Desire ~ ROOT

Re: Vodič: Rootanje HTC Desire

Št. objave:#201  OdgovorNapisal/-a DrAg0nBoY » 07 jan 2012, 13:16

Hmm mene nekaj zanima in ne vem kje točno vprašati. Na Desireju mi primanjkuje prostora. Iz zgornjega pošta sem razbrati da lahko pridobim več prostora če zamenjamo hboot. Tako da lahko pridobim 100 če se to naredi?

In pa še nekaj. Ker sem popolni analfabet kar se takih stvari tiče in sem prevlki paničar me zanima če dela kdo v mbju ali okolici Kaj takega? Torej rootanje + nalaganje roma? In kakšna je kaj cena za kaj takega?

Hvala lepa za pomoč.
DrAg0nBoY
BabyDroid
BabyDroid

Prejete zahvale: 0

Št. objave:#202  OdgovorNapisal/-a rawdealer » 08 jan 2012, 13:31

rawdealer999@gmail.com

Sent from my S-OFF'd Sensation
rawdealer

Št. objave:#203  OdgovorNapisal/-a nicollas » 15 jan 2012, 20:22

Na svojmu Desireju bi rad menjal recovery. Gor bi rad dal 4EXT. Glede instala sem že vse možno prebral. Zanima me na kaj morm bit pozorn. Zdej mam gor CWM 5.0.2.0 in ROM Manager. Rom Managerja morm najbrš odstranit ostalo pa ni panike al kako? Bom mel pol gor oba recoverya al bo 4EXT "povozu" CWM?
Uporabniški avatar
nicollas
AdultDroid
AdultDroid

Prejete zahvale: 9

Naprava: Huawei P10

Št. objave:#204  OdgovorNapisal/-a rawdealer » 15 jan 2012, 20:27

Ne rabis odstranit rom manager, celo bolje da ostane, se bos zelel nazaj flashat cwm recovery. Lahko pa ga tudi kadarkoli nalozis ;)
Za instalacijo 4ext recovery si nalozi recovery updater in preko njega flashaj recovery :) in ne, samo en recovery bos imel nalozen.

http://db.tt/tO8kfivs

rawdealer

Št. objave:#205  OdgovorNapisal/-a nicollas » 15 jan 2012, 20:38

Hvala. Grem flashnit nov recovery. :D
Uporabniški avatar
nicollas
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#206  OdgovorNapisal/-a rawdealer » 15 jan 2012, 20:56

Ti kar, mene ni preprical :) in tisti rom, ki pogojuje instalacijo 4ext recovery ne bo nikoli na mojem telefonu ;)

rawdealer

Št. objave:#207  OdgovorNapisal/-a nicollas » 15 jan 2012, 21:42

Misliš un sense 3.5 rom? :D

Kir recovery bi pa ti priporočil? :P
Uporabniški avatar
nicollas
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#208  OdgovorNapisal/-a de la Tihi » 03 feb 2012, 11:01

Imam htc desire, hboot 1.02.0001 z uradnim update-om 2.3.3 (telefon še ni bil rootan)
Zanima me ali je še vedno aktualen vodič za rootanje iz prvega posta? (ni omenjen S-OFF)
(kar tako vprašanje: Ali se lahko poslužim vodiča za Sensation? viewtopic.php?f=82&t=4013 )

Nikjer ne najdem celotnega postopka, ki je potreben za namestitev novega custom roma (namestil bi MIUI.AU).
Prosil bi, če mi lahko poveste vrstni red (in linke), kaj vse je potrebno za dober root...
(SD kartico imam novo in particionirano, vendar je trenutno čisto prazna)

Hvala v naprej!
de la Tihi
TeenDroid
TeenDroid

Prejete zahvale: 0

Naprava: HTC Sensation

Št. objave:#209  OdgovorNapisal/-a rawdealer » 03 feb 2012, 11:44

Drzi se vodica za Sensation.

V vsaki temi za ROMe je zelo dobro napisan vodic, celo linki do teme kako flashat v recovery je ponavadi zraven. Jaz ti bolj podrobno kot je ze napisano, ne morem napisat. :)

Sent with a cold beer in my hand :)

rawdealer

Št. objave:#210  OdgovorNapisal/-a Skodri » 03 feb 2012, 11:50

Ej raw kako pa to da ze d jutra pijes mrzu pir?:)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Uporabniški avatar
Skodri
AncientDroid
AncientDroid

Prejete zahvale: 122

Naprava: Samsung Galaxy S III

Št. objave:#211  OdgovorNapisal/-a rawdealer » 03 feb 2012, 11:57

Ker mi je po toplem lahko slabo :D

rawdealer

Št. objave:#212  OdgovorNapisal/-a primoz2500 » 03 feb 2012, 16:57

Malo mrzlo je te pa je zmrzno pa negre iz plocevinke :D
Uporabniški avatar
primoz2500
VIP
VIP

Kraj: Slovenska Bistrica / Maribor
Prejete zahvale: 976

Naprava: OnePlus One 64GB

Št. objave:#213  OdgovorNapisal/-a zmajcek13 » 10 feb 2012, 15:14

Pozdravljeni.

prosil bi za pomoč če ima kdo kakšno idejo ali podbno izkušnjo. imam htc desire kateri je že bil rootan vednar sem imel usb birck ter sem preko adb-ja uspsobil spominsko kartico ter dal nazaj stock rom gor. Zadeva sedaj normalno deluje vendar ko ga želim roota-at mi javi error- backup cid is missing.. Sem iskal že kar nekaj zadev po spletu probal tudi z gold card apmak vse brez uspeha...tudi nekako nisem nikjer našel pametne rešitve... Imam pa Pvt 1 ter hboot 0.93 0001 ter
verzijo 2.29.405.14 Razmišljal sem tudi z tole opcijo http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=773997 se pravi originalen rom vendar že rootan ampak mi zadeve ne uspe naložiti ker tudi če ga dam na sd ter ga preimenujem v PBIMG99 mi začne odpirati vendar ne ponudi opcije za naložit. Če ima kdo kakšno idejo ali pomoč? LEPO PROSIM....
HVALA , L.P. Matjaž
zmajcek13
TeenDroid
TeenDroid

Prejete zahvale: 2

Št. objave:#214  OdgovorNapisal/-a rawdealer » 10 feb 2012, 15:21

Kateri RUU pa si ti nalozil ko si ga vracal nazaj???

rawdealer

Št. objave:#215  OdgovorNapisal/-a zmajcek13 » 10 feb 2012, 17:21

hmm linka ne najdem več datoteke pa tudi ne lahk samo točno prepišem iz telefona vse podatke sam kolikor sem gledal bi moral biti enak kot je na tej strani edino kar je da sem ga drugje snel ker tle linki ne delujejo zaradi ukinjene strani samo FBI warning je gor :( :( >:( tud posodbitev mi je normalno ponudilo to zadnjo katera je nekaj malih popravkov... Tole so vsi software info, če kaj pomaga:
android version 2.2.2
Baseband version: 32.49.00.32u_5.11.05.27
Kernel version: 2.6.32.15-gf5a401chtc-kernel@and18-2#1
Build number: 2.29.405.14
browser ver:3.1

::) ::)
zmajcek13
TeenDroid
TeenDroid

Št. objave:#216  OdgovorNapisal/-a rawdealer » 10 feb 2012, 17:35

To bi naj bil zadnji OTA update za froyo ane?

Bom nadaljeval.....

rawdealer

Št. objave:#217  OdgovorNapisal/-a zmajcek13 » 10 feb 2012, 17:39

Jp zadnji uradni ki ti ga ponudi da je na voljo...
zmajcek13
TeenDroid
TeenDroid

Št. objave:#218  OdgovorNapisal/-a rawdealer » 10 feb 2012, 18:29

zmajcek13 napisal/-a:Pozdravljeni.

prosil bi za pomoč če ima kdo kakšno idejo ali podbno izkušnjo. imam htc desire kateri je že bil rootan vednar sem imel usb birck ter sem preko adb-ja uspsobil spominsko kartico ter dal nazaj stock rom gor. Zadeva sedaj normalno deluje vendar ko ga želim roota-at mi javi error- backup cid is missing.. Sem iskal že kar nekaj zadev po spletu probal tudi z gold card apmak vse brez uspeha...tudi nekako nisem nikjer našel pametne rešitve... Imam pa Pvt 1 ter hboot 0.93 0001 ter
verzijo 2.29.405.14

Če si naredil po vodiču/opisu iz našega foruma potem deluje zadeva normalno....zakaj pa tebi ne? ;)

zmajcek13 napisal/-a:Razmišljal sem tudi z tole opcijo http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=773997 se pravi originalen rom vendar že rootan ampak mi zadeve ne uspe naložiti ker tudi če ga dam na sd ter ga preimenujem v PBIMG99 mi začne odpirati vendar ne ponudi opcije za naložit. Če ima kdo kakšno idejo ali pomoč? LEPO PROSIM....
HVALA , L.P. Matjaž

Če si samo razmišljal je super.... ;)

Vsak custom ROM je rootan, prav tako je tudi ta custom ROM, le da so nekateri file-i odstranjeni in dodan SuperUser, da sotane čim bolj stock.
Bilo pi neprecenljivo, če bi prej vprašal kako in kaj ;) :D zipa ne moreš kar tako preimenovat v PB99IMG in ga flashat----kje???? v recovery ali bootloaderju??? :D :D Prav tako ne moreš nalagat nobenega custom roma, če nimaš rootanega telefona ;) JP....tudi ta je custom rom :D

moj predlog....prenesi si > TA < prejšnji RUU (upam, da veš kako se nalaga PB99IMG) in ga inštaliraj preko bootloaderja, potem po tem vodiču rootaj telefon, naloži začasen custom rom (CM7, ker z njim gre lepo nardit s-off), naredi s-off in si naloži želen custom rom.

Nalaganje PG58IMG.zip:

-kopiraj zip na SD kartico (v nobeno mapo)
-telefon zaženi v bootloader (izklopi telefon in s hkratnim stiskom cca 3 sekunde na power in volume down zaženeš bootloader)
-počakaj, da poišče file
-potrdi update s stiskom volume up (piše na ekranu)
-sledi navodilom na ekranu
-telefon ti javi, da je končal in naj stisneš power ali pa te vpraša kaj želiš storit----->REBOOTAJ TELEFON!
-izbriši PG58IMG iz SD kartice
rawdealer

Št. objave:#219  OdgovorNapisal/-a zmajcek13 » 10 feb 2012, 19:21

Enako javi najprej napiše this was a triumph vendar potem ko začne brisati datoteke
ter ponovno zažene telefon napiše validation error:backup cid is missing.. in tle počaka.

Drugače vem kako in se dela saj imaste tle res odlične vodiče in sem že imel rootan telefon ter drug rom gor ampak saj pravim da odkar se mi je pojavil usb brick ter sem na novo naložil rom ne gre več.. Za tisti rom pa priznam res nisem vedel da more bit rootan ... ::) ::) upam da še kakšna ideja ker imam občutek da bm kr na tem obstal brez prostora :(

Aja pa še ena zanimiva zadeva da v meniju nimam opcije privacy kjer lahko izklopiš auto backup...
zmajcek13
TeenDroid
TeenDroid

Št. objave:#220  OdgovorNapisal/-a rawdealer » 10 feb 2012, 19:46

Ne vem kje ti napise "this was a triumph" in kaj si zelel naredit.....ne berem misli??? ;D

Zna bit, da nekaj nisi naredil ok pri usb-fixu, ni pa nujno.

EDIT: očitno nisi naredil nekaj v redu pri usb brick fixu.....si naložil mtd0.img s pravim CID-om????? Po katerem vodiču si delal?

rawdealer

Št. objave:#221  OdgovorNapisal/-a zmajcek13 » 10 feb 2012, 19:53

Hehe sorry normalno sem na novo naložil froyo katerega link si mi dal vse o.k.
Vendar ko želim rootat preko unrevoked metode zadeva normalno pride skoraj do konca že napiše this was a triumph vendar potem ko ponovno zažene telefon javi to napako in root ne gre čez.. Pri usb bricku sem samo napisal dva ukaza v adb-ju po vodiču ki sme ga prebral da je normalno prepoznal spominsko kartico ter usb potem pa na novo naložil rom. Druga nisem nič naredil :P
zmajcek13
TeenDroid
TeenDroid

Št. objave:#222  OdgovorNapisal/-a zmajcek13 » 10 feb 2012, 19:54

zmajcek13
TeenDroid
TeenDroid

Št. objave:#223  OdgovorNapisal/-a rawdealer » 10 feb 2012, 20:11

Zakaj pa ne rootaš po tem vodiču v katerega pišeš???

Evo tukaj bom prilepil vodič, ki ga je napisal uporabnik pipo lepo step by step. Upam, da bo komu pomagal. :)

ROOTANJE HTC Desire

NAMESTITEV USB HBOOT GONILNIKA

1. Najprej namestimo HBOOT gonilnike
2. Razširimo ZIP datoteko
3. Zapremo (izključimo telefon)
4. Telefon zaženemo v BOOT načinu (VKLOP tipka + tipka GLAS dol)
5. Izberemo opcijo: HBOOT USB (4x s tipko GLAS dol izberemo in potrdimo izbiro s pritiskom na tipko VKLOP). Pri tem je potrebno počakati da se izvede »SD Checking«, šele nato potrdimo izbiro
6. Sedaj povežemo telefon preko USB kabla in počakamo da se na ekranu izpiše HBOOT USB PLUG.
7. Nato na računalniku zaženemo Upravitelja naprav (Device manager) – Nadzorna plošča/sistem/strojna oprema/upravitelj naprav
8. Pod Druge naprave bi sedaj moral videti Android 1.0 device
9. Na Android 1.0. device kliknemo z desnim klikom in izberemo možnost UPDATE DRIVE SOFTWARE
10. Nato izberemo mapo, v katero smo na začetku procesa razširili ZIP datoteko. Gonilnik se nastavi. V primeru da posodobitev še kaj sprašuje, potrjujemo vprašanja.
11. Končno izberemo CLOSE (ZAPRI) in preverimo če se Android Bootloader interface nahaja pod gonilnikom Android Phone.

SLEDI SAM PROCES ROOT-ANJA
1. iz spletnega mesta Unrevoked poberemo UNREVOKED3
2. Nato poskrbimo, da ODNAMESTIMO HTC Sync program. Na telefonu pa nastavimo: SETTINGS – APPLICATIONS – DEVELOPMENT AND CHECKING USB debugging
3. Telefon povežemo z računalnikom preko USB kabla.
4. Iz naznanilne vrstice (notification bar) izberemo možnost USB povezave: CHARGE only in potrdimo možnost REMEMBER THIS
5. Zaženemo pobrano aplikacijo (iz prvega koraka)
6. Sledimo namestitvi in potrjujemo zahteve instalacije.
7. S tem je ROOT zaključen.

S tem rootate telefon in namesti se vam clockworkmod recovery 2.5.0.7.

Vsaj prvo stran si preberi ;) Ta vodič je za rootanje froya, revolutionary je za GB :D sicer se tudi da rootat froyota, ampak je ta boljši.

Tukaj pa imaš večino potrebnih file-ov

http://htcfanboys.com/download/rawdealer/
rawdealer

Št. objave:#224  OdgovorNapisal/-a zmajcek13 » 10 feb 2012, 20:23

Verjetno se ne zastopima ;D jz sem nalepil link od vodiča po katerem sem reševal usb brick - rootam po tem vodiču katerega si nalepil ampak vedno dobim to napako.. Verjetno je težava nastala zaradi reševanja usb-bricka ker v bistvu sem naredil samo prvi ter drugi korak ki je v vodiču se pravi:

Note-If you usb bricked on s-off device then try this fastboot command to solve this

fastboot oem enableqxdm 0(unblock your sd-card)
fastboot oem eraseconfig(fix misc partition)

ter potem na novo naložil stock rom

Očitno je bila to napaka a lahko v bistvu ponovim zadevo z reševanjem usb bricka se pravi tele korake naprej:

.then i copied the visionary+(it gave me temporary root access which is needed to work this whole thing out).
root explorer,terminal emulator apk and those usb bricked update file(image_flash,mtd0.img) to sdcard from pc via card reader and installed them.

before copy those update file on sd card i edited the mtd0.img to put correct cid n rom info via hex editor.

To find cid info
If you don't know your Cid then type this command in fastboot-fastboot oem boot this will show you info about your phone cid.when the info shows up look for‘INFOCID HTC___xxx'

To find The Rom version-Go to Settings>About phone>Software Information and note your Software Number.

3.after that i copied those update file in phone memory to copy file in phone memory you have to set permission for r/w.When open root explorer look at the top left corner you will see mount as r/o mount r/w tap on mount r/w that's it you set permission to read/write on your phone memory and copy the file in
/data/data/ folder and set permission for r/w and execute for those file via root explorer.

4.after that i simply typed this command in terminal emulator
"su
/data/data/flash_image misc /data/data/mtd0.img"

Rebooted my phone and voila usb brick is gone htc sync,usb tethering,sd card mount,charge everything is working and now i am rooted and s-off again

Note-you don't need the rageagainstthecage file which only need if you try to get root access via terminal emulator which is lengthy n complicated but with visionary+ you can get root access with 1 click and it's much easier than typing command in T.E.

??
zmajcek13
TeenDroid
TeenDroid

Št. objave:#225  OdgovorNapisal/-a rawdealer » 10 feb 2012, 20:40

Ups sori, jaz sem imel v glavi revolutionary :)

Tudi tukaj je neke vrste vodič....samo 3 (tri) strani so :)

viewtopic.php?f=35&t=2986

očitno nekaj ne velja s tem tvojim brick fixom ;) kaj kako in zakaj pa težko rečem...nimam tvojega telefona v roki pa druge stvari počnem zraven :D preko tipk pa ni enostavno, če ne veš točno kaj počneš.
rawdealer

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Vodiči

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost