati stvari skupaj, pa se seveda priporočam:)

Jest bi na tvojem mestu naredil takole:

Prenosnika, če se ti res pregreva oziroma ni več v najboljši kondiciji bi ga menjal...vendar za prenosnika (nikoli ne veš kje rabiš računalnik in stacionarni komp je, če nisi nek hud gejmer ali kaj podobnega, da rabiš res težko zmogljiv računalnik brez veze kupovati). Prenosnika bi kupil 17-inč, z zmernimi specifikacijami, da ga še vedno lahko uporabljaš brez težav za katero koli težje oziroma bolj obširno delo s tipkovnico (igre,office,razno programiranje, photoshop, torrenti)....prav tako ga imaš vedno povezanega preko hdmi kabla na tv.

Nabavil bi si tablico N9, katera bi mi služila kot multimedija...spletno brskanje, yt, muska, razne igre, branje novic, forumi, romi itd....vsakodneva lahkotna uporaba (po domače...zabijanje cajta).

Telefon bi pa vzel N5 ali OPO, ker sta trenutno top telefona in to še dobro leto bosta. Cenovno sta daleč najbolj ugodna...

Na vlak boš lahko vzel ali telefon ali tablico....

tako boš ubistvu vse tri stvari: prenosnik, tablico in telefon dejansko uporabljal.

Nexus 6 bi pa trenutno izpustil...zakaj..mene osebno sama velikost ne moti toliko oziroma moral bi ga videti v živo...mogoče me bo pa sama velikost tudi motila....največja težava bo cena, ker bo 500e+ za pol manj denarja pa dobiš N5 oz OPO in ti bosta prav tako isto dobro služila...

Uporabniku Likalnik so se za prispevek zahvalili: 2x
andre323Mtd
Likalnik
AncientDroid
AncientDroid

Kraj: Lesce
Prejete zahvale: 59

Naprava: Nexus 6P

Št. objave:#92  OdgovorNapisal/-a n0_b0dy » 19 okt 2014, 21:07

V vsem se strinjam, sam tablco bi predlagal vecjo, ker se knjige lazje berejo, ce je tablica pokonci...

Uporabniku n0_b0dy so se za prispevek zahvalili:
Mtd
Uporabniški avatar
n0_b0dy
AncientDroid
AncientDroid

Naprava: Samsung Galaxy Tab 2 P5100 CM11

Št. objave:#93  OdgovorNapisal/-a undefined » 20 okt 2014, 12:54

Baje bodo začeli prodajat hlače z večjimi žepi.

Zame je pri N6 bolj kot velikost problem cena. Navajen sem da je Nexus poceni (sploh če kakšnega rabljenega ugodno dobiš / popraviš). Dejstvo da bi moral dat še 1x več pri pridobitvah pomoje ne odtehta (vsaj v praksi ne). Upam, da ne bom čez 1 mesec drugače govoril.
undefined
AncientDroid
AncientDroid

Prejete zahvale: 87

Naprava: hammerhead

Št. objave:#94  OdgovorNapisal/-a enigma » 20 okt 2014, 13:08

Cenejsa sta bila samo n4 in n5...

Slika
Slika
Uporabniški avatar
enigma
AncientDroid
AncientDroid

Št. objave:#95  OdgovorNapisal/-a KrLo » 20 okt 2014, 13:33

N6 in N4
Slika

Uporabniški avatar
KrLo
Administrator
Administrator

Št. objave:#96  OdgovorNapisal/-a Gi3M0 » 20 okt 2014, 14:29

Brick vs brick :roll:

Sent from my GT-S6500 using Tapatalk 2
Slika
Uporabniški avatar
Gi3M0
Administrator
Administrator

Kraj: Cukeršpic
Prejete zahvale: 794

Naprava: G955F & SM-R760

Št. objave:#97  OdgovorNapisal/-a Mič je pravi tič » 20 okt 2014, 15:20

Kakšen velikan! O0
Mič je pravi tič
AncientDroid
AncientDroid

Naprava: Huawei Mate 20 Pro

Št. objave:#98  OdgovorNapisal/-a Syrex » 20 okt 2014, 16:05

Ko ga poledaš polek N4 komaj vidiš kako je N6 lep :)
Syrex
AdultDroid
AdultDroid

Prejete zahvale: 10

Št. objave:#99  OdgovorNapisal/-a KrLo » 20 okt 2014, 16:32

Absolutno lep, ampak se vecji in debelejsi od njega :/ zgleda zdaj note serija neka povprecna velikost :D

Uporabniški avatar
KrLo
Administrator
Administrator

Št. objave:#100  OdgovorNapisal/-a primoz2500 » 20 okt 2014, 17:12

Vse lepo in prav ampak zakaj menjat prenosnika ker se pregreva? xD

Lepo se ga scisti, nanovo nalozi windowse pa nimas brezpotrebnih dodatnih stroskov.....Vsaj ce ti se specifikacije zadostujejo.....

Uporabniku primoz2500 so se za prispevek zahvalili:
Mtd
Uporabniški avatar
primoz2500
VIP
VIP

Kraj: Slovenska Bistrica / Maribor
Prejete zahvale: 976

Naprava: OnePlus One 64GB

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mobilni telefoni

Kdo je na strani