Ni sporočil/zgodovine klicev

Forum je namenjen splošnim nasvetom v povezavi z Android napravami.

Ni sporočil/zgodovine klicev

Št. objave:#1  OdgovorNapisal/-a celjan38 » 25 maj 2017, 18:35

Pozdravljeni.

Poslal sem sms. Ob tem se je telefon ugasnil - prisilno. Po ponovnem zagonu pa ni več zgodovine klicev in sporočil. Varostnih kopij tako ali tako nimam. Obstaja kak način pridobiti nazaj vsaj sporočila?

Hvala
celjan38
BabyDroid
BabyDroid

Prejete zahvale: 0

Re: Ni sporočil/zgodovine klicev

Št. objave:#2  OdgovorNapisal/-a darkside » 25 maj 2017, 20:24

žal ni možno pridobiti nazaj. a to so izginila samo sporočila in zgodovina klicev ali še kaj?

v prihodnje lahko oboje varnostno kopiraš po tem postopku: http://androidvodici.blogspot.si/2014/0 ... embna.html
Obvezno branje bloga vsem neveščim uporabnikom Android sistema preden pride do problemov izgube podatkov ter ostalih stvari -> KLIK
Uporabniški avatar
darkside
Moderator
Moderator

Prejete zahvale: 1649

Naprava: Samsung Galaxy S9+

Št. objave:#3  OdgovorNapisal/-a celjan38 » 25 maj 2017, 20:39

Ja to dvoje pogrešam. :) ni zgodovine klicev in sms. Sem pa našel v mapi mmssms.db.corrupt file, ki sem ga odprl v beležnisi in so notri sporočila plus še ostali nepoznani znakci, kar se mi zdi smiselno. Odprl sem tudi file mmssms.db1, kjer je bil pa zaden sms, edini, ki sem ga po tem poslal. Sem zamenjal ta file z onim corrupt, ampak ko rebootam telefon in grem v sporočila, se mi odpre zadnji poslan, ta edini po brisanju. Kar mi je čudno. Kot da ni to prava datoteka za SMSe. Sedaj pa en vem kako naprej.

Če bi obstajal program, konverter, ki bi to *.corrupt, ki vsebuje sporoila pretvoril ali papopravil. Morda je le kak znak, del datoteke pokvarjen.

Bom probal še ta corrupt file prestavit an drug telefon. Da bi vsaj toliko usposobil, da naredim backup smsov, pol naprej ni problema več :)

Če imaš kakšno idejo kako bi to rešil sedaj, te lepo prosim.
celjan38
BabyDroid
BabyDroid

Št. objave:#4  OdgovorNapisal/-a darkside » 25 maj 2017, 21:00

probaj pa tale vodič https://forum.xda-developers.com/showth ... ?t=1683608
tukaj jih pretvori v xml in potem bi mogoče šlo z restore funkcijo
Obvezno branje bloga vsem neveščim uporabnikom Android sistema preden pride do problemov izgube podatkov ter ostalih stvari -> KLIK
Uporabniški avatar
darkside
Moderator
Moderator

Št. objave:#5  OdgovorNapisal/-a celjan38 » 26 maj 2017, 00:27

ja, v bistvu ne bo šlo. saj ne s to metodo. mmssms.db je dejansko pokvarjen. zato ga tudi sam telefon ne more prikazat. rabil bi kak program, ki je prav namenoma za ta primer narejen. ali se mi zdi da ga ni. seveda bom iskal dalje. so pa dobrodošla tudi tvoja pomoč.
celjan38
BabyDroid
BabyDroid

Št. objave:#6  OdgovorNapisal/-a darkside » 26 maj 2017, 08:01

Zal to je edino kar mi je uspelo najdit

Poslano z mojega SM-G930F z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
darkside
Moderator
Moderator

Vrni se na Splošni nasveti

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost