Desire ~ ROOT

Re: Vodič: Rootanje HTC Desire

Št. objave:#226  OdgovorNapisal/-a zmajcek13 » 10 feb 2012, 20:48

Hvala za trud ter voljo! Se pravi da lahko zadevo ponovim po vodiču za usb brick škodit ne more če naredim vse pravilno :)
zmajcek13
TeenDroid
TeenDroid

Prejete zahvale: 2

Št. objave:#227  OdgovorNapisal/-a rawdealer » 10 feb 2012, 20:52

Imaš pa tudi gumb hvala ;)

Škodit v bistvu nima kaj...le večkrat preberi, da boš razumel preden kaj narediš, če bo kakšno vprašanje ga postavi tja, bodo videli tudi buneech, skodri in ghepardus.

rawdealer

Št. objave:#228  OdgovorNapisal/-a zmajcek13 » 10 feb 2012, 21:03

Javim če je pomagalo drugače pač ostanem na tem ker druge ideje nimam več... :-\ :-[ Se bm jutr zraven usedel... Hvala še nekrat..
L.P. Matjaž
zmajcek13
TeenDroid
TeenDroid

Št. objave:#229  OdgovorNapisal/-a zmajcek13 » 11 feb 2012, 15:03

Še vedno isto sr...."%$" validation error:backup cid is missing...

zdej mi je pa zmanjkalo idej :p
zmajcek13
TeenDroid
TeenDroid

Št. objave:#230  OdgovorNapisal/-a rawdealer » 11 feb 2012, 16:15

Treba bo preverit CID in ocitno spremenit/vnest v firmware, ker si ocitno nekje nekaj pihnil mimo takrat. Najboljse, da das nekomu v tvoji okolici telefon, da ga porihta.....malo bolj se bo moral spoznat nabte zadeve ;)

Sent with a cold beer in my hand :)
rawdealer

Št. objave:#231  OdgovorNapisal/-a zmajcek13 » 11 feb 2012, 18:24

Hahaha zadnja opcija katero sem probal je uspela..... :)) najprej začasni root z visonary + potem pa z njim kar permanent in delovalo!! smo že na s-off :)) zadeva rešena :) ..
zmajcek13
TeenDroid
TeenDroid

Št. objave:#232  OdgovorNapisal/-a rawdealer » 11 feb 2012, 18:42

Saj to je tudi opisano v tisti temi, ko smo resevali moj brick, mislim da je celo link do Visionary+ :)
Super da si resil. ;)

Sent with a cold beer in my hand :)
rawdealer

Št. objave:#233  OdgovorNapisal/-a Dejanx » 15 mar 2012, 16:16

Dober dan!

Imam težave z rootanjem svojega htc desire. imam desire z android 2.3.3 verzijo. sprobal sem postopek iz prve strani in ne deluje, sprobal sem gingerbreak in ne deluje in na zadnje sem še sprobal revolutionary in ne deluje. pri revolutionary pridem do tistega da treba mount storage stisnem in nato se mi samo cez ekran napiše revolutionary. to se mi napiše bilo kero postavko v tem meniju izberem. ima kdo kakšen nasvet za mene ker sem nov v tem. sem pa sledil vsem navodilom do potankosti ampak ne gre. prosim za pomoč

LP
Dejanx
TeenDroid
TeenDroid

Kraj: Maribor
Prejete zahvale: 4

Naprava: HTC One @Revolution HD8 rom

Re: Desire ~ ROOT

Št. objave:#234  OdgovorNapisal/-a sandi89 » 18 nov 2012, 13:24

pozdravljeni.
po dolgem dolgem času sem se odločil za rootanje svojega desire-a. prosil bi za linke do kakšnih novejših jellybean ali kakšnih drugih roomov ki jih predlagate, skupaj z navodili za namestitev, saj vidim da se v temi dolgo ni nič pisalo o tem. če pa je slučajno ta tema kje drugje na forumu pa se opravičujem.
lp
sandi89
BabyDroid
BabyDroid

Prejete zahvale: 0

Št. objave:#235  OdgovorNapisal/-a gepardus » 18 nov 2012, 13:50

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1016084 tukaj imaš vsa navodila v obliki video posnetkov.

ROMe pa poberi tukaj: http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=628

Nimam več tega telefona in ti zato ne znam pomagat kateri ROM deluje v redu in kateri ne, a lahko si prebereš komentarje v temi posameznega roma. Morda bi od jellybean romov lahko preizkusil tega: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1863780

Če pa imaš pri postopku kakšne težave pa piši tukaj in bomo poskusili rešit. :)
Moja Android zgodovina: Samsung Galaxy Spica, HTC Desire, POV Mobii Tegra, LG Optimus 2x, HTC One X, Samsung Galaxy Note 2.

Uporabniku gepardus so se za prispevek zahvalili:
sandi89
Uporabniški avatar
gepardus
VIP
VIP

Prejete zahvale: 137

Naprava: iPhone 5s

Št. objave:#236  OdgovorNapisal/-a sandi89 » 18 nov 2012, 14:00

uf super, res najlepša hvala! ko bo čas sprobam in poročam :)
sandi89
BabyDroid
BabyDroid

Št. objave:#237  OdgovorNapisal/-a sandi89 » 01 dec 2012, 16:08

Torej danes sem le našel čas in se lotil zadeve, vse je potekalo brez težav, edino malo se mi je ustavilo pri rootu kjer sem moral uporabil unrevoked verzijo 3.2.1 in custom recovery file AmonRa... Rezultat vsega tega je da imam sedaj HTC Desire S-OFF in rom AOKP 4.1.2 Jelly Bean v2.1. Zaenkrat deluje vse brezhibno.

Imam pa vprašanje glede particij. Naredil sem particijo fat32 z nekaj manj kot 3gb prostora in particijo formata ext4 s prostorom nekaj manj kot 1gb. Zanima me zakaj mi sedaj kaže prostor na telefonu takšnem kot je bil v originalu, skupen prostor pa enak kot sem ga naredil za prvo particijo... moti me ker je absolutno premalo prostora za aplikacije...
sandi89
BabyDroid
BabyDroid

Št. objave:#238  OdgovorNapisal/-a gepardus » 01 dec 2012, 16:32

Na novo sformatiraj kartico s pomočjo recoveryja in nastavi 1GB ext particijo ter 0MB swap particijo.

Ko boš imel tako particijo urejeno, pa pojdi v Play Store ter prenesi Android Terminal Emulator, ga zaženi in noter vpiši a2sd install

Potem bi moralo delovati.
Moja Android zgodovina: Samsung Galaxy Spica, HTC Desire, POV Mobii Tegra, LG Optimus 2x, HTC One X, Samsung Galaxy Note 2.
Uporabniški avatar
gepardus
VIP
VIP

Št. objave:#239  OdgovorNapisal/-a sandi89 » 01 dec 2012, 16:37

torej sedaj ponovim vse od korako ko sem formatiral? oz kako naj s pomočjo recovery ponastavim particijo?

sedaj mislim da sem razbral kar si mislil in naredil sledeče: v recoveryju formatiral sdext, na novo naredil particijo (1024mb), naložil Android terminal emulator, vpisal not a2sd install, potem me je vprašalo če hočem na sdext prenest še dve drugi stvari in sem dal yes ampak sem v dvomih če je to ok al ne...
sandi89
BabyDroid
BabyDroid

Št. objave:#240  OdgovorNapisal/-a gepardus » 01 dec 2012, 18:51

Mislim, da je OK, saj te je verjetno vprašalo, če ti prenese še cache.

Sicer pa lahko zdaj v praksi preizkusiš. Sta 2 opciji, kako stvar deluje:

1. Da se ti je prostor za aplikacije razširil v nastavitvah

2. Da je prostor viden v nastavitvah enak, vsaka nameščena aplikacija pa tega prostora ne zmanjša.

Poskusi obe opciji in če katero od tega dvojega velja, je to to in ne bi smel imeti več težav s pomanjkanjem prostora za aplikacije. Če ne javi in se bomo poskusili poglobiti.
Uporabniški avatar
gepardus
VIP
VIP

Št. objave:#241  OdgovorNapisal/-a sandi89 » 01 dec 2012, 19:29

bo kar ta druga možnost ja.

zanima me še samo če v prihodnje, ko bi se odločil za novi custom rom, lahko samo inštaliram in s tem povozim zdajšnega, al najprej naredim restore, in potem flasham?
ter v primeru da menjam sd kartico za večjo, predvidevam da moram ves proces ponovit in ne samo procesa za izdelavo particij?

drugače pa najlepša hvala za pomoč!
sandi89
BabyDroid
BabyDroid

Št. objave:#242  OdgovorNapisal/-a NightMaster » 10 jan 2013, 14:36

Skodri napisal/-a:Evo tukaj bom prilepil vodič, ki ga je napisal uporabnik pipo lepo step by step. Upam, da bo komu pomagal. :)

ROOTANJE HTC Desire

NAMESTITEV USB HBOOT GONILNIKA

1. Najprej namestimo HBOOT gonilnike
2. Razširimo ZIP datoteko
3. Zapremo (izključimo telefon)
4. Telefon zaženemo v BOOT načinu (VKLOP tipka + tipka GLAS dol)
5. Izberemo opcijo: HBOOT USB (4x s tipko GLAS dol izberemo in potrdimo izbiro s pritiskom na tipko VKLOP). Pri tem je potrebno počakati da se izvede »SD Checking«, šele nato potrdimo izbiro
6. Sedaj povežemo telefon preko USB kabla in počakamo da se na ekranu izpiše HBOOT USB PLUG.
7. Nato na računalniku zaženemo Upravitelja naprav (Device manager) – Nadzorna plošča/sistem/strojna oprema/upravitelj naprav
8. Pod Druge naprave bi sedaj moral videti Android 1.0 device
9. Na Android 1.0. device kliknemo z desnim klikom in izberemo možnost UPDATE DRIVE SOFTWARE
10. Nato izberemo mapo, v katero smo na začetku procesa razširili ZIP datoteko. Gonilnik se nastavi. V primeru da posodobitev še kaj sprašuje, potrjujemo vprašanja.
11. Končno izberemo CLOSE (ZAPRI) in preverimo če se Android Bootloader interface nahaja pod gonilnikom Android Phone.

SLEDI SAM PROCES ROOT-ANJA
1. iz spletnega mesta Unrevoked poberemo UNREVOKED3
2. Nato poskrbimo, da ODNAMESTIMO HTC Sync program. Na telefonu pa nastavimo: SETTINGS – APPLICATIONS – DEVELOPMENT AND CHECKING USB debugging
3. Telefon povežemo z računalnikom preko USB kabla.
4. Iz naznanilne vrstice (notification bar) izberemo možnost USB povezave: CHARGE only in potrdimo možnost REMEMBER THIS
5. Zaženemo pobrano aplikacijo (iz prvega koraka)
6. Sledimo namestitvi in potrjujemo zahteve instalacije.
7. S tem je ROOT zaključen.

S tem rootate telefon in namesti se vam clockworkmod recovery 2.5.0.7.

Kompleten vodič s slikicami
pa se en vodic kako rootati
in pa se en:)
se en zelo dobr:)
za linke gre zahvala uporabniku RawDealer:)

p.s. delate na lastno odgovornost! :)

lp

Pozdravljeni,
kje bi lahko dobil hboot gonilnike ker tale link ne dela!

Hvala
NightMaster
BabyDroid
BabyDroid

Št. objave:#243  OdgovorNapisal/-a sandi89 » 12 jan 2013, 09:42

Na PC namesti HTC Sync, potem odstrani vse razen gonilnikov. Par postov višje imaš tudi link z vsemi navodili.
sandi89
BabyDroid
BabyDroid

Prejšnja

Vrni se na Vodiči

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost