Kako narediti totalen backup

Forum je namenjen splošnim nasvetom v povezavi z Android napravami.

Kako narediti totalen backup

Št. objave:#1  OdgovorNapisal/-a yyyeb » 13 feb 2017, 20:26

Pozdrav. Imam samsung galaxy s5. telefon je rootan. na novo sem naložil en firmware preko odina. z titanium backup sem zbrisal vse nepotrebne programe. sedaj še preden začnem nalagat različne aplikacije bi si rad naredil neke vrste backup, takšen, da ko bi naslednjič naredil factory reset, se mi naloži takšen android kot sem ga naredil. se pravi brez reklamnih programov in še brez naloženih aplikacij. je to možno naredit?
yyyeb
AdultDroid
AdultDroid

Prejete zahvale: 0

Re: Kako narediti totalen backup

Št. objave:#2  OdgovorNapisal/-a PINki » 13 feb 2017, 22:00

Če imaš custom recovery lahko narediš totalen backup.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
PINki
WisdomDroid
WisdomDroid

Prejete zahvale: 37

Št. objave:#3  OdgovorNapisal/-a yyyeb » 14 feb 2017, 09:54

Sem našel nandroid backup z custom recovery. a mi to backupa vse programe in tudi podatke? se pravi tudi moja uporabniška imena, gesla, bookmarkse...?
yyyeb
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#4  OdgovorNapisal/-a antonini » 14 feb 2017, 11:43

Zakaj pa ne narediš backupa z Titanium Backupom? TWRP je tudi odlična ideja. lp

Sent from my A0001 using Tapatalk
Uporabniški avatar
antonini
AncientDroid
AncientDroid

Prejete zahvale: 151

Naprava: One+1

Št. objave:#5  OdgovorNapisal/-a yyyeb » 14 feb 2017, 12:26

torej se da na ta način tudi. z titaniumom? ker google backup je kar nekaj brezveze. ni to kar hočem
yyyeb
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#6  OdgovorNapisal/-a antonini » 14 feb 2017, 16:00

Titanium ti naredi backup aplikacij in nastavitev, za slike uporabi Dropbox ali kaj podobnega.

Sent from my A0001 using Tapatalk
Uporabniški avatar
antonini
AncientDroid
AncientDroid

Prejete zahvale: 151

Naprava: One+1

Št. objave:#7  OdgovorNapisal/-a PINki » 14 feb 2017, 18:02

Z titanium bo moral vseeno prvo namestiti rom, in potem lahko nazaj naloži aplikacije in appe. On pa nima instaliranega nič dodatnega razen tega da je izbrisal nekaj sistemskih aplikacij, ki jih ne potrebuje. Nandroid backup je kar iščeš. Shrani rom, appe, nastavitve,... Skratka celo sliko telefona.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
PINki
WisdomDroid
WisdomDroid

Prejete zahvale: 37

Št. objave:#8  OdgovorNapisal/-a dunda » 22 mar 2017, 08:19

Po daljšem času se spet "igram" z nameščanjem različnih ROMov. In glavna težava je, kako narediti backup in restore vseh aplikacij in nastavitev (tako tistih v aplikaciji, kot sistemskih).
Ideja je jasna - kupiš Pro Titanium, ga namestiš in klikneš na Backup (all app and Settings). Potem namestiš nov ROM, Titanium in Restore ... ja - v teoriji. Meni pri restavriranju vrne aplikacije, pri zadnjem delu (verjetno sistemskem) pa obstane in konec. Gre pa za isti ROM, le novejša verzija (pričakoval bi težave pri prehajanju med ROMi). In potem spet nekaj ur mine, da človek vse nastavi.

Kako to rešujete drugi? Tisti, ki menjate ROMe seveda.
dunda
AncientDroid
AncientDroid

Prejete zahvale: 27

Št. objave:#9  OdgovorNapisal/-a Picaso » 22 mar 2017, 09:58

dunda napisal/-a:Kako to rešujete drugi? Tisti, ki menjate ROMe seveda.

Nobeden več ne menjava ROMov. Vsaj ne toliko kot včasih. ;)
Kakšne ROMe custom ali uradne?
Imaš telefon rootan? Naložen TWRP?
Uporabniški avatar
Picaso
Moderator
Moderator

Prejete zahvale: 837

Št. objave:#10  OdgovorNapisal/-a darkside » 22 mar 2017, 13:59

mi uradni rom sedaj čisto zadostuje saj ni več slab kot je bilo včasih. nastavitve si ponovno nastavim, za ostalo pa imam helium.
Obvezno branje bloga vsem neveščim uporabnikom Android sistema preden pride do problemov izgube podatkov ter ostalih stvari -> KLIK
Uporabniški avatar
darkside
Moderator
Moderator

Prejete zahvale: 1649

Naprava: Samsung Galaxy S9+

Št. objave:#11  OdgovorNapisal/-a dunda » 22 mar 2017, 19:58

Picaso napisal/-a:
dunda napisal/-a:Kako to rešujete drugi? Tisti, ki menjate ROMe seveda.

Nobeden več ne menjava ROMov. Vsaj ne toliko kot včasih. ;)
Kakšne ROMe custom ali uradne?
Imaš telefon rootan? Naložen TWRP?

Ja, to itak - root in TWRP. Saj je vse ok, zanima me samo, kako s čim manj dela zamenjati ROM. Saj to prakticiram, če nisem bil jasen ... le časa mi veliko vzame.
Delno tudi zaradi službenih dolžnosti to počnem - zaradi testiranj, malo pa za svoj gušt.
dunda
AncientDroid
AncientDroid

Št. objave:#12  OdgovorNapisal/-a Picaso » 23 mar 2017, 07:51

Ne vem no, če bi to počel (oz. počnem) se pravi testiraš, se igraš z menjavo ROMov, verjetno ne daješ naj nekih pomembnih podatkov in tudi v aplikacijah, igrah verjetno ni veliko oz. nekih pomembnih podatkov. Dobro vemo, no vsaj jaz še nisem naletel na nek custom ROM, ki bi deloval v nulo, zato ni obstal na telefonu več kot par dni, vemo tudi, da je potrebno večkratno resetiranje le tega in povsem nelogično bi bilo nanj dajat neke pomembne podatke. Tudi če sem to počel sem počel na nekem sekundarnem telefonu.
No kakorkoli, če pa že bi pa to delo morali najbolje opravit Pro Titanium, seveda za popoln backup tudi date aplikacij potrebuješ root, (zakaj ti to ne naredi, ne vem, mogoče težava v ROMu, sami aplikaciji Titanium, rootu...) potem nandroid backup preko custom recoverya CWM, TWRP.
http://www.makeuseof.com/tag/what-is-a- ... s-it-work/
in podobno.
Sam, predvsem pri menjavi uradnih ROMov uporabljam (kot je tudi omenil že darkside) Helium, ki izvrstno opravi svoje delo.
Nekaj si lahko prebereš tudi preko linka v mojem podpisu.
Ostale nastavitve, če že testiraš si pa itak sproti nastavljaš, vsaj potem vidiš kaj dela in kaj ne. Saj v tem je point testiranja, kaj ne. ;)
Uporabniški avatar
Picaso
Moderator
Moderator

Prejete zahvale: 837

Št. objave:#13  OdgovorNapisal/-a dunda » 23 mar 2017, 08:03

Bom pogledal ta Helium ...
Nekateri ROMi so zelo zelo v redu ... ampak večina ima tudi nadgradnje rešene tako, da nimajo OTA nadgradnje in pogosto se predlaga "clean install". Takrat pa izgubiš vse ... in teh nastavitev je toliko, da to ni res. Pa ne vem, mogoče Titanium vsega tega ne shrani, kaj pa vem.
Recimo - desetine nastavitev v samem Androidu, pa pri nekaj navigacijah aktivacije, pa potem spet zemljevidi, pa prijave v vseh živih programih ... skratka šele po nekaj dneh je vse vzpostavljeno nazaj. Zato sprašujem. Saj naredim tudi kakšen Nandroid backup, ampak tisto pač naredi celo kopijo za popolni kreš sistema. Jaz pa nekako iščem čim udobnejšo rešitev za te jebene nastavitve. Verjetno bo najboljša rešitev uporaba MultiROM rešitve. Imaš pač poseben del, kjer se "igraš"
dunda
AncientDroid
AncientDroid

Vrni se na Splošni nasveti

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost