Mobitelov Android natečaj

Pomoč pri zasnovi, razvoju in programiranju.

Št. objave:#151  OdgovorNapisal/-a cult » 09 nov 2010, 11:16

isto ne dobim nazaj odgovora na Samsung Spica ... kr neki
lahk bi dal direkt linke, če že ne znajo uštimat tole prek SMS-ov
Slika
Slika
Uporabniški avatar
cult
VIP
VIP

Kraj: Domžale
Prejete zahvale: 369

Naprava: Samsung A50

Št. objave:#152  OdgovorNapisal/-a dunda » 09 nov 2010, 12:04

Meni tudi ne deluje (SGS, Wifi, Mobitelovo omrežje, Android 2.1).
dunda
AncientDroid
AncientDroid

Prejete zahvale: 27

Št. objave:#153  OdgovorNapisal/-a Bucek » 09 nov 2010, 12:17

A sem potem jaz edini ki mu deluje? Zjutraj sem dve aplikaciji potegnil brez problema. Imam pa Desireja, 2.2...
Uporabniški avatar
Bucek
AdultDroid
AdultDroid

Prejete zahvale: 0

Naprava: HTC Desire

Št. objave:#154  OdgovorNapisal/-a bizi » 09 nov 2010, 12:43

Ne dela na SGS 2.2, ne preko WiFi, ne preko 3G. Res krasna distribucija. Nesposobneži!!!
SGS3 I9300
bizi
AncientDroid
AncientDroid

Prejete zahvale: 1

Št. objave:#155  OdgovorNapisal/-a JanI » 09 nov 2010, 13:01

Namesto Wap push se od sedaj pošilja povezava na aplikacijo prek navadnega SMS, tako da bo delovalo vsem.

Se opravičujemo za nevšečnosti. Wap push je že leta stara stvar in na vsakemu telefonu za 10 EUR dela brez težav, tako da nismo pričakovali problemov :(
JanI
TeenDroid
TeenDroid

Št. objave:#156  OdgovorNapisal/-a cult » 09 nov 2010, 13:07

rajš reč da ste šlampast sprobal...
Slika
Slika
Uporabniški avatar
cult
VIP
VIP

Kraj: Domžale
Prejete zahvale: 369

Naprava: Samsung A50

Št. objave:#157  OdgovorNapisal/-a JanI » 09 nov 2010, 13:10

Sure - šlampasto sem sprobal. ;)

Veliko sreče vsem na natečaju!
JanI
TeenDroid
TeenDroid

Št. objave:#158  OdgovorNapisal/-a dunda » 09 nov 2010, 15:33

Aha, sedaj pa gre ...
dunda
AncientDroid
AncientDroid

Prejete zahvale: 27

Št. objave:#159  OdgovorNapisal/-a Bucek » 09 nov 2010, 16:21

Ok, to sedaj očitno deluje...
Zdaj pa me zanima kakšen bo postopek v primeru morebitnih posodobitev teh aplikacij v prihodnosti? Glede na to, da niso prenešene iz Marketa, ti updati ne bodo samodejni kajne?
Ali bodo drugače te aplikacije na voljo tudi na Marketu? Sklepam, da je to odvisno od razvijalcev samih ane...?
Uporabniški avatar
Bucek
AdultDroid
AdultDroid

Naprava: HTC Desire

Št. objave:#160  OdgovorNapisal/-a JanI » 09 nov 2010, 17:42

Po enem mesecu lahko razvijalci aplikacijo objavijo kjerkoli, tudi na Marketu.
JanI
TeenDroid
TeenDroid

Št. objave:#161  OdgovorNapisal/-a mstruk » 09 nov 2010, 19:39

Kakšen procent končne ocene bodo šteli tile Facebook Like-i?
Tole namreč deluje kot tekmovanje v tem kdo je zmožen alocirati večje Facebook omrežje za svoje namene.
Lahko bi glasovali tudi o tem katera mačka je bolj prikupna ...
mstruk
BabyDroid
BabyDroid

Št. objave:#162  OdgovorNapisal/-a Livingcode » 09 nov 2010, 19:48

mstruk napisal/-a:Kakšen procent končne ocene bodo šteli tile Facebook Like-i?
Tole namreč deluje kot tekmovanje v tem kdo je zmožen alocirati večje Facebook omrežje za svoje namene.

+1
(Res, vem, da je najlažje kritizirat, ampak ta način glasovanja mi res malo smrdi..)
Livingcode
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#163  OdgovorNapisal/-a giraffe » 09 nov 2010, 19:51

mstruk napisal/-a:Kakšen procent končne ocene bodo šteli tile Facebook Like-i?

Se strinjam bi morali downloadi veliko vec steti.

Lp, Ales
--
Secure cloud storage:
Get 5+1GB FREE: http://www.sync.com/?_sync_refer=d4c1e2
Koda: d4c1e2
giraffe
WisdomDroid
WisdomDroid

Prejete zahvale: 58

Št. objave:#164  OdgovorNapisal/-a Kaco » 09 nov 2010, 20:24

Način downloadanja aplikacij je obupen. Zakaj ni narejeno vse skupaj po podobnem principu kakor na Marketu - na Planetu bi človek poiskal aplikacijo in jo downloadal, ne pa, da more ta prou na net pogledat aplikacijo, pol pa v telefon vklofat sms - kriza. Kakor Pr'Kremenčkovih.
Kaco
BabyDroid
BabyDroid

Št. objave:#165  OdgovorNapisal/-a jabolko » 09 nov 2010, 20:31

Ta način nikakor ni pošten do razvijalcev. Nekateri so uspeli sforsirati že nad 100 likeov, še preden se je praktično zadeva začela. Tudi, če bodo šteli kombinacije SMS - download, ne bo nič bolj pošteno.
jabolko
BabyDroid
BabyDroid

Št. objave:#166  OdgovorNapisal/-a t0m4s » 09 nov 2010, 21:44

Je že znana kakšna formula za izračun (glede na število lakeov in število prenosov)?

ps: za prenos šteje poslan sms ali dejanski klik na vrnjen link?
t0m4s
BabyDroid
BabyDroid

Št. objave:#167  OdgovorNapisal/-a FrEaKmAn » 09 nov 2010, 22:21

t0m4s napisal/-a:Je že znana kakšna formula za izračun (glede na število lakeov in število prenosov)?

ps: za prenos šteje poslan sms ali dejanski klik na vrnjen link?

verjetno poslani sms.. 1 sms na številko.. ker jz sm dobil generični link..

drugače pa glede downloadov in fbja. citiram iz pogojev
Končna ocena aplikacije se bo določila glede na priljubljenost aplikacije (število naloženih aplikacij in glasovanj v obdobju ekskluzivne objave na mobilnem portalu Planet in spletnem mestu http://tehnik.mobitel.si) in oceno strokovne žirije. Teža obeh komponent bo naslednja: 40 % ocene bo predstavljalo število naloženih aplikacij in zbranih glasov, preostalih 60 % ocene bo predstavljala strokovna ocena žirije.

se mi zdi kljub temu, da ima nekdo veliko fb frendov in bojo sam klikal in bogate frende ki bojo smse pošiljal itd itd.. bo še vedno na koncu komisija izbrala kdo in kaj... in tukaj se mi zdi, da bo v ospredju sama aplikacija..
FrEaKmAn
TeenDroid
TeenDroid

Št. objave:#168  OdgovorNapisal/-a TJ » 09 nov 2010, 22:47

Meni osebno se zdi, da gre tu bolj za merjenje kdo pozna več ljudi na facebooku.

Kar se pa pravil tiče:

FrEaKmAn napisal/-a:drugače pa glede downloadov in fbja. citiram iz pogojev
Končna ocena aplikacije se bo določila glede na priljubljenost aplikacije (število naloženih aplikacij in glasovanj v obdobju ekskluzivne objave na mobilnem portalu Planet in spletnem mestu http://tehnik.mobitel.si) in oceno strokovne žirije. Teža obeh komponent bo naslednja: 40 % ocene bo predstavljalo število naloženih aplikacij in zbranih glasov, preostalih 60 % ocene bo predstavljala strokovna ocena žirije.

se mi zdi kljub temu, da ima nekdo veliko fb frendov in bojo sam klikal in bogate frende ki bojo smse pošiljal itd itd.. bo še vedno na koncu komisija izbrala kdo in kaj... in tukaj se mi zdi, da bo v ospredju sama aplikacija..

Kot piše v pravilih, to velja le za denarne nagrade. Za mobitele pa je drugačno pravilo:
Na podlagi ekskluzivne objave aplikacij na mobilnem portalu Planet in spletnem mestu http://tehnik.mobitel.si bo strokovna žirija določila 20 zmagovalnih aplikacij na podlagi priljubljenosti (število naloženih aplikacij in prejeti glasovi posamezne aplikacije s strani obiskovalcev omenjenih mobilnih/spletnih mest organizatorja).

Vsak izmed 20 zmagovalnih natečajnikov, izbran s strani javnosti v prvem delu izbora, bo prejel nagrado mobitel HTC Desire (vsaki izbrana aplikacija lahko pripada le en mobitel HTC Desire, čeprav je pri razvoju aplikacije lahko sodelovalo več ljudi).

Meni se zdi boljše, da bi imela komisija težo tudi pri TOP20, zato ker je boljše, da se nagradi tistih dvajset, ki je naredilo kvalitetnejšo aplikacijo in ne tistih, ki jim je uspelo zbrat dovolj ljudi, ki so glasovali za njih. Moje osebno mnenje.
TJ
BabyDroid
BabyDroid

Št. objave:#169  OdgovorNapisal/-a Kaco » 09 nov 2010, 22:59

Seveda število glasovanj preko Facebooka sploh ne bi smelo biti relevantno - tako lahko glasujejo tudi tisti, ki imajo še Ericsson GA628 in Androida in aplikacije za katero so glasovali od blizu sploh niso videli.
Ravno tako ne bi smelo biti relevantno samo število prenosov. Glede na to, da gre za tekmovanje in ocenjevanje aplikacij, je smiselno, da si vsak lahko ogleda vse aplikacije in potem ocenjuje.
Pravi sistem bi torej bil, da vsi, ki so prenesli aplikacijo, zanjo lahko glasujejo po točkah npr. od 1 do 10 - podobno kot je npr. na Evroviziji. Ostali, ki niso uspešno prenesli aplikacije - zanjo ne morejo glasovati.
Kaco
BabyDroid
BabyDroid

Št. objave:#170  OdgovorNapisal/-a mm46 » 09 nov 2010, 23:54

Meni ne dela download :|
Slika
Rootan HTC Desire 2.2 (2.10.405.2), kernel 2.6.32.15 (richard trip v5e)

edit: nevermind...sem imel izklopljen mobile view :D
iPhone Xs, Google Pixel 2 XL
Samsung S8, Bright Red Nexus 5
Uporabniški avatar
mm46
Moderator
Moderator

Kraj: Izola
Prejete zahvale: 347

Naprava: iPhone Xs, Google Pixel 2 XL

Št. objave:#171  OdgovorNapisal/-a picero » 10 nov 2010, 09:44

Meni se zdi tale nacin nalaganja aplikacij brezzveze. Da moram posiljati SMS za vsako aplikacijo, ne hvala. Se mi zdi, da M@ tole dela samo zato, ker zasluzi z SMSi. Poleg tega izgleda marsikaksen naslov aplikacije zanimiv, ko pa si enkrat aplikacijo nalozis, je lahko cisto neuporabna. Ali v tem primeru aplikaciji lahko odvzamem SMS glas? Vsa ta javna glasovanja so cisto navaden nateg, tisti, ki bo imel denar za SMSe, si bo pac lahko nabil glasov malo morje in si povecal moznosti. Se najbolj korektna se mi zdi ocena strokovne komisije. Da bo komisija verodostojna bi komisija morala sama nalozit in sprobat aplikacije, morda sledit ocenam aplikacij na posebnem forumu, na osnovi tega pa dolocit zmagovalca. Je pa res s tem precej dela in verjamem, da z SMS glasovi komisija nato upravici napako s tem, da niso imeli dovolj vpliva na izide.
Samsung Galaxy S | 2.2.1 | I9000XXJPX |
2.6.32.9, hardcore@speedmod-k12i-500hz#108
XXJPY_Doc_v7.1.1_Kitchen
picero
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#172  OdgovorNapisal/-a mm46 » 10 nov 2010, 09:54

Ni treba pošiljat sms za vsako aplikacijo :) V browser vpiši m.mobitel.si/?nn=m-android&app=xx kjer je xx številka aplikacije, številka aplikacije pa je tista, ki bi jo vpisal v sms AND XX ;)
iPhone Xs, Google Pixel 2 XL
Samsung S8, Bright Red Nexus 5
Uporabniški avatar
mm46
Moderator
Moderator

Kraj: Izola
Prejete zahvale: 347

Naprava: iPhone Xs, Google Pixel 2 XL

Št. objave:#173  OdgovorNapisal/-a picero » 10 nov 2010, 09:56

mm46 napisal/-a:Ni treba pošiljat sms za vsako aplikacijo :) V browser vpiši m.mobitel.si/?nn=m-android&app=xx kjer je xx številka aplikacije, številka aplikacije pa je tista, ki bi jo vpisal v sms AND XX ;)

:) TNX
Samsung Galaxy S | 2.2.1 | I9000XXJPX |
2.6.32.9, hardcore@speedmod-k12i-500hz#108
XXJPY_Doc_v7.1.1_Kitchen
picero
AdultDroid
AdultDroid

Št. objave:#174  OdgovorNapisal/-a tzrnee » 10 nov 2010, 11:35

Dragi organizatorji M:Android natečaja!

Trenutna situacija, kot jo vidim na natečaju, je katastrofalna. Srčno upam, da boste imeli dovolj sposobnosti stvari postaviti na svoja mesta in natečaj izpeljati tako, da bodo nagrajeni avtorji kvalitetnih izdelkov, ne pa vladarji Facebook-a.

Kar se dogaja zdaj, je pljunek v obraz vsem, ki so se trudili in izdelali zanimive in zahtevne aplikacije, ker so verjeli, da bodo zato nagrajeni, oziroma da bodo s svojim izdelkom v pošteni borbi za nagrade.

Sposobne programerje ste uspeli spreobrniti v berače, ki prosijo za glasove na Facebooku. Pri tem beračenju pa so seveda dosti bolj sposobni vsi programer-wannabeji, ki imajo tisoče virtualnih prijateljev. In tako sem zdaj opazil najbolj grotesken primer, ki je posledica nepravičnega sistema glasovanja: na voljo sta dve aplikaciji z identičnim imenom (razlika je v eni črki), opisom in skoraj enakimi screen shoti. Ena ima 131 glasov, druga pa nič. Za bruhat.

Seveda je tudi vam jasno, da na ta način ne bodo nagrajene kvalitetne aplikacije. Posvetiti 40% ocene takemu glasovanju je naravnost noro. Upam, da boste našli zdravilo za to težavo. Ena zelo preprosta rešitev bi bila zmanjšanje pomembnosti glasovanja, zaradi pretiranega izkoriščanja.
tzrnee
BabyDroid
BabyDroid

Št. objave:#175  OdgovorNapisal/-a jabolko » 10 nov 2010, 12:02

Bravo. Isto zadevo sem jaz gledal včeraj. Skoraj ista zadeva, pa ima ena 100+ druga pa nič glasov. Danes so objavljeni že direktni URLji, tako da taisti sposobneži napišejo samo še eno skripto, ki naredi par sto downloadov pa so zmagal.
jabolko
BabyDroid
BabyDroid

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Razvoj in programiranje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost