Multiplicirani prejeti sms in nezmožnost prijave v gmail

Multiplicirani prejeti sms in nezmožnost prijave v gmail

Št. objave:#1  OdgovorNapisal/-a davidgruden » 27 maj 2017, 11:19

Pozdravljeni!

Prosim za nasvete; imam Samsung Galaxy ace 2 (gt-i8160) in android 2.3.6. Vse dela super, zdaj pa se mi pojavljata dve težavi:

1) MULTIPLICIRANI PREJETI SMS

Ko mi nekdo pošlje sms lahko dobim enega, običajno pa več enakih... lahko se zgodi da tudi 20, kar je zelo moteče. Lahko pridejo zaporedoma recimo na vsakih par minut, lahko pa tudi par na dan ali čez par dni, ko je point prejetega sms že mimo.

Poskusil sem možne rešitve na tujin forumih vendar brez uspeha. Nekateri imajo te težave zgolj pri določenem operaterju, nekateri rešijo to z posegom v nastavitve, drugi pravijo, da je problem v pošiljanju nekih povratnih informacij... Skratka, vsak nasvet dobrodošel.

2) NEZMOŽNOST PRIJAVE V GMAIL

Preko browserja se sicer lahko prijavem, vendar ne morem odpreti pošte... browser zašteka in nonstop nalaga stran. Poleg tega dobivam opozorila od androida, da prijava ni uspela...

To se je zgodilo po tem, ko sem si nastavil dvofaktorsko avtorizacijo za namen logiranja v sam gmail in pa logiranja v določeno spletno borzo. Ta sistem sicer deluje, vendar se ne morem več povezati s svojim gmailom (v smislu androida) niti prek browserja vstopat v svoj mail, da bi prebral pošto.

Android mi javlja, da so se spremenile nastavitve gmail računa in me poziva k vnovičnem vpisu gesla. To storim, vendar gesla nikakor ne sprejme. Prilagam fotke, da bo bolj jasno, kakšne napake mi javlja android.

Slika

Slika

Slika

Slika

Prosim za pomoč. Vsi nasveti dobrodošli.

Hvala za vsak nasvet. lp
davidgruden
BabyDroid
BabyDroid

Prejete zahvale: 0

Re: Multiplicirani prejeti sms in nezmožnost prijave v gmail

Št. objave:#2  OdgovorNapisal/-a DennisDee » 27 maj 2017, 16:22

Pa si probal factory reset?
DennisDee
AncientDroid
AncientDroid

Prejete zahvale: 145

Naprava: Samsung Galaxy S6

Št. objave:#3  OdgovorNapisal/-a davidgruden » 27 maj 2017, 18:19

Ne nisem probal factory reset. To vrne vse na tovarniške nastavitve, česar nočem. Kolikor vem to pomeni, tudi da vse kar je naknadno naloženo/inštalirano/nastavljeno se izbriše.

2 PROBLEM SEM REŠIL ;-) Napak pri googlu. Izkopiš dvofaktorsko avtorizacijo in geslo spet dela in je ok.

1. problem žal nisem reši... tako, da še vedno dobrodošla pomoč. lp
davidgruden
BabyDroid
BabyDroid

Prejete zahvale: 0

Št. objave:#4  OdgovorNapisal/-a darkside » 27 maj 2017, 19:48

in kje je takšen problem da ponovno namestiš? lahko pa poskusiš pobrisati podatke aplikacije za sporočila. ne vem sicer če je takrat 2.3.x to že imel ali še ne.

ampak to ti bo pobrisalo sporočila kar pa zopet ne želiš.

čeprav bo najverjetnejša rešitev ravno factory reset. ker pa tega nočeš narediti bo edina rešitev potem ta da se sprijazniš s tem da boš dobival tako kot sedaj
Obvezno branje bloga vsem neveščim uporabnikom Android sistema preden pride do problemov izgube podatkov ter ostalih stvari -> KLIK
Uporabniški avatar
darkside
Moderator
Moderator

Prejete zahvale: 1645

Naprava: Samsung Galaxy Note8

Vrni se na Galaxy Ace

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost