Android One na Samsung Note 2?

Forum je namenjen splošnim nasvetom v povezavi z Android napravami.

Android One na Samsung Note 2?

Št. objave:#1  OdgovorNapisal/-a mfaganel » 13 dec 2020, 21:03

Pozdravljeni,

Priznam, od prvega iPhona dalje sem na teh napravah, a počasi sem se že malce naveličal. Ker se mi v predalu valja Galaxy Note 2, sem pomislil, da bi ga aktiviral, a mi gredo tej “preoblečeni” Androidi na živce...
Ker se na Android ne spoznam prav dosti me zanima:
1. Ali se lahko na ta aparat inštalira Android One (če se ne motim, se tako reče tistemu “čistenu” Androidu)?
2. Če se lahko, bi potemtakem bila uporaba “neomejena”... mislim, bi lahko uporabljal vse Googlove storitve in tržnico brez težav?
3. Če se da namestiti, kje in kdo mi lahko to uredi, namesti (relacija LJ —> Kamnik) in koliko stane taka namestitev?

Hvala,
Matej
mfaganel
BabyDroid
BabyDroid

Prejete zahvale: 0

Re: Android One na Samsung Note 2?

Št. objave:#2  OdgovorNapisal/-a Picaso » 13 dec 2020, 23:30

Ni potrebe, da odpiraš več enakih tem. Če bi kdo imel namen odgovorit, bi ti odgovoril že v prvi temi, kjer si spraševal.

1. Kot prvo je vprašanje koliko je to smiselno nalagat na 8 let star telefon, če tudi bi mu namestil kakšen custom rom (če sploh obstaja kaj podobnega še za ta model, že dolgo tega nisem delal) in na Note 2 to ne bi več počel, ker je bolje kupit nek nizkocenovni android telefon, ki bo deloval bolj tekoče kot Note 2 z kakšnim novejšim custom romom.
2.Ne vem kaj to misliš pod neomejeno. Seveda z namestitvijo gapsov in googlovim računom bi lahko uporabljal google play storitve.
3.To ti pa ne znam povedat. Če se kdo javi na forumu, ki je iz tistih koncev in to zna namestit ali pač neseš na kak privat servis kjer bi se s tem ukvarjali. Lahko pa ga bi tudi poslal komu po pošti in bi ti to uredil. Imamo veliko strokovnjakov na forumu.

Moj nasvet. Kupi si raje kak nov Android telefon, če tudi nizkocenovni, potem boš pa videl, če ti odgovarja pa greš lahko potem naprej. Če boš to delal na Note2 se ti bo android zasral.
Če ti nova android "preobleka" na Samsungu ni všeč, ki je precej drugačna od tiste izpred let ti priporočam, da si raje omisliš kakšnega Pixla.
Uporabniški avatar
Picaso
Moderator
Moderator

Prejete zahvale: 840

Vrni se na Splošni nasveti

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov