Vodič: Root, unroot in recovery tablice MEDION LIFETAB P9514

Teme ostalih tablic, ki jih ni mogoče uvrstiti v enega izmed zgornjih forumov.

Vodič: Root, unroot in recovery tablice MEDION LIFETAB P9514

Št. objave:#1  OdgovorNapisal/-a MMWolverine » 08 jul 2012, 12:39

Rootanje tabličnega računalnika MEDION LIFETAB P9514

OPOZORILO
Vse delate na lastno odgovornost in za morebitno okvaro vaše tablice ne odgovarjam. Če se držite opisanega postopka, do zapletov ne bi smelo priti.
Vodič je preveden in prirejen iz nemškega jezika. Za boljšo ponazoritev korakov sem dodal še slike LX terminala.

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Potrebujemo:
-- 32-bitni sistem LINUX ali

-- KNOPPIX Linux Live CD/DVD
(Sam sem uporabil DVD, ki sem ga bootal pri zagonu računalnika.)

-- Mapo z datotekami za rootanje operacijskega sistema:
- Root za Honeycomb 3.2
- Root za Ice Cream Sandwitch 4.0.3
------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. TEST

Pred samim rootanjem lahko v izogib napakam naredite test. Iz povezav zgoraj najprej prenesite ustrezno ZIP datoteko z root skripto in jo razpakirajte na namizje sistema Linux. Ves proces mora potekati v Linuxu, zato datotek ne zaganjajte iz Windowsov, USB-ključa ali zunanjega diska!

Tablice še NE priključite na USB. V Linuxu odprite terminal in z ukazom "cd" spremenite pot do mape (najlažje copy-paste):
Koda: Izberi vse
cd /home/knoppi/Desktop/Medion_LifeTab_P9514-Root_Tool
oz.
cd /home/knoppi/Desktop/Medion_LifeTab_P9514-Root_ICS_Tool

Nato vnesite naslednji ukaz:
./test.sh

Terminal mora izgledati tako:

Slika

Če se pojavi napaka »command not found«, potem pot do mape z root skripto ni prava ali pa ste se zatipkali.

Pustite terminal odprt, na tablici pa odkljukajte »USB razhroščevanje« (pojdite v Nastavitve / Možnosti za razvijalce ter potrdite »Odpravljanje težav s povezavo USB«). Tablico priključite na USB, pri čemer naj ekran ves čas sveti. Vpišite ukaz:
lsusb

Pojaviti se mora vrstica »0408:b009 Quanta Computer, Inc.«, oz. odvisno kateri PC imate, v mojem primeru »0b05:1788 ASUSTek Computer, Inc.«

Slika

Tablico odklopite iz USB porta.

2. DOSTOP V APX MODE

POZOR!!! Uporablja se t.i. »smrtonostna kombinacija«, po kateri se tablica znajde v opciji APX, iz nje pa se pride le s prepisom bootloada. V primeru, da tablica deluje mrtvo in root ni uspel, si pomagajte z recovery vodičem.

Tablico ugasnite in jo prižgite z naslednjo kombinacijo gumbov. Držite gumb VOLUME MINUS in pritisnite ter držite gumb POWER. Takoj ko se v zgornjem levem kotu zaslonu pojavi »booting…«, hitro v zaporedju pritiskajte gumbe:

1-krat VOLUME MINUS
2-krat VOLUME PLUS
1-krat VOLUME MINUS

Izpisovati se mora naslednje: count 1 count 2 count 3 count 4

Zaslon se bo izklopil in tablica bo neodzivna, če pa se zagon nadaljuje (MEDION logo, animacija itn.), je potrebno postopek ponoviti.

Tablico in PC zopet povežite z USB kablom in še enkrat vnesite ukaz:
lsusb

V kolikor vidite vrstico »0955:7820 NVidia Corp« je Lifetab pravilno povezan z računalnikom in lahko pričnete z rootanjem.

Slika

3. ROOTANJE TABLICE

Še enkrat naj opozorim, da za morebitno okvaro vaše tablice ne odgovarjam, vse kar delate je na vašo lastno odgovornost.

V terminal vpišite ukaz:
sudo ./root.sh

Sledite nalaganju skripte do okvirja, ki opozarja na vklop USB razhroščevanja. Če tega niste storili pred rootanjem, je postopek jasen: počakajte, da se tablica v celoti zažene, izklopite USB kabel, pojdite v Nastavitve / Možnosti za razvijalce ter potrdite »Odpravljanje težav s povezavo USB«. Priklopite USB in pritisnite ENTER. Root proces se bo zaključil in tablica se bo ponovno zagnala.

Slika

Če ste rootali sistem Honeycomb 3.2 bo po prvem zagonu melodija še prisotna, pri drugem pa ne več. Root za ICS 4.0.3 tega zvoka ne odpravi, saj ga lahko uporabnik sam aktivira/deaktivira v nastavitvah.

V kolikor je vse potekalo brez težav in med programi vidite aplikacijo "Superuser", je vaša tablica uspešno rootana.

Vir: http://www.handy-faq.de/forum/medion_lifetab_p9514/233735-brauche_hilfe_root_entfernen.html#post1875415

Unroot tabličnega računalnika MEDION LIFETAB P9514

Opozorilo! Sistemska opcija »Ponastavitev na tovarniške nastavitve« ne odpravi roota, temveč je potrebno uradno izdan programski paket (firmware) prepisati čez rootanega. Pri tem morate paziti, da sta različici enaki, saj novi firmware ni mogoče zamenjati s starim.

Preden se lotite dela, mora biti baterija povsem napolnjena ali vsaj priključena na napajalnik.

Najprej si iz priloženih povezav prenesite ustrezen firmware. Nerazpakirano ZIP datoteko kopirajte v notranji (/sdcard oz. /Int-memory) ali v zunanji pomnilnik tablice (/Ext-memory).
- Originalni Honeyomb 3.2 Firmware (MD_LIFETAB_P9514.20111201.245)

- Posobljeni Honeycomb 3.2 Firmware (MD_LIFETAB_P9514.20120311.4)

- ICS 4.0.3 Firmware (Lifetab_p9514.20120608.7-ICS-signed-ota-update-20120608012946)

- ICS 4.0.3 Update 2 Firmware (Lifetab_p9514.20120703.8-ICS-signed-ota-update-20120703162555)

Opisana sta dva načina ponastavitve firmwara:

1. NAČIN
V upravitelju aplikacij ali v predalu odprite program »Upgrade system« in izberite [Internal Storage] ali [uSD-Card]. Izberite preneseno ZIP datoteko in pritisnite »Upgrade«. Po 100% končanem procesu bo root odpravljen (aplikacije »Superuser« ne bo več), tablica pa ponastavljena na tovarniške nastavitve.

2. NAČIN
Pri drugem načinu je potrebno priti v Android system recovery.
Tablico prižgite na naslednji način: držite gumb VOLUME PLUS in pritisnite gumb POWER za ca. 3 sekunde, dokler se v levem zgornjem kotu ne pojavi vrstica »OTA…«, nato pa hitro pritisnite kombinacijo gumbov:

1 x VOLUME MINUS
2 x VOLUME PLUS
1 x VOLUME MINUS

Izpisovati se mora: count 1 count 2 count 3 count 4

V meniju »Android system recovery« za navigacijo in izbiranje pritiskajte gumba VOLUME MINUS in PLUS, za potrjevanje pa gumb POWER.

Izberite in potrdite »apply update from external storage«. Izberite preneseno ZIP datoteko in potrdite. Firmware se bo naložil, nato pa je potrebno potrditi še »wipe data/factory reset«. Po kratkem procesu se bo tablica ponovno zagnala s sveže naloženim sistemom. Prvi zagon lahko traja nekaj časa.

Slika

Root je s tem odpravljen in sedaj lahko uveljavljate garancijo.

Vir: http://www.handy-faq.de/forum/medion_lifetab_p9514/233735-brauche_hilfe_root_entfernen.html#post1875415

Recovery tabličnega računalnika MEDION LIFETAB P9514

V primeru, da tablica obstane v APX Mode (Bootloader), sledite naslednjim navodilom. Ves proces mora potekati v Linuxu (možno tudi KNOPPIX Linux Live CD/DVD), zato datotek ne zaganjajte iz Windowsov, USB-ključa ali zunanjega diska!

Prenesite datoteko: http://www.mediafire.com/file/ikv3gl...o/recovery.zip

ZIP razpakirajte na Linux namizje in odprite terminal ter spremenite pot do mape (copy-paste):
cd /home/knoppix/Desktop/recovery

Za test v terminal vpišite:
lsusb

Če na terminalu piše »0955:7820 NVidia Corp« pomeni, da je tablica povezana z računalnikom. V nasprotnem primeru držite gumb VOLUME MINUS in s sponko pritisnite gumb RESET, dokler se v zgornjem levem kotu ne pojavi »booting«.... Hitro pritiskajte kombinacijo gumbov:

1-krat VOLUME MINUS
2-krat VOLUME PLUS
1-krat VOLUME MINUS

Izpisovati se mora naslednje: count 1 count 2 count 3 count 4

Še enkrat test z lsusb in če tokrat piše »0955:7820 NVidia Corp« vpišite ukaza:
sudo ./nvflash -r --download 6 recovery.img
sudo ./nvflash -r --download 7 boot.img

Vmes 2x javi napako, vendar vseeno dajte v ponovni zagon, nato pa vpišite še:
sudo ./nvflash --bct flash.bct --bl bootloader.bin --download 4 bootloader.bin –go

Izpis procesa v terminalu je:

:~/home/knoppix/Desktop/recovery$ sudo ./nvflash -r --download 6 recovery.img
[sudo] password for me:
Nvflash v1.6.71610 started
[resume mode]
connection failed NvError 0x8

:~/home/knoppix/Desktop/recovery$ sudo ./nvflash -r --download 7 boot.img
[resume mode]
connection failed NvError 0x8

:~/home/knoppix/Desktop/recovery$ sudo ./nvflash --bct flash.bct --bl bootloader.bin --download 4 bootloader.bin --go
rcm version 0X20001
System Information:
chip name: t20
chip id: 0x20 maj
.
.
.

Zagon tablice mora sedaj potekati brez težav.

Vir: http://www.handy-faq.de/forum/medion_lifetab_p9514/231010-medion_lifetab_p9514_root_rooten-16.html

Če sem vam bil v pomoč, se mi dobrodušno zahvalite!
;D
MMWolverine
AncientDroid
AncientDroid

Prejete zahvale: 510

Re: Vodič: Root, unroot in recovery tablice MEDION LIFETAB P

Št. objave:#2  OdgovorNapisal/-a boss_y » 08 jul 2012, 15:15

Noro, se dobr da ga nisem kupu! :D

Sent from my U8800 using Tapatalk 2
boss_y
AdultDroid
AdultDroid

Prejete zahvale: 10

Št. objave:#3  OdgovorNapisal/-a finsi » 08 jul 2012, 17:47

Kaj ta postopek velja tudi za tablico lifetab P9516
finsi
BabyDroid
BabyDroid

Prejete zahvale: 0

Št. objave:#4  OdgovorNapisal/-a MMWolverine » 08 jul 2012, 18:23

Ne, velja samo za starejši model. Firmwara sta namreč različna. Kot je meni znano je root postopek pri P516 podoben ali celo enak tablici Lenovo IdeaPad K1. Vsaj do nedavnega je bilo tako, ne vem pa če je še po posodobitvah.
MMWolverine
AncientDroid
AncientDroid

Št. objave:#5  OdgovorNapisal/-a MMWolverine » 16 avg 2012, 17:00

Očitno si tablice noben ne upa rootat... al pa je uspel in jst niti vem ne. :D
Če slučajno kdo rabi povrnjeno stanje, je tukaj zadnja ICS posodobitev.

Lifetab_p9514.20120719.2-ICS-signed-ota-update.zip
MMWolverine
AncientDroid
AncientDroid

Št. objave:#6  OdgovorNapisal/-a boriss30 » 16 avg 2012, 20:15

Lp. Sem laik za root pa me zanima, če lahko tudi za asus tf300t ?
boriss30
TeenDroid
TeenDroid

Prejete zahvale: 1

Št. objave:#7  OdgovorNapisal/-a MMWolverine » 16 avg 2012, 21:33

boriss30 napisal/-a:Lp. Sem laik za root pa me zanima, če lahko tudi za asus tf300t ?

Torej še enkrat. Po tem postopku se lahko roota SAMO omenjeno tablico. Če bi rootal Asusa, se ta ne bi več normalno zagnal ali pa bi ga celo brickal.

Ne vem sicer, če je že kdo na tem forumu objavil vodič za TF300T, ampak rootanje je zlo preprosto. Tukaj so navodila v angleščini.

http://www.androidauthority.com/transformer-pad-tf300t-root-97758

Upam, da pomaga...
MMWolverine
AncientDroid
AncientDroid

Št. objave:#8  OdgovorNapisal/-a boriss30 » 16 avg 2012, 22:40

Ja sej to sem mislil,sam sem glupo vprasal. Ok hvala
boriss30
TeenDroid
TeenDroid

Prejete zahvale: 1

Št. objave:#9  OdgovorNapisal/-a MMWolverine » 22 nov 2012, 13:45

Rootanje tabličnega računalnika MEDION LIFETAB P9514 v sistemu WINDOWS

OPOZORILO
Vse delate na lastno odgovornost in za morebitno okvaro vaše tablice ne odgovarjam. Če se držite opisanega postopka, do zapletov ne bi smelo priti.
Vodič je preveden/prirejen iz angleškega in nemškega jezika. Za boljšo ponazoritev korakov sem dodal še slike cmd terminala.

1. Iz spletne strani si prenesite najnovejšo .zip datoteko z root skripto: LINK
2. Razpakirajte .zip datoteko, npr. na namizje.
3. Na tablici izberite »USB razhroščevanje« (pojdite v Nastavitve / Možnosti za razvijalce ter potrdite »Odpravljanje težav s povezavo USB«).
4. Odprite razpakirano mapo, držite tipko »SHIFT« in z desnim gumbom miške kliknite na mapo »stuff«. V meniju izberite »Odpri ukazno okno tukaj«. (Daljša pot: Start meni / Zaženi... / cmd, nato pa z ukazom "cd" ročno poiščete mapo)
5. Odprl se bo cmd terminal, kamor vpišite »adb devices« in preverite, da je računalnik prepoznal tablico. Če je ni, si pomagajte z vodičem za namestitev gonilnikov: LINK

Slika

6. Zaženite »Runme.bat« in izberite »Device type: 2) Special (for example: Sony Tablet S, Medion Lifetab)«, pod »Special mode« pa izberite »1) Root«.
Slika

7. Sledite navodilom procesa (potrjujte z "ENTER"), na tablici 2x potrdite obnovitev brez da bi vnesli geslo (v cmd terminalu se bodo pojavljale napake, ki pa jih lahko spregledate).
SlikaSlika

8. Tablica se bo ponovno zagnala, na njej pa se bo odprl modri terminal. Vanj vpišete naslednja ukaza (napako zapisovanja lahko spregledate):
/data/local/tmp/onload.sh
Pritisnite »ENTER«

/data/local/tmp/onload2.sh
Pritisnite »ENTER«

Za nadaljevanje pritisnite »ENTER« na terminalu računalnika.

9. Tablica se bo še 1x ponovno zagnala.
10. Odprite aplikacijo SuperSU in posodobite knjižnjice, nato pa v programu ES File Manager pod "Settings" odkljukajte »Root«.
11. S tem je vaša tablica dokazano rootana.

Za nazornejšo predstavo celotnega postopka si oglejte video (od 5:55):YouTube
Vir 1: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886460
Vir 2: http://www.handy-faq.de/forum/medion_lifetab_p9514/231010-medion_lifetab_p9514_root_rooten-28.html#post2216790 (post #546)
Zadnjič spremenil MMWolverine, dne 22 nov 2012, 14:40, skupaj popravljeno 4 krat.
MMWolverine
AncientDroid
AncientDroid

Št. objave:#10  OdgovorNapisal/-a MMWolverine » 22 nov 2012, 14:07

Tale tema že nekaj časa miruje, zato sem ob svojem jubileju (100. objava in končno polnoletnost!) prispeval vodič za rootanje v windowsih. Možno je, da opisani postopek deluje tudi na drugih tablicah, tu mislim predvsem na Medion Lifetab P9516. Ker pa ne želim dati roke v ogenj, so vaše informacije o uspelih/neuspelih poskusih več kot dobrodošle. Tako da, kar veselo na delo, pa poročat. :D
MMWolverine
AncientDroid
AncientDroid

Št. objave:#11  OdgovorNapisal/-a MMWolverine » 13 jan 2013, 13:55

Tukaj najdete ClockWorkMod Touch Recovery 6.0.2.7. Zaenkrat vodiča ne bom prevajal, razen na izrecno željo.
http://forum.xda-developers.com/showthr ... st36653762
MMWolverine
AncientDroid
AncientDroid

Št. objave:#12  OdgovorNapisal/-a Boklavdi » 21 sep 2014, 23:39

Zivijo,

Imam dve zadevi. GSM model Oneplus One, ki seka z nadzvocno hitrostjo.
Imam pa tudi Hoferjevo tablico LIFETAB model E10312.
Lepo bi prosil za nasvet ali mnenje kako in ce sploh lahko omenjeno tablico rootnem na custom room CyanogenMod. Da mi go tako vsaj priblizno normalno delalo.

Hvala za vse namige.

Lp Boris
Boklavdi
BabyDroid
BabyDroid

Št. objave:#13  OdgovorNapisal/-a MMWolverine » 22 sep 2014, 12:18

Pozdravljen Boris,

tvojo tablico se da rootat, našel pa sem dva vodiča:
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2376077
http://www.android-hilfe.de/6662274-post3.html

Nemški se mi zdi lažji in če na hitro poslovenim:
1. aktiviraš USB razhroščevanje (Nastavitve - O tabličnem računalniku - 7x klineš na Delovna različica)
2. iz Play Store si naložiš SuperSU
3. povežeš tablico z računalnikom
4. preneseš Cydia Impactor: http://www.cydiaimpactor.com/ in zaženeš
# drop SuperSU su to /system/xbin/su

Custom roma za omenjeno tablico nisem zasledil, itak lahko z rootom odstraniš bloatware ter s tem pohitriš sistem.
MMWolverine
AncientDroid
AncientDroid

Št. objave:#14  OdgovorNapisal/-a Boklavdi » 23 sep 2014, 10:18

Živijo,

hvala za nasvet,..sicer mi ni čisto jasno,...bloatware pa to... :-[ .
Tudi Cydia Impactor mi je neznanka,...

Sem imel v mislih CM11 :) .

Hvala vseeno.

lpB
Boklavdi
BabyDroid
BabyDroid

Št. objave:#15  OdgovorNapisal/-a MMWolverine » 23 sep 2014, 12:23

Bloatware so nepotrebne aplikacije, pri Medionu običajno Aldi-Hofer, Kaspersky antivirus itn. Nekatere lahko normalno izbrišeš, nekatere pa so v sistemski particiji in jih lahko odstraniš samo z root dostopom. Root je primeren tudi za varnostno kopiranje npr. s Titanium Backup in da odstraniš oglase v brezplačnih aplikacijah.

Cydia Impactor je program, ki ga na PC-ju enostavno razpakiraš in zaženeš "Impactor.exe". Povežeš tablico na PC ter klikneš Start, da se naloži root. Potem pa v SuperSU aplikaciji na tablici aktiviraš root (opcija "Normal") in to je to. Root odstraniš iz SuperSU pred vsakim nameščanjem posodobitev, če imaš že android 4.3 potem verjetno posodobitev ne bo več.

Glede CM11, vem da se sliši privlačno, sploh ko primerjaš OnePlus One. Ampak CyanogenMod ekipa ustvarja ROM-e samo za popularne naprave, ker pa ima LifeTab serija že tolk tablic, se nobenmu ne splača razvijat. Mislim da obstaja CM10 samo za P9516, mogoče še katera, ampak E10312 nisem našel.
MMWolverine
AncientDroid
AncientDroid

Št. objave:#16  OdgovorNapisal/-a Boklavdi » 24 sep 2014, 23:06

Hvala lepa za konkreten odgovor.
Bom najverjetneje odstranil odvečne programe, kot omenjaš. Ja mi gre res na živce, ko sem in tja priložnostno vzpostavim factory default pa potem teži z odvečno kramo...

Res hvala še enkrat.

LpB
Boklavdi
BabyDroid
BabyDroid

Vrni se na Ostali tablični računalniki

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov