xz2 compact - težava s klicanjem

xz2 compact - težava s klicanjem

Št. objave:#1  OdgovorNapisal/-a Dooky » 03 dec 2018, 16:33

Imam težavo s klicanjem na Xperia xz2c pri uporabi LTE omrežja pri telekomu. Če kdo poseduje omenjeni aparat ali pa ima dostop do njega, bi prosil da me kontaktira. Lahko tudi na ZS.

Stanje telefona: Telefon nov, nerabljen (star 10 dni), zadnji firmware, factori reset, nastavljene samo osnovne nastavitve, nič google računa in podobno, samo toliko da lahko telefoniram. Pomembno je, da je v nastavitvah nastavljeno prednostno LTE.

Težava: Ko kličem ali prejmem klic, oseba na drugi strani sliši zelo moteč, glasen šum. Včasih po nekaj sekundah vse utihne in oseba na drugi strani ne sliši nič. Jaz osebo na drugi strani slišim.

Začasna rešitev: Preklop na prednostno WCDMA/GSM.

Opomba: Vse to se dogaja izključno na telekomovemu omrežju, A1/Bob dela BP. Težava se pojavi samo pri glasovnemu klicu. Skype, Duo, video in diktafon dela BP. Mikrofoni so tudi testirani in OK.
Dooky
AdultDroid
AdultDroid

Prejete zahvale: 11

Naprava: Pixel 2

Re: xz2 compact - težava s klicanjem

Št. objave:#2  OdgovorNapisal/-a Dooky » 12 dec 2018, 12:50

Update:
Težava se pojavlja tudi v A1 omrežju. :-[ Do razhajanj je prišlo, ker ob uporabi LTE omrežja ko kličem, Telekom preklopi na 2G, A1 pa preklopi na 3G. Če prisilim telefon, da je prijavljen v 2G omrežje, se motnje pojavijo tudi na video posnetkih, ne glede na to, katero omrežje je, Telekom ali A1.
Telefon sem med tem časom že dobil vrnjen iz reklamacije in zgodilo se je ravno to, kar sem se najbolj bal. Rezultat testiranja na Emonagram-u je, da je telefon BP oz. kot oni to napišejo NFF (No Fault Found).
Včeraj sem jim poslal še video posnetek težave in danes so mi sporočili, da jim telefon ponovno dostavim v servis ::) ???
Poročam, ko bo kaj novega...
Dooky
AdultDroid
AdultDroid

Prejete zahvale: 11

Naprava: Pixel 2

Vrni se na Ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost